Módně-technická revoluce

28.07.14 | autor Ada

Mezi moje koníčky nepatří jen móda. Mám ráda i technické hračky, a tyhle věci jdou kupodivu velice dobře dohromady. Varování: v tomto článku vás budu přesvědčovat, že nutně potřebujete tablet. Lidé se slabší vůlí by ho radši neměli číst.

*

Tablet, jak jistě víte, je elektronické zařízení s velkým displejem a dotykovým ovládáním. Dá se na něm prohlížet internet, fotky, filmy, číst, skypovat, navigovat a tak podobně. Na fotce jsou vedle sebe pro porovnání velký tablet Asus se širokoúhlým displejem o úhlopříčce 10,1" (25,6 cm), menší Acer (7,9" - 20 cm), běžný dnešní čtyřpalcový smartphone a šestipalcová čtečka e-knih.

Věci popisované v tomto článku budu demonstrovat na Aceru. Všechny ostatní přístroje už jsou starší, ale ten Acer je zbrusu nový model a má také nejpříhodnější parametry: je za dobrou cenu, má šikovnou střední velikost (vejde se i do Fendi Baguette!) a hlavně dobře vypadá. Můžete se s ním vyfotit na svůj fashion blog (doporučuju položit vedle kelímku Starbucks a otevřít na něm Vogue) a nikdo se vám nebude smát.

Představení tabletu na stránkách výrobce najdete zde. Jde o model Acer Iconia A1-830, který má ještě starší levnější verzi A1-810 s pomalejším procesorem a horší selfie kamerou (takže dneska nepoužitelný, jistě chápete). Odkaz na podrobnější parametry tabletu třeba zde na Alze, kde jsou taky užitečné recenze uživatelů (záložka Hodnocení). Podrobnou technickou recenzi si můžete přečíst na Tabletnetu. Vyplývá z ní, že výkonově je to hodně dobrá mašinka, naopak nejvíc si recenzent stěžuje na nízkou výdrž baterie (cca 7 hodin běžné práce), což je odvěký problém všech elektronických zařízení s velkým LCD displejem.

Takhle naleštěný vám vydrží jen pár minut. Doporučuju rovnou přikoupit čisticí utěrku.

Pozn. pro laiky: Aby vám tablet k něčemu byl, je vhodné mít doma wi-fi síť. Hodně věcí se dá dělat i bez ní, ale nechtěla bych bez připojení k internetu třeba instalovat nebo aktualizovat aplikace. Wi-fi router už má ale dnes doma kdekdo, protože když si pořizujete nějaké kabelové, ADSL či místní připojení k internetu, obyčejně ho k tomu dostanete. (Je to taková ta krabička s anténkami a spoustou světýlek, do které vede internet ze zdi.) Wi-fi je taky v každé druhé hospodě a kavárně a občas se dá chytit i jen tak venku, třeba v parku. Nic jiného už pak k tabletu nepotřebujete. Systém vás po prvním zapnutí sám provede úvodním nastavením a pak už můžete tablet používat. Iconia umí česky a počeštěno je i mnoho aplikací.

Základním ovládáním se zabývat nebudu, to se naučíte velice rychle intuitivně nebo z návodu. Iconia A1 používá oblíbený systém Android (verze 4.2.2), na který je k dostání spousta aplikací (dnes už nemá smysl kupovat zařízení se starší verzí systému). V tabletu je jich hodně předinstalováno (v nastavení je možné ty, které nechcete, odinstalovat, respektive vypnout, a ušetřit tím něco místa), další si můžete najít na Google Play. Většina aplikací je zdarma, i ty placené často mívají použitelnou bezplatnou verzi.

Hlavní obrazovka tabletu přibližně tak, jak na vás vykoukne po prvním spuštění

Na tabletech nejvíc zbožňuju jejich mobilitu. Zatímco počítač není vhodné přesunovat dál než deset centimetrů po stole, s tabletem si můžete sednout v kuchyni ke kafi, natáhnout se v obýváku na sedačku nebo si s ním zalézt před spaním do postele jako s knížkou. Můžete si ho vzít i ven a nepotřebujete velkou tašku a silné rameno jako na notebook. Můžete na něm ukazovat fotky a videa z dovolené. Můžete si ho položit vedle šicího stroje. Je malý, skladný a máte v něm kdykoli na dosah ruky celý svět. Ano, vím, že technika určitě žene naši civilizaci do zkázy a že knížky krásně voní, ale řekněte mi, proč bych měla říct NE něčemu tak úžasnému, jako je tablet?!

A teď vám ukážu, co všechno můžete s tabletem dělat. Vsadím se, že ani nedočtete do konce a budete mít objednáno.

Čtení blogů

Na tabletu si můžete číst své oblíbené blogy. Buď si je nalistujete v internetovém prohlížeči, ale mnohem lepší je použít nějakou aplikaci, kam si dáte odkazy na všechno, co čtete, a aplikace vám naservíruje všechno najednou.

Jedna taková je v základním vybavení - Kiosek od Googlu -, ale já mám nejradši Feedly.

S aplikací se pracuje jednoduše. Pomocí vyhledávače si přidáte buď přímo blogy, nebo si vyberete v některé kategorii.

Design aplikace je maximálně jednoduchý a ovládání se děje pouhým šoupáním prstem. Je to jako listovat si časopisem, kde vycházejí články jen o tom, co vás zajímá :) Feedly se dobře čte i na mobilu a zachrání vás tak od nudy třeba v MHD nebo v čekárně.

Do Feedly si můžete naládovat i Módní peklo, nebo si ho otevřít normálně v prohlížeči (v tabletech je obvykle předinstalovaný Chrome, a pokud nemáte vyhraněné preference a nechcete třeba mobilní Operu, Firefox nebo Dolphin, není důvod měnit). Layout Pekla je přizpůsobený čtení na malých obrazovkách.

Inspirace

Tolik inspiračních webů... Mít je tak hezky po ruce, odpoledne se natáhnout na gauč, položit si vedle sebe brambůrky nebo čokoládu a listovat si obrázky, to zní dobře, že.

Lookbook.nu má svoji vlastní aplikaci, ve které si můžete prohlížet příspěvky donekonečna, zvětšovat si fotky a ukládat si je.

Podobně funguje aplikace webu Tokyofashion.com, která se ale zrovna při mém testování vyznamenala tím, že načítala pořád dokola jedny a ty samé fotky.

Spousta obchodů má své vlastní lookbooky a magazíny, tohle je například aplikace Asosu:

Pro tvořivé jsou určeny aplikace jako DIY Clothes Tube (videa s návody na úpravy oblečení, zajímavé nápady i totální blbosti included) nebo pletací lekce. Cokoli si vymyslíte, někdo na to určitě udělal aplikaci s návody.

Přehlídky

Listovat si na tabletu nejnovějšími fotkami z Fashion Weeků? Ale jistě. Není lepší večerníček.

Existují sice aplikace, které slibují snadné prohlížení fotek z přehlídek, ale zatím se mi nepodařilo najít žádnou skutečně dobrou a vždy aktuální. Nejlepším zdrojem stále zůstává stránka vogue.co.uk, která mě sice rozčiluje svou pomalostí (na PC i na tabletu - prostě to nemají dobře optimalizované), ale zato je tady všechno a hned. Mezi fotkami se listuje klasickým šoupáním prstem.

Alternativou je ještě neohrabanější a pomalejší style.com, který není nijak přizpůsobený pro mobilní zařízení. Zlatý Vogue.

Radši videjka? Nainstalujte si FashionTV, kde je kategorie I See It First a v ní nejnovější přehlídky. V mezidobí mezi módními týdny se můžete bavit různými videi ze zákulisí, večírků, focení a různými pohyblivými lookbooky.

K přehlídkám se dostanete i přes aplikaci YouTube, která je v tabletu už předinstalovaná. Ostatně i FashionTV vás vždycky hodí do YouTube do svého stejnojmenného kanálu. Vidět v pohybu třeba třpytivou couture Elieho Saaba je krása.

Vogue

Jestli vás nepřesvědčily dosavadní body, tenhle určitě zabere: přes tablet si můžete koupit a přečíst nejnovější číslo Vogue. Na stránkách jednotlivých národních verzí se to nedá dost dobře vyčíst, ale jde to, a to přes aplikaci Zinio. Je tu nejen americká a francouzská verze, ale i ruská, mexická, indická, japonská a další. Jsou tu i starší čísla a jedno vyjde zhruba na 90-130 Kč. Zakoupené magazíny se vám uloží do Zinio knihovny, odkud si je můžete stáhnout do PC nebo libovolného zařízení.

Takhle Zinio vypadá. Vlevo nahoře je screenshot obrazovky s částí výběru časopisů v kategorii magazínů pro ženy (kdyby vám nestačil Vogue, tak jsou tady Bazaary, Elle, Cosmopolitany, časopisy pro nevěsty, hobby, vaření, bulvár a tak dále). Vpravo vidíte, jak vypadá otevřený časopis; prstem listujete po jedné stránce, nebo dole ťukáte rovnou na stránky, na které chcete přeskočit (to se ve Vogue hodí, můžete snadno přeskočit prvních 50 stran s reklamami). Dole je celá stránka bez listovacího proužku a vedle ní zvětšená část stránky z módního editorialu. Zvětšuje se tažením prstů od sebe nebo dvojťukem.

Měla jsem obavy, jak bude magazín na osmipalcovém displeji čitelný, ale byla jsem mile překvapená. Ačkoli je písmo drobné, jde přečíst, a pro delší čtení si ho jednoduše zvětšíte. Pro špatný zrak to může být i výhoda, písmo si můžete nastavit i větší než v papírovém časopise. Text i obrázky jsou krásně ostré, nerozmazané.

Zinio má i verzi pro PC, jen její instalace je poněkud otravná, nejprve se musí nainstalovat Adobe AIR, aby šla vůbec spustit. Prohlížet si módní editorialy na velkém displeji je ovšem skvělé.

Knihy a časopisy

Iconia se vzhledem ke kompaktním rozměrům a poměru stran 4:3 (což víc odpovídá obvyklým rozměrům knih a časopisů než širokoúhlý poměr) skvěle hodí jako čtečka. Jedinou vadou je hmotnost, ta vzhledem ke kvalitní konstrukci dosahuje 380 gramů a to není na dlouhé držení v jedné ruce. E-inkové čtečky váží o dost méně, ta moje má poloviční hmotnost.

Iconia přečte cokoli, na co si nainstalujete příslušnou aplikaci, tj. PDF soubory, EPUB knihy, textové a wordovské dokumenty i různé obrázkové a DJVU skeny. A kde je vzít? Dovolím si parafrázovat jedno anglické rčení: the internet is your oyster. Pochopitelně je vhodné ovládat nějaký světový jazyk, protože českých e-knih a magazínů zatím moc není, zvlášť z oboru módy.

Moje oblíbená prodejna e-knih je Kobo, jehož androidí aplikace je v Iconii už nainstalovaná. Kupovala jsem zde i knihu Overdressed, o níž jsem nedávno psala článek. Na Android nainstalujete i Kindle a můžete si číst knížky, které máte koupené pro tuto čtečku, nebo nakupovat na Amazonu. Na Kindlu by měly jít číst i elektronické verze časopisů ze Stratosféry. Pak je tady čtečka Wooky, spojená s českým obchodem rajknih.cz, kde si můžete koupit Ženu a život, Harper's Bazaar, Cosmopolitan, Jackie, Dolce Vitu a další užitečné i zbytečné tituly, a přirozeně i e-knihy. (A také audioknihy, které tablet samozřejmě přehraje.) Designem ani rychlostí mě Wooky moc nenadchla, ale co už naděláme, když to jinudy nejde.

čtečka Wooky

Mnohem zajímavější je samozřejmě obsah různých pololegálních a nelegálních zdrojů. Přes aplikaci Issuu se dostanete ke spoustě magazínů v mnoha jazycích; některé jsou běžně zdarma a Issuu používají jako jeden z distribučních kanálů, například český Makeup Magazin...

...jiné se sem dostaly bůhvíjak - je tu například kopec ruských Burd včetně nejnovějších čísel. Našla jsem tu španělské bulvární časopisy, časopisy o zbraních nebo třeba katalog osiv. Ostatně podívejte se sami.

Podobným chaotickým a bezedným zdrojem všeho možného je Scribd (aplikace, web), který však chce za některé funkce (např. stahování dokumentů) platit. Dají se tu číst knihy nebo vyhledávat soubory, které sem nahráli uživatelé, což může být cokoli od celých knih a časopisů přes powerpointové prezentace o sladkovodních řasách po noty pro saxofon. Díky tomu, že sem může nahrát kdokoli cokoli je Scribd zdrojem těžko sehnatelných pokladů; našla jsem zde například tuhle knihu o Diorových modelech, kterou vydalo v roce 1996 Metropolitní muzeum. Knížka je v podstatě katalogem Diorových šatů ze sbírek muzea a i starší ošoupané výtisky se prodávají za vysokou cenu. A takových případů je na Scribdu spousta. Můžete ležet celý den v posteli a vzdělávat se do zblbnutí (a jsou tu i české věci).

Čtení na tabletu a na e-ink čtečce

Co je lepší na čtení, tablet nebo čtečka? Obojí: každý na něco. Co umí jeden, neumí druhý.

E-inkové čtečky nemají LCD displej, používají jinou technologii. Displej se překresluje poměrně pomalu, rozhodně není možné na něm přehrávat například videa. I když už se objevily první barevné vlaštovky, většina e-ink zařízení je černobílá. Displej nelze podsvítit, je čitelný jedině na světle (proto se této technologii také říká elektronický papír, protože přesně tak se chová), což také znamená, že neunavuje oči jako svítící LCD. Má velmi nízkou spotřebu energie, na jedno nabití dlouhé dny aktivního čtení. Čtečky nejsou vhodné pro prohlížení obrázkových publikací a zobrazování složitějších grafických layoutů, nejlepší jsou na čtení obyčejných textových knih.

LCD displej je pěkně barevný, o nic vás neošidí ani při prohlížení graficky náročných magazínů. Je rychlý. Dá se číst ve tmě, ale jeho čitelnost na přímém světle (na slunci) je naopak špatná. Má velkou spotřebu energie.

Screenshoty z tabletu a e-ink čtečky pro srovnání (pro zvětšení klikněte):

Nákupy

Tablet vám zase o něco usnadní utrácení za novou módu. Všechny velké e-shopy jsou uzpůsobené pro mobilní zařízení a často nabízejí i speciální aplikaci na Android. Když jsem dala v Google Play vyhledávat "Zara", rovnou na mě vypadla i aplikace obchodů Mango, Forever 21, Pull & Bear, Topshop a dalších.

Pravda, nakupování přes internet je při dnešní kvalitě zboží adrenalinový sport, ale nic nám nebrání používat aplikace obchodů jako inspirační prohlížečky, že ano.

aplikace ModCloth

Svoji aplikaci pro pohodlnější práci na tabletu má také Aukro nebo eBay...

...Etsy (Flere? Mrk, mrk?)...

aplikace Etsy

...a už i Votočvohoz. Zachraň se, kdo můžeš!

aplikace Votocvohoz

Z vyhledávačů módního zboží šlape Shopstyle. Je také aplikace pro Polyvore, která se ale na Iconii odmítá nainstalovat. Možná vyžaduje nejnovější Android 4.4, přestože tvrdí, že stačí jakákoli čtyřka?

aplikace ShopStyle

Organizace šatníku

Pořád vám na Módním pekle vštěpuju, abyste nakupovali s rozmyslem. K přehledu o vašem šatníku vám může posloužit některá aplikace pro organizaci šatníku. Jejich testování by vydalo na samostatný článek. Ne každá je dobrá a použitelná.

Stylitics

Mobilní aplikace webu Stylitics má spoustu funkcí včetně sociálních (můžete koukat, co má kdo v šatníku, jak to kombinuje, vzájemně si radit, komentovat...), můžete si ze svých věcí sestavovat outfity, třídit je podle příležitosti nebo počasí atd., v kalendáři si lze plánovat outfity na jednotlivé dny. Aplikaci není možné spustit bez vytvoření účtu na Stylitics, případně bez přihlášení přes Facebook, na druhou stranu díky účtu uloženému na serveru máte ke svému šatníku přístup z libovolného zařízení. Třeba z mobilu, až budete v obchodě hledat, jestli potřebujete další modré tričko, nebo už jich máte doma pět.

Přidávání nových kousků do šatníku je dost zdlouhavé. Aplikace vás nutí vyplnit nejen druh (sako, boty) a barvu, ale i značku, obchod a dobu zakoupení. Chápala bych to, kdyby se pak podle značky dalo vyhledávat a koukat, kdo všechno na Stylitics nosí boty od Bati, jenže to nejde.

(Fotky na testování aplikací jsem si vypůjčila z bazaru MP. )

Fotky také musejí být zásadně čtvercové, obrázek lze do galerie přidat jedině po oříznutí na čtverec. Detail, ale protivný.

Pro někoho, kdo nelituje námahy na sestavení podrobného virtuálního šatníku a využije sociální funkce, je Stylitics ovšem jasná volba.

Stylicious

Tohle je jedna z aplikací, které bych vcelku doporučila: nenutí vás vytvářet účet, má hodně užitečných funkcí (wishlist, kalendář, kufr, kam si můžete naplánovat balení na dovolenou) a ovládání není složité.

Kdybych ovšem měla hodně velký šatník, chyběla by mi možnost lepšího třídění, např. podle barev.

Stylish Girl

Stylish Girl je jen jiná verze Stylicious, jinak má stejné funkce a úplně stejné přidávání oblečení. Design a ovládání jsou o fous lepší.

MyDressing

Tato aplikace je velmi minimalistická a přehledná. Sama přidává pod fotky oděvů barevné pozadí, které usnadňuje rozlišování podle barev. Odstřižení původního pozadí je jednoduché, při přidávání jen objedete obrysy prstem. Aplikace ale neumožňuje nic jiného než přidávání oděvů a jejich sestavování do outfitů, žádné další funkce tu nejsou.

Clamotty

Velice povedená, úhledná aplikace. Přidávání oděvů je radost, vytváření outfitů taky.

Hurá, označování a třídění podle barev.

Jestli se přenesete přes mírně demodé béžový a kulaťoučký design a nebude vám vadit, že tu chybí stránka, na které by byl vidět komplet šatník (prohlížet lze jen hromádky rozdělené podle filtrů), je Clamotty mezi virtuálními šatníky jasný vítěz.

Kromě základních funkcí má i plánovací kalendář, kufr, sekci s fashion drby z britského Telegraphu a prohlížečku fotek z přehlídek (některé kolekce jsou aktuální, některé ne, ale fotky si můžete ukládat do seznamu oblíbených, kde se vám zobrazí jako jedna galerie).

Kdo by se chtěl socializovat, může si stáhnout doplňující aplikaci Clamotty NET. To je podle mě lepší přístup, než nutit k přihlašování i uživatele, kteří o sociální funkce nestojí.

Mix Me

Tohle vypadalo slibně - nafotíte se v různých outfitech, pomocí dělítek se rozporcujete na tři části (hlava, trup, nohy) a šoupáním zkoušíte kombinace. Aplikace je ale tak uživatelsky nepřívětivá, že jsem z ní málem dostala psotník. Můžete do ní přidávat fotky z galerie, ale abyste se k této funkci dostali, musíte nejdřív udělat aspoň jednu fotku. Při přidávání z galerie nelze přesunovat dělítka. A ke všemu se fotky z galerie i z foťáku zobrazují šišatě. Chtěla jsem aplikaci vyzkoušet na fotkách z inspirační galerie a podívej se, Lollipop, jak jsi dopadla. Díky, ne. Až autoři udělají skutečně použitelnou verzi, ráda se k ní vrátím.

Další aplikace, které jsem vyzkoušela, aniž by mě nějak zvlášť oslovily: Outfit Ideas, BonRack, SmartCloset (příšerný design), dressApp (nelze přidávat fotky, jedině fotit přímo kamerou), Wardrobe Manager (nehezký design, divné ovládání), Closet Virtual (nevypadá špatně, ale nepodařilo se mi přidat ani jednu fotku, aplikace vždycky spadla), Dress Me (aplikace je pomalá a s uloženými oděvy se špatně manipuluje), My Dress Mate.

Stahování a přenos souborů

Co si nestáhnete z internetu, můžete si do tabletu přetáhnout z PC buď přes bluetooth, nebo nahrát na paměťovou kartu, nebo využít nějaké meziúložiště. To může být buď Dropbox, který si nainstalujete na PC i na tabletu a pak do něj můžete z obou zařízení umístit libovolné soubory, které si na tom druhém stáhnete. Mně se ale víc líbí předinstalovaný Acer Cloud, protože přes aplikaci abFiles se můžete hrabat rovnou ve svém PC. Takže není vůbec nutné vstávat z gauče a něco z PC posílat nebo nahrávat do Dropboxu. Jelikož mám na PC velkou knihovnu, kterou rozhodně nelze narvat na paměťovou kartu, rozhodně takovou možnost vítám.

aplikace abFiles

Technická stránka

Jak jsem psala hned na začátku, tento článek neměl být technickou recenzí, ale je tu pár věcí, které bych k demonstračnímu modelu po vyzkoušení ráda řekla. Acer Iconia A1 je bytelný, jeho konstrukce je pevná a nebudí dojem zařízení, které se do dvou měsíců rozpadne. Systém je rychlý, všechno běhá velice svižně - ani při listování aplikacemi a časopisy plnými velkých fotek se nic nezasekávalo. Starší Asus Transformer TF101 s tím má občas problém. (Ač v době, kdy byl nový, patřil mezi nejlepší stroje, levnější Iconia už ho dneska holt utře.) Nepříjemné jsou ovšem zpomalené reakce tabletu při připojené nabíječce; při nabíjení se na Iconii prakticky nedá pracovat, protože na dotyky reaguje až po dlouhém bušení.

Přední okraje kolem displeje jsou bílé, zadní deska bílostříbrná, což je hezké, jen mám strach, že se brzo odře. Uvidíme. Reproduktorky hrají dostatečně nahlas, takže se na videa dá koukat i bez sluchátek. Zdířka na sluchátka je na horním okraji, takže při zapojení konektor nepřekáží dole (uvítáte hlavně při skypování, kdy potřebujete mít kameru nahoře, jinak je to celkem jedno vzhledem k tomu, že displej rotuje podle toho, jak tablet otočíte). Úložnou kapacitu lze rozšířit microSD kartou o velikosti až 32 GB.

V balení je kromě tabletu také nabíječka s kabelem, ale tablet lze teoreticky nabít z jakékoli nabíječky s micro USB konektorem nebo pomocí kabelu z USB portu počítače. Kdybyste chtěli na tabletu psát, je možné k němu dokoupit klávesnici připojitelnou právě přes micro USB nebo přes bluetooth. Třeba něco takovéhleho. Z tabletu si tak vyrobíte maličký notebook, na kterém můžete blogovat přímo z terénu. (K tomu je nutné podotknout, že tablet nemá žádné připojení k internetu, takže je nutné se připojit někde, kde je wi-fi, nebo použít micro USB modem se SIMkou, nebo se k internetu připojit přes mobil.) Kapacitu baterie lze zvýšit pomocí mobilní dobíjecí krabičky, kterých se dnes prodává x druhů za nejrůznější ceny.

Kdybyste si chtěli nějaký tablet kolem 4000 Kč koupit, doporučuji určitě vybírat mezi Acerem, Asusem, Samsungem a Lenovem, a různým Sencorům a Prestigiím se raději vyhnout. Výrobky zavedených značek mívají lepší technickou podporu a přívětivěji nastavená kurvítka.

(Protože někteří z vás se bojí, že článek je reklama: tablet, na kterém jsem zkoušela všechny uvedené aplikace, mi poslal přímo Acer. Ostatní hračky uvedené v článku (telefon, čtečka, 10" tablet) jsou moje, a co potřebuju, to si koupím, takže pohnutkou k napsání článku rozhodně nebylo to, že mi někdo něco dal. Článek o mobilních aplikacích týkajících se módy jsem chtěla napsat už dřív, takže byste mu nakonec stejně neušli. Technické hračky mám skutečně ráda, takže testování tabletu jsem si užila - a až se dostatečně pomazlím, zřejmě ho někomu daruju, protože dva tablety jsou zbytečná rozmařilost i na mě. A že technický článek na Pekle nemá co dělat... Projděte si historii, na Pekle je spousta článků, které na něm nemají co dělat :) )

Komerční sdělení: Pokud vyrazíte na nákupy do starého dobrého offlinového světa, i tam se vám budou některé aplikace z tabletu a mobilu hodit. Obézní prkenici, které praskají švy pod tíhou plastových karet, můžete v klidu vyhodit a nahradit elegantní peněženkou díky aplikaci Portmonka. Ta nabízí nahrání věrnostních karet přímo do rozhraní aplikace, kterou se pak prokážete na pokladně a čerpáte slevy, body a výhody stejně jako dřív. Mezi autorizovanými partnery je v Portmonce třeba pietro filipi nebo Delmas.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Kristyanna
28 příspěvků 28.7.14 20:37
nuda

Myslím, že bez tabletu přežiju…

Grete
800 příspěvků 28.7.14 21:45

Proti recenzním článkům nic nemám, dokonce ani recenzním článkům na elektroniku. Když nejsou psané stylem, který předpokládá, že většinový čtenář potřebuje vysvětlit pojem wi-fi a zdůraznit skutečnost, že tablet nemá žádné připojení k internetu. Čímž se zřejmě myslí, že v něm není díra, do níž lze strčit kabel. Umgotteswillen.

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.7.14 22:19

Někteří čtenáři to můžou potřebovat vysvětlit. Chodí sem i starší generace a laikové. Těm jsou zase nanic technické recenze, kde se komentuje počet jader procesoru a rozlišení displeje.

Grete
800 příspěvků 28.7.14 22:29

Já bych starší generaci nepodceňovala…

Markulia
51 příspěvků 30.7.14 11:20

Já jsem teda mladší a vysvětlit technické věci pěkně polopatě potřebuju a oceňuju! Takže paní Ado, díky! :-)

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 4.8.14 13:27

Za starší generaci si dovoluji prohlásit, že povětšinou víme, že tablet žádný kabel pro připojení na internet nemá:-)

Moir
2510 příspěvků 29.7.14 12:53

Třeba moje maminka, ač technicky dosti zručná, by tuhle informaci potřebovala a ještě polopatičtěji, tuhle se po mně dožadovala kabelu pro wifi.

Jiná Realita
13791 příspěvků 28.7.14 22:21

Nebyly tu ještě před chvílí nějaké jiné komentáře?

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.7.14 22:26

Byly, ale poznámky o tom, že jde o reklamu, že jsem zřejmě dostala cosi zadarmo a že na MP takovéhle články nepatří (to bych si s dovolením rozhodla sama), budu mazat. Ale na to jste zvyklí, že jsem nesnášenlivá a nenávidím pravdu, tak to nějak přežijete.

Revolta
56 příspěvků 28.7.14 22:43

…achjo, držet hubu a krok, proč mě to jen překvapuje :-) Tak ještě jednou. Článek je naprosto o ničem, a to jsem extrémní závislák jak na smartphonu, tak na tabletu a kindlu. Revoluce v nadpisu nedává žádný smysl. Sousloví nepokrytá re*lama tentokrát vynechávám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.14 22:28

Za me teda taky trochu mimo…clanek pouze o odkazech na sikovne stranky, se kterymi se da vybudovat satnik by byl mnohem prinosnejsi, nez do toho motat zinio a youtube a ctecky e-knih. Krome toho, vse zde popisovane se da delat taky na normalnim PC, laptopu a vetsine smartphonu, to neni ze na tabletu to pujde a na PC ne ;-) Uz se spis nemuzu dockat pokracovani serialu o oblekani ruznych typu postav a take tipu na konkretni napady pro rocniky 60+. Stejne tak bych uvitala i tipy pro skupinu 30+, do ktere jsem letosnim rokem zacala patrit, a jak uz na pekle opakovane mnohokrat zaznelo, pro zeny mezi tricitkou a duchodem zeje na trhu dira jako Brno.

Příspěvek upraven 28.07.14 v 22:29

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.7.14 22:32

Ani jsem nepsala, že by nic z toho nešlo na PC, máš tam i odkazy na webové verze některých aplikací. Ale sama se třeba se Scribdem nebo Ziniem radši válím v posteli, možná i proto, že PC mám spojené hlavně s prací. Mobilní hračky jsem mívala už v době, kdy se jim ještě říkalo PocketPC a wi-fi byla hi-tech featura, která zvedala cenu o 3000.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.14 22:45

Ale jo, mne uz dneska zase pocitac taky zivi, byt doufam ze na prechodnou dobu. Jenze ja potrebuju k praci beznou klavesnici (kolikrat se mi i do notebooku nekouka cely den uplne dobre, zlata stara PC s klavesnici na stole a monitorem nahore na stojanku, nebolela z toho tolik zada). Jinak peklu jsem verna a uplne chapu, ze jste z tabletu nadsena, akorat mohl byt clanek vic o mode, na modnim pekle to zkratka pusobi OT, to je vsechno ;-) Nenechte si kazdopadne sebrat elan do dalsiho psani, ctu vas pravidelne od sameho zacatku a porad si myslim, ze si udrzujete velmi vysokou kvalitu.

Camilla_1
4 příspěvky 28.7.14 22:37

Myslim, ze kdo tablet chce, tak si ho poridi a kdo ne, tak ho nepresvedcite, protoze k tomu jiste ma sve duvody. Ach jo, a ja nadsene otevirala clanek, ze tam bude opet neco paradniho o mode.

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.7.14 22:40

O módě samozřejmě zase bude. Mám rozpracovaný druhý díl článku 60+ a připravené další. Panika není na místě.

andiedvorakova
331 příspěvků 28.7.14 22:53

Já vím, že o tom, jaké články tu budou, rozhoduje jen Ada. Přesto mě takový článek taky lehce zarazil. Ale dobře, pokud si Ada na chvíli chtěla „odpočinout“ od módy, fajn. Jen mě trochu mrzí, že třeba článek o róbách na festivalu byl takový spíchnutý horkou jehlou. Osobně bych místo tohohle pro-tabletovského článku ocenila, kdyby byla Ada věnovala víc času právě třeba tomu festivalovému. Ale co už, ona ta nečekaná změna jednou za čas nikoho nezabije…

Nicméně, článek mě nepřesvědčil koupit si tablet, protože ze všech technických výdobytků mi přijde právě ten jako nejzbytečnější. Mám chytrý telefon a notebook, takže myslím, že utrácet tisíce (ony i ty 4 000 se člověku hodí) za to, že budu mít ještě něco „mezi“, by byl nesmyslný luxus…

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.7.14 23:04

Mě to komentování celebrit na festivalu nakonec bavilo o dost míň, než třeba klasické peklo nebo nějaké praktické rady… Chtěla jsem si to zkusit, když mám teď k dispozici tolik fotek, ale nebudu o celebritách psát často.

KristynaS
14 příspěvků 28.7.14 23:11

Už nějak ztrácím pojem co znamená „klasické modní peklo“…

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.7.14 23:12

Pekelné články z ulice, třeba ten předchozí.

KristynaS
14 příspěvků 28.7.14 23:19

To bylo myšleno ironicky. Ten minulý článek byl fajn. Já se prostě jen nedokážu zbavit dojmu, že když jsme MP začala před pár lety číst, tak bylo lepší, kousavější, ironičtější, prostě pekelnější :-)

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.7.14 23:22

Jj, a tráva tehdy bývala zelenější, brambory bramborovější a červená barva červenější.
Taky tu nebyly dlouhé praktické články a bývaly tu články typu fotka Mesarošové na nějaké akci a k tomu třívětný komentář.

KristynaS
14 příspěvků 28.7.14 23:28

No tak zrovna články o „celebritách“ jsou to poslední co by mi chybělo, to už si můžu rovnou otevřít Blesk a jemu podobné.

Verhro
637 příspěvků 29.7.14 10:39

NO, mně naopak poslední články připadají promyšlenější. Za tento děkuji, konečně se od Vánoc budu muset začít prát s čtečkou.

andiedvorakova
331 příspěvků 28.7.14 23:18

Tak to je asi ten důvod, proč to bylo takové nemastné neslané. Ale tak to se stává… Já se budu každopádně těšit na vaše další návody, i na to módní peklo :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.14 23:37

Clanek je dlouhy, predlouhy… tak jsem ho ani nedocetla. Tablet si koupit neplanuju - jen by me zajimalo, jestli je na nem neco, co by nezastal notebook?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.14 23:45

No dobře. A proč by si teda člověk tuhle věc měl kupovat? Nějak mi to pořád není jasný.

Dahllie
2222 příspěvků 28.7.14 23:51

No protože to Ada napsala. nebo né?

zuzaroza
729 příspěvků 29.7.14 00:52

@SagaN To jsem říkala taky :) Neboli kdo jednou zkusí, už nechce jinak…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.14 05:44

Ja uz mam tablet zcela revolucne asi tri roky. PS: acer to fakt neni, to je trapas.

surrik
2560 příspěvků 29.7.14 07:53

Muj prvni netbook byl acer a už nikdy! Do 14 dnů byl nepoužitelnej a začal kolotoč reklamací, ted mám tablet Lenovo Yoga a po půl roce šel do servisu taky… Už nevím co si mám koupit.

Jetthro
1130 příspěvků 29.7.14 09:12

Zkus ipad mini :) jakoze v zadnym pripade nejsem nejakej ortodoxni milovnik applu tak musim rict, ze s jejich vyrobky jsem fakt spokojena.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.14 20:36

Mám dobrou zkušenost s technickými hračkami od Samsungu.

Příspěvek upraven 29.07.14 v 20:37

WorldneedsBlondes
75 příspěvků 29.7.14 21:47

Co se týče notebooku - známý ajťák mi doporučil Dell inspirion (15 z), mám ho třičtvrtě roku a spokojenost největší! Šlape jako hodinky :)

pabylka
1092 příspěvků 29.7.14 21:55

Súhlas, mám ho tiež!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.14 09:37

Souhlasím Dell Inspiron je super, mám starší verzi už nějakých šest let a jediné, co se „pokazilo“ byla baterka, což je normální a větráček trochu zhlučněl, ale zato můžu já, protože mi na něj notebook upadl

Atlacoya
2790 příspěvků 30.7.14 08:43

Já mám acer notebook už 7let (byl na reklamaci s větráčkem, toť vše) a šlape jako za mlada. Spolužáci na vysoké měnitili notebooky po 2 letech a můj je pořád použitelný. Teď jsem ho vyměnila za stolní PC, ale pokud bych na nechtěla hrát hry tak si se starým noťasem vystačím.

toffee13
108 příspěvků 29.7.14 07:25

Já teda spíš uvažuju o koupi klasické čtečky. Předpokládám, že tablet nevydrží nijak revolučně dlouho nabitý, ale čtečku si člověk může vzít třeba do JV Asie na výlet a vydrží mu nabitá měsíc. Tím pádem si nemusí brát deset knih, ale sežene si nějaké elektronické verze a má to dvacetkrát lehčí (což ocení zejména do letadla).

toffee13
108 příspěvků 30.7.14 12:11

Haha, a taky jsem to hned včera udělala. Takže, milá @Ada Pekelná, obávám se, že jste mě přesvědčila právě k tomu, totiž ke koupi obyčejné, té nejlevnější čtečky. Snad mi bude aspoň dobře sloužit:)

Dixie Sunday
418 příspěvků 29.7.14 07:43

Toto bol najslabší článok za dlhú dobu. O čom vlastne mal byť? Ak o tom, aký je tablet super, tak je tu také dobré tri roky neskoro. Veď dnes už každý vie, čo je tablet, ako funguje a čo všetko umožňuje. Chcela som napísať, že to úvodné vysvetlenie, čo ten tablet vlastne je, mohlo byť maximálne pre malé deti, ale veď vlastne aj tie už dnes vedia, čo to ten tablet je. Pokojne sa článok mohol obmedziť len na tipy na módne aplikácie, takto by neurážal technickú gramotnosť čitateľov MP, pričom mnohí podľa mňa čítajú MP práve na tablete či mobile.

Mimochodom, mám problém s designom predstavovaného acera, ja tam vidím design iPadu mini, čo akosi neviem prekusnúť. Viď obrázok:
http://www3.pcmag.com/…mparison.jpg

A zasa, ak už aplikácie, tak by mohol článok aj poznamenať, či sa tá či oná dá zohnať aj pre iOS alebo ďalšie operačné systémy na tablet/mobil (Windows Phone a podobne)…

TeaTereza
1678 příspěvků 29.7.14 07:58

@surrik manžel mel Acer notebook od té doby fakt uz s touhle značkou nic nechceme mit společného :)) po pul roce problémy a ty se točí dodnes..manžel uz to vzdal a koupil si jiný… Tablet mam IPad a šlape teda bohovsky ;) ale pravda je ze kompatibilita s pc, přehrávání a nahrávání fotek atd je složitější, ale zase neřeším zadne viry apod. Jeste si hodne chválí samsungy ;)

surrik
2560 příspěvků 29.7.14 08:00

@TeaTereza u nás se perem o notas :) tablet je taková nouzovka, strasně mě rozčiluje na něm psát nebo něco hledat, takže když je zabranej notas bere se tablet, ale zase s ním můžu fotit.

Manuka
43 příspěvků 29.7.14 08:08

@Ada Pekelná jsem dobře uleželá střední generace. Ve vašem článku jsem rozuměla asi tak 10% slov ale tablet je už dlouho můj miláček největší a když mi na něj někdo šáhne ( poznám podle otisku prstů) má se mnou peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.14 08:53

Tablet je skvělá věc, kterou jsem docenila, až když jsem si ho cca před 3 měsíci pořídila. Stal se pro mě daleko flexibilnějším nástrojem, než je notebook. Plus se díky nízké hmotnosti a rozměrům vejde do kabelky a neupadne mi po celém dni rameno :) Kouzlo tabletu spočívá právě v těch aplikacích (o kterých měl být asi původně ten článek), jejichž spravování je pro mě osobně daleko jednodušší, než neustále překlikávaní a hledání mezi webovými stránkami. Plus pro mě je tablet i pracovní nástroj, moje mobilní kancelář (proto byly moje nároky na něj vyšší, ale věřím, že na to, co je uvedeno v článku plně stačí ten Acer). Takže žít se bez toho dá, ale já na tablet nedám dopustit.

TeaTereza
1678 příspěvků 29.7.14 08:46

@surrik u nas je to obráceně :)) hlavne my teda notas mame schovaný (nemame doma pracovní stul) takze se nikomu nechce ho vytahovat a rozjíždět :-D navic ja si tak zvykla na dotekove ovládání, ze pro me ted prace s myši je teda za trest :-D

zuzulique
318 příspěvků 29.7.14 09:04

Uf, mať tak 48hodín denne čas, tak by som sa možno zaujímala aj o takéto veci…no bohužiaľ či našťastie som skôr odporca rôznych vymožeností typu mobil, internet, ktorý nás vzďaľuje od druhých stále viac a viac…

NočníMotýl
245 příspěvků 3.8.14 15:51

To je geniální, napsat jakožto uživatelka internetové diskuze „jsem odpůrkyně internetu“.

jackdaw007
368 příspěvků 29.7.14 09:20

@surrik Můj první netbook byl Acer a ehhmmmmm… právě na něm po šesti letech vlastnictví píšu tenhle text, takže byl zatím i netbookem posledním. A to se k němu chovám dost macešsky, vypínám ho tím, že ho jen zaklapnu a dělám na něm pořád. Manžel má ten samý o dva roky kratší dob a taky no problem.

To je spíš o štěstí. Z jedné zkušenosti těžko můžete soudit.

toffee13
108 příspěvků 29.7.14 10:49

Já mám to samé s Applem notebookem - teď to je přes sedm let, co ho mám. A dokonce docela funguje i první baterie (tj. vydrží tak 3 hodiny). A chovám se k němu podobně, dokonce jsem do něj jednou nalila kafe a odnesla to pouze DVD mechanika. Prý je to však štěstí - zejména s tou baterii, takže možná až mi tenhle doslouží, půjdu stejně do něčeho levnějšího. Zatím mám však zřejmě ještě čas.

Barnaby
72 příspěvků 29.7.14 09:23

Právě proto, že je tablet tak super, si ho nemůžu koupit. Přestala bych koukat z okna vlaku, pozorovat děti na pískovišti, poslouchat srandovní dialogy v čekárně u lékaře, jen tak si v duchu přemýšlet… A to by byla vážně škoda.

Ada Pekelná
973 příspěvků 29.7.14 09:30

To zvládneš i s tabletem, neboj. Není to démon.

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.7.14 10:10

Většina lidí to přestává zvládat už po pořízení velmi přechytřelého telefonu. akorát to nechtějí přiznat ani sami sobě.

Barnaby
72 příspěvků 29.7.14 12:23

Znám se, jsem náchylná propadat závislostem…

ming_xing
1324 příspěvků 29.7.14 09:56

Mno, clanek celkem o nicem. vetsinu veci prumerny uzivatel zna a starsi generaci a pc-analfabetum to stejne nepomuze, protoze by potrebovali navod krok za krokem. priste radeji neco o mode.

LucaLuca
51 příspěvků 29.7.14 09:59

Na tabletu si pouze kontroluji počasí a večer se dívám na MASH nebo TBBT. Osypávám se při slově APLIKACE, takže tento článek zůstane jediným na MP, který nedočtu. :-)

Jinak mám služební notebook ACER a větší s. h. i. t jsem v životě neviděla a nikdy bych si od této značky nic nekoupila, ale to je otázka vkusu každého soudruha.

Příspěvek upraven 29.07.14 v 10:00

MP Vladenka
1307 příspěvků 29.7.14 10:25

Já jsem ten článek nějak nepochopila. Technická recenze to není, vlastně to vůbec není recenze, jen jakási směs prupovídek „tohle je tablet a můžete na něm číst blog“.
Ado, možná se vykašlete na míchání informací o tabletech a módě, ale udělejte jen článek o tom, jaké zajímavé aplikace pro módu existují čtitelné na tabletech a čtečkách. Tohle je taková změť nesouvisejících informací od vzhledu použitého tabletu po informace, že na youtube jsou přehlídky…

Maiandra
222 příspěvků 9.8.14 12:10

Jop. Já si nemůžu pomoct, ale když se budu zajímat o tablet, případně si ho budu chtít pořídit, tak nějak automaticky budu hledat odborné recenze a půjdu snad logicky na stránky tomu určené. Módní aplikace - ok, ale tohle se tedy moc nepovedlo.

Příspěvek upraven 09.08.14 v 12:10

toffee13
108 příspěvků 29.7.14 10:58

Jsem jediná, komu zas tak strašně nevadí, že někdo dělá reklamu, za kterou případně něco dostane? Samozřejmě nevím, jestli to tak bylo, ale pokud ano, vadí mi to míň, než kdyby autorka byla placená nějakou módní značkou, aby ji nenápadně systematicky propagovala (taky samozřejmě nevím, jestli to náhodou nedělá). Takhle jednou za čas napíše reklamní článek, ale mezitím píše o módě nezaujatě. Třeba. Nevím.
Je to asi jako dvě nakladatelství, do jejichž zákulisí náhodou trochu vidím: Jedno vydává esoterickou literaturu pro lesany, hysterické matky a samozvadné buddhisty, aby si tím zaplatilo vydávání náročné východní literaturu, kterou koupí jen pár lidí. Druhé odmítá vydávat brak, ale bojuje o přežití. Co je lepší?

Panna
19 příspěvků 29.7.14 11:14
zamyšlení

Sancta simlicitas!..blížím se sice už k druhému břehu, ale věřte, že mně to vůbec není líto.
Moje generace žila jinak a je dobře, žezůstávají jenom vzpomínky.
Co ale bylo

Panna
19 příspěvků 29.7.14 11:26

Omlouvám se, ale od psaní se nemá odcházet:)

ale co bylo na tehdejší době fajn?..dokázali jsme se smát a bavit a věřte, že to bylo někdy dost nebezpečné.

Možná mám právo vám poradit..existuje spousta lidských vlastností, které upadly v zapomění.
Pokuste se je najít a hned bude na světe lépe.

Jinak článek je moc fajn, určitě dal spousty práce a zase jsem o něco chytřejší!

Fatabuna
152 příspěvků 29.7.14 11:57

Přidám se k těm, které příspěvek nechal spíš chladnými. Jako by se nemohl rozhodnout, čím bude: recenzí na tablet, přehledem uživatelských aplikací, hodnocením virtuálních šatníků, výčtem stránek o módě nebo porovnáním tabletu s jinými zařízeními. Ve výsledku je příliš dlouhý a moc nedrží pohromadě. Obsahuje některé zajímavé informace, ale je potřeba se k nim prokousat. Osobně mě docela zaujal jen přehled módních aplikací a postřehy o tom, jak se s nimi pracuje a kde mají slabiny. To, jestli Ada propašovala do článku skrytou reklamu nebo ne, je mi srdečně jedno.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 29.7.14 13:13

Ok, nejsem cool a asi už nikdy cool nebudu. Laptop si užiju v práci a jinak dávám přednost papírové knize. Což je také důvod proč nepotřebuji kindla.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 29.7.14 13:16

Jo a mimochodem na čtení knih je kindl samozřejmě výrazně lepší než tablet. Tedy v případě že opravdu nepotřebujete tu knihu držet v ruce.

Ada Pekelná
973 příspěvků 29.7.14 14:02

Převážně textových knih jo, ale mám v knihovně i spoustu PDFek, která čtečka neschroustá, nebo je jejich prohlížení na ní silný opruz. Cca před rokem jsem si koupila archiv magazínu Threads a ten se musí prohlížet jedině na tabletu (nebo na PC).

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 29.7.14 14:41

S tím nemám zkušenost. Muž má kindl opravdu jen na knihy, odborné články čteme oba stylem vytisknout a pak přečíst. Nějak mám pocit, že se na ně dokáži lépe soustředit.

Denyna
4105 příspěvků 29.7.14 15:24

@Ada Pekelná Mám Kindle už léta a s pdf nemám problém. Překonvertovat pdf lze v PC, nebo úplně jednoduše posláním mailem. Nic kvůli čemu bych si ničila oči při čtení na tabletu

toffee13
108 příspěvků 30.7.14 12:14

PocketBook umí i PDFka. Docela slušně. (Haha, reklama:))

take_five
532 příspěvků 29.7.14 15:40

Jak tady tak ctu v komentech spatne zkusenosti s acerem… Delala jsem s pocitacema a muzu potvrdit, ze mezi ajtakama mely acer notebooky dost spatnou povest, hlavne diky velmi levnemu a krehkemu sasi (acerovske blato se tomu rikalo), ktere velice rado praskalo. Jak je to ted, to nevim.
Tablet mam chvili, je to dobry hlavne na cesty a do postele na brouzdani po netu, na cteni knizek moc nepouzivam, přece jen papirovy jsou lepsi :-)

surrik
2560 příspěvků 29.7.14 15:51

@jackdaw007 až po té mé zkušenosti jsem se dozvěděla o zkušenosti ostatních s touhle značkou a byly to zkušenosti špatné :) jestli vy nemáte štěstí

surrik
2560 příspěvků 29.7.14 15:54

@toffee13 Apple IPod jsem vyprala v pračce (nechala jsem ho bohužel v kapse) a po vysušení normálně funguje :) je to držák, už 3 roky ho soustavně „ničím“ a on se nedá :)
je to teda ten shuffle, takže nemá displej.

Příspěvek upraven 29.07.14 v 16:00

toffee13
108 příspěvků 30.7.14 12:15

To je dobré! Ale radši to nebudu zkoušet:)

Coraline
1980 příspěvků 29.7.14 16:48

No nevim, no… Holduju smartphonu, el. čtečce, a píšu zrovna z té starší verze osmipalcového tabletu, který je zde recenzován… A přesto jsem článek četla s velkým,,cože" výrazem. Teda spíš tak první třetinu, na zbytek jsem neměla. Jasně, že je to Ady věc, co sem postne, ale po zmerčení nového článku a velké radosti při rozklikávání (to můžeš, Ado, brát jako kompliment), to byla docela studená sprcha :(.

Ada Pekelná
973 příspěvků 29.7.14 19:55

A co bys bývala uvítala? Měla jsem za to, že přehled aplikací pro milovnice módy je užitečný (sama jsem našla spoustu dobrých appek právě díky podobným článkům).

Coraline
1980 příspěvků 29.7.14 20:10

V podstatě cokoliv, co tady tak normálně bývá… (to je odpověď, že :D…) Já osobně zase nejsem taková milovnice módy, abych to,,žrala" každou volnou chvilku. Takže ráda si zajdu na Peklo (v klasickém prohlížeči) počíst si v diskuzích a případně nový článek. Tím moje,,módní zainteresovanost" v rámci internetu končí (až na pár blogů ještě) a ty tipy jsou pro mě zbytečné. O to ve finále ale ani nejde, zase chápu, že ne každý je takový,,OCD magor", co nemá rád změny/komplikace/aplikace :D. Spíš kdyby byl ten článek stručnější, jasnější, s pointou např.,,pár tipů na zajímavé módní aplikace", tak nakonec proč ne, třeba bych se i já nechala zlákat. Takhle jsem chvíli nevěděla, co to vlastně čtu, a jestli to vůbec číst chci, až se mi z toho nakonec ani nechtělo. Snad jsem zvládla vyjádřit, co jsem měla na mysli :).

Aboladen
138 příspěvků 29.7.14 20:32

Při rozklikávání článku jsem si myslela, bůh ví co to nebude. No, a bůh ví co to nebylo. Tohle se nepovedlo.

Trubycka
67 příspěvků 29.7.14 20:50

Myslím, že nám Ada chtěla mezi řádky sdělit, že díky novým technickým vymoženostem co má doma, v kabelce, na dovolený… apod, tak nám bude neustále sbírat nové „materiály a podklady“ k článkům o módě. A že se pohrne jeden kvalitnější za druhým :-) Žádné dlouhé čekání a napjaté očekávání, kdy že zase přiletí nějaký ten článeček… Zkrátka - budeme se mít na co těšit :-p

Meow
189 příspěvků 29.7.14 22:38

@BEZDOMOVEC Tak určitě…

Anushka
79 příspěvků 29.7.14 23:46

Moc nerozumím té vlně negativity a kritiky. Mně osobně se článek líbí, vůbec jsem netušila, co všechno se dá takhle provádět a jaké zajímavé aplikace existují. Jen doufám, že půjdou využít i pro smart phone.

Jestli je to reklama či není je mi upřímně naprosto šumák. I kdyby to reklama byla, je to pořád lepší takto prakticky sepsané, než otravné vyskakující reklamy na jiných portálech.

Navíc obdivuji každého, kdo je schopný vybudovat smysluplný web, který lidi zaujme. Nemůže být každý den posvícení, nemůžou být všechny články fascinující a už vůbec nelze čekat, že zaujme vždy všechny vše. Ale přijde mi až sprosté navážet se do někoho, kdo to tady pro nás všechny vede a komu to tu patří.

Načež čekám argument, že i negativní kritika zde patří. Což beru a některé komentáře jsou jistě přínosné a třeba si Ada příště řekne: dobře, takto ne.
Ale některé věřím, že dokáží pěkně znechutit a ani se nedivím, že jsou promazány.

toffee13
108 příspěvků 30.7.14 12:18

Taktak. Článek jsem tedy nečetla celý, protože mě prostě nezajímá. Ale podobně taky nečtu návody „jak si ušít triko“, protože nemám šicí stroj a na šití (zatím) čas. Je ale dobré vědět, že tady takové články jsou a že je mohu najít, až je budu potřebovat (jak ty šicí, tak třeba tento tabletový).

fialovakostka
49 příspěvků 30.7.14 03:00

Na MP bych čekala všechno, ale článek na propagaci tabletu fakt ne.. Nuda a nicneříkající plky.. Kdo tablet nemá - kvůli tomuhle článku si ho určitě nepoběží koupit. Kdo tablet má - musí být stejně jako pro mě tyto informace naprosto „šokující“, protože nic z toho, co se v článku píše, jsem dosud vůbec, ale vůbec netušila…

PS.: Pro ty méně chápavé, je to myšleno jako ironie.

Atlacoya
2790 příspěvků 30.7.14 08:58

To je moc pěkné, že jsou stránky MP uzpůsobeny pro čtení na malých displayích, ale co my, dinosauři, co na internet zásadně chodí na PC? Zase se tady rozsypává rozložení stránky (viz obrázek, adminovi ani psát nebudu, tohle už se v příslušném vlákně řešilo stokrát), ale hlavně že mobilní uživatelé mají vše v pořádku.

Hrozně mi vadí ty výkřiky „až to dočtete, budete po tabletu toužit!“ Ne, netoužím po něm a to jsem přečetla asi 80% textu. Netoužím po něm už proto, že je dotykový a já mám k dotykovým přístrojům odpor - dotykáč je buď moc nebo málo citlivý, ale nikdy ne tak, jak by to vyhovovalo mně. A pořád utírat otisky, to mě vážně neba. Taky mi vadí uživatelé tabletů a chytrých telefonů, kteří se od těch svých kouzelných přístrojů nedokáží ani na vteřinu odlepit.

Příspěvek upraven 30.07.14 v 09:00

Kajuli
585 příspěvků 30.7.14 21:45

No já bych to s tou optimalizací pro mobilní zařízení moc nepřeháněla, pokud si Peklo otevřu na svém stařičkém HTC s Androidem, hlavní stránka je celá rozbitá, rozhodně není responzivní (tedy layout stránky se nedovede přizpůsobit malému displeji například tak, že se jednotlivé prvky naskládají pod sebe- menu s vyhledáváním do hlavičky, pod to články, pak rychlovky, pak Galerii, nějakou tu reklamu mezi to, patičku dolů… To je pro inspiraci:) ). Samozřejmě to zabere více práce, ale výsledek stojí za to (například www.okay.cz je responzivní, to je pro ty zvědavé, které to fakt zajímá)

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 1.8.14 00:45

Já tedy nevím, ale na Samsung S3 mini se mi především diskutuje velmi mizerně. A na to už upozorňujeme dlouho, že by se ta mobilní verze hodila…

jessicaggg
55 příspěvků 30.7.14 12:06

Čekala jsem něco na způsob spojení technických věcí a módy, nebo článek o nových technologických postupech výroby doplňků a oblečení, propagaci Aceru ne..

jackdaw007
368 příspěvků 30.7.14 15:02

@surrik Teď to taky čtu :-D. Začínám se bát, že mě zítra srazí autobus.

Edit: A když už jsme u té technické stránky věci, špatně se tu řadí reakce na příspěvky, tohle měla být rekace na surrik někde kilometr vejš, no nic.

Příspěvek upraven 30.07.14 v 15:05

Brabora
8 příspěvků 30.7.14 15:12

Acer je docela dajný, jeden tablet přistál i u Vítězslava… http://www.czechfashionisto.com/…obou_30.html

Knitty
63 příspěvků 30.7.14 16:07
Dodatečná informace!

Za mě - jednička za recenzi aplikací. Kdybych si konečně chtěla udělat v šatníku pořádek, alespoň bych nemusela zdlouhavě prohrabovat a zkoušet množství apps.
U hodnocení či doporučení tabletu bych dodala jednu zásadní informaci - to jest PEVNÁ PAMĚŤ (paměť přímo v zařízení, nikoli na přídavné paměťové kartě. Jak psala Ada - soubory, fotografie a knihy se dají ukládat do externích pamětí. Ale aplikace samotné - pokud mi je známo - android zásadně cpe do pevné paměti. A některé zaberou docela hodně místa. Kus vašeho paměťového koláče vyžere už Google (který například z mého zařízení nelze smazat) - vyhledávač Chrome spolkne 250 MB, Google+ 178 MB… Čím levnější tablet, tím nižší nejspíš bude jeho pevná paměť. Tak pokud plánujete s tabletem provozovat více různých aplikací (a věřte mi, že budete), sáhněte po zařízení s větší pevnou pamětí, než je holý základ.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.14 18:03

Styl psaní mi připomíná mě když jsem si ve dvanácti letech založila první blog…

Nyxx
512 příspěvků 30.7.14 18:22

Ta knížka Diorových modelů se dá zdarma stáhnout tady. metmuseum. org/research/metpublications/Christian_Dior#.

Příspěvek upraven 30.07.14 v 18:22

Ada Pekelná
973 příspěvků 30.7.14 20:19

@toffee13 Ano, umí, ale graficky náročná PDFka, typicky třeba módní časopisy, jsou na něm hodně špatně čitelná. Viz srovnávací screenshoty v článku. A teď si vem, že zvětšování a posouvání není nijak zvlášť plynulé, prostě číst takové PDF na čtečce je otrava.

@Liaa POZOR, Kindle Paperwhite není podsvícený, ale nasvícený. E-inkový displej nelze podsvítit, ta technologie to prostě nedovoluje. Dá se nasvítit zhora - např. diodami umístěnými kolem rámečku.

jessicaggg
55 příspěvků 31.7.14 08:18

Nejsem žádný expert na češtinu, ale „zhora“ nebo „shora“? :D
Takové hrubky bych teda u Ady nečekala..

BP0991
213 příspěvků 31.7.14 09:18

Jednou článek o něčem jiném,,, a už se tu můžete zbláznit…mě to nevadí aspoň znám aplikace které jsem neznala :-)
Pravdou ovšem je, že peklo už není co bývalo..články o ničem skoro..

anonymousse
29 příspěvků 31.7.14 13:14

Juchů, článek o módních aplikacích! to ostatní holt budu muset odrolovat, no…

Ready
292 příspěvků 31.7.14 16:57

ZKLAMÁNÍ…

Evelin5
35 příspěvků 31.7.14 18:10

Musím se přiznat, že tohle je zcela mimo moje chápání. Docela Adu a všechny, kdo tomuhle rozumí, obdivuji. Mě to ale vůbec neláká a nezajímá.

chekotay
411 příspěvků 1.8.14 09:13

A jak na tom funguje porn… aeeehm… to nic.
Dík za článek. Když jsem se naposledy díval po výpočetní technice, tak se v kuloárech šeptaly zvěsti o tom, jak do roku 2025 snad překročíme magickou hranici 1GHz. Poslední dobou jsem si říkal, že když ty malé nesmysly (co už nejsou tak malé, už se těším na smartphone widescreen) umí postovat kachní zobáky na facebook, snad by uměly i textový editor a nějakou externí klávesnici k tomu. Člověk by pak mohl sebou v kufru od consulu nosit nejenom ten psací stroj, ale rovnou také deku, láhev absinthu a misku s vareniki. :-)

Ada Pekelná
973 příspěvků 1.8.14 10:41

Ano, i na tohle jsou aplikace ;) Ale na Google Play se stáhnout nedají, musí se do temnějších zákoutí internetu :)

Liondande
24 příspěvků 12.8.14 14:57

Mě se teda článek hodně líbil. Hlavně tu část s doporučenými aplikacemi velice oceňuji :)
Tablet mám už skoro rok a jsem s ním naprosto spokojená, ikdyž chápu, že lidem s chytrými telefony může připadat zbytečný. Mě příjdou zas zbytečné chytré telefony, když má člověk tablet, už jenom kvůli jejich malé výdrži baterie. Takhle, když se mi vybije tablet, můžu aspoň volat a psát a lidé mě mohou pořád zastihnout…

lennivan
1 příspěvek 4.10.17 11:02
Lennivan

S příchodem mobilních telefonů se v každém odvětví objevila obrovská revoluce. Získejte všechny nejnovější mobilní aplikace v obchodě Vshare .

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 29.7.14 21:35

Není mně jasné, co tady pořád pitváte. Skoro každý článek, je svým způsobem reklamou na něco.

Liaa
76 příspěvků 30.7.14 14:24

Pokud už je tu technicky zaměřený článek, tak by měly být informace přesné, jinak jaksi pozbývá smyslu.

„Displej (čtečky) nelze podsvítit, je čitelný jedině na světle (proto se této technologii také říká elektronický papír, protože přesně tak se chová)“ - toto není pravda, např. čtečka Amazon Kindle Paperwhite je založená na technologii e-ink a přesto má podsvícený displej, není tedy čitelná pouze na světle.

Příspěvek upraven 30.07.14 v 14:24

LinkaK
25 příspěvků 31.7.14 14:20

Cituju:
Na začátku je třeba si ujasnit jednu důležitou věc: nejde vlastně o podsvětlení, ale o nadsvětlení. Na rozdíl od běžně používaných LCD displejů na mobilech, tabletech a dalších zařízeních, totiž světlo nevychází zpod písmen, ale z vrstvy nad nimi. Ukazuje to schéma z webu Amazonu.
http://i.iinfo.cz/…-27-prev.jpg

Příspěvek upraven 31.07.14 v 14:21

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Návrháři z Designbloku

Autor: Ada

Dneska tu mám něco pro ty, kteří si píší o články o mladých českých... Celý článek

4 seniorky, které hýbou světem módy

Autor: Janča

Některé pečou ty nejlepší bábovky, jiné nosí oblečení světových... Celý článek