Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2606) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Alterations
739 příspěvků 8.1.20 17:01

@porjk Já mám také špatnou zkušenost ve Singerem a velmi dobrou s Toyotou. Teď mám Necchi, což je prý levná Toyota a mohu ho doporučit.

giuliettka
5611 příspěvků 8.1.20 17:09
@marikahr píše:
@julie74 to pochybujem, že by to bola nejaká horšia kvalita, je to jeden zo štandardných Singer modelov dostupný aj v iných obchodoch

Ja by som si ten Singer nekupovala. Ja som si v Lidli po tom čo ho chválili do aleluja kúpila panvicu a bola som nadšená, presne 3 mesiace, potom som sa pokorne vrátila k starej panvici, čo som mala doma. Z tej Lidlovskej opadávali ten biely náter. Nereklamovala som ju, stála pár stovák a na reklamáciu som nemala náladu, aj čas sú peniaze. Manžel si o pár mesiacov kúpil bundu, že do lesa dobrá /má rad prechádzky lesom a hubárčenie/ po niekoľkých noseniach sa mu vo vreckách rozlepili švy. Zašila som ich, ale tým, že predtým neboli šité, ale zlepené nejakým lepidlom, tak ta látka už neudržala žiadnú váhu a on pri najbližšej príležitosti stratil peňaženku. Po príchode domov bundu vlastnoručne odniesol do kontajnera s tým, že z Lídlu už nechce nič na seba a kúpil bundu u Mamuta. Ten Singer je teraz americká značka a je to fakt stroj k ničomu. Ak si kúpite stroj a budete pri opravách, ktoré plánujete navliekať trhajúcu sa niť, a regulovať napätie nite do aleluja, tak sa k možnému šitiu módných výstrelkov nikdy nedokopete. Ja by som radšej priplatila. (ale ja by som nekupovala Janome, z mojho okolia poznám pár ľudí a nikto s touto značkou nebol spokojný. Ja by som kúpila Juki. Ten najlacnejší od nich. Juki HZL-353ZR-A

julie74
3675 příspěvků 8.1.20 18:01

@porjk ty dva roky píšu proto, že vezme-li konec rychleji, budu ho reklamovat. No uvidíme.

marikahr
1031 příspěvků 8.1.20 18:16

@giuliettka tak som v rozhodovaní znova na začiatku ;-)

whitehorse
218 příspěvků 8.1.20 18:16

Osobně bych se taky klonila k janome nebo brother a pro začátečníka mi připadá lepší mechanický stroj než elektronický.
Ono nejde o to, aby vydržel jen 2 roky, ale podstatně déle. Je to nejen o komfortu šití, hlučnosti apod ale i trvanlivosti výrobků.
Napsat recenzi po pár dnech, co má člověk stroj doma a je vlastně natesen že má nový stroj, tak přehlédne spoustu nedostatků co to má a nebo nemá právě zkušenosti, aby ty nedostatky vůbec viděl. A to vetsina těch, co singer v levnem provedeni kupuje, nema. Pak vychvali cokoliv a nevidi, co to dělá.
Mne taky většina prodejců od singer zrazovala.

Moir
2335 příspěvků 8.1.20 19:00
@marikahr píše:
Konečne som sa rozkývala, a idem si kúpiť šijací stroj (už som to tu písala pred asi dvomi rokmi :-D)
Plánovala som Janome, ale teraz je v Lidli v akcii Singer (SINGER Šijací stroj Brilliance 6180) a zdá sa mi (na pohľad) celkom OK za tú cenu.
Tak by som poprosila, ak nikto viete poradiť a odporučiť, či Singer alebo radšej vyberať z Janome

Singer prosím nekupujte, ta značka je už jen stín své někdejší slávy, je problém se servisem. Když už za stroj nechcete moc dát, kupte si postarší Veritasku, nechte seřídit a ušijete s ní všechno

MP blanka
2268 příspěvků 8.1.20 19:17

@Moir - hlásim sa k zastáncom Veritasky. Tú moju mám už 53 rokov, a že je skutočne používaná! Pred časom som jej tu už napísala nekrológ, s tým, že si odpracovala svoje, a má nárok odísť do výslužby, veď mám koniec-koncov, aj iné stroje. Ale po konzultaci v servise dostala nový motor, a ide ako za mlada!

marikahr
1031 příspěvků 8.1.20 22:12

@MP blanka ja mám podobný poklad na pôjde :D
zdedenú šlapaciu Ladu po mame :-)
Ja som na nej normálne šila pre syna a sestrine deti, potom som ju odložila a na šitie som nemala čas, chuť,…

julie74
3675 příspěvků 8.1.20 22:19

@marikahr šlapací to už je moc. Taky jsem šila na babičky šlapacím stroji, a to už svým kouzlem připomíná ty krásné a radostné doby kdy jsem sekala slepicím čerstvé kopřivy sekáčkem a o dvacet let později prala v doma vyrobeném pracím gelu. Obojí je, pokud to opravdu musíte dělat a jenom o tom nekonverzujete ve společnosti, pěkný opruz.

Birdonawire
373 příspěvků 8.1.20 22:33

Stará Veritaska, co jsem odvrhla a věnovala, nedávno vzplála u mé skoro sestry jasným plamenem. Samovolně. Takže opatrně.

MP blanka
2268 příspěvků 8.1.20 23:50

Tak to pozor, zasa až tak staré s mojou Veritaskou nie sme! Že vraj šlapací! Ten môj je moderný, elektrický stroj, heč! Ale predchodkyňa v našej rodine bola Singrovka mojej babičky. Tá bola šlapacia, a šila perfektne - šila som čipku aj pevné koženkové nohavice na motorku - ale okrem toho bola aj krásna. Kovový podstavec s ornamentami, niekoľko ozdobne vyrezávaných drevených zásuviek a stehová doska s perleťovou intarziou.

marikahr
1031 příspěvků 9.1.20 01:25

@MP blanka takú, s ornamentami, mala moja teta :-)

Porkpiehat
1886 příspěvků 9.1.20 07:04
@Birdonawire píše:
Stará Veritaska, co jsem odvrhla a věnovala, nedávno vzplála u mé skoro sestry jasným plamenem. Samovolně. Takže opatrně.

No jo, ale to nesmí šít během jediného večera oponu pro Národní divadlo a šapitó pro Cirkus Berousek. To se pak zavaří i stará Veritaska :-D Nebo jí čistit technickým benzínem a hned potom si u toho zapalovat vonnou svíčku ;-)

Nevíš nějaké podrobnosti, proč k tomu došlo? A nebyl to Eliášův oheň? To by pak hasila stroj zbytečně :-D

Birdonawire
373 příspěvků 9.1.20 07:51

@Porkpiehat Byla to Veritaska někdy z roku 1985(?). Dlouho jsem ji používala, pak nějakou dobu byla u exmanžela na půdě, než jsem ho donutila k majetkovému vypořádání. Věnovala jsem ji, protože to byla verze s vlastním stolkem a neměla jsem na ni místo. Skoro sestra si ji nechala vyčistit v opravně (bylo to hodně potřeba), používala ji… a jednoho dne stroj vzplál, aniž by na něm právě bylo sešíváno Berouskovic šapitó. Po příčině jsem se nepídila, asi někde zkrat. Možná to chtělo lepšího opraváře.

Zetina
71 příspěvků 9.1.20 08:18
@marikahr píše:
@giuliettka tak som v rozhodovaní znova na začiatku ;-)

A to já Vám ještě doporučím Zetinu!

julie74
3675 příspěvků 9.1.20 13:04

@Birdonawire já jsem nechala mámy šicí stroj zapojeny v síti, nic nedělal a po asi dvou hodinách začal sám naprázdno síť, nešel přestat. Nepřijde mi to daleko od vašeho případu. Taky zkrat…

VeronikK
1180 příspěvků 9.1.20 19:13

@MP blanka měla jsem po mámě veritasku, starou tak cca 30 let (nebo o trošku víc). Bohužel jí před časem odešel motor a pán v servisu říkal, že se na to nový stejný nesežene a v podstatě mě od opravy odrazoval… (pan Zuska z Bráníka, našla jsem tu na něj dobré reference) No tak mě to mrzelo a půjčila jsem si od mámy jejé nový stroj Bobbin, dlouho jsem se odhodlávala na něm něco šít, ale šije hezky a tiše. Ale má úplně pitomou věc - špulky na spodní nit mají o něco malo menší průměr, takže všechny moje spodní špulky s nitěmi si můžu vetknout za klobouk…

MP blanka
2268 příspěvků 9.1.20 19:21

@VeronikK - všetko raz musí skončiť, tak nech mamina Veritaska odpočíva v šicom nebi. Cievky na spodnú niť majú rôzny priemer. Aj ja som sa veľmi potešila, keď mi suseda doniesla v sáčku asi 10 kúskov, že ich už nebude potrebovať. Ale bolo to to isté - mali iný priemer a skončili v kovovom odpade.

whitehorse
218 příspěvků 9.1.20 19:32

@MP blanka kdyby jen průměr, ale mají i různou výšku.

MP blanka
2268 příspěvků 9.1.20 22:21

@whitehorse - tak, tak, máte pravdu, blbo som sa vyjadrila.

whitehorse
218 příspěvků 10.1.20 06:27

@MP blanka ony se liší obojím :wink: jak průměrem (hlavně vnejsim), tak tloustkou/vyskou. Některé mají na výšku 11mm a některé jen 9mm. A k tomu jak sem koukala má třeba ještě husqwarna to, že některé má ploché a jiné vypoukle.
Když sem kupovala nový janome s vertikalnim chapacem tak jsem se modlila, ať tam pasují civky stejné jako do toho s CB chapacem co jsem měla doma.

Moir
2335 příspěvků 10.1.20 08:27

Stoklasa má cívky na spodní nit po 5 Kč, do Janome s rotačním chapačem myslím pasují ty, co jsou označené jako Lucznik (stejně si raději přinesu tu, co mi ve stroji funguje a porovnávám).
Mám jich už asi 30 a fungují spolehlivě a už docela hodně let. (A stejně budu kupovat další, nějak mi nestačí :))

whitehorse
218 příspěvků 10.1.20 08:33

@Moir taky cívky kupuji ve Stoklasovi. akorát ty poslední jsem kupovala zároven s novým šicím strojem a tam mi ks vyšel na 2,40 Kč. A dělám to přesně tak jako vy - vezmu si tu, co mám doma a podle toho kupuji nové.

Moir
2335 příspěvků 10.1.20 10:43

Neví někdo o střihu z Burdy (podmínka nutná), na klasickou teplákovou mikinu se zipem? Děkuji!

andano
828 příspěvků 10.1.20 12:03
@julie74 píše:
@Birdonawire já jsem nechala mámy šicí stroj zapojeny v síti, nic nedělal a po asi dvou hodinách začal sám naprázdno síť, nešel přestat. Nepřijde mi to daleko od vašeho případu. Taky zkrat…

Přesně totéž se mi stalo kdysi taky a značně mě to vyděsilo. Pak k tomu přišel tatínek, jehož výuční list elektrikáře je mnohem starší než věk Veritasky (ta se narodila kolem roku 1975), podíval se jí do vnitřností a několik součástek prohlásil za zbytečné a vyndal je… Pouze na šňůru přidal vypínač, který doporučil důsledně používat. S tímto strojem jsem pak šila dalších 10 let, dneska ho mám na chalupě - šije stále, ale potřeboval by seřídit, občas blbne kvůli měnícímu se napínání nití.

Před několika lety jsem si koupila Singer (verzi pro sváteční švadleny) a z nějakých historických zkušeností jsem čekala něco super… tak jo, je lehčí, tišší (je to to, co primárně potřebuji?), některé věci jsou na něm jednodušší, ale zdá se mi, že míra opotřebovávání je velice rychlá.
Po cca 4 letech (moc nešiju) se mi zdá ve stejném stavu jako ta Veritaska.

Stránka:  « Předchozí 1 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek