Nejhorší nákup mého života

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Garfie
4456 příspěvků 16.2.14 13:57

@Zoe To jste mi připomněla můj letošní nákup-dceři jsem na podzim koupila zimní kombinézu a pak jsem vymyslela, že by bylo dobré, aby měla ještě jednu do školky-chodí si tam hrát na zahradu i v zimě…tak jsem koupila druhou…a hádejte, kolikrát je měla na sobě? :-D Vy z těch návleků aspoň nevyrostete…

dost_bot
2071 příspěvků 16.2.14 17:02

Ale tak pro změnu, ano, proč si nepořídit modrou. Ale počítejte s tím, že nosit ji budete jen občas. Pro mě je hodně dobře kombinovatelná bordová a překvapivě i červená, taková tmavší sytá, obě se hodí ke spoustě věcí.

let fenixa
213 příspěvků 16.2.14 17:36

@dost_bot
Mám sukňu presne v tej istej farbe a tiež som sa tešila, aká budem „voživená“. A nosím k nej blúzky - biela, jedna taká mnohoprúžková so studenými odtieňmi zelenej, tyrkysovej, fialovej a bielej, a ešte som si kúpila smaragdový pulover, ale teda nie krikľavý. A tým som skončila.

Zoe
316 příspěvků 17.2.14 10:33

@Garfie Nezbývá, než si pořídit ještě jednu dceru :)!

Matmys
2595 příspěvků 17.2.14 11:22

@Zoe
To se ovšem ta kombinéza pěkně prodraží :)

Garfie
4456 příspěvků 17.2.14 11:47

@Zoe :-D jak říká @Matmys-a já dodávám „jenom to ne“

zwedavka
1281 příspěvků 19.2.14 08:51

Ke sbírce nositelného oblečené se člověk dopracuje za předpokladu, že si drží váhu.
Já, se svým postojem „v nejbližší době pronikav2 zhubnu, tak nemá cenu investovat“, nemám šanci.

Bugatti
4086 příspěvků 19.2.14 08:57

@zwedavka Svou (nad)váhu si držím skoro 20 let, s maličkými výchylkami 2 kg nahoru 3 kg dolů, takže klasické kousky mohu nosit stále. Někdy je lepší si přiznat, že to nebude tak snadné, a pořídit si pár pěkných kousků. Konečně zmenšit to jde vždycky.

Šošanah
1224 příspěvků 19.2.14 09:07

@Bugatti Možná mě někdo lepší v matematice opraví, ale nebylo by to za 20 let tímhle systémem (2kg +, 3kg -) dvacet kilo dole? :-) To by nebylo marné.

Bugatti
4086 příspěvků 19.2.14 09:17

@Šošanah O dvacet kilo dolů bych ani nestála, stačila by mi polovina, i méně. Stále si říkám, že až bude chvilku klid, aspoň pět kilo půjde… ale klid není a já jsem ten typ, co přibírá ze stresu. Vzhledem k tomu, kolik jsem si ho za poslední roky užila, jsem ráda za to, že váhu alespoň udržuji.

Bugatti
4086 příspěvků 19.2.14 09:23

Jestli jsme právě neodhalily pravý důvod, proč naše ulice vypadají tak jak vypadají. Spousta žen si říká, že si pořídí něco pěkného až zhubnou… jenže nezhubnou a na hadrostyl si postupně zvyknou. Právě silnější ženy potřebují kvalitní materiály a ušití, aby vypadaly dobře.

Klotylka
568 příspěvků 19.2.14 12:54

Asi jste uhodila hřebíček… já to tak mám „Koupím něco lepšího až zhubnu“, a vím, že to nemá žádnou logiku, že jen tak rychle nezhubnu, a kdyby tak se to dá zmenšit a tak… no naštěstí občas něco ušiju, tak pár padnoucích kousků mám.

crazydaisy
864 příspěvků 19.2.14 14:33

To jsem ráda, že v tom nejsem sama. Koupím až zhubnu je moje mantra posledních pár let. A pak ještě mám sbírku kvalitních pěkných věcí do kterých určitě zhubnu :-D. No, snad se to někdy podaří.

Klotylka
568 příspěvků 19.2.14 14:36

@crazydaisy Tak to já jsem vše malé dala pryč, takže nemám do čeho hubnout. Takže až já zhubnu, budu mít všecko nové. :-)

crazydaisy
864 příspěvků 19.2.14 14:48

@Klotylka Kdybych dala pryč vše malé, tak mám poloprázdnou skříň :-D. Já pořád doufám, že nedostatek oděvů mě donutí zhubnout. A to se ještě motivuju tím, co si všechno novýho koupím :-D

Kaili
22 příspěvků 19.2.14 15:26
To znám

Taky jsem si pořád říkala - neoblíknu to, ale nevadí, schovám to a až zhubnu, tak… No znáte to. A povedlo se - zhubla jsem a mám tolik věcí, jenže zase mě samozřejmě láká to nové. Takže stejně nakupuju, ale využívám i to starší. Jinak špatné nákupy - to jsou u mě hlavně boty. Kolik já už měla nepadnoucích až nohypožírajících bot! Snažím se už tuto chybu neopakovat, protože by to nožky nemusely vydržet.

zwedavka
1281 příspěvků 19.2.14 15:32
@Bugatti píše:
@zwedavka Svou (nad)váhu si držím skoro 20 let, s maličkými výchylkami 2 kg nahoru 3 kg dolů, takže klasické kousky mohu nosit stále. Někdy je lepší si přiznat, že to nebude tak snadné, a pořídit si pár pěkných kousků. Konečně zmenšit to jde vždycky.

něco na tom je
je fakt, že běžný oděv jsem si nakoupila, ale do kabátu, kostýmu atd. jsem zatím neinvestovala - viz výše.

Denyna
4105 příspěvků 19.2.14 17:42

Svou váhu si docela držím a navíc si tělo stejně dělá co chce, tak období až zhubnu vůbec nepředpokládám. Po druhém porodu jsem se po roce smířila s tím, že už na svoji velikost nikdy nezhubnu, téměř všechny věci darovala, nakoupila nové, a v řádu několika týdnů, nekecám, jsem byla na své předporodní velikosti. Leč neměla jsem co na sebe :)
Tak jestli vám to hubnoucí úsilí nekazí právě ta mantra „koupím si něco na sebe, až zhubnu.“ :)

Dalmitka
1866 příspěvků 19.2.14 19:00
@zwedavka píše:
Ke sbírce nositelného oblečené se člověk dopracuje za předpokladu, že si drží váhu.

Podarilo sa mi v priebehu posledného roku vďaka nesprávnej životospráve a stresu pribrať asi 7 kg, čo pri výške 160 neutajíte. Moja spokojnosť s obsahom mojích skríň bola tatam a musela som si dokúpiť zopár nových vecí, aby som mohla „medzi ľudí“. Začiatkom januára som si povedala, že takto to ďalej nejde. Sústredila som sa na seba a začala ROZMÝŠĽAŤ čo jem. Za 6 týždňov mám tých 7 kg dole - bez hladovania a trápenia. Znova využívam „staré zásoby“ oblečenia, ale tie väčšie si pre istotu odložím - veď čo keby, aj keď dúfam, že už nie…

SeaSun
8 příspěvků 15.3.15 23:42

Outdoorová bunda za 6 000,–. Byla trochu retro a od velmi sympatické značky, ale byla mi malá. Pracovala jsem tehdy (je to cca 10 let nazpátek) v jedné outdoorové firmě. Sice v kanceláři, ale tam se rozhodně kostýmky nenosily. Po prvních pár dnech jsem pochopila, že mě všichni začnou brát vážně jedině v džínách Replay, tak sem si je za velkou část prvního platu koupila. Moje úvaha byla správná, jakmile jsem je oblékla, dali se se mnou do řeči i ti, kteří mi předtím sotva odpověděli na pozdrav.

Celkově to bylo zvláštní prostředí. Pracovali tam převážně chlapi, docela maskulinní typy, ale spoustu času trávili tím, že si navzájem chválili oblečení, objednávali a sháněli různé vzácné a drahé kousky a pomlouvali ty, kteří je neměli.

Z bundy jsem vyndala teplou vnitřní vložku, a další dvě zimy v ní mrzla. Ale kolegové mi ji pochválili…

Od té doby jsem komplet změnila šatník a musím se tomu zpětně trochu smát. Ale džíny Replay pořád mám…nosím je tak leda „k táboráku“.

Anto
28 příspěvků 19.1.16 09:10

Na AliExpress jsem si koupila krasnou bundu a prisli mi velikost M, jak jsem si objednal, ale detska :D :D Takze jsem ji dala kamaradce a zkusim ji sehnat nekde v tady. Je ziiiimaaaaa :)

Čírina
472 příspěvků 19.1.16 13:48

Kloubouk. Model Praha, na míru. Už od nich mám jeden pěkný, chtěla jsem něco, co není černé. Vybrali jsme s paní hezký tvar, a pak hezký béžový materiál (béžová či velbloudí se přece hodí ke všemu, že jo).
Pak jsem si zašla na barevnou typologii a ta barva je dost mimo. Sice to není tak strašné aby se to nedalo nosit, ale doteďka si ríkám, kdybych dva měsíce počkala, až budu po té typologii, mohl být klobouk mnohem oblíbenějším kouskem mého šatníku.

Snoopy100
446 příspěvků 19.1.16 13:56

Taky mám inline brusle a taky jsem se na nich tak příšerně bála, že leží ve sklepě. Pěknou blbost jsem udělala, když jsem si nechala šít kalhoty a sako. Švadlena to ušila tak, že kalhoty jsou nenositelné, zařezávají se a látka (ačkoli cena byla normální) se po 2 vyprání změnila z černé na vypranou černou. Sako bylo tak o 2 konfekční velikosti větší a sedělo víceméně jen v ramenou. Nosit se nedalo. Jednou jsem byla nemocná, chytl mě rapl - takže jsem rozpárala podšívku a metodou pokusů a omylů jsem ho v pase zúžila, přes boky povolila a přes prsa trochu vytvarovala. Rukávy bylo nutné mohutně zůžit. Je to lepší, rozepnuté vypadá super, zapnuté má mušku, ale pořád lepší než to, co bylo v obchodě. Bohužel kalhoty spravit neumím. Švadlena nechtěla o úpravě ani slyšet, to je dobrý, tak to má vypadat… holka je šikovná, ale jen tak na výměnu zipu nebo opravy. Na dveřích má, že šije společenské a svatební šaty, no potěš…

kalivrata
657 příspěvků 12.2.16 23:58

Před dvěma měsíci jsem si v New Yorku koupila zavinovaci kasmirovy svetr tmavě oranžové barvy. Byl mi dost velký (americké L je tak české XXL a já jsem navíc české S), ale říkala jsem si, že se to zabalí a není to poznat, jedna nádherná černoška se tam rozplývala, jak mi ta barva sluší, a na to, že to byl těžký kasmir, nebyl drahý. A rafli jsme se s manželem, takže tam nebyl nikdo příčetný, kdo by mi řekl, ze ve velkém zavonovacim svetru vypadám jak stará bába.
Už tak jsem ho moc nenosila, a teď mi ještě na barevné typologii řekli, že nejsem podzimní typ, jak jsem si myslela, ale letní s teplými pigmenty. Jako ne že by mi to zabránilo nosit cokoli jiného, ale v souhrnu, kdykoliv po tom svetru sáhnu, rozmyslím si to. Takže mam exkluzivní svetr na chladné zimní večery doma u knihy.

Lodní šroub
187 příspěvků 25.7.16 15:10

Před 15 lety na nejmenovaném menším městě jsem si nechala vnutit otřesnou halenku. Měla khaki-hnědo-cosi vzor a třásně a prodavačky neustále prozpěvovaly, jak je módní a jak mi sluší, navíc je to značkové, vždyť to stojí skoro pětistovku. Tehdy khaki barva skutečně v módě byla, ale ty třásně rozhodně ne.
Dva roky mi visela ve skříni a pak jsem ji spolu s dalšími nenošenými hadry věnovala sociálně slabé matce samoživitelce

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek