Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2606) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
2953 příspěvků 13.11.19 12:47

@3420 Takovou práci vždy ocením. Sebehezčí vzor nedbale sesazený zkazí celé dílo.

květušína
364 příspěvků 14.11.19 14:50

Už jsem psala i do pletacího vlákna, ale nevím, kdo z šicí diskuse tam chodí a jelikož se jedná o Burdu, píšu svou prosbu i sem:

Nemáte prosím někdo českou Burdu 1/1993 a 10/1993? Líbí se mi tam svetry a v té říjnové jsou kromě svetrů krásné pletené červené (pokud si dobře pamatuji) šaty, ale mám jen staré ofocené obrázky bez návodů. Tak pokud by někdo měl a byl mi ochotný návody naskenovat a emailem poslat návody, budu moc ráda.

Edit: oprava ročníku Burdy a doplnění obrázku
http://www.ms77.ru/…323_big.jpg/
http://www.ms77.ru/…332_big.jpg/

http://www.ms77.ru/…921_big.jpg/

LaalaB
779 příspěvků 15.11.19 17:06

Prosím o radu. Netušíte někdo, jak najít na anglických stránkách teplákovinu z rubu nepočesanou? Když se dívám na myfabrics.co.uk, tak nějak nejsem moudrá z těch popisků. Co je french terry? Snažila jsem se to porovnat s českou stránkou, ale bohužel „francouzské froté“ mi taky moc nepomohlo. A nic jako teplákovina jsem na latka.cz nenašla.

DanielaS
5057 příspěvků 15.11.19 17:49

Myslíte prostě cotton jersey? A pak vyberte nějaký tlustý.

vlm
4888 příspěvků 15.11.19 18:13

@LaalaB http://obchod.rozalia.cz/zbozi.php?…
hledejte vyplňkový úplet, ale na anglických stránkách nevím

porjk
2953 příspěvků 15.11.19 19:47

@LaalaB french terry jsem nedávno kupovala a je to slabší teplákovina s takovým smyčkovým rubem. Není moc pružná, jako úplet, jen trochu a tvarově stálá. Čistá bavlna nejspíš předsrážená.
Podívejte se např. na stránky Terrymoda.cz

LaalaB
779 příspěvků 15.11.19 22:12

@DanielaS @vlm Díky.
@porjk To zní jako že by to mohlo být ono. Děkuju.

Zetina
71 příspěvků 16.11.19 08:38

@květušína Mám, najdu, jen mi dejte čas, mám toho tři bedny a hrozný chaos:relaxed:

květušína
364 příspěvků 16.11.19 16:16

@Zetina děkuji, jste zlato. Nijak to nespěchá.

Zetina
71 příspěvků 16.11.19 16:36

@květušína Tak…našla sem jen ten říjen…Ale konečně mě to donutilo, udělat pořádek, takže mám Burdy 1974-až cca 2008, bohužel kompletní ročníky jsou jen osmdesátky. V pondělí Vám to v práci naskenuju. (Mám takovou ideu, naskenovat všechny Burdy a mít takový digitální archiv, ale asi bych tím strávila podzim svého života:relaxed:)

Porkpiehat
1886 příspěvků 16.11.19 17:37

@Zetina Já mám teda Burdy za kratší období (první číslo mám z 1990), ale to skenování potvrzuji jako dobrý nápad. Naskenovala jsem si tedy jen tu dvoustránku s přehlídkou střihů, pokud je tam dvoustránka s barevnými modely, tak i tu. Je to vynikající, pokud hledám třeba konkrétní střih sukně, tak si v počítači projedu jen tyhle dvoustránky, napíši si čísla těch, co by připadaly v úvahu a pak se podívám na podrobnosti do časopisu.

Nejen že byste s tím strávila podzim vašeho života, ale po naskenování byste došla ke zjištění, že vlastně už vůbec nešijete a nikdy už šít nebudete :-D

Zetina
71 příspěvků 20.11.19 16:01
@Porkpiehat píše:
@Zetina Já mám teda Burdy za kratší období (první číslo mám z 1990), ale to skenování potvrzuji jako dobrý nápad. Naskenovala jsem si tedy jen tu dvoustránku s přehlídkou střihů, pokud je tam dvoustránka s barevnými modely, tak i tu. Je to vynikající, pokud hledám třeba konkrétní střih sukně, tak si v počítači projedu jen tyhle dvoustránky, napíši si čísla těch, co by připadaly v úvahu a pak se podívám na podrobnosti do časopisu.Nejen že byste s tím strávila podzim vašeho života, ale po naskenování byste došla ke zjištění, že vlastně už vůbec nešijete a nikdy už šít nebudete :-D

Mě je hlavně líto, kolik je tam krásného pletení a vyšívání! A v číslech ze sedmdesátých let je hodně použitelných šatů.

Porkpiehat
1886 příspěvků 20.11.19 21:06

Hlášení z posledního blešího trhu pro švadlenky :-), konečně jsem nafotila úlovky. Podle předpokladu tam byl větší výběr než na té předchozí (stejně jako to bylo u obou loni). Zařekla jsem se, že si koupím jen to, u čeho budu vědět, na co to použiji nebo aspoň budu mít vzhledem k povaze látky záruku, že na ní jednou dojde. A kupodivu jsem sama se sebou spokojená, hlavně že jsem se ubránila květovaným motivům apod. ;-)

Porkpiehat
1886 příspěvků 20.11.19 21:08

Žakár s motivem lahví a skleniček. Je ho tak akorát na nákupní tašku, cena 3 eura.

Porkpiehat
1886 příspěvků 20.11.19 21:32

Tři tenčí úplety. Jeden modrý s malými puntíky. Složení tipuji na bavlnu. Další dva úplety jsou jednobarevné, jeden je béžový (smetanový), druhý světle modrý lehce do fialova, oba úplety jsou interlock (?, jsou z obou stran stejné), materiál bych tipla na viskózu nebo směs, cena 1 euro za metr. Bohužel jsem je nedokázala realistiky vyfotit.

Při téhle příležitosti bych chtěla upozornit ty, které se na podobný trh dostanou. Nebojte se rozbalit úhledné balíčky, do kterých často prodejkyně látku zabalí (a převáží stužkou). Tahle puntíkovaná byla rovněž krásně zabalená, s přidělanou cedulkou o rozměrech a ceně (2×1,5 m, cena 2 eura). Paní jsem požádala, zda můžu balíček rozbalit (není důvod, proč by neměla souhlasit). Látku jsem rozložila a u jednoho okraje byla díra tak tři centimetry a látka byla od pohledu o něco kratší. Ale poměr ceny i k výše uvedeným nedostatkům (a mé lásce k tmavě modré a puntíkům) byl pořád zajímavý, tak jsem jí vzala. Skutečné rozměry jsou cca 150×160 cm.
Jednou jsem totiž koupila podobným stylem látku (krásná kohoutí stopa) s uvedenou délkou 1m (předpokládala jsem, že to bude spíš o pár cm víc), nakonec toho bylo jen asi 95 cm. Ten rozdíl není velký, ale u tak malého kusu je každý centimetr znát.
Látky se nebojte na světle dobře prozkoumat, často zjistíte, že jsou třeba na překladu vyšisované od sluníčka, je na nich flek. Jedna prodejkyně měla velké zásoby, ale u každé látky, kterou jsem vzala do ruky mi říkala, co by se z toho dalo ušít, i ty, co jsem nevzala do ruky, se mi snažila „vnutit“. Bylo to hrozně otravné. Kdyby to nedělala, tak bych si u ní možná i něco vybrala. Ale těch pár látek, které jsem vzala do ruky, tak neměly jednotnou barvu, třeba jako by na ně vylila slabý světlý čaj a zaschlo to. Chtěla dvě eura za metr, což nebylo moc, ale když jsem si nemohla v klidu vybrat, tak jsem to nechtěla riskovat.

Porkpiehat
1886 příspěvků 20.11.19 21:43

Největší extázi jsem měla u stánku jedné paní, která vyprodávala vlněné nebo směsové látky. Byla hned u vchodu a okamžitě mi padla do oka. Látky hned navrchu byly černorůžové :-) Vše prodávala za jednotnou cenu 6 euro za metr.
Ta první kostkovaná byla okamžitá srdcovka. Našla jsem jí potom na internetu, uvádí, že je to vlněná směsovka (bez bližší specifikace), dělala jsem teď zkoušku plamenem a vlna v ní určitě je, dokonce bych řekla, že velké procento.
U druhé jsem dost váhala :-) Ale nakonec jsem jí vzala. Paní si myslela, že by se dala použít z obou stran, já si nejsem jistá, jestli by se ta vlákna u „čtverečků“ neztrhávala. Zkouška plemenem vlnu neprokázala, měla ale přijde, že na dotek by tam nějaká měla být.

Porkpiehat
1886 příspěvků 20.11.19 21:49

Po absolvování okruhu po trhu jsem se zpátky dostala k „vlněné“ paní a měla hned navrchu tuhle látku. Dělala jsem si legraci a řekla jí, že mi jí chtěla zatajit. Je krásná, taková „chanelovská“. Jsou jí dva metry a paní mi udělala cenu 10 euro, ale samozřejmě bych si jí vzala i za těch dvanáct. Zkouška plamenem ukázala jasnou vlnu.

Porkpiehat
1886 příspěvků 20.11.19 21:55

Ty dvě černorůžové jsou dost silné, světle růžová je tenčí. Když jsem si brala tu poslední, tak se paní ptala, jestli nepotřebuji krajku nebo něco jiného. Zamítla jsem to. Ona vzala do ruku tuhle šňůrku a zabalila jí (zadarmo) do látky. Měla připravené různé krajky nebo šňůrky v balíčkách, cena 2 euro. Přeměřila jsem jí doma a je jí 5,5 metru.

Brep
719 příspěvků 24.11.19 19:13

Nevite, jak to bude s black friday u stoklasy?

DanielaS
5057 příspěvků 25.11.19 14:47

Burda dobre vi, ze jsem na tom financne spatne, a skutecne me nemotivuje si kupovat casopis. Lednovy nahled… meh.

giuliettka
5604 příspěvků 25.11.19 19:45

Máte niekto na bunde zips na opačnú stranu? Je vobec zips pre ženy a pre mužov? Mám pánsku bundu, s bežcom na opačnej strane. Prešívať? Neprešívať?

vlm
4888 příspěvků 25.11.19 21:00

@giuliettka jak to myslíte? Zip přece nemá levou a pravou stranu? Leda překrytí legou může vytvořit pánskou a dámskou stranu.

porjk
2953 příspěvků 26.11.19 07:22

@vlm Jezdec může být na opačné straně. Manžel to na jedné bundě měl, rozčilovalo ho to, ale jinak bych tomu nepřilkádala žádný význam.

květušína
364 příspěvků 26.11.19 08:15

Mně spíš napadá, že by to mohl být zip pro leváky, ale možná je to blbost.

Gorilka
1207 příspěvků 26.11.19 11:52
@květušína píše:
Mně spíš napadá, že by to mohl být zip pro leváky, ale možná je to blbost.

Kupodivu není.

Stránka:  « Předchozí 1 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 711 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek