Cycle Chic

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
elleela
526 příspěvků 5.8.13 13:33

@Gräfin, jak je to, pokud víte, ve Vídni s těmi městskými koly na půjčení? Chystám se tam na výlet a kolo mi přijde nejschůdnější na prozkoumávání města. Je ve městě hodně stanovišť a jak se to platí?

Gräfin
2642 příspěvků 5.8.13 13:35

@Zebra33 žádný obdiv nic jiného mi nezbývá, bohužel mám problém s autem a oprava by byla nerentabilní, takže se rozhlížím po novém a mezitím do práce nějak jezdit musím :)

Já jsem si svoje limetkové kolo koupila jako odměnu za poslední zkoušku, byla to láska na první pohled. Uvažuji i o koupi sukýnky se všitými šortkami. Má je některá z vás? Teď jezdím v obyčejných šortkách, cyklistické na těch pár km brát nechci, kolegové mě tak vidět nemusí :)

Gräfin
2642 příspěvků 5.8.13 13:37

@elleela nevím, měla jsem vždycky svoje, ale tady je to dohledatelné http://www.citybikewien.at/ Počet stanovišť nedokážu odhadnout, ale vím, že nejsou jenom ve Vídni, ale i v příměstských oblastech, takže to můžete protáhnout třeba mým směrem do Badenu, krásné lázeňské město.

Zebra33
2038 příspěvků 5.8.13 13:40

@elleela - konkretne ve Vidni nevim, ale o placeni mam poneti, ze clovek vetsinou musi mit zrizeny nejaky ucet u provozovatele a plati se rozhodne bezhotovostne. Vetsinou pak prijdete ke kolu, poslete smsku s kodem kamsi, dostanete potvrzeni a to kolo se vam odemkne.

elleela
526 příspěvků 5.8.13 13:53

@Gräfin Děkuji vám.
@Zebra33 Aha. Právěže někde se dává do kola třeba euro, které se pak zas po vložení kola do stojanu odebere. Takže je to vlastně bezplatná služba a peníz má sloužit k tomu, aby se kolo ocitlo zase někde na stanovišti. Platit mi nevadí, ale snad to bude jednodušší systém než nějaké zřizování účtu:)

No nastuduju si Gräfinin odkaz.

Zebra33
2038 příspěvků 5.8.13 14:57

@elleela - je mozne, ze jsou takovi vydridusi jenom Nemci :). Tady ta kola funguji i jako „posunovadla“ pro normalni lidi, nejen pro turisty. Kdyby se tam hazelo 1 Euro, tak si to kolo kazdy za pakatel muze odvezt domu a vratit ho treba az po sezone.

Gräfin
2642 příspěvků 5.8.13 15:01

@Zebra33 nee, my jsme stejní vydřiduši jako vy. Ostatně neprovozuje to charita.

elleela
526 příspěvků 5.8.13 15:42

@Zebra33 @Gräfin Ano, já taky žádnou charitu neočekávám :) Hlavně že to bude fungovat.

Gräfin
2642 příspěvků 5.8.13 15:53

@elleela to myslím že jo, na těch stránkách je i přehled jednotlivých stanic a informace o tom, kolik volných kol se tam zrovna nachází. Tak hezký výlet.

Morže
1094 příspěvků 5.8.13 20:58

Kdybych si někdy měla pořídit vozidlo, které poháním vlastní energií, tak si asi radši vyberu koloběžku, ale ještě jsem na ní nejezdila. U kola mi strašně vadí jak mi sedátko tlačí na zadek. A člověk by v tom moh vypadat líp :)

printemps
42 příspěvků 5.8.13 22:03

@Gräfin Jezdím do práce též, 3-4 x týdně, mám to 14 km, takže beru cyklošortky. O „cyklosukýnce“ intenzivně uvažuji, prozatím to řeším tak, že si vozím separátní jednoduchou sukni v batůžku, kterou obléknu po sestupu z kola, ještě než vyjdu mezi lidi.
Mimochodem, jak řešíte dopravu civilního oblečení do práce?

Gräfin
2642 příspěvků 5.8.13 22:04

@printemps zatím v batohu - vždycky jsem upřednostňovala nemačkavé materiály. Botník už mi šéf povolil, třeba dostanu ještě šatnu :)

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.13 22:18

@printemps už jsme To myslím někde psala, mám normální šortky a mají odepínací vnitřní vycpané cyklistické kalhoty-takže místo těch šortek se na ně dá dát jakákoli sukně. Koupila jsem to asi před měsícem v Hervisu. Sukně na kolo mají méně často, ale na netu se určitě budou dát koupit.

printemps
42 příspěvků 5.8.13 22:24
Isadore Apparel

@Mišulc Dívala jsem se na kolekci, určitě je to vkusné a elegantní, ale na silnici bych si to nevzala. Ty barvy jsou tak tlumené a decentní, že to dělá ty „neviditelné“ cyklisty, které jako řidič velmi nerada potkávám. Ta barevnost má u cykloblečení svůj smysl, pro bezpečnost určitě.

Mišulc
14 příspěvků 5.8.13 22:54

@printemps V tomto máte určite pravdu, i keď ja osobne nejazdím po tak frekventovaných cestách, že by som musela pri výbere dresu myslieť i na jeho funkčnosť čo sa týka bezpečnosti na ceste. Na tento účel mám na bicykli a batohu rôzne iné reflexné prvky, ktoré sú myslím v prostredí, v akom sa zvyčajne na bicykli vyskytujem, postačujúce. I keď je pravda, že bezpečnosti nikdy nie je dosť!

Kammila
467 příspěvků 16.8.13 17:10

Omyl

Příspěvek upraven 16.08.13 v 17:15

Kammila
467 příspěvků 16.8.13 17:14

@Gräfin Ptala jste se na cyklosukni…Mam zn. Craft a nemohu si ji vynachvalit…uvnitr jsou odepinaci sortky s vycpavkou, takze zadek netrpi ani pri delsich trasach:-) a po sesednuti z kola si diky vnejsi sukni mezi lidmi nepripadam jako exot, nez mam moznost se prevleci do civilu…mohu tedy jen doporucit

elleela
526 příspěvků 22.10.13 15:27

No, i s podpatky to evidentně jde ;-)

Zebra33
2038 příspěvků 22.10.13 15:38

@elleela - s takhle vysokymi podpatky nedoporucuju! Jela jsem tak asi dvakrat z nouze a na sebemensim hrbolku na trase maji slapky tendenci se smeknout a nasledne zaklesnout do mista nejmensiho odporu, tj. do te „diry“ mezi podrazkou a podpatkem (vite kterou cast myslim, jakoby pod stredem chodidla). Chce to jet fakt pomalu a usilovne se soustredit na udrzeni kontaktu mezi predni casti boty a slapkou, takze slapat v podstate na spickach. Posledne jsem se zarekla, ze nebudu blbnout a podpatky si radsi sbalim s sebou do tasky a po jizde se prezuju.

elleela
526 příspěvků 22.10.13 15:46

@Zebra33 Já bych si to taky nelajsla, ale ta první fotka se mi děsně líbí :-D

Zebra33
2038 příspěvků 22.10.13 15:54

@elleela - jsem se vam mela vyfotit i ja pri akci na kole s podpatky :) Nebo jeste lepe natocit video, protoze na fotce byste zustala ochuzena o ty pravidelne privaly sprostych slov, jak se mi ty slapky neustale smekaly :D

elleela
526 příspěvků 22.10.13 16:11
moist
2 příspěvky 25.10.13 20:15
Ale no tak!

Dámy! =) Normálně se diskuzí zde na Pekle prakticky neúčastním, ale fotky hezky oblečených Holanďanek (pravděpodobně)použitých jako argument, že se dá na kole jezdit i „vkusně“, mě začíná rozčilovat. Mám zkušenosti s oběma „typy“ kol (myšleno sportovní - horská a městská) a rozdíl je nesrovnatelný, stejně tak terén, ve kterém se používají. S městskými koly (na fotkách) mám zkušenost z Amsterdamu, kde je všude absolutní rovina a i když jedete rychle, nezpotíte se tam dřív než za 10km (a to nejsem velký cyklistický fanda a jezdila jsem tam ve 27°C). Další rozdíl jsou řídítka, která jsou velmi vysoko a umožňují vzpřímenou jízdu, díky čemuž je možné jezdit s kabelkou, kloboukem, v šatech atd., nic nepadá, nevlaje a neobtěžuje. Uznávám, že vysoké podpatky jsou pro mě také záhadou, zřejmě to souvisí s tím, že sedadla u městských kol jsou níž, takže se na nich jezdí s pokrčenýma, nikoliv nataženýma nohama. Neméně důležitý rozdíl je ten, že cyklisti v Holandsku (uvádím Holandsko jako příklad, protože jinde s městskými koly zkušenosti nemám) mají absolutní přednost a v případě srážky s autem je vždy vinen řidič auta, takže si řidiči dávají vážně pozor =) moc hezky se na to zvyká =) Navíc jsou všude, i podél dálnic, oddělené cyklistické cesty! Omlouvám se, pokud už bylo vše dřívě řečeno, nečetla jsem pozorně celou diskuzi. Jenom mě rozčiluje, když lidi nevidí ten rozdíl mezi situací hezky oblečené dívky na městském kole ve městě přímo postaveném pro jízdu na kole a mezi člověkem v cyklistickém dresu na horském kole v kopcovaté krajině bez důrazu na cyklistické cesty =)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek