Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2598) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
vlm
4870 příspěvků 28.12.19 20:42

@whitehorse Za prvé naramenice je příliš dlouhá, pokud tam patří vycpávka, musíte zkoušet s ní. po vsiti límce se také změní délka naramenice. rukav nesedí ani trochu, i když toho moc nevidím

MP blanka
2253 příspěvků 29.12.19 09:52

@whitehorse - ten kožuštek bude z čoho? Skúšobný model máte asi z nejakého plátna, lebo proste tenšieho materiálu, a tak si myslím, že to v tom predpokladám hrubšom materiáli s vlasom bude vyzerať trochu ináč. Ako ste upravovala originálny strih / píšete, že konečne netáhne a nepne /? Ja by som využila rady, ktoré tu nado mnou napísala vlm. Za seba ešte dodám, že si myslím, že rukáv je príliš široký a nemá správnu výšku rukávovej hlavice, tzn., že je plytký a roztiahnutý. A tiež sa mi moc nepáči, že vám rukáv padá nízko nielen na ramenách, ale aj v prieramku, teda ja by som ten prieramok viac vykrojila, zabrala z PD a možno aj ZD - ten nevidím, ale dá sa tušiť. Lenže tu práve bude ten problém s materiálom - vy na tom skúšobnom modeli musíte tak trochu odhadnúť, ako to bude vyzerať z originálnej látky. A to si tak celkom, takto na diaľku,– okrem toho, že musíte počítať s väčšou vôlou všade, netrúfam posúdiť.

whitehorse
218 příspěvků 29.12.19 10:21

@MP blanka @vlm díky oběma, zkusím udělat ty změny v pruramku.
Kožíšek bude z umělé kožešiny.
Rukáv jsem upravovala kvůli šířce paze-mam je poměrně široké a ani velikost XL by mi na ne podle střihu nestačila.
Takže první uprava podle obrázku 1 o cca 2cm, ale stale to bylo velmi úzké a nepohodlné, druhá podle druhého obrázku opět o 2cm, už je mi to celkově přes paži příjemnější.

MP blanka
2253 příspěvků 29.12.19 11:01

@whitehorse - Pokiaľ ide o pohodlnosť, pri kožuchu je to určite dôležité, nesmie vás obmedzovať v pohybe. Ako som písala vyššie, ťažko vopred posúdiť vzhľad z tohto tenkého modelu, tu by som určite rukáv, aj rieramky menila, ale s ohľadom na tú kožušinu - no neviem. Ono sa pod tým vlasom niečo aj schová.

giuliettka
5580 příspěvků 29.12.19 11:19

@MP blanka Neviem to podať tak ako vy, ale ja by som do prieramku nesiahala. Príde mi, že je dlhší schválne, kvoli použitému materiálu. Aj tá hlavica je kvoli tomu plytšia. Ja by som to fakt najprv skúsila s tou vypchávkou.

MP blanka
2253 příspěvků 29.12.19 11:44

@giuliettka: presne tak, hlavne keď pani píše, že potrebuje širší rukáv. Preto som tú potrebu úpravy v poslednom príspevku spochybnila.

Alterations
739 příspěvků 30.12.19 19:59

@Porkpiehat Já si vůbec nedovedu představit co to je „šití z jednoho kusu“?

Porkpiehat
1884 příspěvků 30.12.19 20:54

@Alterations V tomto videu je to trochu vidět (je to ta samá paní, ale jiná „žačka“). V 4:23 je na krátký okamžik vidět střih na látce. Je to jediný kus vystřižené látky, který se švy spojí do konečného oděvu. Ve videu o tom „jen“ povídá, od 4:15 je několika vteřinová ukázka s toho kurzu.
https://www.youtube.com/watch?…

Porkpiehat
1884 příspěvků 31.12.19 09:59

Já bych také chtěla být takhle organizovaná, když jdu na nákup látek… (metráž, typ látky, nákres)

Jordaan
8869 příspěvků 1.1.20 02:18

@Porkpiehat

To ja takhle v podstate organizovana jsem (bez tech nakresu). Akorat, ze z toho pak usiju neco uplne jinyho.

Alterations
739 příspěvků 1.1.20 10:09
Šití z jednoho kusu

Myslím, že jsem to pochopila. Ukazují to jen na dětském kousku a trochu mi to připomíná pletení norských svetrů. Moc by mne zajímalo, kam dál a jak by tenhle nápad mohl vést. Kdysi jsem měla střih na kabát z jednoho kusu. Pořád na něj vzpomínám. Vypadalo to tak trochu jako kdysi " šusťák". Veškeré tvarování řešil příčný šev na předním díle ve výši prsou. Výsledek byl velmi elegantní! Pokud si snad někdo vzpomene…

Porkpiehat
1884 příspěvků 1.1.20 13:22

@Alterations Ano, zapomněla jsem podotknout, že ten model je zmenšený, je to jen ukázkový střih na naučení techniky. Nedaří se mi najít název téhle techniky, takže se mi zatím nepodařilo najít další informace. Ne že bych se do tohoto šití hrnula, ale chtěla bych to vědět jen tak pro zajímavost.

marikahr
1031 příspěvků 8.1.20 11:12

Konečne som sa rozkývala, a idem si kúpiť šijací stroj (už som to tu písala pred asi dvomi rokmi :-D)
Plánovala som Janome, ale teraz je v Lidli v akcii Singer (SINGER Šijací stroj Brilliance 6180) a zdá sa mi (na pohľad) celkom OK za tú cenu.
Tak by som poprosila, ak nikto viete poradiť a odporučiť, či Singer alebo radšej vyberať z Janome

julie74
3666 příspěvků 8.1.20 11:46

@marikahr koupila jsem si Singer, nevím jak moc se chystáte šít, ale já jsem švadlena naprd, ale když už šiju, tak ten chudáček musí zvládnout kdeco, nefrflá a zvládá to zatím skvěle. Včera jsem prošívala vlněný kabát, takže hodně silné vrstvy a paráda.

marikahr
1031 příspěvků 8.1.20 11:59

@julie74 ja veľa šiť nebudem, preto nechcem do toho vrážať veľa peňazí, aby som potom nemala výčitky svedomia, keď si budem chcieť niečo na seba kúpiť…
Oblečenie pre seba si radšej kúpim (zatiaľ ;-) )
Stroj budem najviac používať na nejaké opravy, prípadne si ušijem nejaké letné veci..

vlm
4870 příspěvků 8.1.20 12:40

@marikahr kupte, bohatě stačí, já ho mám už pár let, výrobce, Vietnam, mě pobavil, pořídila jsem ho i dceři, koupila si ho i kamarádka, po letech se taky vrací k šití, spokojenost, za pár korun a dobrý

julie74
3666 příspěvků 8.1.20 13:06

@vlm @marikahr přesně, za těch pár korun pohodička. Ať dobře slouží…

Jordaan
8869 příspěvků 8.1.20 13:34

@marikahr

Ja bych vzala Janome, dlouhodobe je to lepsi investice. Singer z Lidlu nema dobrou povest, s puvodni znackou Singer nema nic spolecnyho.

Yaay
320 příspěvků 8.1.20 14:40

@marikahr muslim, ze kupou Janome nic nepokazite, maju dobru povest. Zato Singer je udajne stavka do loterie. V sicich skupinach plati Janome za jednu z najlepsich znaciek.

julie74
3666 příspěvků 8.1.20 15:10

@Jordaan Singer teda nemám z Lidlu, a on je Singer a Singer podle zdroje?

marikahr
1031 příspěvků 8.1.20 15:38

@julie74 to pochybujem, že by to bola nejaká horšia kvalita, je to jeden zo štandardných Singer modelov dostupný aj v iných obchodoch
Práve to bola moja otázka, či Singer je OK kvalita
Ja som čítala aj hodnotenia na stránke Lidl (z Nemeckého e-shopu), možno na to @Jordaan poukazuje
Boli tam asi 90% pozitívne hodnotenia a niekoľko negatívnych

Jordaan
8869 příspěvků 8.1.20 15:52

@julie74

Udajne jsou vyssi rady Singeru ok, tvrdi to ale prodejci. Osobne bych Singer nekoupila, protoze ma povest stroje, ktery je levne udelany a poruchovy. Co ja vim, treba mate stesti a zrovna Vas stroj vydrzi sto let bez poruchy a soused s Berninou za 50 tis. vystihne pondelni vyrobek. Janome je kazdopadne teoreticky vic muziky za penize. Kazdeho volba :-).

Jordaan
8869 příspěvků 8.1.20 15:55

@marikahr

Ty stroje kupuji lide, kteri neumi sit. Hodnoceni pisou, kdyz na stroji usili par rad rovne a par ozdobnym stehem. V podstate pisi, ze stroj funguje. To bych od nej taky ocekavala :-). Za dva, tri roky by mozna psali neco jineho.

julie74
3666 příspěvků 8.1.20 16:35

@Jordaan budu doufat, že při mém šití prostě nějaký rok vydrží. Vždycky je lepší koupit si kvalitnější a dražší výrobek, ale podle mě je potřeba držet rovnováhu cena /výkon. Došla jsem k závěru že jestli bude šít dva roky, tak cokoliv nad to budu brát jako úspěch. Za ty prachy.

porjk
2946 příspěvků 8.1.20 16:50

@julie74 Jsem majitelka Janome a tak to může vypadat, že lobuju za něj, ale pokud chci něco dělat, zvolím si nástroj nebo pomůcku, která mi to nebude komplikovat. Kamarádka si Singrovku z Lidlu koupila (nevím, jestli stejný, ten její měl mít nějakou overlokovou funkci). Dvakrát ho reklamovala, protože nebyl schopný udržet napětí horní nitě, stále povolovat. Nakonec se vrátila k staré Veritasce, tenhle skončil na půdě. Jestli by mě stroj zlobil, moje nadšeni do práce by rychle vyprchalo a byly by to vyhozené peníze.
Možná jsem to napsala kostrbatě, ale aby vám to šití nevzalo rychlejší konec, než dva roky.

Stránka:  « Předchozí 1 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek