Oblečení na ples po 150.

Vložit odpověď
xtity

15.1.13 16:08

Vím, že o tomhle tématu se zde diskutuje minimálně dvakrát denně, ale stejně mi něco stále vrtá hlavou. Asi musím mít jinou představu o „plesech“ než ostatní. Nemyslím si, že některé šaty, které se tu objevují jsou na ples úplně nepřijatelné. Já osobně bych si je na sebe klidně vzala ( to neplatí samozřejmě o všech ). Ale při představě, že jsi na některý „můj ples“ beru dlouhé šaty, nebo něco extra elegantního .. myslím že bych byla středem pozornosti .. co si tedy představujete vy? Nebo jsem skutečně takový buran ? díky za názor ;)

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Tak buďte středem pozornosti!

Nedávno jsem byla na plese. Většina slečen pravidla etikety nesplňovala, i když takového toho řvoucího pekla tam bylo málo. Taková klasika plesů mládeže, řekla bych. Já měla jednoduché červené šaty po zem, perly na krku, v uších a ve vlasech, červenou rtěnku. Příteli jsem ušila červeného motýlka, aby se mnou ladil. Několika lidmi mi byly šaty pochváleny (i když se obávám, že u některých pánů za to mohl výstřih) a jedna naše společná kamarádka prohlásila, že mezi všemi těmi páry, kdy partnerka tancovala bosa a výstřih či sukně se blížily pupíku, jsme na parketu vypadali jako nějaký pár z „lepší společnosti“ a moc nám to slušelo. Mám z toho příjemný pocit i tři týdny poté :)

Ale původně jsem měla v plánu šaty po kolena, vůbec nic proti nim, pokud se na ples hodí. Dokonce tam byla i slečna v šatech po kolena ze silnější bavlny, které bych si na ples vzala jen ve velké nouzi, a působila v nich elegantněji, než mnohé slečny v šatech z „vhodného“ materiálu. Ale mnohé šaty, které se tu objevují, jsou krátké, na pohled opravdu nekvalitně ušité, s úpletem a teňoučkým šifonem… Jistě, v takových zapadnete, ale je to dost smutné. A taky podle mě záleží na věku - u středoškolačky se to dá omluvit telecím věkem, ale potkat v takových šatech její matku, už to skoro buranství je.

Myslím, že problém je v tom, že u nás v sukních chodí běžně velmi málo žen. Těm, které nosí jen džíny nebo minišaty z tričkoviny, pak cokoliv, co nemá nohavice, připadá slavnostní. Pak to podle toho vypadá a je to škoda.

misial +16388/-5052

15.1.13 18:19

 

Chachá, nesmrtelnost chrousta opět na programu dne ;-)
Osobně bych se řídila tím, že jakákoli nápodoba vypadá zpravidla vždycky jako nápodoba a tudíž nefunguje - viz umělé satény a samety. Pak jsou materiály apriory na ples nevhodné - bavlněné plátno, úplet, šusťák. Pokud z čehokoli lezou zadky, předky a špíčky, bude to zase špatně, i kdyby dotyčná byla oblečená v dlouhých večerních od Diora. Následně bych přihlížela k tématu plesu (a teď nemyslím pyžamové, country a další tematicky zaměřené bály) a hudbě, která na něm bude hrát. Dost často se hrávají i různé verze rocku a rock´n rollu. Fakt na ně chcete skotačit v dlouhých šatech s živůtkem bez ramínek s dlouhými rukavicemi a tiárou ve vlasech? Na a teď už je asi jasné, že ne na každý ples budou vhodné stejné šaty a že je vhodné se informovat dopředu, kam se chystám a obléct se podle toho.

Lina-jiná +2993/-818

15.1.13 16:29

 

Možná by bylo lepší založit diskuzi než dotaz, takhle se nedá reagovat zpětně… nebo možná už založená je, nevím, nedívala jsem se.
Každopádně k Vašemu dotazu - já osobně bych si v žádném případě nevzala na ples šaty kratší než těsně nad kolena (lépe pod kolena ), to z čeho leze pozadí je nevhodné, ať jsou šaty sebekrásnější a nohy sebeštíhlejší… Dlouhé šaty bych si klidně vzala bez problému, kam jinam je nosit když ne na ples? To se fakt omezíme jen proto, aby jsme nebyly náhodou jiné než ostatní dámy? Kratší šaty v rozumné podobě se dají vzít častěji a více unosit, proto dokážu pochopit, že když si někdo pořizuje jen jedny šaty za účelem společenským, sáhne po nich, ale když už jedny - dvoje mám a hledám šaty na ples vyberu plesové dlouhé…
Jinak doporučuji https://www.modnipeklo.cz/…eda-na-ples/

ajuna +1896/-266

15.1.13 16:34

 

Ono opravdu záleží odkud jste. Já jsem z menšího města a róby, které se tady objevují a jsou samozřejmě krásné by u nás vyvolaly rozruch typu „ta se vymódila, jde na svatbu, vypadá směšně, doplňte si podle libosti…“. Většinou se nosí šaty po kolena, anebo sukně s halenkou. Teď ale už nějaký ten rok bydlím v Praze a hodně mi to dalo. Plesy jsou brány jako opravdu slavnostní záložitost a je potřeba se na to taky vhodně obléci. Kdybych teď šla na ples v mém rodném městě, taky bych už oblékla jedině dlouhé slavnostní šaty, ať všichni koukají, jak chtějí, protože takhle je to prostě správně. Takže buran rozhodně nejste, akorát máte jinou zkušenost.

xIvet +4392/-361

16.1.13 08:39

 

Já vám rozumím, snad.. takové šaty, jak vy myslíte, bych si u nás ani vzít nemohla- máme sokolovnu
v dezolátním stavu. Většina žen chodí v černých kalhotách a „něčem“- bohužel, maximálně v koktejlkách,
dlouhé šaty v menšině a spíše jednoduché. Loni kulturní středisko, které má sokolovnu v nájmu, zapomnělo
včas vytopit sál, takže v něm bylo tak 5 stupňů, téměř všechny dámy měly nakonec na sobě oblečená saka svých partnerů.

ni2ka +1487/-2765

15.1.13 17:33

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek