Botičky na podpatku

Vložit odpověď
lorinka14

7.12.15 18:10

Pěkný večer :)

Potřebovala bych poradit. Chodit na podpatcích sice umím, ale pouze s páskem přes nárt. Ráda bych si teď pořídila nějaké kvalitnější (mám jen z Deichmannu, cca za 500 - kupovala jsem velmi velmi narychlo :D ). Dívala jsem se k Baťovi (vím, kvalita občas pokulhává, ale už to tak mám od malička -kam jinam na boty, než k Baťovi). A našla jsem tam jedny pěkné kožené lodičky.Myslíte, že by byly dobré? Přeci jen jsou dost vysoké, bez pásku, … Šli byste do nich? Nebo mám radši vybrat nějaké jiné? napadlo mě je jedině objednat, doma v klidu vyzkoušet a když tak je ve městě vrátit.

Plánuju je nosit pouze příležitostně - na ples, do divadla, … Zkrátka žádné dlouhé chození po venku.

Jsou to tyhle: http://www.bata.cz/…sove-lodicky

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Pokud dokážete na podpatcích chodit pouze, pokud máte pásek přes nárt a nyní chcete zkusit lodičky bez pásků, pak bych osobně začala s něčím nižším. A to i v případě, že je chcete vytáhnout pouze příležitostně. Co takhle místo těch 11,5 centimetrů zkusit třeba 8?

andiedvorakova +8745/-1219

7.12.15 23:38

 

Obávám se, že to nebude nejlepší volba. Pokud jste zvykla n pásek přes nárt, nebudou vám, myslím, pohodlné. Pokud navíc pásek nosíte proto, že se vám bez něj lodičky obvykle vyzouvaji, muž být lov na bezpaskove složitější.

Doporučovala bych o maličko nižší podpatek a vybrat botu bez platformy. (typ podpatku+podesve jako tady, jen klidně celé zavřené http://s.shoespie.com/…466281_7.jpg)

lorinka14: Odpověď mi pomohla, děkuji!

teetee +5639/-1382

8.12.15 10:56

 

Doporučuji přečíst tento Adin článek: https://www.modnipeklo.cz/…-z-podpatku/, konkrétně tato rada je důležitá: Nejdřív nižší široké podpatky a pak pomalu zvyšovat a zužovat.
Dost tedy záleží na tom, na co jste zvyklá (výška a typ podpatku) a v čem tedy zvládáte chůzi levou zadní nezávisle na povrchu a jaká je tzv. další meta. :-) Jakou výšku a typ podpatku běžně nosíte? Obávám se, že přechod např. z 5 cm šiřšího podpatku na jehlový podpatek o výšce skoro o 12 cm nebude právě snadný (a věřte, že i chvilková chůze v něčem, na co nejste zvyklá a „naučená“, dokáže dost potrápit - vlastní zkušenost). Pokud jste ale zvyklá na jehly a jen zvyšujete jejich výšku, mělo by to být v pohodě. Já bych asi na vašem místě zašla do první kamenné obuvi a zkusila lodičku s typem a výškou podpatku jako za na obrázku, hned budete vědět.

Harmonika +3141/-470

7.12.15 20:32

 

Pokud budete chodit v lodičkách i na plesy, tyhle rozhodně ne, plesové nesmí být na platformě, a to ani na nízké - to je pak na snímek do módního pekla:-). A podle obrázku nejde vybírat, budou to boty, ve kterých mnohdy strávíte celou noc, musí vám sedět. A pokud nejste zvyklá na podpatky, nepořizujte vyšší než 8 cm. Dobré boty dělá Stroll.

LEVEBE58 +791/-380

8.12.15 01:27

 

Vzhledem k postavení podpatku a tvarování/sklonu došlapu paty silně pochybuji o jejich nositelnosti

MP Vladenka +9533/-3345

8.12.15 11:40

 

Divadlo je v pohodě. I v nepříliš pohodlných lodičkách docupitáte na místo a v klidu přežijete večer, ale na ples bych si takový podpatek rozmyslela. Pokud jste zvyklá na pásek přes nárt, neučila bych se nosit boty bez něj zrovna při tanci… Plus platforma, i když nízká, zhoršuje stabilitu. Pravidelně vídám děvčata, co přijdou slavnostně v lodičkách na jehlách a platformě a kolem půlnoci už jsou bosé :D No a pokud jde o Baťu, s firmou celkově špatné zkušenosti nemám, ale doporučuji důkladně a dlouze ozkoušet, co vám ta bota bude dělat s klenbou. Myslím, že to tvarování občas nemají úplně vychytané…

lorinka14: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Veroniq +3955/-460

8.12.15 16:54

 

Když je mají u Bati, tak si tam skočte a vyzoušejte, jak Vám sedí. Přijde mi to jednodušší, než boty objendávat a pak vracet. Pokud mají rovnou patu, takže ta Vaše pata v nich sedí pevně, bude se Vám v nich chodit dobře i bez pásku přes nárt.

Makinka +463/-101

11.12.15 09:18

 

Mám od Bati velmi podobné, podpatek 11 cm, malá platforma, možná nepatrně jiný střih. Mně se v nich chodí dobře, ale jsem na vysoké podpatky zvyklá. Pozor, roztáhnou se, takže z uzší nohy by mohly začít padat

+/-

11.12.15 22:40

 

proč ne botičky na podpatečku…

lorinka14: Odpověď mi pomohla, děkuji!

arwenn +6183/-866

8.12.15 11:03

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek