Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2645) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2370 příspěvků 24.2.20 16:39

@Puffin gratulujem k výsledku, aj k tomu, že ste kabát dokončila, napriek tomu, že ste sa k práci dostala len občas, máte vytrvalosť.

Temperance
2409 příspěvků 24.2.20 17:07

@Puffin Blahopřeju :-)
Jen mě napadá - až budete příště slečnu v něčem fotit, vyměňte si místo (Vy zády k oknu).

vlm
5017 příspěvků 24.2.20 19:59

Včera odpoledne narychlo kalhoty pro čtyřměsíčního vnuka, snad mu budou

porjk
3009 příspěvků 24.2.20 20:47

@Puffin Gratuluju! Trochu i závidím, jsem v polovině zimního kabátu a nějak ztrácím kuráž :).

Temperance
2409 příspěvků 25.2.20 14:23

@vlm Ty jsou krásný! :-)

DanielaS
5076 příspěvků 25.2.20 18:18

Ten uplet z podsivky znam! Moc hezke, a dobry napad s ksandama, ze se muzou plynule prodluzovat.

vlm
5017 příspěvků 25.2.20 19:13

@Temperance @DanielaS Díky, Není to úplet, ale popelín. prijde mí vtipné, že vpodstate stejné kalhoty i šaty co jsem šila před časem vnučce, jsou dost podobné tomu co jsem šila svým dětem před třiceti lety :-), teď se ještě dokopat síť zase sobě, látek mám dost, tak jsem na sebe zvědavá

Stará zebra
48 příspěvků 25.2.20 19:53

@Porkpiehat Ta Vaše porucha stroje mne zajímala natolik, že jsem prolistovala svoji oblíbenou slovenskou knihu z roku 1988 Opravy šijacích strojov v domácnosti. Popisují se tam opravy několika typů starých šicích strojů, ale já návody na opravy s úspěchem aplikovala i na jiné typy mechanických strojů. Našla jsem jen dva odstavce, které se blíží Vašemu popisu.
1. Celkové opotrebovanie stroja – prejaví sa to nielem hlučným chodom a veľkou voľou v klzných ložiskách, ale aj vynecháváním stehov.
2. Može sa stať, že napatie hornej a spodnej nite je správne, ale stroj preťahuje nitě raz dospodu, inokedy navrch šitého materiálu a je rozdielna aj kvalita stehov při pomalom a rýchlom šití. Táto porucha naznačuje, že je nesprávne nastavené podávanie alebo zásteh, prípadne sú rozladěné obidve tieto funkcie šijacého stroja.
Já vím, že jsem Vám vůbec nepomohla, ale možná je koupě nového stroje řešení. Nevím, kolik by případná oprava stála. Já měla oblíbenou Veritasku po mamince, šila jsem na ní 20 let a místní opravář ji už nechtěl právě kvůli celkovému opotřebení opravit.
Tak Vám aspoň pro radost posílám odkaz - návod na ušití klobouku Pork Pie Hat .

Příspěvek upraven 25.02.20 v 20:33

giuliettka
6095 příspěvků 25.2.20 20:22

@Stará zebra Viem, že to nebolo určené mne, ale to je super odkaz. Parádna práca.

Stará zebra
48 příspěvků 25.2.20 20:32

@giuliettka Jsem ráda, že se Vám líbilo. Také obdivuji dokonalou práci.

Porkpiehat
2055 příspěvků 26.2.20 00:15

@Stará zebra Děkuji za pátrání :-) Já samozřejmě počítám s tím, že to může dopadnout tak, že je to neopravitelné nebo cena opravy bude hodně vysoká. Nevím, jak je to v ČR, ale ve Francii mají povinnost vyhotovit zdarma odhad ceny opravy. Takže mě to kromě benzínu na cestu k opraváři nebude stát nic. Samozřejmě bych raději uvítala opravu starého stroje, protože mi jeho funkce vyhovují (nepotřebuji nějaké jiné vychytávky) a absolutně se mi nechce vybírat stroj nový. S výdajem na nákup nového stroje bych se ještě smířila, za ty roky se zaplatil, ale nemám vůbec chuť na hledání nového stroje.
Zatím jsem zprovoznila Elnu Grasshopper, šije jen rovný steh, ale je to bytelný šicí stroj, takže mi pomůže překlenout dobu než se dostanu k opraváři. Šiji teď hlavně úplety, takže používám overlock a klasický šicí stroj téměř nepotřebuji.

To video je skvělé! Mělo mi to naznačit, že si můžu ušít klobouk i bez stroje, jen v ruce? :-)

if5
289 příspěvků 26.2.20 10:58

K šicím strojům: Dávala jsem teď do opravy v Ráji šití maminčin prastarý Lucznik a vypadá to, že „celkové opotřebení“ udeřilo i u nás. V servisu měli úžasný výběr nových Luczniků - od nejjednodušších na občasné domácí vysprávky až po poloprofesionální s různými vychytávkami, vyšíváním apod. Tak uvažuji, pokud mi řeknou, že staroušek to má za sebou, že bych koupila nějaký nový. Máte někdo zkušenost s novějším Lucznikem?

Moir
2356 příspěvků 26.2.20 11:52

@if5 Lucznik bych nebrala, imho je to už jen čínská licence, podobně jako Singer, když už tak třeba Ladu

Scrabbles
10 příspěvků 26.2.20 15:20

Pan Matoulek by byl nadšen s tou Francií. Myslím, že by ho pobavilo dát radu i e-mailem. Umí dobře vysvětlit, jak u těch našich domácích šicích strojů se nejdříve beznadějně opotřebuje podavač. Je to taková jejich slabá stránka. Příznaky, které uvádí „Stará zebra“ celkem odpovídají. Možná, že jde opravit všechno, ale jestli to vydrží. Pan Matoulek v opravu podavače nevěří. Nový stroj, nejlevnější Toyotu, jsem si koupila v Datartu za 2 500,–a šije zázračně. Kdysi jsem uvažovala o zakoupení průmyslového šicího stroje, který má podavač na lepší úrovni, ale nakonec by se mi to myslím nevyplatilo.

Temperance
2409 příspěvků 26.2.20 16:07

@Stará zebra Nádhera… já se snad dám na brašnařinu :-)

Stará zebra
48 příspěvků 26.2.20 18:42

Když se tady zmiňují koupě nových strojů, tak bych chtěla varovat před koupí šicího stroje Bernette London 3. Sice nebyl moc drahý, stál asi 6.000,–, ale po roce používání přestalo fungovat podsvícení, které zobrazuje jaký mám navolený steh. Šiji tak, že si zkusím, jaký steh je aktuálně navolený a otáčením kolečka volby stehu napočítávám počet otočení podle rozkresu stehů na víku stroje. Někdy u toho hrozně nadávám, než se trefím. Myslela jsem si, že stroj od výrobce Bernina bude dobrá volba, ale asi kvalita stroje odpovídá ceně, kterou jsem za něj dala. Na reklamaci jsem neměla nervy. Kdyby tady někdo měl dobrý tip na mechanický šicí stroj v ceně kolem 10 – 15 ti tisíc budu ráda, plánuji koupit nový. Taky nemám trpělivost na průzkum trhu. U výše jmenovaného jsem právě recenze četla a stejně to nevyšlo. Mám ještě velmi starého záložního BOBBINA s rovným stehem, který je pořád funkční a žádné celkové opotřebení se u něj ještě neprojevilo, tak šiju i na něm.

vlm
5017 příspěvků 27.2.20 10:06

Bála jsem se že budou malé:-)

pavka_l
1126 příspěvků 27.2.20 10:34

@vlm :-D doroste

MP blanka
2370 příspěvků 27.2.20 13:26

@vlm tak toto poznám tiež. Aj keď si vypýtam veľkosť, alebo niektoré kontrolné miery, je to problém. Deti rastú, stretneme sa tak 2× do roka, a ja strácam odhad. Chlapci ako stebielka sa v nohaviciach robených podľa Burda strihov úplne strácali. Alebo nevesta zmerala, čo som potrebovala, ale keď som dievčatám šaty doviezla, museli sa upravovať, lebo to merala tak nejako, no neviem. Nie vždy, ale ak nemám možnosť si to, čo šijem aj skontrolovať na postave, je hádanka, ako to dopadne. Nešijem teda vnukom často, ale občas ma tá chuť pochytí. A práve teraz k tomu došlo. Dievčatá majú domácich mazlíčkov - Osmák - Degu, a ja som nedávno na pintereste videla mikyny na nosenie mačiatok, či malých psíčkov, atď.
Na budúci týždeň ideme ku nim, a ja som okamžite pre nápad zahorela. Pôvodný strih som musela trochu upravovať, ale či som to utrafila, uvidíme až nakoniec. :-)

Porkpiehat
2055 příspěvků 27.2.20 14:18

Všechny moje oblíbené šicí Youtuberky objednávají svoje látky (mimo jiné) u francouzské firmy Bennytex, která skupuje zbytky látek z kolekcí. Tj. jakmile se látka doprodá, tak už s velkou pravděpodobností nikdy skladem nebude. A většina z nich objednává také u holandské firmy Driessen Stoffen. Tak jsem se utrhla a objednala jsem také, u obou :-) Předpokládám, že z Bennytexu si nikdo nic nekoupil, ale Driessen Stoffen dodávají i do ČR. Máte s nimi někdo zkušenost?
Jestli se osvědčí (jedni jak druzí), tak by se mi tím rozšířil výběr látek.

Starý šicí stroj Elna šije dobře, šila jsem už dvakrát viskózu, takže jsem šťastná, že nejsem úplně odříznutá od šití.

Temperance
2409 příspěvků 27.2.20 14:47

@vlm Čas to spraví ;-)

giuliettka
6095 příspěvků 1.3.20 08:47
@Porkpiehat píše:
S výdajem na nákup nového stroje bych se ještě smířila, za ty roky se zaplatil, ale nemám vůbec chuť na hledání nového stroje.

Pozri si tento stroj, alebo niečo od značky Garudan. Šijem na tejto značke, kamarátka čo podniká ako živnostník ho má a je fakt dobrý.

https://eshop.garudan.cz/…rujici-stul/

Moir
2356 příspěvků 1.3.20 14:01

@giuliettka dovolila bych si radit spíše v tom směru, aby Porkpiehat měla v místě dostupný servis, než se ohlížet, co je na českém trhu

Porkpiehat
2055 příspěvků 1.3.20 14:41

V první řadě zkusím nechat opravit ten můj a pak se případně poohlednu po jiném. Takže dekuji za všechny tipy, vůbec se v aktuální nabidce neorientuji. Mám zhruba představu, co od stroje chci jako minimální dovednosti (nepotrebuji ozdobne stehy, ale určitě bych chtěla pruzne stehy ), dále se budu rozhodovat podle bytelnosti stroje, ceny, servisu atd. Cenu jsem si stanovila do 500 euro, prece jen me ten stroj neživí. Ale zase chci, aby něco vydržel.

@giuliettka Proc mi zrovna nabizis takovou barvu? Já červenou metalizu miluji, mam v te barvě robot, rychlovarnou konvici a sendvicovac ???? Dokonce jsme měli i odpadkový koš než doslouzil. Na takovou barvu bych neřekla ne ????

giuliettka
6095 příspěvků 1.3.20 14:52

@Porkpiehat Lebo ja si vyberám aj auto podľa farby. :-D Čo tam potom, že to nemá brzdy, hlavne že je to červené. Predstav si ako by sa ti vynímal vedľa krejčovskej panny. K tomu bielé kožené kreslo a pod ten stroj stol z čerešne. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 728 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek