Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2606) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
1886 příspěvků 15.12.19 17:31
MP blanka
2267 příspěvků 15.12.19 23:07

@Porkpiehat - ďakujem pekne, a to aj za rýchlosť! Bolo to dobre načasované, odkaz som odovzdala a pani tiež ďakuje.

Porkpiehat
1886 příspěvků 16.12.19 07:45

@MP blanka Já to jen tak plácla, protože objednávám ve Francii jen ze dvou eshopů a tento je jediný, který existuje ve více zemích. Myslela jsem, že jste už na něm hledaly, ale i tak jsem ho zkusila připomenout. Tím líp, jestli vám to pomůže. Neuvědomila jsem si, že žijete na Slovensku, ale teď jsem si ověřila, že doručení na Slovensko je možné a je jen o něco málo dražší než v ČR.

MP blanka
2267 příspěvků 16.12.19 07:51

@Porkpiehat - ja viem, že ma tie cz. látky mohli napadnúť, veď sa tu občas spomínajú. Ale aj spústa iných, a mne sa nechcelo strácať čas hľadaním, a po pravde, napadlo ma, že zákazníčke pomôžem len krátko predtým, ako mala prísť. Ste môj zrýchlený vyhľadávač! :-)

Atlacoya
2745 příspěvků 16.12.19 08:25
@MP blanka píše:
Pri strihaní, pri šití, pri každom dotyku lietajú z látky malé chumáčiky, vlákna, ale najviac textilný prach.

Neexistuje něco jako digestoř pro šití?

julie74
3672 příspěvků 16.12.19 09:48

Je spousta pracį co jsou prašné a mají odsávání, otázka je co by to udělalo s cenou těch kalhot…

MP blanka
2267 příspěvků 16.12.19 10:12

@Atlacoya, @julie74 - presne tak. Možná, učite, existuje odsávanie textilného prachu, v priemysle a vo väčších podnikoch. O tom, koľko by to stálo, a či by sa mi to oplatilo ani nerozmýšlam. Z podobného materiálu robím len občas a obvyklý odpad - odstrižky, nite apod., stačím priebežne pozametať. Ale pripomenuli ste mi jeden rok asi pred 15 - 17 rokmi, keď som dostala úradne nariadné platiť si, ako „ podnik “ samostatnú nádobu na odpad. Pritom ja zaplním týždenne tak jeden, jeden a pol sáčku do koša a sami dvaja s manželom tú veľkú domovú nádobu ani nenaplníme. Vraj podnik ako podnik. Nebola to veľká suma, ale princíp ma štval. Ale na ďalší rok to už mesto zmenilo.

DanielaS
5057 příspěvků 16.12.19 10:56

Asi pred mesicem se ve kteremsi vlakne rozebirala hneda mansestrova saka. I vzpomnela jsem si, ze uz asi deset let mam koupeny hnedy mansestr, takovy ten typicky tuhy, zadny kord. I nastrihla jsem si na sako, nite a vyztuhy koupila, a pojala napad udelat vypustkove prouzky z kuze.
PETKRAT jsem kapsy predelavala, nakonec dala obe poloviny saka vedle sebe, zjistila, ze vypustky jsou na prvni pohled jinak siroke vpravo a vlevo, a vsechno to zmuchlala a hodila do kose. Grrr.

Moir
2335 příspěvků 16.12.19 11:17

@DanielaS já teď dodělala bundo kabát (ne prošívaný, ale je to takové spíš sportovnější)
bordelu z toho, hrozně, první vyrábění kapes se zipem, první všívání dělitelného zipu, zvládla jsem to
a ono to sedí prostě „divně“, něco je s průramky, asi je to příliš široké v ramenou…
já to šití zvládám velmi slušně technicky, ale výsledek nějak prostě nesedí :(

MP blanka
2267 příspěvků 16.12.19 12:33

@Moir - v súvislosti s tým, čo píšete ma napadol možný „ projekt podnikania “. Teda už nie pre mňa, lebo bývam na malinkom meste,– málo eventuálneho záujmu - a mám cez 70 rokov takže k užitočnej zábave stíham už len to šitie. Ale keby… :-)
Tak si nechám krajčírsky salón, ale ešte k tomu webové stránky, kde budem ponúkať rady a úpravy odevov hobby krajčírkam, s fotodokumentáciou. Záujemkyňa by alebo prišla ku mne, alebo ja ku nej… To by sa mi páčilo, ale takto nápad ponúkam k využitiu niekomu inému.

Alterations
739 příspěvků 16.12.19 14:52

@MP blanka Je mi také přes sedmdesát a také jsem měla a mám podobné nápady. V dnešní době jsou na internetu návody jak co udělat docela dobré. Lidé co šijí, hlavně na sebe by rádi měli možnost, aby jim někdo udělal " fitting". Problém vidím v minimální vládou zaručené mzdě a jak ji při této činnosti dosáhnout. Ale to je problém veškerých ženských činností.
Zabývám se úpravami večerních a podobných šatů. Letos zase přišly do módy flitry. Ne normální, ale velmi drobné. Jsou všude a viditelné jen v určitém úhlu, jinak k nanalezení. Něco jako manšestr!

MP blanka
2267 příspěvků 16.12.19 15:07

@Alterations - tak hlavne, že vás to, ako aj mňa baví. Na takú filigránsku prácu musíte mať skutočnú trpezlivosť. Čo sa financií týka, je to horšie. Niečím podobným by sa,– keď si človek chce udržať úroveň, kvalitu práce - človek uživiť nemohol. Tak ať vám pri takej jemnej práci oči dobre slúžia!

Moir
2335 příspěvků 16.12.19 15:13

@MP blanka to je, co bych potřebovala nejvíc, „fitting buddy“, knih o šití mám mnoho, internetových kurzů taky dost, ale chybí mi ten živý člověk, co by to na mne našpendlil, sama na sobě to prostě nenašpendlím a přinejmenším zezadu se prostě nevidím

Porkpiehat
1886 příspěvků 16.12.19 17:59

@MP blanka Podobný koncept už vyvinuli ve Francii. Jmenuje se to „Alfonsovy talenty“. Spočívá to v tom, že jsou to internetové stránky, které umožňují setkání s důchodci (říká se jim Alphonse (muž) a Alphonsine (žena), je tam určitý minimální věk, myslím, že 60 let), kteří nabízejí sdílení různých znalostí (šití, pletení, vaření, cizí jazyky, hudba a mnoho dalšího). Důchodce dostane 15 euro, ještě se platí malý poplatek za zprostředkování. Buď se setkání koná u důchodce nebo se může přesunout i k zájemci. Viděla jsem pořad, kde se slečna vypravila k jedné starší paní, která učila šití oblečení z jednoho kusu látky. Ukazovala, jak se vytvoří střih a jak se to pak sešije. Myslím, že to ukazovali na malém modelu.
Zatím to funguje hlavně v Paříži a pak několika větších městech. Cílem je setkání mladých se seniory, kteří jim mohou předat svoje znalosti a zkušenosti v dané oblasti zájmu.
https://www.lestalentsdalphonse.com/

MP blanka
2267 příspěvků 16.12.19 20:35

@Porkpiehat -vy ste studňa vedomostí! Ten nápad je fajn, a to, že je to na internete, zvyšuje povedomie a úspešnosť. Páčilo by sa mi to. Ja by som neponúkala kurzy šitia, ale pomoc pri úprave odevov a vyprecizovanie strihov na konkrétnu postavu prostredníctvom ušitia odevu. Vysvetlenie prečo sa tu, či tam robia také či iné vady, a ako ich opraviť. Ako upraviť štandardný strih na postavu, ktorá má od konfekčných rozmerov odchylky. Ale ako som už napísala vyššie - čas na také hrátky som už premeškala.

Birdonawire
373 příspěvků 16.12.19 20:41

@Porkpiehat Děkuji za odkaz, budu šířit.

if5
266 příspěvků 16.12.19 20:55
@MP blanka píše:
Vraj podnik ako podnik. Nebola to veľká suma, ale princíp ma štval. Ale na ďalší rok to už mesto zmenilo.

Ono se asi městu muselo hrubě nevyplácet to velké množství prázdných popelnic, které museli popeláři pravidelně kontrolovat. :-)

MP blanka
2267 příspěvků 16.12.19 21:20

@if5 - odvoz domového odpadu na Sliači funguje, a fungoval aj vtedy perfektne. Mohli sme si dokonca niekoľko rokov vybrať, či chceme odvoz týždenný, alebo dvojtýždňový, a nám ten dvojtýždňový vyhovoval a stačil. S tou novinkou, že každý, kto v meste podniká musí mať svoju vlastnú nádobu bez ohľadu na to, či ju upotrebí prišiel primátor ako s možnosťou výberu peňazí pre mesto. Čo sa dá pochopiť u prevádzok, ktoré ten odpad skutočne vyprodukujú. Už som mu to odpustila, je to premlčané :-).

Porkpiehat
1886 příspěvků 17.12.19 10:36

@MP blanka To, co bude dotyčný Alphonse nebo Alphonsine nabízet, záleží jen na něm. Takže to nemusí být šití hotového kusu oblečení, mohou to být i rady, jak nějaký zádrhel vyřešit.

@Birdonawire Vidíš, mě nenapadlo se o tom zmiňovat, to až @MP blanka mi to připomněla. Jako koncept mi to přijde úžasné, pamatuji si, že ta slečna z videa říkala, že nejde ani o to, že nakonec to šití z jednoho kusu nevyužije, ale že si hezky popovídala, s dotyčnou paní i posvačily. Myslím, že hlavně lidem ve velkých městech chybí ten obyčejný milý lidský kontakt, popovídání si o tématu, které je oběma osobám blízké. A ti Alphonsové mají pocit, že jsou ještě potřební.

Porkpiehat
1886 příspěvků 18.12.19 11:43

Troška historie z Francie. Zde je celý článek o dotyčné paní, která bude za týden slavit 100.narozeniny https://france3-regions.francetvinfo.fr/…1763959.html?… , vyberu jen část o šatech.
Při své činnosti v odboji se seznámila s budoucím manželem, protože neměli prostředky na pořízení svatebních šatů (což je podle mě vysvětlení pro mladší generace, protože ty starší vědí, jak to bylo se zásobováním během 2.SV a po ní), tak použila padák anglického důstojníka, který seskočil nedaleko kavárny jejích rodičů, kde se scházel odboj. Až posud celkem obyčejná historka, ale mě hlavně zaujalo, že paní zmiňuje, že jen padáky důstojníků byly z hedvábí a že padáky obyčejných vojáků byly z plátna (doufám, že to překládám dobře, nevím, jak to nazvat jinak). Padák rozpárala, protože obvod byl šitý červenou nití a jednalo se o nejdelší část. Ušití pak svěřila švadleně. Svatbu měli v říjnu 1945.

Yaay
321 příspěvků 20.12.19 17:03

Hm, zda sa, ze nemecka Burda presla nejakou vyraznou redukcnou dietou, kto bol, zvyknuty bude riadne prekvapeny, januarove vydanie je formou totozne s ceskou/slovenskou verziou :-O

Stará zebra
45 příspěvků 20.12.19 18:42

@MP blanka úplně si umím představit ten velký prach při šití manšestrových kalhot. Před měsícem jsem šila bílé sametové závěsy a to bylo prachu jen ze čtyř rovných konců. Nemám dílnu jako Vy, ale nastěhovala jsem se s šicím strojem do kuchyně a po došití závěsů ji celou kompletně uklidila. Prach byl všude. Taky jsem si uvědomila, že je i nemoc -zaprášené plíce. Tu mívali pracovníci přádelen, když ještě neexistovalo odsávání. Nějaká zmínka o tom byla v britské TV minisérii BBC North and South z prostředí textilního průmyslu. Mimochodem s charismatickým Richardem Armitagem v hlavní roli továrníka (doporučuji ke shlédnutí). Ještě mám zbytky béžového manšestru, z kterého chci ušít potahy na židle. Tak nevím kdy se odhodlám. Kalhoty jsem kdysi dávno šila taky, díly vystříhala cikcak nůžkami, hned oentlovala vzala ven a vyprášila. Teprve potom pokračovala v šití. Vám to jde ale určitě lépe a rychleji než mně, tak prachu taky máte míň, protože tím nemusíte tolik manipulovat.

MP blanka
2267 příspěvků 21.12.19 10:04

@Stará zebra šitie : v kuchyni - ani mi nespomínajte! Keď sme ešte bývali v paneláku v B. B., tiež som nemala inú možnosť, takže si viem predstaviť. Ja som na lietajúci a povaľujúci sa prach zo šitia zvyknutá a je to výhoda mať samostatný priestor, ale teraz to nebolo iba o tom neporiadku v dielni. Problém bol, že som mala teplé = chlpaté tepláky, a tie to vo zvýšenej miere priťahovali na a do seba. Fungovala som ako ako vysavač. Pretože zákazníčka je tu iba cez víkendy, to šitie sa natiahlo. Ale tento víkend odskúšame už len dĺžku, v nedeľu došijem / už v primeranom oblečení / a v pohode ešte stihnem doupratovať byt. A ešte aj tá vianočná nálada sa dostaví!

Stará zebra
45 příspěvků 21.12.19 11:16

@MP blanka Já vím, že vy to z té dílny vynesete ven taky, vždyť já toho měla plno i ve vlasech. Třeba by pomohlo si na takovou práci ušít overal z podšívkoviny i s kapucí… ne dělám si legraci, prostě vím, že předpokládanou dobu strávenou u šití, prodloužím ještě o dobu důkladného úklidu.

whitehorse
218 příspěvků 28.12.19 20:18
Padnuti rukavu

Dobrý večer,
Jdu s prosbou o radu. Mám už třetí variantu rukávu u zkušebního modelu kozisku. Tato mi připadá asi nejlepší (konečně nepne a netahne), ale nejsem si jista, zda je to ok.
Můžete prosím kouknout a případně poradit. Děkuji.
Rukáv otočení do lice, osa rukavu vypada ze jde spravne.

Stránka:  « Předchozí 1 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek