Falešná Pařížanka

Autor: Kamila Boudová
Počet stran: 176
Přibližná cena: 200 Kč

Falešná Pařížanka je kniha Kamily Boudové – módní revolucionářky, která upozorňuje na chod a dopady módního průmyslu a učí, jak je možné žít udržitelněji s menším negativním vlivem na ekologii. V knize ukazuje realitu rychlé módy, píše o životě v zahraničí (v Paříži, Londýně a Šanghaji) a dává řadu praktických rad.

Díky knize si čtenář může vytvořit ucelený obraz toho, jak funguje tzv. fast fashion a dozvědět se podstatné informace o původu vlastních oděvů.

» Více o knize

Přečtěte si rozhovor s autorkou knihy Falešná Pařížanka »

Coco Chanel

Autor: Megan Hess
Počet stran:
Přibližná cena: 350 Kč

Kniha Coco Chanel sice není velkým literárním počinem, ale zato je to designová libůstka, která potěší nejednoho fashion nadšence. Obsahuje jen krátké texty o životě a tvorbě legendární módní návrhářky. Tuhle stručnost však vynahrazují ilustrace vytvořené v barvách, které byly pro Coco Chanel typické – tedy v černé a bílé s jemnými červenými a béžovými detaily.

Prohlížení knihy je úžasnou relaxací. Když ji držíte v rukách, máte chuť se navonět několika kapkami parfému Chanel No 5, nalíčit rty rudou chanelkou a ideálně se ještě obléknout do klasického kostýmku. Užijete si ji ale i jen tak, třeba s dobrým vínem, čajem nebo kávou…

» Více o knize

Přečtěte si rozhovor s majitelkou secondhandu, pro kterou je Coco Chanel vzorem »

Láska x Styl x Život

Autor: Garance Doré
Počet stran: 272
Přibližná cena: 400 Kč

Život s láskou a stylem je kniha Garance Doré – blogerky, fotografky a ilustrátorky, která se řadu let pohybuje ve světě módy.

Kniha představuje příběh Garance Doré, ale také mnoho zajímavých informací o životním stylu a líčení.

Autorka vypráví o svém životě a cestě, kterak se z mladé studentky stala uznávaná a známá osobnost. V knížce se dočtete autentické zkušenosti autorky, ať už ty dobré nebo špatné.

» Více o knize

O Garance Doré v naší diskuzi »

Jaká barva mi sluší?

Autor: Veronique Henderson
Počet stran: 208
Přibližná cena: 349 Kč

V této knize se určuje 12 barevných typů – v klasické kombinaci světlý/tmavý, teplý/studený, jemný/kontrastní.

Na každé stránce je spoustu ukázek a fotek, u každé kombinace také konkrétní odstíny barev, doporučené rtěnky nebo účesy.

Tip Módního Pekla: Vezměte si tuhle knížku na dámskou jízdu, kde máte k dispozici spoustu barevného oblečení na vyzkoušení (či alespoň přiložení k pleti). Čtenářka nepolíbená typologií má jinak tendenci spadat do vlastních zvyklostí a dosavadních barevných preferencí.

» Více o knize

Přečtěte si rozhovor s Beátou Oravcovou, odbornicí na barevnou typologii »

Vivienne Westwoodová

Autor: Ian Kelly, Vivienne Westwoodová
Počet stran: 400
Přibližná cena: 420 Kč

Žádné nudné „Narodila se do britské rodiny…“, IIan Kelly je opravdu právem oceňovaný autor.

V knize se prolínají společné rozhovory, jeho dojmy ze zákulisí nebo citace spolupracovníků a členů rodiny.

Knížka je plná fotek, takže čtenář má téměř pocit, jako by společně s Vivienne listoval jejím rodinným albem. O jejím soukromí se v knize mluví hojně, ale naštěstí bez drbů a vyřizování dávných křivd.

Překladatel se nutno říct také činil. Britský přízvuk se sice nedochoval, ale čeština přesto nebránila pocitu, že si Vivienne s Ianem jen tak povídají.

» Více o knize

Přečtěte si rozhovor s Annou Olšanskou, které se přezdívá česká Vivienne Westwood »

Móda a duše aneb Klíč k sobě

Autor: Táňa Havlíčková
Počet stran: 268
Přibližná cena: 360 Kč

Oblékání ve spojitosti se vztahy s rodiči, partnery nebo dětmi? Ano. Bývalá módní návrhářka v knize představuje svou metodu OCTO CODES, kterou rozděluje lidi na 8 různých typů, a to podle energií jin a jang.

Téma je velice zajímavé, přestože autorka opakovaně ztrácela naše sympatie svým stylem psaní. Časté tvrzení, jak je talentovaná, nadaná a slavná, prostě nutí přeskakovat (Táňa ale sama přijímá, že jako rebelka nesedne všem). Rozhodně nečekejte skromnost a hlubinnou psychologii opřenou o zdroje, protože všechny informace přišly Táně tak nějak samy.

Když se s tím vším spokojíte a respektujete autorku jako odbornici, knížka se čte skvěle. Móda a duše může být pro někoho klíčem k objevení sebe sama.

» Více o knize

O Táně Havlíčkové v naší diskuzi »

Diskuze o tomto tématu:

Prozatím nejsou k tomuto tématu uvedené žádné diskuze.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek