Dá se ušít trikot? /střih/

Vložit odpověď
Puntíkatá koala

29.5.15 22:13

Milé pekelnice,
obracím se na Vás s trochu netradiční otázkou..
Potřebuji na představení sehnat bílý trikot s dlouhým rukávem, nechci si ho kupovat, jelikož není nejlevnější a vím, že se při představení zašpiní a také se neshání úplně nejlépe. (navíc mají dlouhou dodací lhůtu)

Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte tipy na ušití trikotu (střih si zvládnu udělat sama, ale pokud by se někde dal sehnat hotový, nebyla bych proti, jelikož to nechci pokazit)
třeba ohledně látky, nebo tak..

Za jakékoliv rady bude vděčná. :)

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Střih určitě zvládnete sama, případně se mi líbí nápad Robeny sešít triko a kalhotky k sobě. Tedy za předpokladu, že není potřeba, aby to byl jeden díl.

Co se týče látky, shánějte úplet o vyšší gramáži - je pevnější. Až budete stříhat, ohlídejte si, že máte střih položený rovně. Jinak se vám pak mohou boční švy zkroutit, jako se to někdy stává u levnějších trik z hodně tenkého úpletu. Na šicím stroji šijte buď strečovým/overlockovým stehem (máte-li), případně drobným entlem. Rozhodně nešijte klasickým rovným, to by vám hned popraskalo. Pokud budete šít na obnitce nebo strečovým, natahujte látku před i za patkou. Budete-li šít entlem, látku moc nenatahujte, nebo se vám hodně zvlní. Určitě si to nejdřív vyzkoušejte. Výstřih, nohavičky a rukáv asi budete mít nejjednodušší začistit šikmým proužkem.

Jinak až budete vybírat tričko, podle kterého budete dělat střih, nezapomeňte, že musí mít dost velký výstřih, Abyste se pak do trikotu vlezla.

Puntíkatá koala: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Martishka +903/-68

31.5.15 20:42

 

My jsme jako malé gymnastky měly trikoty na vystoupení ušité z dlouhých triček, maminky dole „vykrojily“ a začistily nohavičky a uprostřed sešily.

Puntíkatá koala: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dagur +4358/-848

1.6.15 12:46

 

Asi vam to nebude k nicemu - ale za totace a nedostatku maminky pro male hokejisty vyrabely ribana tak, ze sesily puncochace a triko.

Puntíkatá koala: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Robena +16570/-2356

30.5.15 23:49

 

Možná budu s takovou radou úplně mimo, ale pokud jde třeba o jednoduchý gymnastický trikot, nestačilo by koupit body? Myslím tím tu verzi trika, které je dělané jako plavky, aby nelezlo z kalhot? Třeba na boohoo jich mají vždycky spoustu. Nejsou ani drahé. A odpadla by starost s šitím.

http://www.boohoo.com/…at/bodysuits#…

Pokud má trikot vypadat úplně jinak, potom jako bych nic neřekla. Nenapsala jste totiž, na jaký sport ten trikot potřebujete.

andiedvorakova +8745/-1219

1.6.15 22:34

 

Dá se ušít cokoliv, pokud to umíte. Tady je návod na ušití jednoduchého trička:
https://www.modnipeklo.cz/…usit-tricko/

A nějaké tipy na látky:
http://www.bolenatex.cz/latky/uplety

http://www.dumlatek.cz/…arevny-uplet#…

http://www.hellerdance.cz/…0-ea-51-5916

Záleží, kolik chcete do látky investovat.

rudá růže +175/-55

29.5.15 23:01

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek