Kočka nebo pes

Fotoalbum tématu (7533) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1074 Další »
JarkaJar
432 příspěvků 22.11.12 15:01

Mám dotaz: sice mám radši psy, ale mám sympatie k britské modré kočce. Máte ji někdo doma, jaká je? Prý to jsou takoví dobrosrdeční obři. (Nebojte se, nebudu si ji pořizovat. Zvíře by se u mě moc dobře nemělo, vím, že se mu musí věnovat hodně času.)
Vlastně pokud jde o psy, mám radši větší plemena, doma jsme měli pasteveckého psa - kolii.

Park
441 příspěvků 22.11.12 15:03
@sekaclady píše:
My máme koček pět..jedna nebo pět uklízí se po nich stejně… dvě z útulku, jednoho kocourka co se sám přitoulal coby malé kotě a další dvě půlroční koťata, které nám tu zanechala taky jedna tulačka.. mám ráda i psy a dříve jsme je i mívali doma.. 2dogy a pak dlouhé roky baseta..ale kočky jsou o moc lepší varianta, zvláště pro pohodlí a svou nezávislost.. naše kočičky jsou převážně doma, i když mají ve dveřích průlezy a mohou kdykoli ven..milujeme je a ráno se vzdycky trumfujeme jak dlouhu a kolik koček spalo s mámi v posteli..

Tak to jste na tom jako my :))

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.12 15:03

@JarkaJar
Bratr přítele ma britskou modrou a já se svoji laskou ke všem kocickam ji nenavidim, je to mrcha neuveritelna. Nevim jak se chova ke svym, ale u nas vleze vsude, neda na sebe sahnout, neda se pohladit, jenom vsude vleze a pak se zurive brani vytahnuti, dela bordel v noci. Ja fakt zboznuju kocky naprosto nekriticky, ale tohle je s odpustenim defka.

Uprimne doufam, ze je to vyjimka, a ne pravidlo britskych.

Terie
10 příspěvků 22.11.12 15:07

Jednoznačně kočkomilka. Nalezeného pejska jsme deset let také s láskou opečovávali, ale poté mi v hlavě zůstalo: „už nikdy více“. Kočka je kočka. Jen ty zpropadené chlupy - v modelu bílozrzavém jsou vidět na jakémkoliv barevném kousku.

Ale to vrnění za to stojí.

Tracy (dle knihy Tracyho tygr), rok výroby 2005

Ceresa
465 příspěvků 22.11.12 15:13

Mela jsem 16 let psa, milovala jsem ho natolik, ze jsem prekonala sve sobectvi a dovolila ho kvuli uspat, aby netrpel. Ted mam hlavne kvuli pracovnimu vytizeni kocku. Je to uzasnej gaucak, zadna potrefena uskrabana mrcha. Nedam na ni dopustit, ale uprimne, jsem a vzdy budu pejskar. ta povaha psu je mi blizsi.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.12 15:13
@JarkaJar píše:
Mám dotaz: sice mám radši psy, ale mám sympatie k britské modré kočce. Máte ji někdo doma, jaká je? Prý to jsou takoví dobrosrdeční obři. (Nebojte se, nebudu si ji pořizovat. Zvíře by se u mě moc dobře nemělo, vím, že se mu musí věnovat hodně času.)
Vlastně pokud jde o psy, mám radši větší plemena, doma jsme měli pasteveckého psa - kolii.

Já mám briťáka kocoura, naprostý pohodář, flegmatik, přiměřený mazel, na klín a chovat teda neé, ale lehnout si vedle na sedačku a nechat se hladit, to má moc rád. Pak mám britskou kočku, ta se teda moc nepovedla, na briťuli je poměrně nehezká, nervní, strašpytel, no nic moc, ale dcera si ji vybrala tak se ji snažíme hýčkat, no…

Jetthro
1130 příspěvků 22.11.12 15:14

Celkove mam rada vsechna zvirata, ale z tohohle vyberu radsi psy - hrozne bych psa chtela, ale mama je alergicka na vsechna zvirata (a ne na srst ale na to chmyri pod srsti a castecky kuze co poletuji v prachu, takze ani bezchlupa plemena neprichazi v uvahu). Kocky mam rada kdyz je nemam doma :) Jsou roztomily a rada je ponuchnam u nekoho na navsteve, ale doma bych je kvuli jejich povaze nechtela. Vadi mi jak jsou nevdecny a umi byt pekne zakerny, kdezto pes vas proste zboznuje :)

Sibyla
2646 příspěvků 22.11.12 15:19

@JarkaJar Britky jsou obecně pohodářky, gaučové kočky.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.12 15:27

@Jetthro tak já mám asi psa v kočičím těle. Oddaný, slyší a přiběhne na jméno, vděčný za cokoli a ten oddaný psí pohled taky umí. I aportuje!

Ceresa
465 příspěvků 22.11.12 15:31

@LadyPapajka : to je dost divne pausalizovani. Mam kocku, co po me porad neco chce. Mazlit, drbat, cesat, pustit dovnitr, ven, hrat si…samozrejme muze byt i kocka „nekontaktni“, ty pak bude stacit voda, granule a cistej zachod. to ale muzu mit rybicky.

Kateřina
246 příspěvků 22.11.12 15:56

Já jsem tedy 100% pejskařka :-). Už třetím rokem mám svého vysněného jezevčíka, i když se teda zrovna nevyvedla po jezevčím způsobu, jak to mám ráda :-D. Na jezevčících se mi líbí, jak jsou sví (přesto rozhodně vychovatelní, přeci jenom je to lovecké plemeno), mají rádi hlavně svého páníčka a jsou chytří. Kdežto já mám ztřeštěnou ťulu, co miluje všechno a všechny, že by pobrala všechnu psí inteligenci se také říct nedá :-D (ale hloupá také rozhodně není), ale i tak ji samozřejmě miluju, i když mě právě tímhle rozčiluje :-). Pokud budu mít dům, velice bych si přála velkého chrta - nejlépe vlkodava, ti jsou překrásní! Kočky moc ráda nemám, shoduju se s názorem, že se jim nedá příliš věřit (zničehonic po vás vyjedou) a jsou nevděčné. Ale také si je pomazlím, když jsem u někoho, kdo kočku má.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.12 16:02

Mám ráda všechna zvířata, pokud nejsou moje :D. Milovala jsem svého psa, ale jiného už nechci (minimálně několik let), protože by ji žádný nenahradil a mám dost čerstvé vzpomínky na ty těžké chvíle jejího odchodu.

Dorenika
464 příspěvků 22.11.12 16:13

Tak ja som vyrastala v „psej rodine“,vzdy sme mali psov a ja ich naozaj zboznujem. Hlavne „Pepsi“ ktoru sme nasli ako stena ked som este bola na prvom stupni ZS a mame ju doteraz to je proste taka osobnost ze dovidenia, je to naozajstna psia dama pokojna a inteligentna…na fotke je Pepsi (ta cierna) a nase stena Sára

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.12 16:18

@Dorenika škoda, že se ta druhá nejmenuje Cola, To by bylo hezké, až byste na ně venku volala Pepsi Colo!! :-)
Znám kocoura, co se jmenuje Kuře :-)

Cheeky
181 příspěvků 22.11.12 16:25

Mám 3 kočky. Dva kocoury a jednu kočičku, dva z toho jsou nalezenci. A ať to mám pěkně barevně, tak černou, zrzavou a mourovatou. Každá je povahou naprosto jiná ale všechny je miluju stejně. Mourovatá je povahou spíš pes. Zrzavý je strašně vtíravý (ale v dobrém :D ) a černý ten je mazel, ale jenom, když chce on (což ale bývá často). V dětství jsem měla ráda kočky i psy stejně, ovšem následovalo pár špatných zkušeností a z koček se pak stali mí favoriti.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.12 16:26

@bertulka Pepsi a Cola byly jmena potkanu mych dvou kamaradek. Kdyz potkani umreli, poridily si slecny novy dva: Pilsner a Urquell:D

lueur
40 příspěvků 22.11.12 16:44

„Pes má pána, kočka má služebnictvo.“ To jsem si přečetla po nahlédnutí v knihkupectví v nějakých výrocích slavných o kočkách a přijde mi, že to sedí.

Jinak já jsem na kočky…mám ráda všechna zvířata, ale pro kočky mám slabost. Vydržím se celý den koukat na hrající se koťata, miluju kočičí vrnění, uklidňuje mě to :-) S rodiči jsme měli doma vždycky kočku a až budou příznivé podmínky, chci kočku i u sebe doma. Možná i psa…

llolla
2102 příspěvků 22.11.12 17:02

Máme psa i kočku, a nevím, k čemu mám blíž. Kočky jsou mi sympatičtější- jsou svéhlavé a nenechají si s-át na hlavu. Ale psi jsou naprosto nedocenitelní společníci… Ale @real.blond chápu, já mám hrůzu z toulavých koček. Domácí mi nevadí, ale jak vidím nějakou na ulici, tak se děsím. Nevím proč, taky mi nikdy nic neudělaly. Moje matka má teorii, že je to kvůli paní Norrisové, ale já mám pocit, že tahle moje „fóbie“ začala dávno před Harry Potterem…

Karoleenah
2322 příspěvků 22.11.12 17:05

Já jsem asi tak nějak zvířatová obecně, sama mám psa, od první třídy ZŠ mám kontinuelně i nějakého toho hlodavce, hlavně teda morčata, měla jsem i tři andulky, želvu… Kočky mi vždycky přišly takové odtažité a samotářské, začala jsem je mít ráda až od té doby co má přítel kocoura birmáka, to je totiž nejvlezlejší a nejumňoukanější kocour na světě. Ale nejvíc pořád tíhnu k těm psům, nevím proč, jsem na ně prostě zvyklá odmala a už si ani nedovedu představit, že bych psa neměla. Ale pokud budu mít v budoucnu dost místa, financí i času, nebráním se ani té kočce, zvlášť pokud bude obrovská a huňatá. :)

VeronicaMP
53 příspěvků 22.11.12 17:21

Mám ráda kočky i psy. Bohužel, ale ani jedno z toho nemám. Vím, že dokud bydlím sama, tak bych se o chudáka zvíře nepostarala, protože jsem hodně v práci. Ale pokud jednoho dne budu mít rodinu (a doufám, že ano) a moje děti budou chtít jakékoli zvíře, tak jim to asi dovolím, protože zvířata miluji.

punčocha
23 příspěvků 22.11.12 17:36

Miluji psy i kočky. Život tomu chtěl a tak mám již druhou číču. Ta první /nalezenec/ nám umřela letos v červenci ve 14 letech, byl to jeden z mých nejsmutnějších dnů. Tak jsem si hned pořídila kotě, aby mě to tak moc nebolelo a mohu říci, že mně to pomohlo. Škoda, že to tak nejde i u lidí. Jako malé mi rodiče žádné zvíře nepovolili, dodnes to cítim jako újmu, i když je chápu. Můj syn se snachou si letos pořídili k ročnímu děcku pejska a to tedy nebyl zrovna nejlepší nápad.

Eirean
244 příspěvků 22.11.12 17:39

Kočkař každým coulem.
Sama mám dvě, pak se angažuji ve spolku pro opuštěné kočky (domácí depozita, kastrační program, léčení nalezenců..), ale možná o něco bližší je mi ČSCH - Český svaz chovatelů, takže už druhým rokem sedím ve výstavním výboru pro pořádání mezinárodní výstavy koček :)

Naši vždycky měli i psa, určitě si jednou pořídím šarpeje nebo akita-inu, ale jak již bylo řečeno, kočky jsou méně náročné na čas - já bych nezvládala především to venčení psa.

Acrobaleno
957 příspěvků 22.11.12 20:06

Jednoznačne psíčkar, aj keď mám rada všetky zvieratá a čo ma dokáže najviac nahnevať je ich týranie. Od 6 rokov som mala psíka, ktorý sa pominul, keď mu ťahalo na 18 rok, nejak dva roky dozadu. Teraz máme psíka (2r) a fenku - šteniatko, ktoré sme si doniesli pred pár dňami.

Eila
166 příspěvků 22.11.12 20:10

Jedině kočičáci a nejvíc ta naše potvora co jsme jí vytáhli z popelnice a odchovali na kapátku a sunaru. Psů se bojím, protože mě prý jako dítě někdy ve 2-3 letech kousnul vlčák do obličeje (naštěstí netrhnu) a navíc mi prostě smrdí. Opravdu nemám ráda ten jejich typický odér kožichu.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 22.11.12 20:14

Já jsem pejskař, už jako malá jsem sbalila cizího psa u krámu a šla ho ukázat našim, že by se mi líbil :-D Každej psí tulák v okolí měl jasný, že jak ho potkám, tak se mnou jde domů a dostane minimálně najíst, protože já jsem hafana strašně chtěla. A protože jsem to neudělala jenom jednou, tak se naši slitovali a psa pořídili :-) Myslím, že ani nelitovali, nevadilo mi vstávat, venčit, čistit…
Miluju ovčáky a bernský salašníky - což vysvětluje co nám pobíhá po zahradě :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1074 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek