Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2606) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
2953 příspěvků 10.1.20 12:10

@andano To mě pobavilo, že něco vyhodnotil jako zbytečnost a odstranil. Nepochybuji, že věděl, co dělá, ale i tak. :):)

julie74
3676 příspěvků 10.1.20 14:20

Máma ten stroj donesla svému opraváři, budu se muset zeptat jestli jí taky něco vyházel. :) Ale šije dál, entel který neuměl předtím neumí dál, všechno ostatní v pohodě.

Puffin
232 příspěvků 11.1.20 19:30

Spodní nit nenechávám na cívce, po došití danou barvou ji zase zpátky namotám na příslušnou špulku.
Tak a teď další díl našeho domácího příběhu o kabátu :-) Pauza byla delší, potřebuju trochu soustředěnější čas než chvilku odpoledne. Líbí se mi to takhle, budu pokračovat. Jestli někdo vidíte zásadní chyby, prosím ať dotyčný promluví hned, nebo mlčí navždy!
Edit: Prohlédla jsem si fotky a jdu rovnat trochu nahoru levé rameno…

Alterations
739 příspěvků 12.1.20 09:34

@Puffin Já žádné zásadní chyby nevidím. Jen jsem si vzpomněla na výuku v oděvní průmyslovce počátkem šedesátých let. Doporučovali před zkoušením švy opatrně lehce rozžehlit. Když to uděláte, budete přesněji vidět, jak kabát asi dopadne. Jinak obdivuji Vaši odvahu a píli!

MP blanka
2268 příspěvků 12.1.20 09:46

@Puffin - ako prvé ma napadlo, to, čo píše @Alterations. Že je ťažké posúdiť, ako bude silueta kabátu vyzerať až budú švy rozžehlené, či to nebude veľa. Plus to odstávanie plec. šva, ako zasa píšete vy. Ale ináč je to dobré, bez obáv pokračujte - príjemnú zábavu!

Puffin
232 příspěvků 12.1.20 10:32

@Alterations @MP blanka
Děkuji. Takhle je to snad vidět o kousek lépe.

MP blanka
2268 příspěvků 12.1.20 13:09

@Puffin - už sa vám do toho nebudem pliesť, vidím, že to zvládate. Len mne trochu vadí to vlnenie na PD, cez prsia. Strih je asi predsalen pre dospelú ženu. Predstavte si, že by ste, s prepáčením, podložila pod kabát v tých miestach zložené vreckovky, alebo niečo, čo vyplní ten priestor. Vlnenie sa vyhladí. Ale viem, že šijete kabát s výhľadom do budúcich rokov, a slečne sa postava bude meniť. Len pre úplnosť teda : - ak by ste sa toho chcela zbaviť, musíte látku vo švoch zabrať.

Alterations
739 příspěvků 14.1.20 20:46

@MP blanka Já se do toho taky nechci moc plést, ale proč se rovnou nezkoušejí rukávy a límec? To co jsme zatím „ušily“ se mi zdá jako dívčí kabát vhodné a hezké.

Puffin
232 příspěvků 14.1.20 20:52

@Alterations A vidíte, já jsem tak ráda, že se mi do toho šití tady „plete“ spousta dobrých lidí:-) Čtu všechno poctivě, někdy si to pak udělám podle sebe, jindy pokorně a moc ráda využiju zkušenost někoho, kdo už dávno těmihle stupni tápání prošel. Límec už tam mám částečně přišitý taky, ale modelka teď nemůže fotit, tak fotka zase příště.

Alterations
739 příspěvků 15.1.20 15:51

@Puffin Na první zkoušku kabátu je třeba, aby byl především jasně vyznačen střed předního dílu a obrysy průramků a průkrčníku. Také mají být připraveny zamýšlené rukávy s navolněním hlavic a límec. Pokud je chcete nejdříve dělat ze zkušební látky, tak je na to čas. Na zkoušce se kromě jiného rozhodne o umístění knoflíků a kapes, šíři náramenice a hloubce průkrčníku. Orientačně o délce rukávů a kabátu.

MP blanka
2268 příspěvků 15.1.20 17:35

Ja si pripravujem veci na skúšku tiež trochu inak, alebo ono myslím zasa až tak nevadí, keď sa prispôsobíme. @Puffin

Puffin
232 příspěvků 15.1.20 21:33

@MP blanka Postupuju podle popsaného návodu v Bundě, no. Čistý samouk:-)

4girls
280 příspěvků 31.1.20 18:24

Prosím zkušenější o radu. V lednové Burdě se mi líbí tato parka. Šili byste ji z dyšesu?

Oldyn
6228 příspěvků 1.2.20 16:41

Prosím, prosím, nešila jste některá Tutu/dolly sukni? Neteř žadoní, jaký tyl, spotřeba, střih a kolik vrstev, nebo volánů aby nebyla průhledná?

Vinca_minor
1372 příspěvků 1.2.20 18:18

@Oldyn Nešila, ale mám tylovou spodničku a vřele doporučuji dobré začištění v pase. Ta moje má nějakou klouzavou hladkou spodní vrstvu, ale v pase okraj tylu trochu vykukuje a pěkně škrábe.

DanielaS
5058 příspěvků 3.2.20 14:36

Sila jsem ctyrvrstvou svatebni sukni, cili ne zrovna tutu. Tyl stredni, na tutu „na hrani“ vemte tuhy. Hlasuju pro spodnicku, pulkolovou nebo kolovou. Do pasu jsem dala tvarovanou pasovku, jestli je to pro holcicku, muze byt i rovny obdelnik. Na boku mam zip, opet, pro holcicku muze byt praktictejsi dat do pasovky gumu. Ja nepotrebovala, aby to buhvijak odstavalo, takze jsem rasila obdelniky; ale zvazte udelat i ty tylove dily tvarovane, ono to pak v pase nema tolik objemu. Musela bych se doma podivat, jak jsem dily napojovala, to uz si nepamatuju. Rasila jsem to tak, ze jsem polozila na okraj reznou nit a tu obcikcakovala (hehe) a pak to stahla na pozadovanou delku; bylo toho tolik, ze jsem usoudila, ze prosit to normalni niti rovne by asi vedlo k trhani niti.

DanielaS
5058 příspěvků 3.2.20 14:37

Dodatecny napad: muzete udelat spodni dve - tri vrstvy z tuheho tylu a svrchni vrstvu z mekkeho.

DanielaS
5058 příspěvků 3.2.20 14:42

Jeste jsem se podivala, co je to dolly skirt. Ja tomu rikam spodnicka, kterou nekteri mylne pokladaji za svrchni obleceni. Kazdopadne, tam bych postupvala:

• spodnicka z prijemneho materialu, pulkolova az kolova
  • do tretiny vysky nasit kanyr z naraseneho tylu - obdelnik cca dvojnasobne delky. Narasit jak uvedeno vyse, pak nasit rubem na lic spodnicky cikcakem, pripadne trojkrokovym cikcakem.
  • pres tento prvni kanyr nasit druhy kanyr v sirce 2/3 delky sukne, opet myslim bude stacit dvojnasobna delka
  • a svrchni vrsvu (eventualne z mekciho tylu) v sirce celkove delky sukne
  • v pase tak budete mit k zacisteni jen spodnicku a jednu vrstvu tylu
DanielaS
5058 příspěvků 3.2.20 14:46

Cerstva zkusenost ze vcerejsi oslavy: petileta holcicka byla NADSENA ze sukynky z JEDNE vstvy mekkeho tylu, lehce narasene kolove. Nosit pres ruzove body.
Tak jestli jde o to, aby si hrala na balerinu, muzete si usetrit praci a nervy, zakoupit body a dodelat jednovrstvou sukynku.

Yaay
322 příspěvků 4.2.20 08:43

Tiez som si vyhladala co je dolly skirt a taku som kupila na aliexpresse za nejake dve stovky. Kvalita je uplne v poriadku a ked si predstavim ze by som mala zosivat tie kilometre tylu, aby som dosiahla pozadovany objem, jednak by ma slahlo, a jednak pri tom sedim do Vianoc. Nemienim tym nikoho navadzat, kludne moj nazor ignorujte, ale toto je podla mna pripad, ked je najjednoduchsie riesenie to najlepsie.

Oldyn
6228 příspěvků 6.2.20 18:40

Ženy, díky! Bavlněný tyl mám v plánu, sice je dražší, ale zase netrčí a nezachytává se tolik. Díky Vám za postřehy a rady.

irma73
485 příspěvků 7.2.20 09:28

Dámy šití znalé, jdu si pro radu. Dcera zpívá a tvoří i duo s kamarádkou. Holky jsou docela dobré, umisťují se na soutěžích. Koupila jsem dceři šaty v podobném stylu, jako má kamarádka, ale jsou jí větší. Kupovala jsem je v Bonprixu a zapomněla jsem, že mají ty velikosti trochu jinak. Nebyl čas je vracet a měnit, tak jsem zabrala živůtek na ramenou a v podpaží. Teď přemýšlím, jak pořešit délku. Šaty mají být pod kolena, ona je má jako midi, což by samostatně nijak nevadilo, ale kamarádka ze svých šatiček už odrůstá a jsou jí nad kolena. Máte nápad, jak šaty na fotce založit tak, aby to bylo plně vratné a mohla jsem je zase popustit, až kamarádka pořídí stejné? To bude asi až v příští sezóně, ale letos čekají holky ještě 2 soutěže, tak chci, aby to trochu vypadalo.
Sukně u šatů má 3 vrstvy - bavlněnou spodničku, na ní je bílá sukně a přes to organza s potiskem. Napadá mě spodní sukýnky normálně v ruce založit, ale nevím, co s tou organzovou vrstvou.

giuliettka
5611 příspěvků 7.2.20 09:42
@irma73 píše:
Napadá mě spodní sukýnky normálně v ruce založit, ale nevím, co s tou organzovou vrstvou.

Organza je ten vrchný priehľadný materiál? Ak áno, tak by som odpárala spodok tej mašle a zahla to v páse. Nestrihala, len tam urobila vodorovná záhyb a schovala to pod tou mašĺou, jak by som ju prišívala nazad. (Ale šlo by to tak len s tou vrchnou vrstvou, všetky tri by tam najskor vyrobili paseku. )

MP blanka
2268 příspěvků 7.2.20 09:44

@irma73 - Nechcem vám brať ilúzie, ale nemyslím, že tak veľká úprava dopadne dobre. Vrchná vrstva šiat je priehľadná, a vy potrebujete sukňu skrátiť odhadom o 10 cm. Pritom sukňa je rozšírená, čo znamenám že tú založenú časť by ste musela zúžiť na rovnaké rozmery, ako má sukňa v miestach, kam po založení bude látka prehnutá. Keďže chcete šaty neskôr popustiť, musela by ste záložky vo švoch nechať, neodstrihnúť, aby po opakovanom predĺžení sukňa nemala deformovaný tvar. Lenže to sa vám bude z vnútornej strany hromadiť veľa materiálu, a bude to vidieť. Nielen tá väčšia zahnutá dĺžka / to, samo o sebe by problém byť nemusel, ak by ste vo švoch zužovala, čo je ale vzhľadom na budúce popustenie nemožné /, ale hlavne to množstvo dovnútrta podhnutej látky by sa vytláčalo aj do lícnej strany. A to nehovorím aj o skracovaní spodných vrstiev, detto. Myslite aj na to, že dcéra bude stáť na pódiu, zrejme aj nasvietená, všetko bude vidieť. Nie, až takú úpravu by som neodporúčala.

giuliettka
5611 příspěvků 7.2.20 09:50
@MP blanka píše:
@irma73 to, samo o sebe by problém byť nemusel, ak by ste vo švoch zužovala, čo je ale vzhľadom na budúce popustenie nemožné /, ale hlavne to množstvo dovnútrta podhnutej látky by sa vytláčalo aj do lícnej strany. .

Veď z toho vo šve urobí klín, zahne to tak ako sa skladá papierová žabka. Nám tak mamka vždy zakladala sukne a ja som to tak robila aj kámoškinej dcérke.

Stránka:  « Předchozí 1 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek