Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2660) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EmilyG.
1314 příspěvků 25.3.20 23:55

@MP blanka tak trochu jsem se na madam podivala, vybira a nesije:smiley:.
Nabizi na Fler hadry v kterych bych nevylezla ani na zahradu a muz by se se mnou rozvedl.
Chtela si prilepsit holka, holt se nepovedlo :smiley:

3420
12 příspěvků 26.3.20 00:01

.

MP blanka
2379 příspěvků 26.3.20 00:14

Teraz som našla, že nejaká pani tu, na Sliači predáva rúška po 2.50€ za kus.
Nepoznám, neviem o koho ide, a netuším, aký bude mať zisk, ani ako dlho jej trvá ušitie jedného kusu. Rozhodne ale obchodnícky duch má, včas si zaistila materiál, a snáď bude mať aj kupcov.
PS : ale „ naše “, mestské rúška, sú krajšie ušité! :-)

vlm
5021 příspěvků 26.3.20 06:31
@EmilyG. píše:
@MP blanka je to cca 4,5 eura, pri spotrebe 200 denne, vy byste to mavnutim ruky zaplatila?

Nějak nerozumím té spotřebě, pro zaměstnance, šité roušky jsou pratelné, vytvářím, vyzehlim, mám teď tři, v práci je mám celý den, jednu odpoledne jednu odpoledne, jednu Na cestu. jeste si usiju, teď jsem musela vybavit ještě pár lidí.

porjk
3016 příspěvků 26.3.20 08:42

.Sve důvody má každá strana. Rozdala jsem přes 200 roušek. Spotřebovala jsem povlečení, které jsem neměla ráda, tak mě to nebolelo a všechny použitelné zbytky. Moje sousedka šila taky, ale prodávala. Ks/45.-. Ale materiál si koupila. Na FB ji pak někdo znectil a ona se rozplakala a skončila :(. A teď si říkám, pro jednotlivce OK, ale pokud to někdo potřebuje pro firmu, tedy větší množství, by to za platit měl, má z čeho. Firma jede, svou produkci nejspíš taky nikomu nedarujte, ale prodá. Proč je moje kamarádka ta, která je špatná, když do materiálu vloží své peníze? Ten, kdo ji nikdy nešil, netuší, kolik peněz na jednu ustřihnete z jednoho metru látky. Vidí jen něco velikosti kapesniku se sňůrkama.

Femur
52 příspěvků 26.3.20 08:44

Co si budete šít, až skončíte s rouškami? Já až zpracuju materiál, budu šít synovi bundičku na jaro, materiál jsem si nakoupila těsně před vypuknutím všech zákazů. A pak asi něco pro sebe. Mám tam látku na kalhoty, na sukni a uvidíme. Taky mám ještě látky na trička pro syna. Už se těším.

Femur
52 příspěvků 26.3.20 08:55

@porjk No tak to je docela smutné. Je fakt, že spousta lidí netuší, co je za tím práce. Já jsem si řekla kamarádům o 10 Kč, jen symbolicky a asi taky trochu proto, aby se mi pak nehrnuly nabídky typu: "Když ty šiješ, tak to mi spravíš zip, to je brnkačka.! Nakonec jsem za to místo peněz brala naturálie, med a podobně. Ale třeba v rodině jsem to rozdala a ženským u nás do Penny jsem je taky jen darovala.
Kamarád mi říkal, že kdybych se rozešila, tak by jako firma ode mě vzali větší množství za 50 Kč/kus. To jsem odmítla s tím, že už bych neměla vůbec žádný čas na syna a to je pro mě priorita. Hlavně jsem amatér, tak mi to trvá déle, nejsem profesionál. A za tu cenu vč. materiálu už mi to přišlo, že bych se dřela za pár korun v kapse. Ty další pošlu zadarmo do nemocnice, dělají sbírku u nás v galanterii, to mi přijde lepší. Já na tom nechci vydělávat, ale myslím, že firma si může dovolit spíš zaplatit profesionálovi na rozdíl třeba od těch prodavaček.

EmilyG.
1314 příspěvků 26.3.20 09:04

@Femur ukazte prosim aspon latky… me uz vazne hrabe. I ta zvirata citi ze je divna doba. Pletu po vecerech svetr na sestkach jehlicich, at to pribyva a mam aspon nejakou radost.

ertz
288 příspěvků 26.3.20 09:12

@porjk Já si myslím, že hodně lidí nemá pojem o náročnosti ručních prací. Před dvěma lety jsem viděla v jednom obchodě krásný svetr z merinovlny za 2.500,–. Přišlo mi to moc, řekla jsem si, že si ho raději upletu. Přízi o stejné kvalitě bych přes internet koupila asi za 2000,–. Svetr byl z tenké příze tak asi dvojky-trojky jehlice. To bych pletla hrozně dlouho. Jak nízká by byla cena mojí práce? Když jsem si pro svetr za dva týdny šla - už tam nebyl.
Z důvodu, který uvádíte, šiju jen pro nejbližší rodinu. Už jsem se i dřív s pomocí spálila.

květušína
399 příspěvků 26.3.20 09:15

Myslím si, že tady je to přehledně shrnuto.
https://www.youtube.com/watch?…

Opravdu chudáci živnostníci, kteří museli zavřít své provozovny. Nájem a poplatky jim běží, ale sami nevydělají ani korunu.

Mimochodem, nevím, jak ostatní lékaři, ale sestra od přítele je zubařka, a to co si mohla vyzvednout z výdejního místa, je výsměch.

Femur
52 příspěvků 26.3.20 09:19

@EmilyG. Dám to sem, akorát to musím nafotit.

porjk
3016 příspěvků 26.3.20 09:24

@Femur Já jsem v důchodu, tak jsem mohla šít celý den. A místo v lavici, které se tak uvolnilo, mi přijde taky jako fajn bonus. Myslím, že to byla Giuli, co dávala odkaz na organizaci, která sháněla dobrovolníky. Přihlásila jsem se, ale zatím mě nikdo o šití nepožádal, tak jsem je šila pro toho, kdo potřeboval v okolí. Teď mám z toho dobrý pocit, ale i tak jsem skončila. A jestli bych potřebovala sama něco zašít, opravit, musela bych použít oranžové nebo fialkové nitě, šuple je jinak prázdné :)). A materiál došel. Jediný, komu jsem odmítla, byl byvalý kolega. Chtěl jich 15 a co za to. Řekla jsem, že nic, ale ať si někde sežene nitě, že nemám. Později zavolal, že se tedy poptá jinde ;)

Gorilka
1238 příspěvků 26.3.20 09:28

@květušína Chce to anglické titulky a pustit do světa.

ertz
288 příspěvků 26.3.20 09:32

@porjk Tak to je typické. Kde já bych co sháněl, já to chci hotové a za nejnižší ceny :-) Připomíná mi to známou, která jedné sociálně slabé paní spravovala oblečení a naposled „kalhoty pro dědu“ (rozebrala celý pásek a nahoře vše zužovala, měnila zip..). Při převzetí (za čokoládu v akci) se dověděla " já to ani neperu, já to vyhodím a z charity donesu další". Byla to poslední práce pro dotyčnou.

porjk
3016 příspěvků 26.3.20 09:45

@ertz Nedivím se, ;)

Femur
52 příspěvků 26.3.20 09:49

Tak dávám fotky. Na první fotce je látka na bundičku s letadly - softshell, pak je tam zbytek úpletu s ježečky, ještě na jedno tričko když ho nakombinuji s jinou látkou a pak teplákovina se stavebními stroji. Druhá fotka už nastříhané raglánové tričko s myškami. Třetí je úplet s hasičskými auty, červenou k tomu možná dám na lemy, možná ne. Pak jsou látky pro mě na kalhoty a tričko. Další je úplet asi na legíny na doma, tričko pro mě, nevím.
Poslední fotka je trošku OT. Ale jak jste říkala, že pletete svetr, tak jsem si vzpomněla, že jsem letos upletla malému svetr a byl to pro mě výkon, nejsem moc rychlá pletařka. Bála jsem se, aby z něj dřív nevyrostl, nebo aby nepřišlo léto.
Fakt se těším, až se do toho pustím. Ale šiju jen po večerech, přes den se věnuju synovi a teď bohužel i vaření ve větší míře než obvykle, protože manžel je doma na home office.

MP blanka
2379 příspěvků 26.3.20 09:56

@květušína - to je skutočne dobre urobené, zrozumitelné video. K téme sa už nič nové pridať nedá. Ďakujem za uverejnenie.

Femur
52 příspěvků 26.3.20 09:58

@porjk Mně taky kamarádka poslala bílou nit a tchýně staré, ale nepoužívané povlaky na polštáře, jinak jsem si nějaký materiál nakoupila, jak se minulé úterý otevřely obchody s látkami a samozřejmě jsem zpracovala zbytky látek. Těch ale nebylo moc.

MP blanka
2379 příspěvků 26.3.20 10:03

@Femur : Máte to dobre pripravené. Chuť do podobnej práce a šitie v neskorých hodinách tu poznáme viaceré. Tak nech sa vám darí!

Femur
52 příspěvků 26.3.20 10:34

@MP blanka Díky. Teď jdu vařit. Syn mi jde „pomáhat“.

EmilyG.
1314 příspěvků 26.3.20 10:47

@ertz ale jo, ja hodnotu prace znam hodne dobre. Jen i kdyz si rikam ze uz me nic neprekvPi, porad prekvapuje, jako tahle aktivni baba kdyz se dozvedela ze shanime nabidla tuhle cenu.
Firma na to ma, kdyz to potrebuji tak je natahnu to je filosofie mnoha lidi…a nikdo nevidi ze treba jede zadarmo, energie atd…chtela jsem si postezovat, jsme zasobeni, slusni lide existuji a jedeme dal.
Makam tady od rana, to si klidne zavre banka, osobni banker je doma na HO a vi taky ho.

EmilyG.
1314 příspěvků 26.3.20 10:52

@Femur to je moc pekne, mate i overlock? Ja nemam, chtela jsem si koupit babylock co doporucovala Giulli, Jenze jsem sikovna starenka! lpocatkem l eta jsem si prelomila pater, tak nemuzu moc dlouho sedet, tak jen pletu.

giuliettka
6128 příspěvků 26.3.20 10:54

@EmilyG. Skúsim od šéfa zistiť odkiaľ berieme my ak tak ti dám echo ale až popoludní. To sťahovanie firiem z kože, lebo veď podnikateľ sa mi tak hnusi, že by som plakala. Som zvedavá čo budú poniektorí robiť po koronavir až im ten podnikateľ firmu zavrie a viem že takých bude… babis s nahradami podnikateľom vyjebal fest.

EmilyG.
1314 příspěvků 26.3.20 10:59

@giuliettka Jsi hodna, ale uz mame, neco jsme dostali a neco koupili, sici dilny jedou!
Nekteri jsou neuveritelni, treba pan co opravuje stroje udelal balicky s nitema, do kazdeho pridal male cvakacky, zadarmo pro ty, co nemaji moznost koupit a chteji sit. Ti co nesiji mu tam nosi aspon latky.
Hodne lidi je slusnych.

Yaay
336 příspěvků 26.3.20 13:08

Hmm, v americkych fB skupinach pani pise, ze kamaratom predava za $5 za rusko, aby pokryla cenu materialu. No neviem, za $5 si v USA kupi aspon pol metra latky. Priznam sa, ze som sa pod jej prispevkom zacudovala, mozno sme s kamaratmi divni, ale peniaze za ruska by som od nich nechcela, ani oni odomna.

• nemam nic proti predaju rusok, kto na to ma, nech zaplati, kto nie, usit to v ruke nie je nijako tazke. Alebo obviazat okolo tvare satku.
Stránka:  « Předchozí 1 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek