Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2606) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
DanielaS
5058 příspěvků 7.2.20 09:55

Po pravde, do vratneho zakladani organzy bych se nepoustela. At je maji ruzne dlouhe, vsak jinak jsou saty stejne.

whitehorse
218 příspěvků 7.2.20 09:57

@giuliettka a dělala to tak na organze, kde je z líce vlastně všechno vidět?
ono pokdu vám to udělala na něčem neprůhledném tak je to hodně rozdíl oproti těmto jemným materiálům. navíc ta organza tam může začít více trčet.

irma73
485 příspěvků 7.2.20 10:00

Díky. Zaujal mě nápad giuliettky, tu organzovou vrstvu založím v pase. Ty spodní sukně nějak založím, a uvidí se. Ono se při zpěvu a pohybu lecos ztratí i pod reflektorem.:D

giuliettka
5611 příspěvků 7.2.20 10:14
@whitehorse píše:
@giuliettka a dělala to tak na organze, kde je z líce vlastně všechno vidět?

Tú som radila napchať pod ten opasok, skrátit to v pase. Len tie spodné vrstvy. Videla som teraz tak založené aj svadobné šaty z požičovne. Ale chápem, idem sa utopiť. :-D

irma73
485 příspěvků 7.2.20 11:26
@DanielaS píše:
Po pravde, do vratneho zakladani organzy bych se nepoustela. At je maji ruzne dlouhe, vsak jinak jsou saty stejne.

Ne to jste mě špatně pochopila. Šaty jsou jiné, jen střihem a barvou trochu podobné. Spoluzpěvačka již své šaty měla, ale dovezené někde z Polska, já jsem se snažila dokoupit aspoň trochu ladící a doufám, že na příští sezónu je rodiče kamarádky pořídí také, byť třeba v jiné barvě (v Bonprixu je mají i ve fialové, a to by k sobě taky šlo). Akorát jsem nedomyslela tu velikost, dcera normálně nosí 146/152, šaty jsou dle obchodu 152, ale v reálu odpovídají tak 158/164. Kdyby velikost odpovídala, tak by je měla dcera kousek pod kolena a bylo by to OK. Takhle je ten rozdíl prostě moc velký.

Příspěvek upraven 07.02.20 v 12:52

květušína
365 příspěvků 7.2.20 11:35

@irma73 podle mě by bylo jednodušší „prodloužit“ ty druhé šaty nějakou spodničkou v sytě růžové barvě pásku.

irma73
485 příspěvků 7.2.20 11:45

@květušína Žádnou takovou určitě nemají, slečna je nešatičková, běžně chodí všude ve sportovních legínách. Vlastní jen tyto jediné šaty a 1 černou sukni. A kupovat kvůli tomu spodničku je asi nesmysl, šaty už ji jsou natěsno, za chvíli je neobleče.

květušína
365 příspěvků 7.2.20 12:03

@irma73 já jsem myslela tu spodničku k tomu normálně ušít - prostě koupit pruh látky (tylu, saténu) prostě něco co se bude k tomu hodit - mohlo by být i v bílé barvě - a ušít novou nebo prodloužit tu vykukující spodničku. Ale chápu, že to může být nerealizovatelné, když to nejsou vaše šaty.

giuliettka
5611 příspěvků 7.2.20 12:15

@irma73 A ja by som to skrátenie predsa len skúsila. Tá druhá v tých kratších šatách vyzerá tak „holčičkovatejšie“. Tá vaša ako keby mala šaty po sestre a čakala kým do nich dorastie. Myslím, že midi dlžka moc deťom jej veku nepristane. Keby sa to nepodarilo, ešte vždy možete kúpiť šaty iné. Ja by som tu druhú holčičku a jej rodičov k ničomu nepresviedčala, ani neradila ako majú upraviť šaty oni. Ja by som to riešila na vlastných šatách.
Držím palce a pošlite mi výsledok do sz. :-)

irma73
485 příspěvků 7.2.20 12:36

@giuliettka Já vím, že jsou na ni dlouhé, vždyť píšu, že u šatů neodpovídá skutečná velikost té udané.
Ještě mě napadlo jedno řešení. Spodničku založit každou zvlášť a tu organzovou vrstvu ohnout a okraj přichytit zezadu ke spodničce pod ní. Mají stejnou šířku, tak by to mělo vyjít. Trochu se totiž bojím, abych tu organzu při zkracování v pase a následném párání nepoškodila. Takto bych mohla šít jen ve spodním okraji. Vlastně by ta organza pak byla podhrnutá, jako to mají balonové sukně.
Vidíte v tom někdo problém? Zkusím kus našpendlit a vyfotit.

giuliettka
5611 příspěvků 7.2.20 12:50
@irma73 píše:
@giuliettka Vlastně by ta organza pak byla podhrnutá, jako to mají balonové sukně.

Myslím, že by to šlo, sama som nedávno kupovala takú sukňu ako darček.

irma73
485 příspěvků 7.2.20 12:54

@giuliettka Super, tak já to přes víkend spíchnu a vyfotím na dceři, jak to dopadlo :)

irma73
485 příspěvků 7.2.20 13:11
@giuliettka píše:
Myslím, že midi dlžka moc deťom jej veku nepristane.

Ještě k té midi délce - já myslím, že to neplatí univerzálně, ale je to kus od kusu. V létě dcera družičkovala také v midi šatech, ale s bohatou sukní a zvýšeným pasem, a tam to podle mě vypadalo dobře.

MP blanka
2268 příspěvků 7.2.20 13:46

@irma73 - ak vám stačí toto menšie skrátenie, tak ste to vyriešila elegantne a jednoducho.

irma73
485 příspěvků 7.2.20 13:56

@MP blanka Děkuji za povzbuzení, na váš fundovaný příspěvek jsem čekala. Přece jen máte tady asi nejbohatší zkušenosti a odhad, co která úprava obnáší. Ono to není tak malé zkrácení, to co je našpendleno na fotce je cca 12cm, takže by to pak dceři vycházelo těsně pod kolena.
Jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až to založím celé, a hlavně co to udělá na postavě.

Puffin
232 příspěvků 7.2.20 15:25

@irma73 A nebylo by jednodušší, kdyby si i kamarádka pořídila nové šaty? Nad kolena/pod kolena - obávám se, že tuhle pikolu nevyhraje nikdo.

Temperance
2291 příspěvků 7.2.20 15:43

@Puffin Vždyť @irma73 na začátku psala, že kamarádka bude mít příští sezónu nové.

Puffin
232 příspěvků 7.2.20 15:45

@Temperance O to spíš by mi přišlo rozumné pořídit jí je už teď.

Temperance
2291 příspěvků 7.2.20 15:50

@Puffin Jenže chápu, jestli teď už budou mít jen dvě vystoupení, že s nákupem počkají. Holčičky v tomto věku dost rostou.

irma73
485 příspěvků 7.2.20 17:29

@Temperance Přesně tak, holky teď rostou prakticky před očima, navíc do příštího vystoupení by šaty z Bonprixu stejně nemusely dorazit neb mají dost dlouhé dodací lhůty. A já nemůžu nikomu nařizovat, aby dceři koupil nové šaty. Doporučila jsem a poskytla odkaz, dál je to na nich. Ono je klidně možné, se pak rozhodnou koupit úplně jiné šaty a já budu řešit nanovo, jak holky doladit. Jim na tom zas tak moc nesejde, jenže na pódiu to prostě vypadá líp.

Scrabbles
3 příspěvky 8.2.20 10:41

@DanielaS Chci Vám moc poděkovat za nápad s ulehčením nabírání s pomocí režné nitě. Vždycky mne nabírání moc nudilo a pomáhala jsem si gumičkou ve spodní niti, kterou jsem pak vytáhla. Režná nit se mi zdá lepší.

Jsem úplně v šoku s tím, co nám administrace vyvedla s organizací Módního pekla. Náhle začali vytrvale odmítat mou existenci a po nesčetných změnách hesel, nicků a e- mailů na administraci, na které nikdy neodpověděli, jsem si musela vytvořit novou existenci, nový e-mail, adresu a kdovíco ještě. Před tím jsem tu byla osm let pod názvem Alterations. Nebýt těch několika zajímavých nápadů, které sem přinášíte Vy, bych tu nesmyslnou námahu vůbec nepodnikala. Kdyby se někdo snad chtěl vzbouřit proti šílenému bezpečnostnímu zajišťování prosté diskuse o šití, ráda se přidám. Zkoušela jsem různé jiné diskuse a zdá se, že jedině tady jsou samí slušní přispěvatelé. Nepamatuji žádnou hrubost, která je jinde běžná.

irma73
485 příspěvků 8.2.20 13:47

Tak hlásím, že můj nápad se založením šatů realizovat nelze. Vázne to na prostřední vrstvě sukně, potřebovala bych ji založit aspoň o 7-8cm, ale nesvedu to tak, aby se nic nekrabatilo a neprosvítalo.
Tož na to dlabu, šaty nechám tak, jak jsou. Dceři to nevadí, naopak se jí to líbí.

benyka
7992 příspěvků 8.2.20 14:15

@irma73 Správné rozhodnutí. Ty šaty jsou krásné, bylo by to škoda zakládat. Ať se chytne za nos ta druhá rodina. Děvčica je už na takové dětské šatečky velká. :-)

irma73
485 příspěvků 8.2.20 15:30

@benyka To ale nejsou až tak dětské šatečky a slečně je teprve 10. Ty její šaty jsou taky moc pěkné, původně je měla také v délce těsně pod kolena, teď už z nich odrůstá (fotku už jsem smazala a znovu ji dávat nebudu, není to moje dítě).
A zas chápu rodiče, že když holčina jinak šaty a sukně nenosí, tak nemají potřebu nakupovat další, když tyto jsou ještě použitelné.
Jenže se to teď sešlo tak, že ona má šaty o něco kratší, než by měly být a moje dcera zas o 10cm delší, kvůli nesedící velikosti :D

Temperance
2291 příspěvků 10.2.20 13:37

@irma73 Vyměnit by si je asi nemohly, že? (Nemyslím nafurt, jen na to vystoupení.)

Stránka:  « Předchozí 1 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek