Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2715) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
8825 příspěvků 12.10.19 16:10

@LaalaB

:-) Strih je Sapporo Coat od Papercut Patterns. Je jednoduchy a pomerne rychly, ale pokud byste ho sila, tak doporucuju mirne „vytunit“ postup, napr. podzehlit kapsy, aby neodstavaly atd. Ja to i cele podlepila, takze to ma vic formu.

LaalaB
779 příspěvků 12.10.19 16:53

@Jordaan Děkuju. Vypadá to hezky. Škoda, že zrovna jeden takový oversized kabát mám, takže to asi ted vynechám. Ale teda ten váš vypadá daleko líp než ty fotky u toho střihu. Hlavně ten váš límec je takový „crisp“, vytunění rozhodně pomohlo.

Jordaan
8825 příspěvků 12.10.19 17:00

@LaalaB

Diky! Mam z nej radost a taky si neskromne myslim, zd vypada lip, nez ten originalni :-).

porjk
2852 příspěvků 12.10.19 17:10

@Porkpiehat no ty punčochy jsou teda mazec. Mě zaujala ta stolička u stroje. Při šití mám kolem sebe vždycky bordel, odstřižky i nitě sice házím do koše pod stolem, ale stejně mám na sobě nitky a vlákna z látek. A mít pod zadkem chlupaté štokrle, to bych chtěla zbavovat těch nitek ;)

takvselijak
303 příspěvků 12.10.19 17:17

@Porkpiehat Děkuji za odpověď, s tímhle kontextem už mi to dává smysl.

Porkpiehat
1632 příspěvků 12.10.19 17:32

@porjk To jsou ty fotogenické ateliéry, podezřívám všechny jejich majitelky, že je mají jen na focení a šijí ve skutečnosti někde jinde ;-)

porjk
2852 příspěvků 12.10.19 17:41

@Porkpiehat Asi mate pravdu, ani ty kytky by nepřežily manipulaci s rozešitým kusem. Teda, pokud nešije gumičku na culík.

Porkpiehat
1632 příspěvků 12.10.19 18:43

@porjk Podívejte se na ty špulky s nitěma na overlock. Kdo potřebuje jen jednu špulku od barvy? A když už se podaří rozluštit, že některé špulky jsou dvakrát (třeba tmavě modrá nebo tmavší šedá), je podle mě nelogické je umístit o 15 špulek dál.

vlm
4718 příspěvků 12.10.19 18:51

@Porkpiehat možná jsou tam jen tak naaranzovane, v každém případě ty šaty jsou otřesné oboje, boty a punčocháče ani nekomentuju

xSx
713 příspěvků 12.10.19 19:49

@Jordaan nadhernej kabat, fakt. Skoda, ze nedavate vic veci, co nosite, myslim, ze zrovna Vy byste byla mou inspiraci :)

Porkpiehat
1632 příspěvků 12.10.19 21:16

@vlm Ano, přesně to zapadá do konceptu „ateliér na krásu“. Takhle vystavené špulky má hodně blogerek.

vlm
4718 příspěvků 12.10.19 21:44

@Porkpiehat já mám nitě v krabici, byly by plný prachu, už se vidím jak je oprašuju

giuliettka
4944 příspěvků 12.10.19 21:46
@Porkpiehat píše:
@porjk Podívejte se na ty špulky s nitěma na overlock.

Prosím nerýpem, fakt som len zvedavá. Ktoré z tých nití sú určené na overlock? A jak si to rozoznala? Čím su iné?

Porkpiehat
1632 příspěvků 13.10.19 07:40
@giuliettka píše:
Prosím nerýpem, fakt som len zvedavá. Ktoré z tých nití sú určené na overlock? A jak si to rozoznala? Čím su iné?

To byla čistá dedukce :-) Podložené to nemám. Já musím mít v nitích pořádek (i v jiných věcech), takže je mám seřazené podle barev. Přijde mi tedy nelogické mít dvě světle šedé, dvě tmavě šedé, dvě tmavě modré (za roh nevidím, jestli tam jsou další), které jsou vždy po dvojicích stejně odmotané a jsou daleko od sebe. Chápu vlastnictví dvou špulek od jedné barvy, ale proč tedy nepoužívá nejdřív jednu a pak druhou? Buď proto, aby to vypadalo hezky na fotce, nebo proto, že jsou na overlock (a ta třetí a příp. čtvrtá jsou někde za rohem). Já mám nitě na klasické šití vždy jen v jedné špulce od každé barvy (odstínu), výjimkou jsou jen bílé a černé.
Ale možná je to jen moje bývalé povolání, které mě nutí k paranoidnímu vyhledávání podvodů na každém rohu. Můj myšlenkový pochod (mimo jiné) byl - kdo se živí šitím má s největší pravděpodobností i overlock. A dva totožné odstíny od jedné barvy mi k tomu ještě nahrávaly. Jinak ať si na klasické šití používá nitě jaké chce.

A už nic nepíšu, jdu se chystat na odjezd na bleší trh!

giuliettka
4944 příspěvků 13.10.19 07:51
@Porkpiehat píše:
Jinak ať si na klasické šití používá nitě jaké chce.

Hele, ja som si fakt myslela, že su nite ešte dajako ináč označené, keď su na overlock. Že to tam vidíš. Odtien a spotreba ma nenapadla. :-D Ja mám niektoré nite v jednej farbe, ale z iného materiálu a to som si myslela, že na fotke vidieť nemožeš, či je nitka polypropylen, alebo PTFE. Dík za odpoveď a užij si nákupy. A teším sa na fotky. :-)

giuliettka
4944 příspěvků 13.10.19 07:53
@xSx píše:
@Jordaan nadhernej kabat, fakt. Skoda, ze nedavate vic veci, co nosite, myslim, ze zrovna Vy byste byla mou inspiraci :)

A mojím pohladením pre oko. Ten kabát je krásny, ale mne sa teda páči aj ten pre dieťa. Je super.

Porkpiehat
1632 příspěvků 13.10.19 12:03

@giuliettka Fotky nebudou, byla jsem na sebe tvrdá! Měla jsem v ruce pár látek po dvou eurech, ale odolala jsem. Ale myslela jsem na tebe, protože jsem si na sebe vzala bílou popelínovou halenku (ležérně jsem jí ohrnula rukávy, aby nepůsobila stroze) a zjistila jsem, že nutně potřebuji ještě nějakou (mám jen dvě) ;-) Případně ještě nějakou jednobarevnou.

Ještě k tomu vymazleném ateliéru z fotky - ty žárovky, co visí na kabelech, jsou skutečně zapojené do zásuvek, ale já si nedokážu představit, že budu mít rozsvícenou žárovku bez stínítka v úrovni očí.

DanielaS
5003 příspěvků 14.10.19 09:15

K tomu me napada jen vysvetleni, ze to neni hlavni osvetleni a zapina je, kdyz si obleceni zkousi; to bych taky ocenila vic svetelnych zdroju zboku.

Porkpiehat
1632 příspěvků 14.10.19 09:29

@DanielaS Podle vzhledu těch šatů ani boční zdroje nejsou k ničemu ;-) Kdyby to byla nějaká no name švadlenka, která si spíchla šaty z Burdy, tak je mi to jedno. Ale na podnikatelku v oboru mám vyšší nároky na kvalitu (včetně výběru materiálu). Protože i když se živí „jen“ výrobou střihů, tak i prezentace modelu zhotoveného podle jejích vlastních střihů by měla být na úrovni (teď už nemluvím o těch žárovkách, ale znovu o materiálu + silonky a kozačky).

LaalaB
779 příspěvků 14.10.19 17:40

Bylo by to lepší, kdyby byla prezentace modelu na úrovni. Ale a) asi to jejím zákaznicím neva, pokud jí to jede i takhle a b) čemu bychom se smály? :-D

Jinak teda hlásím, že malování na plavky asi není úplně dobrý nápad. Možná by šla sem tam nějaká linka, ale ve větší ploše to nefunguje. Látka ztuhne a když se natáhne, tak malba popraská. Ani použití fabric medium evedentně nepomohlo. A když se maluje na nataženou látku, tak už se pro změnu nesmrští zpátky. Třeba na jedno-pár použití by to asi šlo a nebyl by to problém, ale na víc sezón bych to neviděla. Mno, říkala jsem si, že pokud by to bylo tak snadné, tak už by se to tak dávno dělalo, ale člověk neví, dokud nevyzkouší :-) Památkáři odstraňující graffiti z Karlova mostu evidentně taky nevěřili, že by to mohlo jít dolů obyč vodou :-D

LaalaB
779 příspěvků 17.10.19 12:37

Tak jsem se konečně hecla a dokončila jsem další tričko. Výstřih mi dal pěkně zabrat, ten jsem párala asi 3×. A strečová dvojjehla se mnou taky tentokrát nějak nechtěla spolupracovat, tak jsem ji za trest vyměnila za univerzální a už to šlo.

Porkpiehat
1632 příspěvků 17.10.19 14:00

@LaalaB Můžete sem dát odkaz na látku? Zajímalo by mě, jaký vzor to ve skutečnosti je, protože já tam při své bujné fantazii milion věcí.

Porkpiehat
1632 příspěvků 17.10.19 14:05

Pro ty, co chtějí hledat obrázky se mnou (věrné přátele Pareidology :-) ), připojuji svoje tipy (přetáhnout myší následující prostor, aby se zobrazil text):

Hadrosaurus, korál, oko Spongeboba, průřez ledvinou nebo lidské embryo, obličej dívky s dlouhými hnědými vlasy hozenými dopředu

Vinca_minor
1141 příspěvků 17.10.19 15:03

@Porkpiehat Já tam vidím ještě ptáky se zobákem a okem a jinde pak hlavu kachny lžičáka. (taky přetáhnout prostor myší)

DanielaS
5003 příspěvků 17.10.19 15:51
Brainstorming

Prosim kolektivni vedomi o rozbor. Ma cenu upravovat tento kabat za 80 euro?

Dvousvove rukavy, zajimava kapuce, zapnutelny ke krku, mekky, polovic vlna, polovic polyester, vypodsivkovany, hreje fest. Ale ma tvar jak na mimozemstana.
Rukavy ma HODNE spadle z ramen, ale zaroven z pruramku vychazi princesovy sev. Abych ho projmula, asi bych prvne odparala rukavy, a abych se vyhnula kapsam, zabirala bych jen predni bocni dil, a to v delicim i bocnim svu. Vzadu pak bez potizi delici i stredovy sev podle potreby.
Pak bych ovsem musela narysovat novy klasicky pruramek a rukavovou hlavici (rezerva na delku tam je), ale kam by pak vedl ten princesovy sev? Proste jak to vyjde?
Anebo do stavajicich svu (modre) nevrtat a pridat svisle zasevky navic? Ale ramena stejne zuzit budu muset.

Anebo to zabalim a poslu zdarma zpatky.

Stránka:  « Předchozí 1 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek