Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2507) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
julie74
2980 příspěvků 10.05.19 23:43

@MP blanka ne, to je samozřejmé, jenom když jsem si to představila takhle blíž, tak mi to přišlo až hororové, ten prázdný dům do posledního detailu udržovaný, jak se nebojím, tam bych se asi bála zůstat sama přes noc :) (samozřejmě trochu přeháním, kdyby mi peklo chtělo vynadat)

Porkpiehat
385 příspěvků 11.05.19 08:53

@julie74 Já jsem spíš viděla člověka, který se nemůže smířit se smrtí svých rodičů, nedokáže za tím udělat tečku a žít dál. Možná právě proto, že je třeba sám, možná dokonce ani nemá sourozence, navíc žije daleko od bydliště rodičů. Třeba si vyčítá, že se jim víc nevěnoval za života…
Asi jsem moc „sluníčková“, protože je to několik dní, kdy jsem si pustila z DVD Psycho, koupila jsem si ho v bazaru a chtěla jsem si připomenout film, který jsem viděla jen jednou a navíc před určitě víc než dvaceti lety, možná třiceti. A ne opravdu mi ten pán z vyprávění @MP blanka teď nepřipadá na základě vašich komentářů jako Norman Bates :-D Možná jsem to neměla psát, aby se @MP blanka nebála až si pán pro povlečení přijde ;-)

giuliettka
3508 příspěvků 11.05.19 09:00

ŠPATNÉ VLÁKNO. :-D

Příspěvek upraven 11.05.19 v 09:36

giuliettka
3508 příspěvků 11.05.19 09:07
@Porkpiehat píše:
Já jsem spíš viděla člověka, který se nemůže smířit se smrtí svých rodičů, nedokáže za tím udělat tečku a žít dál. Možná právě proto, že je třeba sám, možná dokonce ani nemá sourozence, navíc žije daleko od bydliště rodičů. Třeba si vyčítá, že se jim víc nevěnoval za života…

A ja si myslím, že je to chlapík, čo si myslel, že oprava bude za 10-15€ a povedal si, že na víkendový dom to stačí a nevyhodí to, keď to bolo dobré matke, tak aj jemu. A to celé citové podfarbenie tam vidí len @MP blanka. A je veľa ľudí, čo nepredávajú dom po rodičoch, lebo nepotrebujú prachy a ako chata raz ročne na výlet im to vyhovuje. Sama by som to urobila rovnako, keby sa brat nerozhodol, že zrekonštruuje dom rodičov a bude žiť s rodinou tam. Kamarátka do prázdneho domu chodí, raz ročne s partiou kamarátov s rodinami.

czDanda
617 příspěvků 12.05.19 06:51

@MP blanka možná to není přímo Norman, ale případnou nabídku návštěvy neobydleného domu na Sliači raději odmítněte.

rysamona
8 příspěvků 12.05.19 07:09

Dobry den, snažīm se šít a jelikož jsem těžký samouk poulhávám v terminologii. Mohla by mi nějaka dobra duše vysvětlit co znamená „navolnit“?

giuliettka
3508 příspěvků 12.05.19 07:41

@rysamona Našijete jeden dlhší kus látky na druhý tak, aby bol prišitý bez záhybov, ale aby sa tam dostal celý. Ako v tomto videu 0:40 má ten rukáv našpendlený tak, že rukáv je navolnený.
https://www.youtube.com/watch?…
(nestrihajte však tak ako on, to je profík čo sa zaoberá roky šitím a vymýšľa kadejaké vychytávky. Našívajte veci vystrihnuté podľa vášho strihu a nič čo nepasuje neobstrihávajte.)

rysamona
8 příspěvků 12.05.19 08:11

@giuliettka děkuji moc, já si říkala že by to mohlo být ono akorát už jsem na to „myslet si“ parkrat doplatila. Diky. Jinak ten chlap je neskutečný.

julie74
2980 příspěvků 12.05.19 23:09

Ale mohl by to být Normanuv bratranec…

barvinok
641 příspěvků 26.05.19 03:44

Tak konečne som sa s tým hodvábom popasovala, vďaka za všetky vaše rady!
Iste by sa to dalo lepšie, som len začiatočník.

(nepochybujem že dojem môže byť lepší po dôkladnom vyžehlení, teraz som ich len narýchlo natiahla na figurínu)

Stará zebra
20 příspěvků 26.05.19 07:11

Nádherné šaty. Jste šikovná. A opatrně s tím žehlením jestli je to pravé hedvábí. Myslím, že takové to drobné pokrčení nevadí. Mají nádherný odstín modré. To co vykukuje vzadu je mašle? Mají rozparek?

MP blanka
1802 příspěvků 26.05.19 08:35

@barvinok vy sa považujete za začiatočníka?! Načo tá zbytočná skromnosť? Ak vám sedia tak dobre, ako vašej figuríne, už to slovo na vlastnú adresu z úst nevypusťte!

Brioso
444 příspěvků 26.05.19 09:42

@barvinok Jsou krásné. Můžu se zeptat, odkud je střih?

barvinok
641 příspěvků 26.05.19 14:18

Všetkým veľmi pekne ďakujem.

Strih je z Burdy, ale je fakt, že vyše mesiaca som ho upravovala na skúšobnom modeli, lebo mi vôbec nesedel.
A áno, pridala som viazanie vzadu, a menila som dĺžku a iné detaily. Sú aj podrazené, aj majú podšívku. Paradoxne to tej látke (šantung) svedčalo viac, a menej sa krčí. V rámci možností, a toho, čo bolo tu v cudzine možné zohnať, som spokojná.

Puffin
148 příspěvků 26.05.19 20:29

@barvinok Úpravy se vyplatily, vypadá to, že sedí akorát.
Můj výtvor je mnohem obyčejnější. Dnes jsem došila šaty, u kterých jsem nedávno prosila o radu ohledně výstřihu, nakonec jsem ho řešila klasickou podsádkou. (Díky za rady!) Barva je tmavá zelená, asi něco jako malachitová, či kachní modř, můj foťák ji mění na modrou.

květušína
159 příspěvků 27.05.19 19:50

Momentálně není čas na nějaké složitější šití, ale s dcerou jsme vyráběly dárek pro dceřinu kamarádku. Jednorožec byl zlatou barvou a ve skutečnosti polštář vypadal daleko lépe, než na fotkách. Obdarovaná i její maminka si myslely, že je kupovaný.

vlm
4470 příspěvků 01.06.19 06:56

Šaty pro vnučku

julie74
2980 příspěvků 06.06.19 14:13

V

julie74
2980 příspěvků 06.06.19 14:20

Ahoj všem, jsem tady s poněkud bláznivým tématem. Ty obrázky co jsem nafotila jsou svatební šaty po mé mámě. Nevidím v tom žádnou symboliku, velmi doufám, že ji v tom nebude hledat ani nikdo jiný. Ale vždycky se mi líbil ten materiál, tak mě napadla myšlénka :) jestli by se nedaly použít. Ovšem nechci šaty v této délce - mě vychází po kotníky - chtěla bych je po kolena. Nechci šaty se stojáčkem a ještě s dlouhými rukávy. Myslela jsem že rukávy by mohly být cca po lokte (ale s tím potřebuji poradit, kam až). No a přemýšlím i o výstřihu do V vepředu i vzadu. Ale to mi přijde nejošemetnější. Jaké jsou Vaše názory, prosím…

pavka_l
902 příspěvků 06.06.19 14:43

@julie74 Materiál se mi líbí moc. S výstřihem neporadím, líbí se mi to takto, právě i vzhledem k materiálu. Rukávy i délku bych zkrátila. Ale počítejte s tím, že to bude retro :-)

Alterations
701 příspěvků 06.06.19 14:47

@julie74 Jsem toho názoru, že technicky vzato všechno, co byste si přála, by šlo udělat. Rozhodnout se ale budete muset sama. My Vás nevidíme. A i kdyby…

julie74
2980 příspěvků 06.06.19 14:54

@Alterations no tak nečekala jsem že za mne rozhodnete. Ale máte na rozdíl od mého krejčovského umu zkušenosti, máte ten um doopravdy a máte na to oko. A to hodlám případně vytěžit :)

Porkpiehat
385 příspěvků 06.06.19 15:27

@julie74 Já bych je nechala tak, jak jsou ;-), jen bych odpárala ty perličky u krku. Ale chápu vás, že vám v mnoha ohledech nevyhovují. Přemýšlela jste, co pod ně budete nosit? Plus například jakou podprsenku? Podle toho bych určitě přizpůsobovala i úpravy. Měla jsem černé krajkové koktejlové šaty po babičce, byla k nim i saténová černá spodnička, a pamatuji si, jak byla spodnička střižená přesně podle tvaru výstřihu šatů. Ale co by se ztratilo u černých šatů, to bude sakra vidět u bílých. Tím vás určitě neodrazuji, já bych si takové šaty také nechala a nosila je.
Asi bych vám navrhla podívat se na Pinterest, teď jsou v módě přesně takové šaty (viz bílé z madeiry v jiném vláknu tady na MP), takže tipů, jak upravit výstřih, délku šatů i rukávů, tam najdete spoustu. Plus také, jak je řešená spodnička. Nebo ta byla u šatů?

julie74
2980 příspěvků 06.06.19 15:46

@Porkpiehat z fotek myslím, že k nim byly celé spodní šaty, ve stejném tvaru, a zdá se že byly něco jako satén a lehounce krémový - takže víc vynikl vzor. Já myslela, že by rukávy mohly zůstat průsvitné a podšívka nebo co by bylo pouze pod zbytkem šatů. Já mám pocit, že něco „ubrat“ musím. Vyrazím na ten pinterest, díky. Mmch, nosilo se něco jako kombiné, to ještě existuje?

Porkpiehat
385 příspěvků 06.06.19 16:15

@julie74 Kombiné se nosilo pod nepodšité (neprůhledné) šaty, pod ty vaše by se hodilo něco ušít na míru. Ta spodnička pod ty babiččiny šaty vypadala jako noční košilka na tenká ramínka, něco jako se nosilo před pár lety jako normální šaty, jen u těch současných byla ve výstřihu krajka.
Stejně jako vy bych to viděla na průhledné rukávy. Já bych spodničku viděla v bílé barvě, něco jako jednoduché bílé šaty se širokými ramínky.

Stránka:  « Předchozí 1 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek