Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2534) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
500 příspěvků 19.03.19 19:58

@DanielaS WOW, tak tomu se říká opravdový upcycling/refashion nebo jak se to vlastně jmenuje. Napadá mě jen reakce ve francouzštině „C'est un truc de ouf!“ (něco ve stylu "to je fakt nářez, navíc v řeči mládeže).

porjk
2704 příspěvků 19.03.19 20:17

@DanielaS Ten je! Obdivuju to práci s paspulkou. Krásnej dárek:).

VeronikK
1037 příspěvků 20.03.19 09:08

@Porkpiehat ještě mě napadají třeba zástěry pro děti (na vaření). Dělala jsem jednou zástěru, jako součást nějaké masky, ze starého ubrusu.
Taky oblečení pro panenku (my máme jen jednu - miminko, nejmladší syn na ní vyžaduje stále nějaké oblečení, moc na to tedy nemám čas :-) ). no a občas potřebuje i některý plyšák šálu nebo čepici…
Taky využívám někdy kousky látek jako záplaty na kolena tepláků - i když zažehlovací jsou samozřejmě rychlejší, někdy i ty musím přišívat, aby se neutrhly, takže to vyjde skoro nastejno…

MP blanka
1840 příspěvků 20.03.19 09:18

@Porkpiehat https: ak máte dostatočnú zásobu ,neviete čo s materiálom ,nebude vám ľúto ich vyplytvať a nájdete pre to uplatnenie, tak čo domáce koberce ?
//lepsiebyvanie.centrum.sk/doplnky-dekoracie/874713/handrove-koberce-zabavne-vyuzitie-stareho-oblecenia

DanielaS
4901 příspěvků 20.03.19 09:56

Na blogu Sew4home je sekce scrapbusters, treba tam neco najdete. Ja mivam spatne svedomi, ze schovavam kazdy pidizbytek, a pak potrebuje dinosaurus ocicka a jak se hodi!

DanielaS
4901 příspěvků 20.03.19 09:59

Taky ze zbytku striham zubatyma nuzkama kolecka a prigumickovavam je na vicka marmelad, co rozdavam kolem.

DanielaS
4901 příspěvků 20.03.19 10:06
Jordaan
8713 příspěvků 22.03.19 17:59

Dalsi kalhoty.

whitehorse
199 příspěvků 22.03.19 20:04

Jsem ráda, že jsem tady správně a šití pro děti se zde bere stejně plnohodnotně jako šití kabatu.
Já se třeba momentálně peru s usitim správně padnoucího trička, které bude dělat vepředu i na zádech minimum varhanku.

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 13:57

@DanielaS Díky za tip na pěkné stránky. Já mám za to také něco pro vás :-) Jeden váš příspěvek mi připomněl scénku Bohdalové s Dvořákem „Červená šatovka“. Občas si na ní při šití vzpomenu, kdo tu scénku znáte, tak už víte proč, ostatní to pochopí po shlédnutí.
https://www.youtube.com/watch?…

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 14:21

@DanielaS Ty látkové tašky/sáčky na dárky mě inspirovaly k tomu, že si ušiji látkové sáčky/tašky na boty, když je balím do zavazadla na cesty. Pořád někde honím igelitové sáčky, takhle budu moci nechat látkové sáčky v kufru v době, kdy nikam necestuji, takže nikde zavazet nebudou a snadno je najdu.

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 14:33

Dnes jsem byla opět na jednom bleším trhu pro švadlenky. Dlouho jsem váhala, jestli tam vyrazit, je to hodina cesty a byl to první blešák toho spolku. Na internetu sice uváděli, že je k dispozici 55 míst, ale to také může znamenat, že tam nakonec bude jen 7 prodávajících a ty navíc budou mít jen věci na vyšívání nebo pletení. Přijela jsem tam čtvrt hodiny před začátkem (vyrazila jsem s předstihem kvůli dlouhé cestě), měla jsem s sebou knížku na překlenutí čekání, ale už bylo otevřeno a uvnitř už spousta nakupujících (a ještě víc prodávajících). Udělala jsme nejdřív rychlý okruh po všech stáncích, aby mi neunikl žádný klenot a pak jsem si to dala ještě jednou v klidu a pomalu. Nejdéle jsem zkejsla u jedné paní, která vyprodávala svoje nasyslené zásoby látek. Na rozdíl od prodeje obvyklých „coupon“ po jednom metru měla skutečné délky, aby se dalo opravdu něco ušít. A to hlavní - vše prodávala za euro metr bez ohledu na to, o jakou látku šlo. Při prvním nákupu u ní jsem tam nechala 15,50 euro, při druhém nákupu (po odnesení ohromné tašky do auta) jsem tam nechala ještě 9,40 euro. To už mi paní řekla, že mi to spočítá (na každé látce měla uvedené rozměry, takže se dalo lehce spočítat, kolik látka stojí) a mám si mezitím vybrat jednu látku zadarmo, když jsem si toho u ní tolik koupila. Jedinou „nevýhodou“ tak velkého blešího trhu bylo, že se nedalo s prodávajícími tolik pokecat, protože se od vstupu každou minutou valila další vlna zákazníků. Manželovi jsem doma udělala nefalšovaný „haul“ a až to nafotím, tak sem něco přidám. Za tu cenu jsem brala i látky, které bych jinak nekoupila, ale budou mi sloužit jako zkušební.

Moir
2212 příspěvků 24.03.19 16:47

Včera jsem byla na Holland Stoffemarkt v Drážďanech, půl Altmarktu stánků s látkami. Zaměřené spíše na hobby, takže spousta úpletů, patchworkových bavln, jeden stánek s lodenem, jeden s lepšími látkami, INDIE střihy německé a holandské. Nakoupila jsem nádhernou šanžánovou podšívku, spíš tedy PE, ale to jsem tam nechat nemohla, tři kupony po 2 metrech viskozového úpletu, tlustý petrolejový copánkový úplet na zimní šaty a střih na šaty. Chtěla jsem koupit ještě jeden střih, ale prodejce mi jej bez látky odmítnul prodat, že jen přes internetové stránky. Dost mne tím naštval, ten střih tam stojí 10 euro plus 4 eura poštovné po Německu, tedy žádná charita a mohl to udělat jako jiný, že střih s nákupem látky stojí xy a bez nákupu xy plus něco navíc, byla bych ho koupila, takhle ho koupím od někoho jiného, jestli vůbec.

porjk
2704 příspěvků 24.03.19 18:57

@Porkpiehat Závistí zelenám :). V Čechách si o takovém blešáku můžu nechat zdát,ostatně ani prodejen s látkama tu není moc. Červenou šatovku jsem si pustila,jak Bohdalku moc nemusím,tohle jí šlo. A ten apartní klobouček!

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 19:56

@porjk Jo, já jsem jí také nikdy moc nemusela, na druhou stranu bývaly ty scénky vtipné, tak se to vyrušilo :-)

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 20:10

Musím říct, že tentokrát jsem s focením opravdu zápasila. Snad na těch fotkách bude něco vidět. Vše jsou úplety z vypalovaným vzorem. První dva jsou totožné až na barvu, modrá se zobrazila věrně, druhá látka má světle meruňkovou barvu s mírně tmavšími kvítky, mám je jako zkušební látku na střih, podle výsledku se rozhodnu, jestli to bude nositelné. Třetí úplet má tmavě hnědý podklad a černé sametové pruhy, vůbec nevypadá špatně.

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 20:15

Polyester se sametovou úpravou, dost silný materiál, barva je černo-černá, ale blesk vždycky zesvětlí tu část, kde je vlas v jiném směru. Když jsem ho doma rozložila, tak moje první myšlenka byla nějaký jednoduchý kabátek.

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 20:17

Úplet, který jsem si pojmenovala Mandala a který jsem při prvním kole vynechala, protože jsem myslela, že je to plátno. Je ho tak akorát na tričko nebo na jednoduché šaty s krátkým rukávem.

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 20:21

Šatovka s jemným bílým proužkem, barva se zobrazuje celkem dobře, je to světle modrá s jemným fialovým nádechem, asi jako světlejší pomněnka. Před pár dny jsem nostalgicky vzpomínala na sukni v naprosto stejném odstínu, kterou jsem si ušila asi před dvaceti lety a kterou mi spousta lidí chválila. K této šatovce mám úplně ve stejném odstínu jednobarevnou šatovku, ale barva vyšla příšerně, tak nemělo smysl sem fotku dávat.

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 20:22

Červené pružné froté, 145× 180 cm.

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 21:41

Nevím, jak se ta látka jmenuje, leskne se jako taft, je pevnější, ale je pružná v podélném směru. Barva je aubergine/lilek, na fotkách vychází světlejší, je jí 150×510 cm, koupila jsem si jí na budoucí společenské šaty, přesně takovou barvu jsem si představovala. A za 5,10 euros…

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 21:44

Tenké plátno, 150×340 cm, motiv je zrcadlový podél středu, takže stačila jen fotka půlky.

Porkpiehat
500 příspěvků 24.03.19 22:15

Tuhle látku jsem viděla už na minulém blešáku, váhala jsem, nakonec jsem usoudila, že jí vlastně nepotřebuji. Když jsem jela na dnešní blešák, tak jsem si řekla, že pokud tam paní bude, tak si jí koupím. Je to akryl (obchodní značka Dralon), mám jí v plánu na šaty. Ta jako jediná byla za normální cenu.

DanielaS
4901 příspěvků 25.03.19 11:48
@Jordaan píše:
@DanielaSJaky byl ohlas na Vasi velrybu? Moje byla dneska jasny vitez, holcicka vrestela nadsenim - lip to dopadnout nemohlo :-).

Velryba se vcera dostala k oslavenkyni. No, po pravde receno, darku tam bylo tolik a atmosfera tak chaoticka (slavilo se ve verejne herne v byvale tovarne, soucasne tam probihjalo pet oslav), ze ji holcicka vzala na vedomi a rozbalovala dal. Ale potom jsem si vsimla, ze velryba kolovala mezi dospelymi a obdivovali ji, na rozdil od Barbie a tak.

DanielaS
4901 příspěvků 26.03.19 09:35

Dnes me ve skolce potkali prarodice male oslavenkyne (kteri na oslave nebyli) a moc me za velrybu chvalili a ptali se me, za kolik velryby prodavam. Kdyz jsem jim vysvetlila, ze pracuju v bance a velrybama se nezivim, byli uprimne prekvapeni.

Stránka:  « Předchozí 1 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 673 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek