Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2715) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
LaalaB
779 příspěvků 10.10.19 13:48

@TurangaLeela Mockrát děkuju za všechny odkazy a tipy.
Bohužel se mi žádný střih, co jsem zatím našla nehodí. Co potřebuju, jsou dobře sedící sportovní plavky, ve kterých se dá hlavně plavat. Jak to vypadá mi je celkem jedno, protože vylézám z bazénu co nejblíž vstupu do šatny a co nejrychleji mizím :-D Takže to vidím nejenom na šití plavek, ale i na konstrukci střihu. Když challenge, tak challenge, ne?

Porkpiehat
1632 příspěvků 10.10.19 14:41

@pavka_l Myslím, že @porjk jen reagovala na tu mojí poznámku o potenciální problémech mých praprapravnoučat. Děláme si z toho tady samozřejmě legraci, ale copak ten chudák kanadský premiér tušil, že na něj za 20 let vytáhnout takovou píč…nu? Hnědý šuviks stejně nemám, takže budu bílá černoška. Letos jsem byla na masopustním karnevalu za Michaela Jacksona, to bylo také politicky nekorektní, zvlášť když zrovna běžel Leaving Neverland.

@LaalaB Mám sousedku, která má několik karnevalových paruk, ale černou má jen jednu a ta by se hodila spíš na Samaru (ale tu bych zvládla i z vlastních vlasů a tu její noční košili bych z prostěradla také spíchla). Už se mi něco podařilo najít, tak pokud to vyjde, tak sem dám fotku a postup.
PS: Pannu byste musela mít speciální na plavky, protože by vám v oblékání vadila ta tyč dole :-D Viděla jsem to v jedné šicí soutěži, že existují panny, které jsou zavěšené shora (něco jako oběšenec) a tyč je do oblouku jak stará pouliční lampa.

pavka_l
1026 příspěvků 10.10.19 14:43

@Porkpiehat Jojo :-) A díky za připomenutí krásného slova šuviks. To jsem dlouho neslyšela (resp. neviděla).

Porkpiehat
1632 příspěvků 10.10.19 14:44

@pavka_l Musela jsem si najít, jak se to píše, já jsem to vždy používala jen v ústním vyjádření.

TurangaLeela
15 příspěvků 10.10.19 15:29

@LaalaB
Držím vám palce, ja si na konštrukciu strihu netrúfam ale fandím tým šikovnejším. Dobré strihy na šport majú Jalie, možno si tu vyberiete https://jalie.com/…rns/swimwear

LaalaB
779 příspěvků 10.10.19 22:30

@Porkpiehat Přiznám se, že vubec netuším, kdo je Samara a Katana :-( Tohle mě nějak minulo. A s tou pannou máte samozřejmě pravdu. Mě to vubec nedošlo, asi že s pannama nemám vubec žádnou zkušenost. Já jsem snad ani žádnou neviděla jinak než na obrázku. Ale přemýšlím o ní. Jenom nevím, jestli se mi to vyplatí.
@TurangaLeela Hmm, díky za odkaz. Tam už by se asi něco našlo. Ale jsem asi lakomá dát za střih stejně nebo i víc než za materiál na celé plavky. A stejně to nakonec nebude sedět a musela bych to upravovat, což je jistota :-) Nějak to vyšpekuluju :-)

Porkpiehat
1632 příspěvků 11.10.19 09:00

@LaalaB Samara je postava z hororu Kruh, visí jí dlouhé vlasy do obličeje a leze z obrazovky televize. Katana je japonský meč, manžel mi ho vyrobil ze dřeva, abych s tím mohla i mezi lidi. A Michonne, která ho nosí, je postava ze seriálu o zombie The Walking Dead.

DanielaS
5003 příspěvků 11.10.19 09:32

Ja mam dost strihu na plavky v casopisu Boutique, ale nikdy me ani nenapadlo to zkouset, protoze si rikam, jak trefit tu stejne pruznou lycru, jako pouzili oni? To pak s vysledkem strasne zamava.
Ale navnadili jste me, stoffe.de ma roztomile plavkoviny.

MP blanka
2000 příspěvků 11.10.19 09:49

@DanielaS - pri našívaní gumy je hlavne nutné si vopred vyskúšať, ako sa bude správať po našití. Väčšinou sa tá guma šitím trochu vytiahne, povolí a tak je dobre našiť ju tesnejšiu, kratšiu ako sme si namerali- vyskúšali na tele. Lenže o koľko to bude, je tak trochu alchýmia, záleží na gume aj na stehu, napnutí nití…

Porkpiehat
1632 příspěvků 11.10.19 11:10

@DanielaS Na tu puntíkatou jsem už několikrát narazila, když jsem hledala jersey a vždycky jsem byla zklamaná, když jsem si uvědomila, že je to plavkovina. Ale myslela jsem, že jsou ty puntíky větší. Akorát že vy jí máte na „šfófe-tečka-de“ a já na „tisy-tečka-fr“ :-D

DanielaS
5003 příspěvků 11.10.19 12:07

To je to samy, ja ji mam ve skutecnosti tessuti tecka com.

A jdu hledat latku na kabat, protoze jestli TOTO je DAMSKY vlneny kabat (C&A), tak jdu kreslit strih.

takvselijak
303 příspěvků 11.10.19 17:13

@Porkpiehat Můžu se úplně naivně zeptat, proč je problém ztmavený obličej, když jdete za černocha? Aféru s kanadským premiérem jsem zaregistrovala, ale přesto upřímně nevidím, kde je problém. Fotka mi nepřišla nijak urážlivá.

Porkpiehat
1632 příspěvků 11.10.19 18:38

@takvselijak V jiném vlákně to tu někdo vysvětluje - odkazuje na to zesměšňování černochů v představeních z počátku minulého století, kdy si herci začerňovali obličeje (doufám, že je to moje shrnutí přesné). Takže v USA je to smrtelný hřích.
Pro mojí halloweenskou postavu to začernění není důležité, viděla jsem spoustu costýmů cosplay této postavy a je snadno poznatelná (pro znalce) i bez začerňování.

Alterations
729 příspěvků 11.10.19 20:00

@LaalaB Mne napadlo, že by se vyplatilo koupit děvčatům nějaké úplně jednoduché jednobarevné plavky na internetu a jen je dotvořit. Dají se koupit velké barevné kameny, zlato a stříbro a pod.

LaalaB
779 příspěvků 11.10.19 22:01

@Porkpiehat Díky za rozšíření rozhledu. Já horory nemusím, tak už mi je jasné, proč to neznám :-)
@Porkpiehat @DanielaS A já na tu hezkou puntíkatou plavkovinu pro změnu koukala na myfabrics.co.uk :-D
@Alterations To mě taky napadlo, ale bylo mi řečeno, že se nechce, aby holky na soutěžích vypadaly jako chudé příbuzné :-/ Já jsem na žádné soutěži ještě nebyla, takže nemůžu posoudit, ale i tak si myslím, že to je blbost. Ty kostýmy, které už klub má podle mě nejsou nic super extra speciál, prostě ušité plavky trošku jiného střihu a s aplikacema nebo pajetkama apod. Ve srovnání s profesionálními digitálně potištěnými kostýmy to stejně vypadá chudě. Jenže oni si to pravděpodobně nedokážou představit, že by se to dalo udělat hezky, protože většina lidí tady neumí přišít knoflík. To nepřeháním, to mi bylo řečeno, když jsem se nabídla, že pomůžu vyrobit jakési ozdoby do vlasů.

Porkpiehat
1632 příspěvků 11.10.19 22:43

@LaalaB Já ty jejich obavy chápu, protože ta úroveň kvality může fakt být úplně jinde (jestli se chcete inspirovat, tak tady jsou modely https://www.shining-butterfly.com/…ynchronisee/ )
První dvě fotky jsou ze stránek výše uvedených. Druhé dvě jsou z Pinterestu. Ty fialové jsou dozdobované jistou Nancy, která takto upravuje i trikoty pro gymnastky atd.
Když se ještě vrátím ke kostýmům na taneční soutěže, tak mi sestra říkala, jak byl vidět rozdíl ve financích oddílů (případně ochotě rodičů do toho vrazit víc peněz).

LaalaB
779 příspěvků 11.10.19 23:19

@Porkpiehat Děkuju za ten odkaz. Ty jsou vážně hezké, ale to je zase ještě jiná liga za 170-220 eur. Konečně se mi povedlo stáhnout fotky těch našich kostýmů, takže pro ukázku. Ty černofialové mi přijdou docela profi, ale ty ostatní (hlavně ty modré a zelené) mi zas tak reprezentativní nepřijdou, aby se nedaly porovnávat s koupenýma plavkama posléze dozdobenýma. Ale to je fuk. Já už jsem se rozhodla, že se do žádných větších akci zatím nebudu pouštět :-) A navíc ještě mezitím se našel další výrobce kostýmů, u kterého kus vyjde kolem 45 liber, takže co bych se trhala? :-)

Porkpiehat
1632 příspěvků 11.10.19 23:34

Abyste se zasmály, tak sem dám fotku, jak probíhá třídění a doplňování mého šatníku. Dnes jsem byla v charitě a odešla jsem s decentní jednobarevnou halenkou, přesně podle mých plánů o obměně šatníku :-D Snad jedinou omluvou mi může být, že to nejsou ani květy, ani paisley, ani zvířátka. Je to stará francouzská značka Devernois. A halenka krásně pasovala ke kalhotám, které jsem měla zrovna na sobě.
Nedávno jsem se zmínila jedné kamarádce o značce Caroll a ona hned, že je to značka pro staré. Tak už jsem jí neřekla, že mám od nich šedé sako z charity (na plnou cenu 170 euro fakt nemám) a červené vlněné jednoduché šaty z gratiferie. To samé je značka Armand Thiery. Ta je oblíbená maminkou další kamarádky (mamince je asi 70 let). Já jsem si od té značky dnes donesla sako/kabátek, které se manželovi hrozně líbí. Já bych ani jednu z těch značek nenazvala „pro babky“, ale asi to mají Francouzky zafixované jako oblečení svých matek nebo babiček.

Nepřijde mi, že by bylo něco špatného na tom, že mi v šatníku bude přibývat „klasičtější“ oblečení. Dnes mě při odchodu z práce (ze školy) překvapila jedna maminka, kterou znám od vidění, protože mě zastavila a řekla, že mi to hrozně sluší, že jsem vždy elegantní, že mě obdivuje, že mám oblečení dotažené do detailu. Že mi lidi (ženy) chválí různé části oblečení, to není nic nového, ale pochválit mi celý styl, to se mi stalo poprvé. Jak jsem se nejdřív obávala, že budu muset chodit oblékaná hodně „sportovně“, tak jsem zjistila, že můžu chodit oblékaná jako do kanceláře a přitom se vůbec nezaprasím a nijak mi to nebrání v pohybu.

LaalaB
779 příspěvků 11.10.19 23:36

@Porkpiehat Nedaří se mi najít tu Nancy. Mohla byste mi hodit link?

Porkpiehat
1632 příspěvků 11.10.19 23:46
@LaalaB píše:
@Porkpiehat Nedaří se mi najít tu Nancy. Mohla byste mi hodit link?

Ta Nancy dělá všechno možné, takže je těžké v tom něco najít, navíc tam stejně nedává detaily.
Ale dám vám odkaz na jiné stránky, kde také někdo dozdobuje plavky. Fotek je tam docela dost (bez návodů, ale jako tip by to mohlo posloužit, kvalitativně je to samozřejmě trochu jinde než ten první odkaz).
http://sosomonotone.canalblog.com/…_/index.html
Francouzsky se řeknou akvabely „natation synchronisée“ (synchronizované plavání :-) )

LaalaB
779 příspěvků 12.10.19 00:04

@Porkpiehat Aha, tak proto jsem to nemohla najít, protože jsem to hledala anglicky :-) Jak jsem to tak hledala, tak jsem tam cosi zahlídla, co mě přivedlo na myšlenku, že by se vlastně dal nějaký vzor na ty plavky namalovat. A z vlastní zkušenosti vím, že akrylové barvy drží jak židovská víra. Jenom budu muset vyzkoušet, co s tou malbou udělá to natahování. Myslím, že zítra dceři namaluju nějaké plavky a do týdne budeme vědět, co to udělá :-) Nějaké kamínky atd, už by byly jenom třešnička na dortu.

Porkpiehat
1632 příspěvků 12.10.19 08:47

@LaalaB No nevím, abyste pak nedostali k úhradě vyčištění těch 1000 kubíků vody v bazénu :-D
Já prioritně hledám ve francouzštině, v angličtině jen občas na Pinterestu, když hledání v FJ nic nedá.

Jordaan
8825 příspěvků 12.10.19 11:08

Kabat pro me a bunda ze zbytku kabatu pro dite.

Porkpiehat
1632 příspěvků 12.10.19 11:42

Jak zničit produktovou fotkou propagaci střihu (na fotce sama autorka). Pominu to, že se mi samotné provedení šatů nelíbí (volba materiálu atd.), ale proč proboha ty silonky a kozačky?

LaalaB
779 příspěvků 12.10.19 16:00

@Porkpiehat Klííííd, to se nejdřív vyzkouší ve vaně :-) Ale jsem si celkem jistá, že to fakt nepustí. Mých riflí se akrylová barva drží už hezkých pár praní :-) A i kdyby to náhodou pustilo, skoro si myslím, že by si tu toho nikdo příliš nevšiml. Oproti našim standardům jsou tu bazény docela špinavé :-/
A šaty, kozačky a silonky faakt nic moc, ale tu dílničku tiše a zeleně závidím :-)
@Jordaan Dítě sice bude štramák, ale otáčet se budou za maminkou. A nejenom ženské jako já, kterým bude vrtat v hlavě, co to je za střih a jak to je ušité :-)

Stránka:  « Předchozí 1 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 700 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek