Zimni boty pro malou plnostihlou postavu

Vložit odpověď
LuluR

4.11.15 22:46

Vazene damy, prosim o radu. Jsem male postavy, miry 94-80-99, 156 cm. Premyslim, jaky typ obuvy si poridit na zimu. V zime preferuju cerny kozeny kabat, lehce na kolena, vypasovany. Poradite?

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Pre Adu: Mať veľkosť 40/42 pri výške 156 cm je plnoštíhlosť (pričom plnoštíhlosť neznamená, že je slečna tučná). Ja mám 160 cm, nosím 42 a za štíhlu sa rozhodne nemôžem považovať, skôr za plnoštíhlu. Kamarátka nosí 42 pri výške 175 a je postavou v úplnej norme. Samotná veľkosť oblečenia nehovorí o štíhlosti. Vždy musí byť v pomere k výške.

A aby som poradila. V prvom rade je ideálne si zohnať topánky na opätku a držať sa rád ohľadne toho, ako predĺžiť postavu. Teraz sa dajú kúpiť skvelé topánky s hrubými opätkami a platformou, na ktorých sa aj dá chodiť. Ideálne sú členkové čižmičky.

LuluR: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Kassasndra +960/-554

5.11.15 14:51

 

Plnoštíhlá nejsi, s takovými mírami máš velikost 40/42. Pokud máš silnější lýtka, tak bych vynechala kozačky, široké kulaté špice, prostě všechno, co rozšiřuje. Jinak můžeš nosit co chceš. Podívej se do posledního článku - https://www.modnipeklo.cz/…-za-mlade-1/ - je tam rozepsané, jaké boty vypadají nejlíp. Na prodloužení postavy je dobrá mírná špička a samozřejmě podpatky, pokud sneseš. A jedním dobrým trikem na prodloužení postavy je stejná barva bot a punčoch / kalhot. Černé s černými, tělové s tělovými, barevné s barevnými.

LuluR: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Ada Pekelná +21074/-7941

5.11.15 11:56

 

Podle mě jde o to, jak přesně vypadají vaše nohy. Někdo má pár kilo navíc, ale nohy štíhlé. Někdo má zase nohy jako antické sloupy a to ani nemusí tu nadváhu mít. Zkusila bych kotníkovky, které nebudou kontrastovat s barvou kalhot/punčoch. Podpatek bych volila do 5 cm. Klidně širší, ale zase ne nějaký humpolácký. Myslím, že to prostě uvidíte. Vynechala bych výrazné kožešinky kolem kotníků atd. U vysokých kozaček do půlky lýtek nebo pod koleno bych byla opatrná. Mohou vypadat dobře i na silnější ženě (resp. na ženě se silnějšíma nohama), ale bývá tam limit v tom, že kdo má širší lýtko, podstatně se mu zužuje výběr, protože třeba 75 % nabídky vůbec nedopne. Obvykle bohužel ty hezké modely a výběr těch, kde je dostatečný obvod bývá většinou otřesný. Určitě neberte kozačky, které mají nahoře náplety (obzvlášt pokud jsou světlejší, než zbytek boty), zvýrazní to nejširší část lýtka, což není žádoucí snad u žádného typu postavy a u žádné váhové kategorie…

Co se týče dohadů o plnoštíhlosti. Řekla bych, že slečna s uvedenými mírami spadá do kategorie nadváha. Na základce jsem měla kolem 156 a vážila asi 70 kilo a tu 40/42 jsem oblékala. Nadváhu jsem rozhodně měla (podle všech tabulek i lékařů). Pro určité ženy bohužel větší velikost než 38 už nadváhu znamená. Stejně tak velikost 34 nemusí mít nic společného s anorexií nebo nezdravou štíhlostí. Ono opravdu hrozně záleží na výšce. Na takhle malé slečně se pár kilo navíc prostě neztratí. Někdo o 10 - 15 cm vyšší by při 40/42 byl štíhlý, ale takhle bohužel ne. Proto chápu, že si slečna nechce ještě přidávat na objemu špatně zvolenými botami.

andiedvorakova +8745/-1219

6.11.15 17:46

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek