Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2701) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
sirena007
1142 příspěvků 24.4.19 07:39

@Jordaan Pěkné šaty, ale v takových bych vypadala jako selka - s křídly nebo bez!

Porkpiehat
1235 příspěvků 24.4.19 11:39

Jeden příspěvek na pobavení, nic z toho jsem nešila :-) Až doteď jsem si myslela, že mám problém s nákupem věcí s květinovým potiskem (u hezkého květinového potisku mívám zatmění). Ale evidentně ho dohání a možná i předhání kašmírový vzor (paisley). Už mám doma s tímto vzorem halenku, tuniku a dvě tenké šály, ale tentokrát jsem se v SH opravdu rozjela. Z první tuniky opravdu dole a na rukávech koukají nitě, protože jsem z ní ještě před focením odpárala hrozně pevnou gumu, kterou tam někdo našil (je i zužovaná na bocích), a upravím si jí podle svého. Poslední šaty jsou těžké retro, je to složení 50% bavlna, 50% viskóza, ale padnou mi jako ulité a jsou hrozně příjemné. Na vínovou košili jsem koukala dvakrát a nakonec jsem se rozhodla jí při třetí návštěvě SH vyzkoušet. Samozřejmě se musí „nastajlovat“, ale s ohrnutými rukávy, dostatečně rozepnutými knoflíky ve výstřihu a nedbale zastrčená do džín vypadá skvěle. Dodržela jsem svoje předsevzetí si nekoupit nic nového, ale ta hromada věcí ze SH… člověk by měl pocit, že zachránil půlku planety :-D (kdyby to ovšem takto ve skutečnosti fungovalo). A poprvé v životě musím říct, že mám problém nacpat věci do skříně.

BeKaa
429 příspěvků 24.4.19 12:50

@Porkpiehat Moc se mi líbí ta druhá halenka a fakt bych chtěla vidět, jak vypadají oblečené ty šaty. Neukážete je na sobě?

Porkpiehat
1235 příspěvků 24.4.19 13:07

@BeKaa I to třetí jsou šaty (dokonce mají v bočních švech kapsy). Ty poslední šaty vypadají opravdu babkovsky, tak jak se jeví na ramínku :-D Budu muset přidat jeden knoflík, protože jsou tam jen dva a jsou daleko od sebe, nejspíš je zkusím s nějakým páskem. Právě proto, že jsou takové, jaké jsou, mě nějakým úchylných způsobem zaujaly.
Fotit se tu nebudu, jediné, co můžu udělat je, že je obléknu na krejčovskou pannu :-)

ertz
27 příspěvků 24.4.19 21:06

Váš příspěvek mě fakt pobavil. Tu stejnou vínovou košili jsem dala asi v únoru do kontejneru diakonie Broumov. Měla jsem ještě modro - fialovou variantu /taky mám ráda paisley/, tu jsem nosila raději. Koupila jsem je asi před 6 lety v Peek+Cloppenburg. Látka je velmi příjemná, ale už jsem se v nich necítila, a tak jsem je poslala dál. Nevím, jestli je to přesně ta moje, ale jestli jo - tak to dotáhla daleko - až do Francie. Tak ať Vám dělá radost.

Porkpiehat
1235 příspěvků 24.4.19 21:36

@ertz Tak co, je to ta vaše? :-) Jestli jo, tak nejdřív dorazila do českého sekáče na druhém konci republiky a pak se mnou na jih Francie. Je to velmi příjemná bavlna. Protože jsem si všechny nákupy zaznamenávala, tak vám hlásím, že stála 46 Kč. A jako další identifikační znamení mám, že pouští červenou barvu.

Jordaan
8765 příspěvků 24.4.19 21:42

@Porkpiehat

Marco Pecci je domaci znacka obchodaku Peek & Cloppenburg :-D

Porkpiehat
1235 příspěvků 24.4.19 21:49

@Jordaan Já jsem to pochopila z té poslední vyfocené cedulky, proto jsem jí sem dala :-) Cedulky jsem si fotila už při focení oblečení, takže jsem si mohla hned ověřit. Jestli je to fakt ta broumovská košile, tak je to gól (ne tím, že se dostala do českého sekáče, to je normální, ale že na MP se sejdou dvě osoby s ní spojené - dárce a kupující). Už tu chybí jen někdo, kdo je v tom Broumově třídil a paní prodávající ze SH :-)
@ertz By mě zajímalo, kam zašantročili tu druhou košili :-D

ertz
27 příspěvků 24.4.19 22:13

Vypadá to, že ano. Koupila jsem ji v Brně na Vaňkovce asi za 350,– ve slevě, ta modro fialová se mi líbila a slušela mi víc /tu jsem brala o pár měsíců dřív za asi 600,–/. Pak se mnou odcestovaly dál na jihovýchod ČR. Poslední dva tři roky ale visely ve skříni, už mi připadaly moc " divoké" a měla jsem období, kdy jsem se přiklonila k nenápadným barvám, neměla jsem na ty výrazné vzory sílu. Původně jsem z nich chtěla ušít šaty pro panenky, ale přišlo mi to škoda je rozstříhat. Ráda jsem četla Vaše příspěvky z Francie /pekelnice v zahraničí/, tak se tam podívá aspoň košile.

Porkpiehat
1235 příspěvků 24.4.19 22:28

@ertz Košile s příběhem, co si víc přát. Já se v oblékání asi ještě stále hledám (a to je mi přes 40 let :-) ). Každopádně se nebojím nosit výrazné a neobvyklé věci. Takže můj styl je chameleon a proto také potřebuji tu tunu oblečení, co už doma mám :-D

Monie M
4 příspěvky 28.4.19 14:23

Krásný den,
ráda bych se naučila šít a tak jsem si půjčila své první Burdy a zašala s jednoduchým střihem halenky. Jako pro úplného začátečníka je však pro mne popis postupu složitý. Mohly byste mi prosím někdo vysvětlit, co to znamená hotová šíře. obdélník z látky má mít rozměry 97×21 hotová šíře je pak ováděna 9 cm, tak nevím co to znamená a nedaří se mi pojem vygooglit.
Děkuji za pomoc!

vlm
4673 příspěvků 28.4.19 15:03

@Monie M hotová šíře není žádný odborný krecovsky výraz pokud vím, zkuste přemýšlet, hotový =hotový, obdélník 97×21ceho? Milimetrů, centimetrů? Asi milimetrů, když hotový je 9cm.mate 97mm, tj 9,7cm, 0,7svovy přídavek, 9,0hotova šíře

Monie M
4 příspěvky 28.4.19 15:29

Nebojte, přemýšlím u toho ;) ale jelikož jsou rozměry 97 a 21 v cm a hotová šíře je pouze 9 cm, přišlo mi to zvláštní, že z vyšřihované šíře 21 cm je hotová pouze 9 cm.

vlm
4673 příspěvků 28.4.19 15:31

@Monie M co je to za díl??není to přeložit, máte 10,5cm, 1,5 odšit, otočit a mate 9?nějaký pásek?

giuliettka
4470 příspěvků 28.4.19 15:35

@vlm Čo ste taká protivná? To nechajte iným, v inom vlákne, napríklad mne. :-D
@Monie M Odfoďte ten odstavec v tej Burde. Alebo aspoň foto halenky, skúsim vám poradiť.

benyka
7473 příspěvků 28.4.19 15:39

@monie Řekla bych, že záleží na tom, co ten obdélník má být. Jestli to má být nějaký pás na vodorovné ukončení oděvu v pase (sukně s vysokým pasem) nebo na bocích (halenka stažená do légy), případně svislé ukončení nějaké vesty bez zapínání, mohlo by to být po podélném přeložení dlouhé 97 cm a široké čistých 9 cm s přídavkem na šev pro přišití k ostatním částem oděvu 1,5 cm.

vlm
4673 příspěvků 28.4.19 15:49

@giuliettka já a protivná? Co vás nemá :grinning:

Monie M
4 příspěvky 28.4.19 15:52

Moc Vám děkuju, možná to je opravdu snadné, ale opravdu je to prvně, co se pokouším něco ušít a nerada bych něco popletla hned ze startu :) na první fotce jsou to ty díly c) a d) v pracovním postupu o nich pak myslím hovoří čísla 12 a 16 tedy by to měly být díly na šůsek a vázačku.

Monie M
4 příspěvky 28.4.19 15:56

Asi se jedná o to složení na poloviční šíři + přídavky na švy že co z 21 cm udělá těch konečných 9 cm

DanielaS
4938 příspěvků 29.4.19 19:34
@Monie M píše:
přišlo mi to zvláštní, že z vystřihované šíře 21 cm je hotová pouze 9 cm.

To proto, ze to prelozite napul (po delce) a jeste vam musi zbyt neco na svove pridavky. A hned mate z 21 jen 9 cm.

Jóna
125 příspěvků 30.4.19 07:51

Jedno tragikomické přiznání: S mužem se občas účastníme living history akcí, a jelikož se blíží sezóna, nastal čas rozšířit garderóbu. Mimo dvou kusů dlouhých lněných šatů jsem si naplánovala ušít vlněný kabátek. Látek na kostýmy máme doma poměrně dost (zejména se jedná o mužovy zásoby), ale říkala jsem si, že na první pokus vezmu nějaké úplně obyčejné vlněné plátno. Osobně z estetického hlediska preferuji keprové vazby, ale zatím mi přišlo zbytečné plýtvat drahou látku. Muž nebyl doma, vzala jsem si tedy štůček světle hnědého plátna, u něhož mě mile překvapilo, že zřejmě ani nebude moc kousavé. Připravila jsem střih a nastříhala jednotlivé díly.
Po mužově návratu jsem se mu samozřejmě šla pochlubit, že už mi zbývá jen ušít onen kabát a je hotovo, přičemž jsem si tedy vytáhla jednu z těch ošklivějších látek, co tam měl. Kouknul na hromádku, začal se smát a oznámil mi, že z celé té hromady jsem si neomylně vybrala tu nejlepší látku s vysokou příměsí kašmíru :-D

Jinak ale musím říct, že celkově mě šití dost chytlo. Všechno samozřejmě dělám ručně (bo alespoň trochu historická věrnost), stroj ani nemáme. Je to takové uklidňující a zároveň se mi líbí ten pocit, jak mi něco vzniká pod rukama. Příště se ale raději zeptám, jakou látku vzít :-D

Moir
2262 příspěvků 30.4.19 08:22

@Jóna Máte kabátek z kašmíru, nebo jste se stihla pochlubit včas? :)

Jóna
125 příspěvků 30.4.19 08:31

@Moir
Právě že nestihla, když přišel, už bylo nastříháno a dnes jsem chtěla začít sešívat :-D Takže kašmírový kabát bude. Což ničemu nevadí, někdy jsem zmrzlík a bude jedině dobře mít kvalitní svrchník.

Porkpiehat
1235 příspěvků 30.4.19 12:13

@Jóna Aspoň jste se dopředu nebála z toho šít :-D Kdyste věděla, že je to drahá látka, tak budete stresovat a nebude šít (stříhat) s takovou lehkostí. Vlastně to dopadlo skvěle - máte (bude mít) vlněný kabát a manžel se nezlobí…co si víc přát :-)

Jóna
125 příspěvků 30.4.19 13:51

@Porkpiehat
Vidíte, tenhle aspekt mě vůbec nenapadl! Je pravda, že jsem stříhala poněkud na pankáče :-D Ono tedy na tom není moc co pokazit, v podstatě jsou to dva obdélníky, dva boční klíny, dva podpažní klíny a rukávy, ale je fakt, že u prvních šatů jsem si dávala záležet mnohem víc.

Muž ani nemá nárok se zlobit, sám mě pobízel, ať si vyberu jakoukoli látku :-D Spíš nečekal že zrovna tuhle okomentuju tím přívlastkem „ošklivější“. A prý ani nebyla nijak zvlášť drahá, neb je to kazový kus z výprodeje, takže dobrý :-) Tak teď už se můžu s čistou hlavou při šití zabývat jen tím, jak si kabát ozdobím.

Stránka:  « Předchozí 1 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 695 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek