Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2701) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
julie74
3337 příspěvků 6.6.19 16:28

Vida, ono se to vystříbří :)

julie74
3337 příspěvků 6.6.19 16:47

Něco takového by mohlo jít. A nebo by to taky mohlo mít ne-bílou podšívku?

if5
241 příspěvků 6.6.19 17:10

Mohla by být světlounká nebílá spodnička, krémový odstín laděný podle toho, jestli vám sluší studené nebo teplé barvy - nejlépe vyzkoušet konkrétní materiál. A když neseženete, tak klidně čistě bílou. Materiál spodničky se používal taky na lemování krajky - třeba kolem výstřihu a rukávů, protože některé strojové krajky se rychle pářou, takže okraje nejdou ozdobně vystřihnout podle vzoru.

vlm
4673 příspěvků 9.6.19 21:33

@julie74 přemýšlím nad těmi vašimi šaty a vidím několik možností, kdybych si je upravobvala pro sebe a chtěla je kratší, prestrihla bych je pod prsy, sukni zkrátila nahoře podle potřeby, tak aby vyhovovala délka a zachránil se ozdobný dolní kraj. Teď širší dolní díl - sukni bych do horního lehce prinabrala, ale spíš naskladala, spodní díl by se dal i vytvarovat aby vznikla silueta podle potřeby. Členici sev by mohl zůstat viditelný, asi bych ho schovala pod satenovou stužku. V barvě šatů. Rukávy bych zkrátila buď na trictvrtecni nebo úplně krátké, délky tak jak jste dávala fotky. Rukáv by asi potřeboval přiměřeně zúžit, Dolní kraj bych olemovala zase stužkou nebo vystrihala velké motivy z krajky a v ruce jimi olemovala dolní kraj, tak jak je to u prukrcniku. Ten výstřih mi přijde nejosemetnejsi, nechala bych ho jak je, ale určitě i ten by šel upravit. Dobré by bylo po naznačeno potřebného tvaru výstřih podlepit, (páska co se používá při malování) možná existuje nějaký vliselin co se rozpustí nebo je neviditelný. Po výstřihnutí výstřih olemovat zase těmi vystrihanymi motivy, šlo by i sikmym proukem, ale aby to véčko bylo perfektní, byla by to piplacka. Líbil by se mi i lodickovy výstřih, postup stejný. To přestrizeni šatů by šlo udělat i v pase nebo i pod pasem, podle postavy.

DanielaS
4938 příspěvků 10.6.19 09:46

Nedokazu poznat, jestli dolni lem ma pevny okraj nebo jsou tam taky naaplikovane vystrihane motivy.
Mozna by slo zkratit sukni i ustrizenim a pouzit ten puvodni lem na olemovani kratsi delky.
Vystrih - muzete odparat ty nasite motivy, a co by chybelo, vystrihat z ustrizene sukne. Jen aby mely stejnou barvu - ale asi moc nosene ty saty nebyly, tak by to melo byt v poradku.
OVSEM co jste neuvedla, jak se saty zapinaji? Abyste kvuli vystrihu nemusela predelavat i cele zapinani.
Spodni saty by mohly byt i uplne bez raminek (obrazek pouze ilustracni!)

Porkpiehat
1244 příspěvků 10.6.19 11:47

Přidávám se k těm, co navrhují pokud možno zachovat zakončení krajky (na spodu šatů a pokud možno i na rukávech).

Přidávám fotky jako návrh, jak nosit šaty po úpravě, aby nevypadaly jako společenské.

julie74
3337 příspěvků 10.6.19 11:57

Moc vám všem děkuji a odpoledne napíšu, nekaslu na to…

Porkpiehat
1244 příspěvků 11.6.19 12:59

Než se tu doupraví krajkové šaty (sleduji jednu mladou youtuberku, která předělává věci ze SH, a jedny krajkové svatební šaty také v minulosti předělávala, takže se na výsledek fakt těším), tak sem dám jednu prokrastinaci v podobě tašky.
Mám toho spoustu na šití pro sebe i jiné a tuhle tašku jsem si měla šít až po dokončení „povinností“, ale dietáři se také občas odmění zákuskem, že jo :-). Pustila jsem se do ní včera a v okamžiku, kdy jsem chtěla dělat uši (to jest skoro na konci), jsem zjistila, že jsem se mylně domnívala, že mám pletený černý popruh (mám jen béžovový). A přece nebudu čekat několik týdnů, než se dostanu do obchodu :-) Tak jsem hrábla do svých popruhů na recyklaci a nakonec jsem z toho množství vybrala (a manžel odsouhlasil) popruh nejspíš od dětské autosedačky. Šití tašky jsem také dlouho odkládala, protože jsem nevěděla jakou zvolit podšívku. Vrchní látka byla původně koupená na úplně jinou tašku, na jejíž šití nikdy nedošlo. Zato jsem z ní ušila dvě malé taštičky na drobnosti (do kabelky) a pouzdro na sluneční brýle. Zbylo jí naštěstí ještě dost na tuhle tašku (stejný model jako zebří a gobelínová). Na podšívku jsem nakonec po měsících úvah (barva, vzor ano/ne), použila jednu novou látku (francouzský výrobce LINDER) z blešího trhu. Bylo jí tolik (a ještě zbylo), že jsem mohla vnitřní kapsičku zapracovat do vzoru (i když to byla při vlastnostech materiálu (klouže a drhne zároveň) pakárna).
Vidím to na ještě několik kopií stejné tašky, mám několik klasických kabelek, ale ty se hodí spíš do kanceláře, a mému současnému stylu oblékání je taková taška bližší (proto jsem si jí také šila, navíc v černé neutrální).

sirena007
1142 příspěvků 11.6.19 14:41

@Porkpiehat Ta kapsička má dokonalé mimikry!

barvinok
651 příspěvků 12.6.19 18:21

Tak aspoň takáto provizórna fotka zatiaľ. Šaty akciu prežili bez ujmy, teším sa. Kabelka vo farbe topánok na fotke chýba.

Pohlednice
38 příspěvků 18.6.19 11:19

@Porkpiehat sleduji jednu mladou youtuberku, která předělává věci ze SH

• mohu poprosit o „adresu“

Děkuji

Porkpiehat
1244 příspěvků 18.6.19 14:51

@Pohlednice Nevím, jestli víte, že já sleduji jen ve francouzštině. Pokud ano, tak tady je: Clara Victorya https://www.youtube.com/watch?…
Její kanál není jen o předělávkách (ty mají svoje limity v oblasti šití, ale nápady má skvělé), ale hodně o nákupech v SH. Dělá hauly v SH po celé Francii, nejčastěji v Paříži, a u toho vykládá, jak a na co ty věci použije (zda je bude nosit tak jak jsou nebo je bude přešívat). Nevím, jestli v tom stále podniká, ale dřív prý prodávala svojí tvorbu - na blešácích nakoupila vyšívané obrazy a ty pak použila jako zadní díl džínové bundy, čímž mi byla hned hrozně sympatická.

volfish
938 příspěvků 19.6.19 09:41

Já jsem marod, takže mám čas sjíždět youtube a koukám mimo jiné na tuhle (taky předělává věci ze sekáče) - https://www.youtube.com/user/coolirpa

Birdonawire
120 příspěvků 19.6.19 13:13

@Porkpiehat Dekuji za tip!

Pohlednice
38 příspěvků 19.6.19 13:56
barvinok
651 příspěvků 20.6.19 21:58

Mám veľkú prosbu: nepoznáte niekto dobre Minervy? Po rokoch som sadla k Minerve m320, a neviem si spomenúť, ako sa šije gombíková dierka. Malo by to byť poloautomatické, avšak návod nemám, google nepomáha, a ja som stále psychicky nastavená na svoj predchádzajúci stroj, takže netuším, kam z konopí. Ďakujem!

Moir
2262 příspěvků 21.6.19 08:55

@barvinok pokud vládnete rusky, tak tady je manuál http://manual.sewing.kiev.ua/…minerva.html
podle letmého pohledu na mašinu, má 4krokovou dírku, bude to asi stejné nebo velmi podobné, jako u jiných strojů , které to mají, tak si najít libovolný návod na ně a zkusit to podle toho, já si bohužel už nepamatuju, jak to bylo u mamčiné singrovky

MP blanka
1966 příspěvků 21.6.19 09:06

@barvinok - nepoznám konkrétny stroj, ale podobne ako @Moir uvažujem, že by to mohlo fungovať takto: nastavíte úzky obnitkovací steh primeranej dĺžky na ľavú stranu dierky, na konci urobíte uzávierku z širokého obnitkovacieho stehu, dĺžka stehu na minimum - sama zvážite, koľko stehov tam dáte, na zapichnutej ihle sa otočíte a rovnakým stehom, ako ľavú, urobíte pravú stranu, a druhú uzávierku urobíte rovnako, ako prvú. Je to trochu komplikované, ale funguje to.

Moir
2262 příspěvků 21.6.19 09:10

@MP blanka to je samozřejmě pravda, takhle se dá šít knoflíková dírka na jakémkoli stroji, ale otázka spíš zní jak tam navolit poloautomatickou knoflíkovou dírku, kterou ten stroj má v nabídce

whitehorse
211 příspěvků 21.6.19 09:21

@Moir kategorie ŠICÍ STROJE SE ČTYŘKROKOVOU POLOAUTOMATICKOU KNOFLÍKOVOU DÍRKOU
většinou je tam volič kde je pravá část dírky, levá část dírky a uzávěrka, mezi kterými se manuálně přepíná. volí se jen hustota stehu a šije se tak dlouho, dokud je potřeba - jak dlouhou dírku je třeba mít.
Pro šití knoflíkové dírky nejprve nastavíte volič na pozici 1 (opět blíže popsáno v návodech), až šicí stroj vyšije první stranu, nastavíte volič na šití druhé strany, a tak obšívání a nastavování pokračuje, až šicí stroj vyšije všechny čtyři strany knoflíkové dírky.

barvinok
651 příspěvků 21.6.19 12:20

@whitehorse @Moir @MP blanka ďakujem za tipy. Ruský návod pomohol :)
Rozuzlenie problému: na stroji je presne taký diagram ako uviedla @whitehorse, ale nikde sa nedal navoliť. Je skrátka nakreslený hore, mimo všetkých voliteľných tlačidiel.
Naozaj som musela navoliť (podľa návodu!) klasický cikcak a teda urobiť to ručne. Neviem prečo teda v recenziách píšu o poloautomatickej dierke.

MP blanka
1966 příspěvků 21.6.19 15:06

Skracovala som zákazníčke záves z ľahkej látky, ktorá vyzerala a aj sa správala, ako keby bola hodvábna. Okrem toho, ako to kĺzalo, jednoduchá práca. Dávala som si pozor, aby som odstrihla oba dva kusy na rovnakú dĺžku, a išla som zahýbať. 1cm dovnútra, 2 cm šírka zahnutia, našpendlila som si a pred šitím som si všetko chcela ešte raz skontrolovať, a ouha, jeden lem má 2 cm, druhýn 1.5.
Rýchlo som premerala dĺžky oboch závesov, čakala som, že bude jeden záves o ten 0,5 cm dlhší, ale nie oba boli rovnaké. Tak ešte raz, ktorý že to mám opraviť? No, na fotke vidíte, kde bola chyba. Mám niekoľko centimetrov, tento budem musieť vyhodiť, alebo si musím dávať pozor, ktorou stranou budem merať.
Závesy som došila, a oddychla som si, že som problém vyriešila.

porjk
2818 příspěvků 21.6.19 15:33

@MP blanka No to je teda malér, nikdy jsem nezkoušela poměřovat metr s jiným. A mám asi čtyři, kolikrát se mi stane, že mi na krku překáží, odložím ho a za chvíli ho potřebuju a než bych od stroje vstávala, sáhnu po dalším. Jdu je porovnat.

barvinok
651 příspěvků 21.6.19 16:21

@MP blanka ja som takto šila šaty podľa takých retro návodov z 50. rokov, kde je maličký strih, a zväčšuje sa úmerne podľa veľkosti niekoľkonásobne. Skúšobný model bol katastrofa. Prišla som na to, že presne ako vy - vekom sa mi roztiahol meter.

MP blanka
1966 příspěvků 21.6.19 16:40

@barvinok - práve tento konkrétny centimeter je ten najnovší! Ešte, že som zrejme zahýbala podľa jedného jeho konca, a len pri tom kontrolnom porovnávaní som použila oba.

Stránka:  « Předchozí 1 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 695 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek