Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2715) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
1141 příspěvků 17.10.19 15:57

@DanielaS Zabalit a poslat, za ty prachy mi to musí sednout jak ulité a ne, že to celé přešiju. Přešívat má smysl jen kvalitní materiál ze sekáče za pár korun.

Porkpiehat
1632 příspěvků 17.10.19 19:52

@Vinca_minor To vaše bude nejspíš ta moje první položka :-)

Porkpiehat
1632 příspěvků 17.10.19 19:55

@DanielaS Než jsem to dočetla, tak jsem si říkala, že zachránit kabát za 80 euro není marné. Ale pokud je to nový, nenošený, tak hlasuji pro vrácení.
Navíc jste si to krásně namalovala, to už je jen krůček k tomu si to ušít.

irma73
464 příspěvků 17.10.19 20:17

Má podle vás smysl zachraňovat starou hedvábnou sukni? Je šitá ze 6 dílů, bohatě se řasí a krásně splývá, dlouhá ke kotníkům. Při pohybu se nádherně vlní kolem nohou. Barva je fajn, vzor taky. Ale je dole poškozená od kolečkové židle, skoba jak hrom. Pomohlo by zkrácení o cca 12cm + začištění. Nebude to pak vypadat blbě? Nebo ji zkrátit rovnou až pod kolena?

Porkpiehat
1632 příspěvků 17.10.19 20:40

@irma73 Vy tu sukni popisujete tak procítěně a s takovou láskou, že je to jako byste se ptala, jestli má smysl, aby princ políbil Sněhurku a probudil jí k životu :-)
Takže za mě určitě ano, má to smysl, pokud je to sukně, která vám po všech stránkách vyhovuje, tak její zkrácení (záchrana) stojí za to. Tu délku ovšem musíte odhadnout sama. Já bych jí zkusila zkrátit (ale nezačišťovat) na co nejdelší možnou, vyzkoušet (můžete dát i sem), když to bude vypadat blbě (midi délka není pro všechny a co vypadá dobře v délce na zem, může působit v téhle délce midi blbě), tak délka pod kolena bude dobrá.

irma73
464 příspěvků 17.10.19 20:48

@Porkpiehat No, já se právě obávám, že čím kratší bude, tím méně bude splývat a hodně širokou sukni pod kolena si asi se svojí postavou dovolit nemůžu. Ale máte pravdu, chce to vidět, takhle teoretizovat je nanic. Ještě mě napadala taková bláhová myšlenka, jako z toho nepoškozeného materiálu, co dole ustřihnu, ušít širší pásek a nosit ji pak posazenou na bocích, to by taky pár cm hodilo. Pak by z ní byla sukně kousek nad kotníky. Je to moc velká blbost?

benyka
7662 příspěvků 17.10.19 20:52

@irma73 Výborný nápad! Jen bych tomu neříkala pásek, ale sedlo. Kdyby bylo střiženo do obloučku a vyšší (dejme tomu 10 - 15 cm), klidně ho šoupněte ještě pod pásek a budete mít délku sukně zachovanou.

Porkpiehat
1632 příspěvků 17.10.19 21:06

@irma73 Sedlo je samozřejmě jedna z možností. Ale třeba sama na sobě vím, že můžu mít nabíranou sukni od pasu, ale pokud se sukně rozvolňuje přesně na bocích, vypadám v ní jako machna. Takže bude hodně záležet na původním střihu sukně a na vaší postavě, co vám jako typ sukní sluší.
Každopádně stejně musíte začít ustřižením té poškozené části a pak budete moci špekulovat dál.

irma73
464 příspěvků 17.10.19 21:23

@Porkpiehat Tak já to mám právě přesně opačně než vy. Nabíranou sukni do pasu nemůžu mít ani omylem, nosívám je vždy o trochu níž posazené, takže sedlo na sukni mi jedině prospěje. Stejně nosím topy přes, potřebuju opticky protáhnout trup, mám ho velmi krátký a hodně dlouhé nohy (proto i z čelního pohledu nemám moc výrazný pas, protože poslední žebra mi prakticky brnkají o pánev :D)

Edit: Vkládám ilustrační obrázek. Nějak takto bych to viděla, že by mi sedělo. Do původního pásku už bych to nedávala, to je na mé šicí uměmí už moc složité.

Příspěvek upraven 17.10.19 v 21:51

irma73
464 příspěvků 17.10.19 21:24

@benyka Díky za pochvalu nápadu, teď ještě, jestli ho dokážu realizovat :D

DanielaS
5003 příspěvků 18.10.19 07:37

A neda se nejak zachranit ta skoba? Dat pres to nejakou aplikaci a tu zopakovat parkrat jinde po plose, nebo nejakou sirokou lemovku, kdyz je to dole…

irma73
464 příspěvků 18.10.19 08:22

@DanielaS To asi ne, lemovka by musela být 12cm, a to se mi zdá moc. Navíc by „vyztužila“ dolná okraj a sukně by tím ztratila tu hravost při pohybu. Aplikace mě vzhledem ke vzoru nenapadá, co by se hodilo.

A ještě jeden nápad - sukně je ze 6 dílů a velmi bohatá, prakticky kolová. Skoba je 15cm od švu mezi díly. Takže bych místo zkracování mohla sukni v každém švu trochu zúžit, to zvládnu bez potíží, i tak zůstane bohatá (odhaduji minimálně 3/4 kolová). A je to :D

LaalaB
779 příspěvků 18.10.19 15:00

@Porkpiehat Odkazem bohužel neposloužím. Tu látku jsem měla doma tak dlouho, že si vubec nevzpomínám, kdy a kde jsem ji koupila. Zřejmě to byl kdysi a kdesi nějaký výprodej, možná i partiovka, protože v látce se objevily kazy a než jsem si jich všimla, tak se objevily hned vedle výstřihu :-/ Koukám, že můj mobil nemá moc dobré rozlišovací schopnosti :-/

Porkpiehat
1632 příspěvků 18.10.19 16:02

@LaalaB Takhle ta fotka stačí… Stačí na to, abych tam ještě viděla krevetu pojídající jakéhosi mloka a pak ještě nějakého prvoka :-D
Autor se asi inspiroval obrazy Hieronyma Bosche.
Spíš než tričko bych si z ní dovedla představit nějaký pléd/šál přes jednoduché černé šaty.

LaalaB
779 příspěvků 18.10.19 17:53

@Porkpiehat :-D :-D :-D Já bych řekla normální paisley vzor, ale mít bujnou fantazii taky není k zahození :-D Klidně vám vyfotím další kus :-D
Nápad na pléd není špatný, bohužel má na mé straně dva háčky:
1/ Není to vhodný materiál.
2/ Nevlastním a nenosím žádné černé šaty :-/

LaalaB
779 příspěvků 24.10.19 10:48

Včera jsem se na YT dívala na jednu modni navrhářku, jak připravuje novou kolekci. A pak se mi celou noc zdálo, že připravuju vlastní kolekci a dostávám za ni červené ramínka jako za svoje trička. No hrozná noc :-D :-D

Porkpiehat
1632 příspěvků 24.10.19 10:51

@LaalaB Co to bylo za navrharku? Abych se ji vyhnula, pokud chci mít úspěch na MP :grinning:

LaalaB
779 příspěvků 24.10.19 13:19

@Porkpiehat https://www.youtube.com/playlist?…
Ale myslím, že ona za ty červené ramínka nemůže. I když proč to na někoho nehodit, že? :-D

DanielaS
5003 příspěvků 24.10.19 14:59

Vcera jsem se divala na nenarocny film Stazista, kde duchodce Robert De Niro jde na staz do modni firmy Anne Hathaway, roztomile to bylo. A na to konto jsem zacala probirat nasyslene strihy panskych kabatu, prece jen manzel by potreboval neco noveho.

LaalaB
779 příspěvků 24.10.19 15:22

@DanielaS To jsem viděla asi před rokem a čekala jsem, že na konci z de Nira uděla toho CEO nebo co to hledala. To by byl správný holyvůdský konec :-D

Příspěvek upraven 24.10.19 v 21:22

Porkpiehat
1632 příspěvků 24.10.19 15:43

Navštívila jsem 5 pařížských sekáčů a nekoupila si ani tričko. Když už bylo něco relativně hezkého, tak to stalo hromadu penez (džínová bunda Levis za 30 euro apod ). Ale ušetřila jsem tím pádem peníze a můžu to na nejbližším latkovem blesaku rozjet :relaxed:
Chtěla bych si ušít nějaké upletove zimní šaty, mam jedny z Orsay, je to žerzej žakar, a už jsem si objednala nějaké vzorky látek z tissus.net.

giuliettka
4944 příspěvků 24.10.19 19:53

Páči sa mi toto sako, uvažovala som, že si ušijem niečo také, ale keď vidím to sako na modelke, tak nejak divne sedí. Netušíte niekto čím to je? Veľkosťou, alebo strihom?

benyka
7662 příspěvků 24.10.19 20:17

@giuliettka Moč široká ramena, řekla bych.

giuliettka
4944 příspěvků 24.10.19 20:20

@benyka Takže myslíte, že zuženie ramien postačí? Nejak mi to na modelke pripadá, že si vzala otcivé sako a bolo široké, tak ho preložila viac. Na rozdiel od modelky mám prsia, myslíte že to postačí na vyplnenie toho objemu čo vznikne tak veľkým preložením predných dielov?

Porkpiehat
1632 příspěvků 24.10.19 20:48

@giuliettka Na té produktové fotce ho pěkně vymazlili, vyhladili (nejspíš je vzadu sepnuté kolíčky na prádlo). Na té modelce sedí daleko hůř, přijde mi v pase daleko širší než první fotce, pod klopama to dělá na ramenou ďolíky, plus ta boule vpředu (vypadá to fakt, jak když si chce zapnout větší sako :-) ). Ony i ty kalhoty jí vlevo sedí nějak divně. Nemyslím si, že by byl takový problém ve velikosti, jako spíš v celkové konstrukci střihu.

Stránka:  « Předchozí 1 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek