Materiál na sukni

Vložit odpověď
spaci

28.5.12 14:07

Dobrý den,
zkusím položit otázku tady.
Potřebovala bych poradit - kvůli svým nekonfekčním mírám si chci zkusit ušít klasickou sukni do kanceláře na léto, měla by být asi bavlněná, ale trochu pružná… chápu správně, že je to např. tahle látka?
http://www.dumlatek.cz/…da-seda.html
Nebo jaké jsou jiné možnosti? Nic moc na netu nemůžu najít. (Všude samé úplety, ale pokud jsem to vymyslela dobře, tak potřebuju tkaninu.)
Děkuju předem!

http://www.omlazeni.cz/…_2_bazar.jpg

http://www.hezkesukne.cz/…-ribbon.html

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Poraďte se přímo v prodejně látek, často je také přímo na látkách napsáno „kostýmovka“. Na pouzdrovou sukni potřebujete v podstatě jen tolik látky, kolik je délka sukně, plus něco na přídavky, maximálně metr. Na léto něco slabšího, nejlépe přírodní materiály, na zimu třeba vlněnou. Elastickou určitě, ať v tom můžete pohodlně sedět. A až budete vybírat, zkuste ji na pár vteřit pořádně zmačknout v dlani, zjistíte, jestli se mačká a jak moc. To je při sezení v kanceláři také dost důležité.

Katio +2113/-453

28.5.12 19:38

 

V každém případě si k materiálu kupte ještě podšívku! Není to zbytečné, sukně bude po těle splývat a nebude se lepit. Může být i z umělého materiálu, dělají se již takové, které neelektrizují /pro jistotu vymáchat v aviváži/.
Před stříháním je důležité se dobře změřit a zvolit správnou velikost. Sukně se přes boky /stehna/ nesmí krčit a dělat vodorovné varhánky. Pokud je rozdíl pas-boky větší než jedna velikost, zvolit možná mírně rozšířený střih, který je při sezení pohodlnější.
Začátečnice by měla raději zvolit pevný materiál, pružný si nechat až na dalí pokusy, pracuje se s ním hůř.

Linie +19645/-3301

29.5.12 07:52

 

Přes internet se to takhle těžko pozná (a nejsem tak dobrá, abych to odhadla z popisu v eshopu), ale asi by to šlo. Případně látky v sekci kostýmovky.
Nicméně se dívám, že jste z Prahy - uvedený eshop má po Praze několik kamenných prodejen, zkuste se zeptat přímo tam - mi zatím dámy ve Vršovické pobočce vždycky dobře poradily.
Nebo kterákoliv jiná prodejna látek - Ada je hezky shrnula v tomhle článku - https://www.modnipeklo.cz/…no-internet/

volfish +7948/-841

28.5.12 18:07

 

Pokud to má být letní sukně tak bych doporučila riflovinu s elastanem. Dnes se vyrábí v mnoha odstínech. Na letní sukni bílou barvu nebo nějakou pastelovou. Musí být, ale s elastanem i když většina už je pružná. Jiný materiál s letních látek radši ne jelikož u úzké sukně by mohl materiál ve švu povolit. Riflovina je v převážně v keprové vazbě což zaručuje pevnost ve švu a elastan nabízí pohodlné nošení a látka se příliš nekrčí.

http://www.metrovytextil.cz/…uct_info.php?…
http://www.metrovytextil.cz/…uct_info.php?…

alca m +78/-61

18.6.12 12:27

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek