Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2598) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
DanielaS
5057 příspěvků 10.2.20 14:08
@Scrabbles píše:
@DanielaS Chci Vám moc poděkovat za nápad s ulehčením nabírání s pomocí režné nitě.

To je pocta, ze znam trik, ktery sama Alteration nemela v repertoaru! Nevynalezla jsem to, je to z manualu Singer „Svatebni a spolecenske saty“, prave na nabirani tylovych spodnicek.

irma73
485 příspěvků 10.2.20 18:11

@Temperance Díky za nápad, ale holky jsou stejně vysoké (na cm přesně), tak by se tím nic nevyřešilo :)

julie74
3672 příspěvků 13.2.20 12:20
@irma73 píše:
@Temperance Díky za nápad, ale holky jsou stejně vysoké (na cm přesně), tak by se tím nic nevyřešilo :)

Ale jo, ta vaše by neměla trochu dlouhé šaty a ta druhá by neměla trochu malé. Obě by měly po problému…

irma73
485 příspěvků 13.2.20 19:25
if5
265 příspěvků 14.2.20 19:40

I když to není oblečení, musím se pochlubit: dárková deka ušitá ze zástěr a šatů po mamince.

sirena007
1157 příspěvků 15.2.20 17:01

@if5 Moc hezký nápad, jak využít věci, které člověk nechce jen tak vyhodit

Scrabbles
3 příspěvky 17.2.20 12:23

Nemohu najít dost slov na to, jak moc se mi Vaše deka líbí a jak Vás obdivuji. Vaše maminka je šťastná žena. Kdysi jsem viděla Americkou výstavu těchhle prací a Vy jste za nimi nezůstala pozadu.

DanielaS
5057 příspěvků 17.2.20 14:17

Videla jsem i usite z detskeho obleceni, to se mi libilo moc, ale moje deti maji od narozeni vetsinu veci z upletu a to by slo blbe, leda to vsechno vyztuzit…
Taky mam jednu takovou deku poctive z domacich zbytku a je to takove mile, vedet, ze tyhle kyticky byly na nedelnim ubrusu a tyhle prouzky na mych satech, kdyz mi bylo sestnact…

giuliettka
5599 příspěvků 17.2.20 17:26
@if5 píše:
I když to není oblečení, musím se pochlubit: dárková deka ušitá ze zástěr a šatů po mamince.

Teda fííííha, paráda.

julie74
3672 příspěvků 17.2.20 19:44

@DanielaS a tuhle kostkovanou sukni nosila máma na základku, tuhle když jí bylo čtyřicet, kousek látky po máme mého muže… Nejsem sentimentální ale tahle deka je pro mě fakt cenná

Porkpiehat
1885 příspěvků 17.2.20 20:26

Potřebovala bych radu, protože mám problém se šicím strojem. Mám ho už dvacet let, v servisu nikdy nebyl, manžel mi ho párkrát promazal, až dosud šil bez problémů (Zetina 6323, je to dvojče od Janome My Style 2522, viz fotky kdyby ho náhodou někdo měl). První fotka látky je z rubu, druhá z lícu (rozdíl ve stezích je kvůli změnám napětí nitě).

Není v tom žádný systém. Vypadá to, jako by se najednou uvolnilo napětí horní nitě, udělá se velká smyčka, která není utažená. Tuhle smyčku pak připíchne sousední steh, takže to na fotce vypadá, jako kdyby se steh vrátil o jeden dozadu a pak zase dopředu.

Už jsem vyzkoušela všechno možné, dělá to při různých tloušťkách jehel (i v rámci jedné tloušťky jehel jsem jich vyzkoušela několik), vyměnila jsem nitě, vyzkoušela různé člunky (stejná tloušťka, ale původní jsou vyložené ploché, nové jsou trochu vypouklé), měnila jsem napětí horní i dolní nitě, měnila jsem tloušťku látek (dělá to i na úpletu při strečovém stehu), šila jsem pomalu i rychle, vyměnila jsem patky (obyčejná i kráčející) a pořád se to objevuje. Vůbec netuším, čím by to mohlo být. Navíc se to objevuje nepravidelně, takže to není klasický problém jako s napětím horní nitě. Objevuje se to fakt nepravidelně, někdy je i tak 50 stehů bez problému, pak se to udělá po třech stezích, pak po sedmi, pak po patnácti, pak zase po dvou…
Nesetkal jste se někdo s tímto problémem?

MP blanka
2262 příspěvků 17.2.20 20:46

@Porkpiehat : pri čítaní ma ako prvé napadlo poriadne vyčistenie a vyfúkanie všetkých dostupných priestoroch, ale keď som sa dostala na fotky, beriem späť.
Nebude to v elektronike? Ja by som radila servis, predsalen, po 20.-tich rokoch už si to ten stroj zaslúži, už si svoje odpracoval.

Porkpiehat
1885 příspěvků 17.2.20 20:57

@MP blanka Profouknutí a vyčištění provede zítra nebo pozítří manžel. Se servisem je problém, že jsem našla jen dva (oba asi 80 km od nás) a hlavně na ně nemám reference. Když jsem teď zkusila šít pomalu, tak se ten problém neobjevil. Takže buď je problém v nějaké velké nečistotě, která to tak může blokovat, nebo je potřeba stroj seštelovat. Na smetiště se s ním ještě nechystám.

Elektronika tam není, je to čistokrevná mechanika na elektriku :-D

MP blanka
2262 příspěvků 17.2.20 21:17

@Porkpiehat nepozrela som si poriadne fotku stroja, ale keď tam nie je nič programovo riadené, bude oprava jednoduchšia. A niečo pre zasmiatie. Už nejakú dobu, asi tak dva týždne, mi Veritaska šije strašne pomaly. Dávala som to do súvislosti s tým, že som menila remeničku, že je nová, ešte tuhá. Ale včera mi to už začalo vŕtať hlavou. Rozhodla som sa stroj vyčistiť, napriek tomu, že som ho čistila a olejovala na konci roku. A našla som! Niekedy sa mi stane, že pri natáčaní nite na cievku prehliadnem kadiaľ nit ide. Konus s niťou mám postavený na zemi, bokom, vedľa stroja a už sa mi stalo, že sa pri tom navíjaní niť zachytila medzi koliesko a remeničku. Niť sa potom nenamotáva na cievku, ale do úzkej medzierky, pod tú remeničku, na vonkajšej strane stroja. Dá sa to potom povyberať, vytŕhať, ale ide to ztuha, a dosť si pri tom nadávam za neopatrnosť. Lenže teraz som po otvorení krytu našla poriadnu vrstvu natočených nití zvnútra! Vôbec nechápem, ako sa to mohlo stať a trvalo mi dobrú chvíľu, kým som všetko dostala preč.

Příspěvek upraven 17.02.20 v 21:47

Porkpiehat
1885 příspěvků 17.2.20 21:44

@MP blanka Já si myslím, že to nakonec je možná také nějaká blbost. Chce to se na to pořádně vyspat a mít čistou hlavu.

MP blanka
2262 příspěvků 17.2.20 21:50

@Porkpiehat - Ráno moudřejší večera, dobrú noc!

Moir
2334 příspěvků 18.2.20 08:19

@Porkpiehat nemáte „drbnuté“ cívkové pouzdro nebo stehovou desku?

DanielaS
5057 příspěvků 18.2.20 15:52

Jak je tam uchycena spodni civka? Ja mam na clunku takovy nenapadny, v navodu nikde nezmineny sroubek, na ktery me kdysi navedla Giulietta. Ten staci postelovat, kdyz blbnou stehy.

benyka
7980 příspěvků 18.2.20 16:06

@Porkpiehat Mně to někdy dělají blbé nitě. Nějak divně se kroutí. Tak mě napadlo, jestli by nepomohlo otočit špulku.

Scrabbles
3 příspěvky 18.2.20 18:33

Mohla bych doporučit pana Jaroslava Matoulka, servisního technika firmy Propos, prodej a servis průmyslových a rodinných šicích strojů.

Adresa je Bělohorská 60, 169 00 Praha 6, mobil 602237336, e-mail : office@propos.cz

Pan Matoulek je ochoten přijít prakticky kamkoliv. Určitě by našel řešení. Možná by stroj šlo poslat poštou. Mám pocit, že podobné problémy často souvisí s podavačem.

giuliettka
5599 příspěvků 18.2.20 18:40
@Scrabbles píše:
Pan Matoulek je ochoten přijít prakticky kamkoliv. Určitě by našel řešení. Možná by stroj šlo poslat poštou. Mám pocit, že podobné problémy často souvisí s podavačem.

Aj do Francúzka? :-)

Porkpiehat
1885 příspěvků 18.2.20 19:08
@DanielaS píše:
Jak je tam uchycena spodni civka? Ja mam na clunku takovy nenapadny, v navodu nikde nezmineny sroubek, na ktery me kdysi navedla Giulietta. Ten staci postelovat, kdyz blbnou stehy.

O tom šroubku vím, štelování nepomohlo. Člunek je umístěný vodorovně.

Porkpiehat
1885 příspěvků 18.2.20 19:09
@giuliettka píše:
Aj do Francúzka? :-)

Určitě nikam stroj posílat nebudu - buď to vyřeším tady ve Francii nebo si ho vezmu při příští cestě do ČR a zkusím se poptat tam.

Porkpiehat
1885 příspěvků 18.2.20 19:18
@benyka píše:
@Porkpiehat Mně to někdy dělají blbé nitě. Nějak divně se kroutí. Tak mě napadlo, jestli by nepomohlo otočit špulku.

Nitě jsem vyměnila, změnila jsem i umístění špulky (na stroji jsou dvě možná místa, kam dát špulku).

Porkpiehat
1885 příspěvků 18.2.20 19:24

Já i po sluchu poznám, kdy je ten steh špatný, zvukově výraznější je to u cik caku, zní stejně, jako když nám začala blbnout spojka u auta a začala prokluzovat při přeřazování rychlosti :-)
Manžel stroj vyčistil, promazal, zkontrolovali jsme napětí řemenů (já jsem šila, on sledoval jestli není nějaká změna v okamžiku špatného stehu).

Stránka:  « Předchozí 1 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek