Kde sehnat...?

Fotoalbum tématu (134) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Moir
2252 příspěvků 25.10.18 11:49

@Judy24 nevím, zda budete úspěšná, já chodím na střídačku do Pánské pasáže a do Celetné, do takové boudičky v podloubí, jedni nebo druzí mají nejlepší kurzy v Praze

Judy24
935 příspěvků 25.10.18 12:05

@Moir Děkuji moc, to mám obojí kousek a mám ještě dost času, tak to můžu vyzkoušet.

kalmar
106 příspěvků 03.11.18 10:09

Dobrý den, zajímalo by mě, kam v Brně pro zimní kabát/popř. bundu. Vím, že to bude nereál, přesto doufám, že tady dostanu radu ke všemu. Potřebuji něco teplého na zimu. Vím, že nemám dost peněz na obojí, ráda bych kabát, co by přežil pár sezon (ideálně i s vlnou) nebo elegantnější bundu. Kde se má smysl porozhlédnout? Viděli jste někde něco pěkného?

if5
239 příspěvků 03.11.18 16:33

Krásné kabáty mívá Ego na rohu Maliňáku, materiál vypadá od pohledu slušný, ale blíž jsem je nezkoumala.

kalmar
106 příspěvků 03.11.18 21:54

Díky, mrknu tam! (a nenapadlo by mě se tam vydat)

if5
239 příspěvků 04.11.18 00:33

@kalmar Jenom se obrňte vůči protivným prodavačkám. Asi dvakrát jsem se tam pokoušela koupit nějaké slušnější šaty a pokaždé jsem utekla se slzami na krajíčku.

marikahr
960 příspěvků 04.11.18 09:55
@if5 píše:
@kalmar Jenom se obrňte vůči protivným prodavačkám. Asi dvakrát jsem se tam pokoušela koupit nějaké slušnější šaty a pokaždé jsem utekla se slzami na krajíčku.

moja bujna fantazia pracuje na plne obratky, ale neviem si predstavit, co by mohlo sposobit „slzy na krajicku“. Pls co tam tie predavacky s vami robia :-O

czDanda
624 příspěvků 04.11.18 10:36
@marikahr píše:
neviem si predstavit, co by mohlo sposobit „slzy na krajicku“.

Vidím Pretty Woman s hrstí zmuchlaných bankovek.

marikahr
960 příspěvků 04.11.18 10:50

@czDanda napadlo mi to iste, ale to sa snad v realite beznych ceskych obchodov nestava ;-)

Uživatel je onlinegiuliettka
4134 příspěvků 04.11.18 10:54
@marikahr píše:
@czDanda napadlo mi to iste, ale to sa snad v realite beznych ceskych obchodov nestava ;-)

Keby som bola slabšej povahy, tak utečiem pred pár rokmi z Mötivi v Liberci. Predavačka tak okato dávala najavo, že som nadrozmerná, že som ju neumlátila ramienkom len preto, že za vraždu by som musela do basy. :-D

if5
239 příspěvků 04.11.18 12:55

@giuliettka No přesně takhle. U „podavaček“ těsně po pubertě jsem si už na to zvykla, ale do obchodu, který se tváří dost nóbl a ceny tomu odpovídají, jsem šla několikrát s tím, že si chci udělat radost a byla jsem tam ochotná nechat relativně dost peněz. A vážně jsem nebyla zvědavá na kritiku své postavy.

Uživatel je onlinebenyka
7336 příspěvků 04.11.18 18:27

@if5 Tyhle pocity člověk zažije v leckterém obchodě. Naposledy se mi to stalo, když jsem zašla do stejného obchodu, kde jsem si před (no, přiznávám, x lety) koupila velmi užitečný a proto milovaný kabát, a optala se prodavačky jestli dneska zase náhodou nemají něco stejně báječného jako tehdy tenhle kabát. Nechtějte vidět ten zhnusený a pohrdavý pohled, kterým si mě změřila. :-)
@giuliettka Nadrozměrná? Já žasnu, já se divím. Každý přece může být takovým jakým chce být, tak o co jde? Jestli takovým není, a vadí mu to, je to jenom jeho chyba.

4134 příspěvků 04.11.18 18:42
@benyka píše:
@giuliettka Nadrozměrná? Já žasnu, já se divím. Každý přece může být takovým jakým chce být, tak o co jde? Jestli takovým není, a vadí mu to, je to jenom jeho chyba.
Áno, bola to moja chyba. Vyžrala som sa na 42 v Mötivi a tak som prestala žrať a zhubla oni mi obchod Mätivi zrušili.
EDIT samozrejme neplatí pre vás, u vás su to všetko kosti a výška, zabudla som, vy ste jediná čo s tým nič neurobí… lebo by prišla o možnosť „pindať“ na prázdne obchody. :-D
marikahr
960 příspěvků 04.11.18 19:45

@benyka @if5 dámy, a nie ste vy náhodou trošku precitlivelé? ;-)

4134 příspěvků 04.11.18 19:57

@marikahr Málinko. :-D Ale ja nie som zvedavá na kecy nejakej káči, že hento vám nebude, tamto ani neskúšajte… mne to pripadá rovnaké jak sa tu riešilo, že predavačka neukázala kabelku, lebo veď aj tak na ňu nemáte. Má držať hubu a krok. :-D
Ako niekto napísal, ak tam predáva, tak je jasné, že tam nenakupuje, lebo na to jednoducho nemá prachy. Tak nech robí svoju prácu a nehodnotí moju prdelku. :-D Ale ja som tam chodievala ďalej, to že nám obchod zrušili bol skor dosledok toho, že nadrozmerné sme boli všetky rovnako a nikto tam nenakupoval. :-D

Uživatel je onlinebenyka
7336 příspěvků 04.11.18 20:04

@marikahr Jsem přecitlivělá akorát na to, že jsem si celý život kupovala konfekci a měli docela běžně velikost na mě, zatímco dneska nemají, i když jsem pořád stejná, nebo dokonce menší. Jinak co se týče blbých keců, pohledů atd. prodavaček, je mi to šumák. Bavím se tím, jak se naparují.

vlm
4630 příspěvků 04.11.18 20:11

Když v ČB otevřeli M&s šla jsem tam kouknout,byl to takový malý obchod,byly tam dvě otrávené slečny a dávaly mi najevo že tam není nic pro mě. Asi dva roky na to jsem se rozvadela a hledala na pár měsíců nějaký přivýdělek, zkusila jsem i zmíněný M&s, povídala jsem si asi půl hodiny s panem vedoucím v jeho pidikancelari, dozvěděla jsem se mimo jiné že slečny mají minimální mzdu,mají krátký dlouhý týden, takže nic pro mě. Ale dost mě to překvapilo, Dnes už je prodejna v jiných větších prostorách a obsluha je naprosto v pohodě doufám, že si i líp vydělají,

marikahr
960 příspěvků 04.11.18 20:52

@benyka asi chodite do nespravnych obchodov…

marikahr
960 příspěvků 04.11.18 20:57

mne tiez raz bolo v obchode povedane, ze na mna tam nic nemaju :-D
ked som, nepoznajuc o aky obchod ide, vosla do Ulla Popken a zmatene sa ohliadala :-D
ale predavacka bola velmi mila, opytala sa, ci hladam nieco pre seba, alebo pre niekoho ineho, lebo pre mna velkosti nevedu :-)

Uživatel je onlinebenyka
7336 příspěvků 04.11.18 22:19

@marikahr O. K. Dejte tip na konfekční obchod, který vede velikost 176/100/104 (dříve běžná konfekční velikost). Budu vám do smrti vděčná. :-)

marikahr
960 příspěvků 04.11.18 22:57
@benyka píše:
konfekční obchod, který vede velikost 176/100/104 (dříve běžná konfekční velikost). Budu vám do smrti vděčná. ;-)

ja neviem čo znamenaju tie cisla vyska/prsia/boky? nepoznam pre aku konfekcnu velkost to plati, ale napr taky Gerry Weber, More&more, comma

Jordaan
8747 příspěvků 05.11.18 00:08

@květušína

Touche eclat od YSL ma hodne svetle odstiny (i do ruzova) a nevysusuje.

Uživatel je onlinebenyka
7336 příspěvků 05.11.18 09:11

@marikahr Čísla znamenají přesně to, co píšete, v praxi tedy měla každá jednotlivá velikost podle obvodu prsou (dnes označená dejme tomu 42) 15 velikostních variant s různými kombinacemi výšky postavy - 5 možností, a obvodu boků - 3 možnosti, takže se oblékly ženy s různými typy postavy, u dané velikosti v rozpětí napříč spektrem od velikosti 160/100/112 až po těch 176/100/104 cm.

Uvedené obchody jsem nikde nepotkala a nakupovat třeba kabát přes e-shop je předem ztracené. Klasická situace je tato: Kabát na modelce 10 cm pod kolena má uvedenou délku 98 cm, což je mi cca 10 cm nad kolena.

Jordaan
8747 příspěvků 06.11.18 18:22

@benyka

Na obleceni v HM jsou tyhle velikosti uvedene, vsimla jsem si toho uz kdysi a nahodou. Bohuzel nejsou uvedene v eshopu a ani nikde na stojanech, takze je to v podstate k nicemu.

Uživatel je onlinebenyka
7336 příspěvků 06.11.18 19:10

@Jordaan Toho jsem si tedy ještě nikdy nevšimla (resp. takové značení jsem nepotkala v posledních letech nikde, maximálně u kalhot někde nabízejí zkrácenou a prodlouženou délku). Přetrvává to jenom u pánské konfekce. Vyhledala jsem si třeba pro zajímavost tabulky Pietro Filipi. U pánských velikostí 46 až 58 se zvětšuje i výška postavy od 171 do 186 cm, zatímco pro dámskou konfekci č. 34 až 44 je jednotná výška 168 cm pro všechny velikosti.

Stránka:  « Předchozí 1 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek