Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2660) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinePorkpiehat
2067 příspěvků 24.3.20 13:39

@Scrabbles Myslíte způsobem, jako se dřív třeba šily balonové sukně? Není to špatný nápad, jen to musí být fakt kvalitní úplet, aby se to po vyprání nezkroutilo všemi směry. Jen si na tom nedokážu představit tu manžetku. Fotku nemáte?

2067 příspěvků 24.3.20 13:46

Na začátku zákazu vycházení jsem si řekla, že když si to domácí učení (1. a 3. třída) dobře zorganizuji, tak by mi měl vyjít i čas na šití. Po pár dnech jsem si uvědomila, že je to sice krásná myšlenka, ale kam ty věci budu nosit? Kdo má chuť si šít něco hezkého, když vůbec neví, za kolik týdnů nebo měsíců v tom bude moci vyjít ven (ve Francii je zákaz vycházení kromě odůvodněných případů - cesta do práce (nepracuji, moje práce přímo souvisí s přítomností dětí ve škole), nákup základních potravin (dnes to bude moje druhá návštěva obchodu od za osm dní, ale vůbec se mi nikam nechce) nebo návštěva lékaře (a ty jsou ode dneška ještě omezené na opravdu závažné stavy - např. zranění nebo dialýza, s čímž souhlasím). Navíc má zítra v noci sněžit a zimní oblečení mám.
Roušky mám zatím jen pro nás čtyři, Francie k domácímu šití opravdu přistupuje velmi pomaloučku, takže mě o šití nikdo nepožádal a tím, že nejsem v kontaktu s lidmi, tak nevím, jak se k tomu staví třeba kolegyně.

Scrabbles
10 příspěvků 24.3.20 14:34

@Porkpiehat Fotku nemám, protože jsem to úplně nové tričko ze secondhandu musela zničit v rámci práci na opravdu šílených recyklačních modelech, které budou mít po koronaviru taky v Praze výstavu a přehlídku. Rukávek byl střižen dvojitě, s přeložkou v jeho délce. Pak byl šev vlastně dvojitého rukávu sešit. Pak se rukávky složili do sebe, vyžehlili a všili do průramku naráz.(několikrát jsem měnila y-i) Z nějaké nejlevnější pleteniny by to asi moc nešlo, ale možná že ano.
Co se týče módy bydlím ve středu Prahy. V rouškách je nejlepší skotská kostka a květiny. Hodně je dětinských úletů - medvídek, zvířecí obličeje a pod.

MP blanka
2379 příspěvků 24.3.20 16:03

@Porkpiehat -ten zdvojený rukáv som robila na letných šatoch, teda bol to iba polrukávik, len tá „ slupka “ do prieramku, ako píše @Scrabbles. Isto by to išlo aj u krátkeho rukávu z jemného materiálu. Strih proste položiť na preloženú látku, dolný okraj v prehybu, Prepáčte, je mi jasné, že to viete.To len že aj mne sa cnie za normálnym šitím, a zákazníčky teraz nechodí a tak rýchlo ani nebudú. :-)

2067 příspěvků 24.3.20 20:18

@Scrabbles @MP blanka Je příjemná změna občas myslet i na něco jiného než na roušky. Jsem přístupná jakémukoli tématu :-)

@Scrabbles Recyklační modely? Jestli máte nějaké odkazy, fotky, tak sem s nimi. Jestli ne teď, tak aspoň až bude „po“. Při roušce ze skotské kostky jsem se zasnila a začala jsem uvažovat, že bych rozstříhala nějakou z látek z kostky madras.

Dnes se mnou na nákupu byla hajací kočičky.

Scrabbles
10 příspěvků 25.3.20 13:51

@Porkpiehat Ono to svým způsobem nikdy neskončí a všechno se změní, ale nesmíme se vzdát. Třeba ty škrabošky pojmout tvořivě, nebo šít letní šaty na eventualitu šílených veder. Moje majitelka četných secondhandů se domnívá, že až bude po všem lidé budou chtít vidět a i nosit něco opravdu extravagantního. Takže setavuje takové celé komplety oblečení, jako to dělají slavní návrháři. Stejně odvážně. K tomu budou fotky předtím a potom. V tom víru nápadů se mi zdá jeden docela pozoruhodný. Dlouhá rozšířená sukně asi ke kotníkům, která se zleva doprava zkracuje asi o čtvrt metru.Je to okopírované z jakési konfekce… Sešily jsme spoustu dílů starých jeans a vypadá to opravdu dobře. Ten nápad vzadu delší, vpředu kratší už je opotřebovaný. Jinak hlavně přehnaně široké rukávy a kratší, přehnaně vyspodničkované kratší sukně a pod. Vyfotím to „po“.

Moudd
136 příspěvků 25.3.20 14:06

@Scrabbles Ano,dejte fotky, ať tu je zase i něco jiného, než jen roušky :-)

giuliettka
6128 příspěvků 25.3.20 15:50
@Moudd píše:
@Scrabbles Ano,dejte fotky, ať tu je zase i něco jiného, než jen roušky :-)

A čo toto? :-D Mali by sme si ušiť šasy k rouške. :-) 

giuliettka
6128 příspěvků 25.3.20 15:53

Temperance
2422 příspěvků 25.3.20 19:16

@giuliettka Asi jsem neměla roušku šít ze staré košile… ALE! Vystřihla jsem ji ze zadníhu dílu, takže vlastně pod svetr by to šlo :-D

Vinca_minor
1541 příspěvků 25.3.20 19:25
@giuliettka píše: …a málem ma kleplo jak som stretla policajtov. Oni majú rúšky čierne!

Naši měšťáci mají roušky šité doma v různých barvách, dnes jsem potkala žlutou a růžovou :D

MP blanka
2379 příspěvků 25.3.20 21:25

Ja mám pocit, že práve tie čierne sú teraz žiadané, určite pri mladých. Čierne a pokiaľ možno s nejakým záhrobným, alebo provokujúcim odkazom. Deťom tam namaľujeme zvieratká a kvetinky, romantičkám srdiečka a pusinky, a mladým provokujúcim holt nejakú tú lebku.

MP blanka
2379 příspěvků 25.3.20 21:32

Všimli ste si, ako zaujímavo sú vyriešené šaty pani prezidentky u výstrihu? Už kedysi niečo podobné mala, a teraz je to ešte malinko zaujímavejšie. Každopádne si to môže dovoliť, má pekné ramená aj držanie tela. Okrem toho to nenápadne pomáha pri vyrovnávaní rozdielu medzi hornou a spodnou časťou tela. Keď som to videla v TV, pocítila som silnú túžbu po niečom podobnom / okrem tých gombíkov /, a potom som si so smútkom uvedomila, že žiadne ďalšie šaty nepotrebujem, a nemôžeme si ani ísť kúpiť látky - a zostávajú mi akorát tie rúška. Achich ouvej.

EmilyG.
1314 příspěvků 25.3.20 21:35

@MP blanka shanela jsem dnes rousky do manzelovy firmy, potrebuje opravdu hodne. Jedna krejcova mi nabidla ze mi usije sto ( to je jen na chvili) jedna za 120 Kc.
To mi prijde…

MP blanka
2379 příspěvků 25.3.20 21:55

@EmilyG. :120 Kc sú asi 4€.Nezdá sa mi to veľa, dáva predsa aj materiál. Väčšia firma, ktorá sa teraz na šitie rúšok preorientuje to môže predávať aj lacnejšie, pretože hromadná výroba je proste ekonomickejšia. Som si ale istá, že onedlho bude rúšok dosť, a tým aj cena trochu spadne.

ertz
288 příspěvků 25.3.20 22:36

@EmilyG. Včera mi přišla mailem nabídka od Pleasu 10 roušek za 500,–. Což mi přijde jako dobrá cena.

MP blanka
2379 příspěvků 25.3.20 22:42

@ertz - to je presne to, čo som myslela vyššie. Pleas je veľká firma, a ceny budú nižšie. Zákazník sa môže rozhodnúť. Pochopiteľne bude chcieť nižšiu cenu,, a nebude chodiť za krajčírkou, ktorej to vychádza inakšie, a je to koniec- koncov zbytočný luxus. Mimochodom, aby neboli nejaké pochyby, rúšky, ktoré šijem teraz ja sú pre mesto šité dobrovolnícky, nepredávam.

EmilyG.
1314 příspěvků 25.3.20 22:51

@ertz sehnala jsem za 42 Kc plus DPH. Je platce, takze DPH jako by nic. Pravidelny odber 100 ks denne, jeste neco mame.

EmilyG.
1314 příspěvků 25.3.20 22:52

@MP blanka no prave, jedna klientka kdyz slysela ze shanime nasila nam zdarma. To me uplne dojalo, pani prisla bojacne jestli nevadi kvetovane… uzasna je.

EmilyG.
1314 příspěvků 25.3.20 22:57

@ertz ja to spatne precetla, jo, to je rozumna cena. Ta pani se nam vnutila se slovy jo dnes to tak stoji…nedivim se ze nema zakaznice.

EmilyG.
1314 příspěvků 25.3.20 23:07

@MP blanka je to cca 4,5 eura, pri spotrebe 200 denne, vy byste to mavnutim ruky zaplatila?

MP blanka
2379 příspěvků 25.3.20 23:17

@EmilyG. asi nie, hľadala by som pochopiteľne tiež pokiaľ možno lacnejšie. Ale, ako to už niekde tu, na niektorom vlákne niekto iný vysvetľoval, ak si krajčírka zarába šitím, myslím zákazkovým, nemá pásový spôsob výroby, a robí v malom, budú ceny iné, ako u podniku. Ona to môže ponúkať, a zákazník to nemusí kúpiť. Na druhú stranu ak by tá krajčírka mala trochu obchodníckeho ducha, uvažovala by u vás, pri potenciálnom veľkom odbere, trochu inakšie.

Temperance
2422 příspěvků 25.3.20 23:18

@MP blanka Jenže pořád to šije - aspoň jak tomu rozumím - celé sama, takže moc dolů s cenou asi jít nemůže. A jestli ušije každý den sto kusů… nevím, nejsem švadlena.

zwedavka
1085 příspěvků 25.3.20 23:25

Až skončí akce rouška, budeme mít všichni krásná ouška. :-)

MP blanka
2379 příspěvků 25.3.20 23:29

@Temperance - no viete, je to síce otročina ale aj boj o prežitie. Len máloktorá súkromná krajčírka, pokiaľ teda nemá vychýrenú firmu na dobrom mieste vo väčšom meste, má toľko fajnovej práce, že si môže byť istá, že pohodlne zarobí na chod firmy, na dane a zostane niečo aj pre ňu. Preto bohužiaľ toľké z nich šijú vyložene pod cenu / na nízku cenu nalákajú zákazníčky / a nízký zárobok naháňajú takou tou rýchloprácou a sú v uzatvorenom kruhu. Takže v tomto zmysle som myslela to, že možno tá krajčírka, ktorú spomína Emiy G mohla tú prácu zobrať aj za nižšiu cenu. Ale možno to je práve tá výnimka, ktorá si prácu vyberá?

Stránka:  « Předchozí 1 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 730 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek