Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2616) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
890 příspěvků 30.04.19 21:21

@Jóna Nezapomeňte nám sem pak dát foto :)

Stará zebra
21 příspěvků 01.05.19 11:08

@Porkpiehat a @ertz Taky jsem jednou našla v secondhandu známý kousek. Byl to manželův svetr, který jsem hodila do kontejneru na použitý textil u nás před domem. Asi za čtvrt roku jsem jela na školení do Olomouce. Při čekání na zpáteční vlak jsem z nudy zašla do secondhandu a narazila na svetr, který jsem znala. Otočila naruby a našla vlastnoručně zašívanou dírku v podpaždí. Stál tam asi 90 Kč. No koupila jsem jej zpět. V tu chvíli jsem prostě musela. No a za dva roky při dalším úklidu jsem ho stejně vyhodila znovu, protože svetr nikdo nenosil. Teď doufám, že už se mi ho nepodaří najít znovu, protože bych měla nutkání jej koupit zase zpět.

Puffin
161 příspěvků 01.05.19 21:03

Burdovské návody, uch. Prosím, pochopila jsem dobře, jak zkombinovat dva šikmé proužky (“a” šíře 4 cm, “b” šíře 5 cm) do jednoho výstřihu?
Přijde mi jednak divné ustřihnout švové přídavky a pak mi je divné, jak to vypadá na nákresu šatů - že by výsledkem mělo být něco jako dva stejně široké proužky vedle sebe.

whitehorse
208 příspěvků 02.05.19 07:06

@Puffin není to takový ten proužek, kterým se zakrývají přídavky např. vzadu na tričku, aby to vypadalo čisté? jak je to např tady https://www.prosikulky.cz/…vat-vystrih/

Jóna
114 příspěvků 02.05.19 07:54

@Vinca_minor
Pokud bude vypadat alespoň trochu k světu, dám ho sem :-) Ale nečekejte žádné zázraky, přece jen jde o „kostým“ a ještě k tomu spíše chudší. I když časem bych možná zkusila něco podobného jako na přiloženém obrázku.

Včera jsem sešila jednotlivé díly, z toho jeden rukáv hned dvakrát, protože poprvé jsem ho našila naruby - soustředit se místo šití na seriál se nevyplácí. Teď dělám lemování a to je teprve výzva! Vybrala jsem na něj tmavohnědou vlnu, která se ale chová úplně nepředvídatelně a kroutí se mi pod rukama :-D

Jordaan
8747 příspěvků 02.05.19 10:00

@Puffin

To je dekoracni prvek, na ktery bych se vykaslala. Nelibilo se mi to uz pri prvnim listovani casopisem, dela to (aspon teda v jejich provedeni) takovy neupraveny dojem. I na originalu to vypada, jako by se to nepovedlo. Zakoncila bych to jinak, nejak hladce.

Jordaan
8747 příspěvků 02.05.19 10:11

Vcerejsi dilo, strih je The Ogden Cami od True bias.

Brep
699 příspěvků 02.05.19 10:47

@Jordaan Mohu vědět, odkud máte látku?

Jordaan
8747 příspěvků 02.05.19 10:56
Jordaan
8747 příspěvků 02.05.19 10:58

@Brep

Ty „pruhy“ jsou podelne, ja to jen polozila na sirku.

Jordaan
8747 příspěvků 03.05.19 20:23

Mirne me pobavila „kabelkova“ soutez na stehu. Dokonce i ve fcb skupine Sikulici se kazdodenne objevuji kvalitneji udelane vytvory, nez to, co dodalo vsech pet soutezicich. Nehlede na to, ze bych si kabelky site na soutez Stehu predstavovala ponekud styloveji.

Porkpiehat
891 příspěvků 03.05.19 22:38

@Jordaan Já bych si vybrala tu béžovou (bucket bag) od Leony, tu bych v pohodě mohla nosit. Většině uškodilo focení, některé nejsou vůbec vidět, škoda, že chybí záběry i zevnitř. Šít koženou nebo koženkovou kabelku je docela hardcore, nedivím se, že se do toho skoro nikdo nepustil :-) Moje relativně nedávná setkání se šitím kůže (celkem čtyři) byla noční můrou, hlavně tam, kde bylo několik vrstev přes sebe (třeba u přeplátovaných švů u kožených kalhot, když jsem je prodlužovala). Řekla bych, že se do šití pouštěly hlavně ty, které nevěděly, do čeho jdou :-)

giuliettka
4122 příspěvků 03.05.19 23:39

@Jordaan No ale tá z tej hadej kože z Aliexpresu, odľahčená bambuľkami na ramenom popruhu si víťazstvo zaslúži. Rehotala som sa tu dobré 3 minuty a to za to stojí. :-D Z Poltára bude celosvetová značka. :-D Priznávam, že mňa by nalepenie naušníc v tvare písmen nenapadlo nalepiť na tašku, lebo Bvlgari Poltari. :-D

Jordaan
8747 příspěvků 04.05.19 00:14

@Porkpiehat @giuliettka

Ja si predstavovala elegantni vaky z napadne krasne kuze - vak proto, ze pevne steny kabelky se nechaji v domacich podminkach tezko vyrobit a napadne hezkou kuzi proto, ze by to odvedlo pozornost od jednoducheho tvaru. Proste hezky usity kozeny pytel nebo nakupni taska. To by mi prislo realisticke. Ty predvedene modely mi vyrazily dech, ten vitezny jsem povazovala za zert. Chapu, ze to dalo praci a ze je to tezke, ale tohle snad nemuzou myslet vazne.

Jordaan
8747 příspěvků 04.05.19 00:15

@giuliettka

Mohly bychom si zalozit znacku Liberi :-)

Porkpiehat
891 příspěvků 04.05.19 08:16

@giuliettka Ježíš, děkuji. Já jsem přemýšlela, jaké to může být město :-) Takže jsem rozšířila obzory a dokonce jsem zjistila, že okresní město může mít necelých 6 tisíc obyvatel (alespoň podle Wikipedie). Bvlgari/Poltari … wow.

Celkem by mě zajímalo technické řešení toho připevňování naušnic, protože jsou to normální propichovací naušnice, akorát jsou navíc přilepené. To zevnitř autorka přidala ten čudlík na uchycení nebo nechala kolík jen tak? To musí v kabelce přece vadit. Na pinterestu jsem už viděla ledacos, ale tohle neznám. Třeba by se mi to mohlo někdy hodit.
Z komentáře pod článkem jsem pochopila, že autorka udělala dvě kabelky a nejspíš s oběma šla do soutěže. Nabízí se tedy otázka, proč nebyla prezentovaná ta dospělácká nejspíš bez bambulek?
Edit: dospělácká kabelka už tam je a vypadá teda daleko lépe než ta dětská.

Porkpiehat
891 příspěvků 04.05.19 08:32

@Jordaan Proto jsem psala, že domácí šití kůže je hardcore :-)
Ten dětský model by se měl brát, že je to tvorba pro dítě, tudíž je přizpůsobem požadavkům dítěte. Ale jako první prezentovaný model na stránce to vyrazí dech :-) Chtěla bych vidět tu kůži zblízka, možná to má nějaký potenciál.

giuliettka
4122 příspěvků 04.05.19 09:44
@Porkpiehat píše:
@giuliettka Ježíš, děkuji. Já jsem přemýšlela, jaké to může být město :-) Takže jsem rozšířila obzory a dokonce jsem zjistila, že okresní město může mít necelých 6 tisíc obyvatel (alespoň podle Wikipedie).

Počkajte, veď keď existovali okresy v CZ tak okresné mestečka boli tiež malé. :-) Okresné mesto boli napríklad aj Semily a z vlastného pohľadu, bola som aj v Poltári aj v Semilech, víťazí Poltár. :-D
Ale Riegrová stezka je aj napriek tomu, že začnete/skončíte v Semilech nádherná. :-)

4girls
279 příspěvků 04.05.19 17:32

Souhlasím, kabelky mě na stehu nikterak neomráčily. Ale Marina si vítězství svoji dodatečně přihlášenou dospěláckou kabelkou zasloužila. Ta se mi ze soutěžních kabelek líbila nejvíc. Teď je na stehu vyhlášené společné šití šatů Akris. Ty se mi tedy tak líbí, že jsem poprvé zauvažovala o zaplacení předplatného (především proto, abych se dostala ke střihu) :-)

Jóna
114 příspěvků 05.05.19 11:11

Slíbila jsem dát fotku kabátku. Vyšel docela pěkně, někde se mi teda poněkud zkroutil a lemování už mě pak pekelně nebavilo, ale na první pokus jsem spokojená. A berte to fakt s rezervou, šila jsem v ruce a není to kousek na běžné nošení :-)

PS: omluvte kvalitu fotografií a okolí, jsme v rekonstrukci a ložnice má navíc úplně nejmizernější světelné podmínky.

MP blanka
1900 příspěvků 10.05.19 11:19

O sile citov o relativite vnímania

Dostala som zvláštnu zákazku. Pán si doniesol 4 posteľné povlečenia, ktoré si žiadal opraviť. Už pri predchádzajúcom telefonickom dotaze povedal, že rodičia pred rokmi zomreli, a on síce žije v Prahe, ale z piety udržiava ich už neobývaný dom na Sliači. Postupne upratuje, ale ku všetkému, čo rodičia používali, ho viažu spomienky. Súhlasila som, e sa pozriem, a spolu uvážime, čo sa dá robiť. Teda, vedela som o čo pôjde, napriek tomu som bola stavom posteľného prádla zaskočená. Starý, zteřelý materiál, na mnohých miestach dierky a diery rôznych rozmerov, zoslabený materiál proste prasknutý, ale hlavne - to povlečenie bolo už v minulosti opravované, a to spôsobom, ktorý nemožno označiť ako amatérsky, lebo by
by som amatérske krajčírky hlboko urazila. Tri povlečenia boli kupované, tie boli iba používaním zničené a opravovaním skôr poškodené, najhoršie bolo štvrté, modré pásikavé, ktoré si pani zrejme šila sama.
Syn s veľkým citom hovoril o tom, ako si praje zachovať pamiatky na rodičov, zvlášť, keď vie, ako mama všetko starostlivo udržiavala, proste to nemôže vyhodiť. Bolo mi jasné, že tieto veci nemajú pre neho nie praktickú, ale spomienkovú cenu,
emotívnu hodnotu.Ja som ale krajčírka, a tak som ho jemne upozornila na skutočný
stav vecí, a na to, že aj keď sa mi niečo podarí opraviť, veľmi pravdepodobne sa materiál bude rozpadať na iných miestach.Teda - z praktického hľadiska sa oprava neoplatí. Pán povedal, že je si toho vedomý, ale pretože sú to spomienky, a on pri pohľade vidí tú svoju maminku…
Pri preberaní sme veci spolu prezerali, ale len tak, zbežne, lebo poškodenia boli dosť zretelné. Ale jasne, že keď som začala s prácou, postupne som objavovala aj rôzne ďalšie poškodenia. Škoda, že som začala s veľkým nasadením s opravou modrého prúžkovaného povlečenia, lebo som akosi zo zbytočnej profesionálnej cti opravovala aj tie krivo zošité pásy, a zabralo mi to zbytočne veľa času. Nešlo iba o dva bočné švy, látka bola zošívaná aj niekoľkokrát v priestore, asi kvôli dieram. Drobné stehy sa takmer nedali párať, a k tomu ešte dávať pozor, aby pod vyťahovanými, nitkami nepraskla látka. Jedno povlečenie bolo roztrhnuté po celej šírke jednej strany, inde pás látky, našitej ako náhrada poškodenia bol praním, ale možno aj nesprávnym našitím zrazený, užší ako šírka povlečenia. Látala som, alebo všívala kusy plátna, a je to ako opravovaná cesta druhej triedy - záplata vedľa záplaty.
Musela som dávať veľký pozor aj na to, aby sa mi látka nebodaj nerozpadla pod rukami. Nehrala som sa na profesionálnu konzervátorskú prácu, ale snažila som sa. Celá práca mi trvala poctivých 12 hodín. Namiesto dotrhaného pásu z bieleho plátna, našitého na farebné povlečenie som použila 80 cm poctivého damašku, zdede-
ného po svokre /iba mi leží kvôli úzkej šírke v skrini, a nemienim si ho účtovať/.
Nicméně prácu áno, a napadlo ma, či sa zákazníkovi nebude zdať cena vysoká. To až potom uvidím, akú hodnotu má pre neho spomienková vec.

Moir
2251 příspěvků 10.05.19 14:38

@MP blanka láska k rodičům je úctyhodná věc, tady to ale narostlo do patologických rozměrů
s úctou a láskou budu uchovávat fotky a nějaký ten hrneček, výjimečně halenku po maminčině pratetě Boženě, ve které jsme chodily do divadla, ale staré ošklivé roztrhané hadry, které se nehodí ani na podlahu, pokud by mne to napadlo, prosím profackovat

julie74
3211 příspěvků 10.05.19 14:42

@MP blanka copak pro vás je to jenom hodně podivná zakázka, představa že má pan třeba partnerku… To by byla teprve potíž. Tohle bych nesnesla ani kdyby to měl být zanedbatelný zlomek příjmu.

Alterations
716 příspěvků 10.05.19 19:45

@MP blanka Je to moc dojemné, ale neměla jste se asi nechat umluvit. Máme minimální mzdu a počet hodin práce na opravách je úctyhodný. Nejsem lovec senzací, ale zajímalo by mne, kolik vám Váš zákazník nakonec byl ochoten zaplatit.

MP blanka
1900 příspěvků 10.05.19 22:59

@Alterations -tiež na mňa tá situácia pôsobila, ako píšete dojemne a možno aj preto som robila aj to, čo som nemusela / oprava krivo zošitých švov napr. / Pán nemá absolútne pojem o tom, ako zničené, a to modro prúžkované navyše aj príšerne ušité, to všetko je. Ja si nebudem účtovať skutočnú cenu práce, teda počet hodín krát sadzba, ale aj tak som zvedavá, ako zareaguje.
@Moir @julie74 - úplne sa stotožňujem s vaším hodnotením, na druhú stranu pre mňa je to cudzí človek a to, či a do akej miery je jeho správanie normálne neriešim. Je to taká kuriozitka, a s tým som to sem dala.

Stránka:  « Předchozí 1 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 684 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek