Plavky do města nepatří

15.09.17 | autor Redakce

Na Instagramu možná vypadají úžasně a cool. Plavkovina postupně nahrazuje trička a crop topy. Které celebrity to s kreativitou přehnaly? Je tento trend tak skvělý, že stojí za to potit se ve smradlavé umělině? A jaké jsou stinné stránky elastanu, nylonu a polyesteru?

Pokud jste si při čtení Rychlovky o Kim Kardashian říkali, kde se zrodil kontroverzní nápad obléknout pod legíny plavky, pak vám unikl jeden pořádně pekelný trend. Toto léto se totiž mezi celebritami i obyčejnými lidmi rozmohla móda oblékat plavky nejen na pláž, ale i do ulic. Chtěli se odlišit od stylovějších blogerek a instacelebrit, nebo snad jedno ráno neměli v šatníku nic originálnějšího? Podívali jsme se na to, kde se tenhle trend vzal a proč se ke Kim a k jejím výstřednostem rozhodně nepřidávat.

Když už jsme u těch celebrit…


Selena Gomez nebo Kim Kardashian si tento trend, soudě podle fotek, dost oblíbily. A ano, sem tam se jim kombinace povedla. Sáhly totiž po jednodílných plavkách a obyčejných džínách. Známá blogerka Tess Holiday ale oblékla vršek od plavek pod průhlednou halenku. A švadleně Tony Braxton asi došla látka. Není tohle už moc přes čáru?

Příspěvek sdílený Plus Model????Wife????Mom????Feminist???? (@tessholliday), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-07-02T14:25:28+00:00“>Čec 2, 2017 v 7:25 PDT</time>

http://kitufe.blogspot.cz/http://kitufe.blogspot.cz/

Co materiál?


I kdyby se vám kombinace povedla sebevíc, můžeme vůbec elastan, nylon a polyester nosit celý den bez újmy? Pokud chodíte celý den v propoceném umělém materiálu, který se vyrábí velmi často z ropy, zaděláváte si tak přinejmenším na nepříjemný zánět močových cest. Ono už samotné bodýčko není na denní nošení nic příjemného.

Pozor na střihy


Všimněte si, že ve městě vidíte jen dva typy plavek: buď ty, které toho svým střihem zakrývají nesmyslně hodně, nebo naopak takové, které neskryjí ani tu nutnou trošku. Tohle jsou plavky, které nevypadají dobře ani na pláži, natož zakomponované do jakéhokoli outfitu.

Příspěvek sdílený wealfeel (@wealfeel), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-02-15T08:22:42+00:00“>Úno 15, 2017 v 12:22 PST</time>

http://vbikini.blogspot.comhttp://vbikini.blogspot.com

Pozor na spodky


Na začátku léta jsem si říkala, že bych si mohla pořídit spodní díl s vyšším pasem. Na fotkách to vypadá dobře a jeden by řekl, že látka zakryje velký oběd nebo pár kilo navíc. Rychle jsem ale vystřízlivěla. Často totiž tahle “super vychytávka” bříško neschová, ale ještě víc zvýrazní a navrch pár kilo přidá. Znáte ten pocit, když se po obědě nevejdete do šatů a vypadá to, že za sebou máte třetí měsíc těhotenství? Proč na to ještě upozorňovat?

Možná vám připadají vysoké kalhotky trochu jako náhrada za šortky. Že tomu tak není, dokazuje zpěvačka Ke$ha. Její celkem štíhlá postava v nich vypadá přinejmenším trochu zvadle. Posuďte sami.

Dokonce i když máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin a „padesátkový“ střih plavek vám na pláži sluší, rozhodně není dobrý nápad brát si je do města.

Příspěvek sdílený Bobbie Belladonna (@punkpretty), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-08-28T00:21:14+00:00“>Srp 27, 2017 v 5:21 PDT</time>

https://delualia.wordpress.comhttps://delualia.wordpress.com

No a pokud máte „štěstí“, plavky ani potřebovat nebudete.

Jak jste na tom vy? Kombinujete plavky s outiftem?

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Helenuše
375 příspěvků 15.9.17 05:46

Pokud jdu po ulici a vidím někomu pod oblečením vykukovat podprsenku, je mi úplně jedno, jestli to je podprsenka nebo vršek od plavek a myslím si své. A že jim v umělém materiálu nebude pohodlně? To ani ve spoustě jiných kousků, které nejsou původně na koupání.

Karin
3950 příspěvků 15.9.17 22:42

Bodýčko si našlo cestu z pískoviště na MP… To chce panáka.

Propocený polyester není příčinou zánětu močových cest, propocený polyester je příčinou toho, že prostě smrdíte. (Pokud to není nějaká speciální tkanina, nýbrž obvyklý levný hadřík z HáeMka nebo z tržnice… )
Jestli může celodenní nošení takové uměliny způsobit kromě sociální i nějakou zdravotní újmu, tak spíš dermatologickou, protože v tom pařeništi se z toho můžou uvolňovat všelijaké fujtajbly…

Jinak mně teda tenhle trend úplně minul, poprvé jsem ho potkala až tady na MP, v září.

Veroniq
332 příspěvků 16.9.17 11:36

Myslím, že je to blbě napsaný, ale umělé spodní prádlo, ve kterém se třeba víc zmnoží bakterie, k tomu zánětu přispět může, protože většina zánětů močových cest nevzniká ani tak z prostydnutí, jako z přecitlivělosti na dané bakterie, takže to můžete chytit v největším pařáku…

Paris1789
5862 příspěvků 18.9.17 15:23

No, tak většina zánětů vzniká zanesením bakterií z konečníku do močových cest, případně pohlavní cestou. Podpůrné prostředí pro záněty pak vytváří holdování sladkostem a alkoholu.
Prostydnutí je hezká únikovka, ovšem mylná. Nenoste tanga, dodržujte hygienu, nejezte sladké a dávejte bacha na to, koho si berete do ložnice.

Veroniq
332 příspěvků 18.9.17 21:20

Jasně, E. coli je původcem většiny těchto zánětů, takže čistota je klíčová, ale ten váš návod zní tak trochu jako: máte zánět moč. cest, protože jste prase. Jó, kdyby to bylo tak jednoduché…
No a to proslulé prostydnutí, ač není přímo příčina zánětu jako takového, může organismus prostě oslabit, stejně jako stres a vyčerpání.

Paris1789
5862 příspěvků 19.9.17 08:30

Vaše interpretace mého příspěvku je mylná. Podstatou mého sdělení bylo, že je snazší prevence než se krmit antibiotiky nebo čím se to „léčí“.

Karin
3950 příspěvků 19.9.17 02:30

Tanga nosím asi dvacet let (výhradně) a pro sladkosti mám slabost… IMC jsem v životě neměla.
Ono to s tou etiologií opravdu není tak prosté, že by se to dalo zobecnit a shrnout do pár vět. Na módním blogu bych řešila radši spíš tu estetickou rovinu…

Chany
932 příspěvků 18.9.17 18:33

Tak to je odvaz… :-D proč ze sebe neudělat kreaturu, hlavně, že jsem vidět!

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek