Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2588) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2169 příspěvků 1.12.19 17:10

@Puffin - dobre, môžeme pokračovať. Najskôr ale otázka, či návvrh : nepresunieme sa radšej do SZ, aby sme nezaberali priestor iným? Za predpokladu, že aj do SZ sa dajú zavesiť fotky?
Na fotkách PD / 10.05 14.40 / vyzerá tá výška prs. švu akurát, upravovať budete iba jeho zvislú časť tak, ako píšete. Nerozumeli sme sa ale tu, ako píšete, že „ Vzadu i vepředu vlevo zkracuji vnitřní přední díl (na jeho horním okraji), vepředu zužuji oba vnitřní přední díly. “ S prednými švami urobte iba to zúženie, vodorovnú časť nechajte ako je. Vodorovné skracovanie sa týka iba ľavej strany ZD, a to spodnej, nie vrchnej časti! Mne by sa páčilo, keby tie zvislé časti boli bližšie ku sebe - ale to záleží na tom, ako to vidíte vy a ako veľmi sa chcete motať v tom prerábaní strihu :-) Zadný stredový šev ste v tom páse asi zabrala veľa, po úprave to vyhadzuje faldy hore, takže tento návrh beriem späť. Ale ináč s úpravami ešte nekončíme. Na fotkách spredu a z boku vidieť vystúpnuté bruško / ja viem, že sa pred časom Zdrobnelinách „ bruško “odsudzovalo, ale zasa
až také „ brucho “ to nie je, nie?/ Takže poďme, presunieme sa do spodnej časti kabáta. Predný diel tu potrebujete rozšíriť. O koľko? Ako vždy: obliecť, rozpárať v bokoch / nie celý šev, od dolného okraja kúsok nad pás /. Predné okraje zašpendlite na seba tak, ako majú byť po zapnnutí gombíkov, a potrebný rozmer sa vám ukáže v otvorených švoch. Možno bude každá strana inakše široká, nevadí, urobíte z toho priemer. Rozširovať budete iba predné, nie zadné bočné švy. Predný diel je vplyvom postoja dievčiny krátky, budete ho predlžovať, ale to má zatiaľ čas. Nestrihajte ešte z látky určenej na kabát. Bolo by dobre vyskúšať aj golier - či nie je priekrčník príliš vykrojený, ako aj tvar prieramku, na všetko príde čas. Nateraz máte čo robiť, a ja sa tiež vrátim k práci. Ak by mne ešte čosi napadlo, napíšem, ale myslím, že som vás zatiaľ zaúkolovala dosť.

MP blanka
2169 příspěvků 1.12.19 17:17

@Puffin - ešte raz som si pozrela fotky a uvedomujem si, že skúšať musíte už aj s tým golierom. Takto sa ten priekrčník nejako rozchádza, nič ho nedrží. Mohlo by sa stať, že odskúšame, vy upravíte, a keď až potom našijete golier, ktorý pridrží diely pri sebe, zistíme, že je všetko inakšie.

BeKaa
483 příspěvků 1.12.19 17:22

@MP blanka @Puffin Nechoďte do SZ, prosím. Já tomu rozumím, jak koza petrželi, ale čtu to tady jako detektivku. Hrozně mě to baví, fandím a těším se na výsledek :-)

Birdonawire
363 příspěvků 1.12.19 17:23

Kdyby vám to nevadilo, zůstaňte tady! Pro mne je zajímavé sledovat, jak je potřeba uvažovat. Předem děkuji!

porjk
2926 příspěvků 1.12.19 20:21

@MP blanka Hlasuji také pro veřejnou výuku, myslím, že proti takovým radám nemůže nikdo namítat. Jsme ve vlákně o šití, žádné OT :)

if5
255 příspěvků 1.12.19 20:23

@MP blanka Také bych prosila o pokračování, je to skvělá škola.

Puffin
212 příspěvků 1.12.19 20:28

@MP blanka Taky mi vrtalo hlavou, jak to, že chci zmenšovat vršek levého vnitřního dílu, když to vychází z ramene. Tak prima - beru si úkoly na dnešní večer - modelka už dnes zkoušet nebude, tak podle střihu doplním látku ke krku (vložením kousku do ramenních švů se to kolem krku celé rozjelo), potom přišiju dle střihu límec, odpářu rukáv a zkusím si pohrát s tím zúžením na prsou. Zítra ramenní vycpávky a večer jsem tu zas :-)
Takhle dokonalý korespondenční kurz je splněný sen…
Děkuji všem, kteří fandíte.

MP blanka
2169 příspěvků 1.12.19 21:40

@Puffin a všetky, ktoré si to prajete - dobre, zostávame vo verejnom priestore.

MP blanka
2169 příspěvků 1.12.19 21:48

@Puffin - Chcela som sa spýtať, ako postupujete s tými zmenami. Radila by som nielen opravovať diely skúšobného modelu. Urobte si pôvodný papierový strih, ale nestrihajte ho, len si doňho zmeny zakreslite, prípadne si urobte nejakú poznámku. Vystrihnete si, až keď budeme vedieť, že máme konečnú verziu. A pretože máme ľavú a pravú stranu maličko odlišnú, urobte si obe varianty. Budete to potrebovať, keď budete strihať látkové a podšívkové diely. Strihať podľa látkových dielov skúšobného modelu by bolo totiž dosť nepresné.

Puffin
212 příspěvků 1.12.19 22:14

@MP blanka Původní papírový střih mám, jen jsem ho zkracovala postupným skládáním a psala si, o kolik to bylo. Ale teď tedy vůbec netuším, jak tam zakreslit ta různě doplněná a sešikmená ramena.

benyka
7900 příspěvků 1.12.19 23:11

@MP blanka Možná blbý nápad, ale co udělat kabát symetricky a levé rameno o kapku víc vypolstrovat?

MP blanka
2169 příspěvků 2.12.19 07:57

@benyka - samozrejme, že to nie je blbý nápad. Ja som tie fotky komentovala tak postupne, ako išli za sebou a holt som videla a komentovala tú nesúmernosť hneď na začiatku, spolu s tou vystúpnutou lopatkou. Dve vypchávky rôznych veľkostí by to vyriešili rýchlejšie a možno to, čo sa tak rýsuje na tenkej látke, na hrubšej kabátovej tak výrazne nebude.

MP blanka
2169 příspěvků 2.12.19 08:51

@Puffin - Původní papírový střih mám, jen jsem ho zkracovala postupným skládáním a psala si, o kolik to bylo. Ale teď tedy vůbec netuším, jak tam zakreslit ta různě doplněná a sešikmená ramena.

Ja mám dojem, že práve to veľké skrátenie na začiatku nebolo dobré. Netuším, aj keď by sa to dalo jednoduchým nahliadnutím do tabuliek rozmerov zistiť, o koľko sa stupňujú jedntlivé konfekčné rozmery od veľkosti k veľkosti, a o koľko sa potom tieto líšia od tých, čo ste namerala na slečne. Na prvých fotkách celej postavy som myslím aj zapochybovala o tom, že by sa do nejakej nevošla a zvyšok by sa upravil.
Nechcem zbytočne pridávať prácu, ale mám taký návrh / čo by som urobila ja /, lenže vám to zoberie trochu času.
Urobte si znovu prvý strih, každý diel osobitne, nech majú okolo seba trochu miesta na dokreslenie zmien a nevystrihujte ich. Zostehovaný model celý rozpárajte a vyžehlite, každý diel zložte na polovicu, priložte na príslsušný papierový a odfoťte. Možno nám to niečo napovie.
Doterajšie zmeny boli myslím tieto :zdal sa mi krátky ZD
rozdiel v sklone ramien a vystúpnutá lopatka
potreba rozšíriť cez prsia až do pol bokov
výškové posunutie dielov v BŠ
rozšírenie BŠ PD odspodu vyššie dostratena
krátky - nízky prieramok
menšie rozdiely v tvarovaní deliacich švov

To nie je nič, čo by sa nedalo do strihu dokresliť, prípadne uvážiť, či niečo nevypustiť, alebo zmeniť.
Cítim sa trochu nepríjemne, či to nebudetie brať, že vám zbytočne pridávam prácu a prečo som niečo nepovedala hneď atď. Ale ono je to takto na diaľku, keď vidím rôzne detaily postupne, a ešte kým to potom napíšem, trochu ťažie, ako “ na živo “. Zákazková práca, najmä pri podobných nepravidelných postavách je ale aj o hľadaní, skúšaní, zvažovaní rôznych riešení, vyhodnocení výsledku a možno o dalšom hladaní. Roznodne to nie je konfekčné šitie systémom vystrihnem a zošijem Pretože ste múdro nestrihala hneď z kabátovej látky, som si istá, že nič nie je stratené, neklesajte na duchu a nebojte sa, kabát dokončíte, a bude pekný.
PS - a čo na to všetko hovorí kocúr?

Nepresne som to napísala, takže opravujem : na polovicu po dĺžke preložte iba ZD, oba dva predné diely už pochopiteľne nie.

Příspěvek upraven 02.12.19 v 18:20

DanielaS
5033 příspěvků 2.12.19 14:29

Ja bych taky udelala ramena podle konfekcniho strihu a upravila vycpanim - ne nutne vycpavkami, zvlast kdyz je kazde rameno jine. Svatebni saty jsem si takhle na jedne strane vypodlozila vatelinem, radeji jsem mela symetricka ramena nez sedici, nicmene nesymetricky vrsek.

A uplne od zacatku - pochopila jsem, ze slecna ma detskou velikost, az na prsa. Nebylo by lepsi vybrat kabat pro danou vysku a dorysovat zmeny pro prsa? Nehybala byste se vsema delkama…

Puffin
212 příspěvků 2.12.19 19:44

@DanielaS @MP blanka Děkuji moc za nápady. Dobře, vrátím se, zkusím rozpárat a položit na původní střih. A uvidíme:-) Vycpat ramena různě mě vůbec nenapadlo, není nad pohledy z různých stran.
Střih na přiměřené velký dětský kabát nemám. A rozdíl oproti běžným rozměrům dámským slečna má - podle Burdy má v šířkách dámskou velikost 34-36, ale délku zad kratší o cca 9 cm, v dívčích zase dle šířek velikost 158 a délku zad o 6 cm kratší. A jak jsem psala na začátku - z dobrých důvodů očekávám, že obvody se časem zvětší, ale délky ne, proto jsem honila spíš tu rezervu v šířce. Jak teď koukám na rozměry, možná jsem fakt podcenila obvod pasu, který je zatím v poměru k obvodu prsou spíše dívčí než ženský.
Než rozpářu, přikládám fotky s límcem bez vycpání ramen s našpendlenými úpravami.

MP blanka
2169 příspěvků 2.12.19 20:35

@Puffin - no a mne sa teraz zdá, že to už máte vcelku vychytané. To s rozpáraním dielov a pôvodným strihom som myslela kvôli tomu, aby sa vám ľahšie potom pracovalo s kabátovou látkou a podšívkou. Ak si trúfnete zmeny, ktoré ste doteraz už urobila správne použit, nebude to teda nutné. Pri tých predných švoch ešte popracujte na vybraní - vidím, že ste špendlila cez prsia, ale nie v páse. Dajte si pozor, aby ste to tvarovanie na prsia úplne nezrušila. Zatiaľ to nemá ten správny vzhľad, to ešte trochu dotvarujte. Golier si tiež vyskúšajte celý, takto je to len akýsi neforemný komín, na obrázku má ten tvar iný, kónický, zaujímavý.
Rozhodne ale upravte sklon plecných švov, teraz to vyzerá, že to slečne až ťahá plecia dolu. Tzn. pridajte na ich konci, pri rameni, a smerom k priekrčníku to ťahajte do stratena.
Ste veľmi pracovitá, tak ešte vydržte!

MP blanka
2169 příspěvků 3.12.19 09:06

Ešte malý dodatok, ktorý mi včera akosi vypadol.
Pri konečnej verzii, ak sa rozhodnete pre vypchávky, ktoré pomôžu spadnutému tvaru ramien a asi sa pod ne schvajú aj drobnejšie rozdiely ramien a lopatiek, nezabudnite primerane predĺžiť nielen ZD, ale aj PD. Najlepšie tie vypchávky pod
ramena skúšobného modelu podložiť, rozpárať si švy a zmerať, o koľko diely klesnú nižšie.
A teraz vám už nechám pokoj na prácu a teším sa, že nám ukážete výsledok.

DanielaS
5033 příspěvků 3.12.19 10:03

Taky mi pripada, ze v pase jste to vybrala malo. Ten puvodni model ma pas dobre zretelny, zkontrolujte, o kolik se vam zuzuji a rozsiruji predni a bocni dily. Ne nutne absolutni hodnota, ale pomer.

Porkpiehat
1869 příspěvků 5.12.19 10:25

Máte někdo tip, jak se šije z pleteniny? Obrázky jsou jen ilustrační. Ráda bych si ušila nějaký rolák, ale bojím se, že budou utíkat oka. Mám overlock, ale bojím se, že by to nemuselo stačit. Dívala jsem se na oblečení, co mám doma, a u všeho, co je z podobných materiálů, jsou díly strojově zakončené.

Alterations
739 příspěvků 5.12.19 14:17

@Porkpiehat Čtyřnitný overlock je podle mne dostačující, vždyť se dá nastavit hustota stehu. Trochu problém vidím třeba v náramenici. Když se vyztuží, může to dopadnout prkenně.

MP blanka
2169 příspěvků 5.12.19 14:29

@Porkpiehat @Alterations - nemám veľa skúsenností s pleteninami / hádam že nemáte na mysli bežné hladké metrážové úplety /, ale na zošívanie zvislých švov by ten 4 nitný overlock mohol stačiť. Plecné švy nie vyztužiť, ale zošiť spolu s prúžkom úpletu strihaného po stĺpiku, a ak je silný, tak s niečím iným, čo pomôže zabrániť vytiahnutiu švu. Horšie to bude s šitím po riadku, teda zakončenie rukávov a DO. Obyčajné zahnutie bude asi hrubé, a neviem, či pekné, ale dalo by sa nahradiť patentom, ale či sa vám to bude hodiť a páčiť a či kúpite patent v rovnakom odtieni…

Porkpiehat
1869 příspěvků 5.12.19 15:35

@MP blanka Ne, klasický úplet/jersey nemám na mysli. Ta první pletenina by mi vyhovovala materiálem i modrošedou barvou, jen nejsem příliš fanynkou melírování. Stojí 8,95 za metr, takže v případě neúspěchu mě to nezruinuje.
Vybavuji si, že jsem měla na nějakém svetru vyztužení v ramenou jakousi pletenou stužkou, úplet po sloupku je dobrý nápad. Vidíte, já byla tak zabraná do myšlenky, aby se to nepáralo, že jsem zapomněla na zakončení rukávů a dolního okraje :-)
Zjistila jsem, že mi do práce vyhovují tenčí svetříky, tak jsem uvažovala, že bych svoje zásoby rozšířila i o nějaký další (podle mých představ). Nejdřív se podívám po nabídce (vadí mi, že všechny hezké jsou kombinace polyester a malé množství elastanu). Ty na fotce jsou hezké, 100% bavlna, ale 30 euro za metr se mi za hokus pokusy zdá hodně. Teď jsem si uvědomila, že mám s podobným vzorem vanilkově žlutý svetr a zjistila jsem, že je jak v ramenou, tak na bocích sešívaný overlockem. Ale spodní náplet je už součástí úpletu. Ale gramáž té pleteniny z fotky je 405 g/m2, takže to na lehký svetřík nevypadá ;-)

MP blanka
2169 příspěvků 6.12.19 08:57

@Porkpiehat Táto pletenina má pekný vzor a výber farieb, až to láka. A nezdá sa mi, že by to bolo príliš hrubé takže si myslím, že tie spodné okraje by sa mohli urobiť aj dvojihlou, Ak prídete ešte na inú fintu, sem s ňou!

DanielaS
5033 příspěvků 6.12.19 09:32

V Burde, kdyz siji z hrube pleteniny, se nestiti spodni okraje proste nabrat jehlici a zakoncit pletenim. Obhackovat by se to taky dalo.

DanielaS
5033 příspěvků 6.12.19 09:37

Ze zoufalstvi, protoze Burda uz kolik mesicu neni k nicemu, jsem zakoupila strihovy casopis Boutique, byly dve cisla za cenu jednoho. Ale bylo to zatavene, nedal se predem prohlednout obsah. Riskla jsem to.
V jednom je nekolik strihu na panske sako a laka me to zkusit. Nikdy jsem panske sako nesila a tusim, ze to ma sve vychytavky. Mate nejaky studijni material?

Stránka:  « Předchozí 1 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek