Pomozte se sametem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ameline
99 příspěvků 23.11.11 19:25

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Sice šiju a nějáké ty zkušenosti mám, nicméně znám se s dost málo látkami. Protože u nás toho moc nemají většinou beru přes net. Co se bavlněných sametů týče, zkusila jsem různé zdroje - brala jsem za 260 (zaváděcí cena, teď k 500) s pevným podkladem a lesklým hustým vlasem, pak za 360 s jemným podkladem a jemnějším, ale hustším povrchem než předchozí, a pak za 240 opět s pevným podkladem, ale krátkým a matným vlasem.
Kamarád si ode mne chce nechat šít bohatý kostým (fantasy) a vzhledem k celkové spotřebě látky a náročnému zdobení je i těch 240 za ten samet na domě látek poměrně hodně, navíc se zrovna na tohle moc nehodí, chce to splívavější a lesklejší jako ten za 360. Vídám občas ale krásné přesvědčivé polyesterové samety a jejich problém často je pouze skutečnost, že nemají váhu, tak jsem uvažovala to podšít bavlnou nebo lnem (zkusím samozřejmně nanečisto zda to bude dělat co chci, něco se doma najde). Nikdy jsem ale o polyesterové samety zájem nejevila, tak si to takhle po netu neumím představit, nevím, zda nízkou cenu připisovat umělotině nebo nízké celkové kvalitě. Právě mi dával za vzor zrovna lesk pláště z polyesterového sametu že by se mu něco takového líbilo (domnívám se, že šlo o panné, ale nikdy jsem potvrzený vzorek neměla v ruce), jen kdyby byl prý těžší - to mě na ten nápad přivedlo v první řadě, přiznám se, že i mě se líbí jak okázale odráží světlo, ale mám zábrany použít umělinu do něčeho lepšího. Mohl by mě někdo prosím provést sametovými variantami? Děkuji.


Reklama

Najdete v encyklopedii: Samet


Reklama

Reakce:
 
Ani  23.11.11 20:51

Ameline, mně se polyesterový samet na kostýmech vždycky hnusil, ten lesk je na první pohled umělý. Ale předpokládám, že v tom s ním nepohneš. To, co bys chtěla (lesk, splývavost a dobrý vzhled), by splňoval hedvábný, ale na to asi zase nebudou peníze, že?


Reklama

 Váš příspěvek

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama