Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2660) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Femur
52 příspěvků 26.3.20 13:11

@EmilyG. Nemám, šiju cikcakem, a jde to. Díky synovi a jeho tričkům jsem se to naučila. Moje Veritaska má navíc dvojjehlu, takže tou dělám okraje. O overlocku jsem přemýšlela, ale zatím se na něj nechystám. Uvidíme.

Puffin
250 příspěvků 26.3.20 18:47

@porjk Šiju v rámci městského systému, přivezou mi domů nastříhané látky, odvezou hotové roušky, předají dál (nemocnice, charita…). A dost jsem ocenila, když přidali i nitě, už jsem měla jen zbytky tmavých.

porjk
3016 příspěvků 26.3.20 18:58

@Puffin To je dobrý systém. Přijde mi fér, že si materiál objednavatel dodá. Jde tomu na půl cesty naproti. Já už došila, není z čeho a ven pro povahu onemocnění mého muže se nedostanu. :(

Puffin
250 příspěvků 26.3.20 20:27

@porjk Myslím, že to je celý systém vzájemné pomoci. Látky jsou evidentně z různých starých lajntuchů (tímto vzpomínám na babičku, která toto slovo používala). Takže myslím, že i materiál je dar. Nitě jsou naštěstí nové.
Podobným systémem se tady začínají tisknout štíty na 3D tiskárnách, přivezou materiál, odvezou hotové štíty…

VeronikK
1184 příspěvků 27.3.20 13:53

@Puffin u nás taky obec koupila látky a tkalouny, nit jsem měla:-) Nejdřív jsme s dětmi vyzkoušeli prototypy z našich zásob, pak jsem z té látky od obce ušila roušky. Dávají je do obchodu, starším lidem a tak. Tkaloun rychle došel, musela jsem si šít šňůru, nic není k sehnání už 14 dní. Nit jsem teda ještě dokoupila, normálně je měli.

giuliettka
6128 příspěvků 27.3.20 22:47

https://www1.pluska.sk/…kaju-aj-deti?…
viete čo ľudia, asi si fakt radšej dám rúško čo ušil niekto tu v cz, alebo na Slovensku na kolene, ako to z číny.

whitehorse
231 příspěvků 28.3.20 06:20

Už jsem zde dlouho nebyla, tak se snažím docitat. Nam nejvíce vyhovuje tento typ, i když je na usiti o něco pracnejsi. Lépe nahoře přiléhá k nosu a dole k bradě.
Včera poprvé zasedla ke stroji i dcera, která se mu jinak vyhýbá jak čert kříží, a pod dohledem usila svůj první vyrobek-rousku.

porjk
3016 příspěvků 28.3.20 06:45

@whitehorse Koukala jsem na na na You tube, vypadá dobře a zdá se hlavně, že dobře sedí.

whitehorse
231 příspěvků 28.3.20 07:18

@porjk Já ji právě viděla u sousedky a požádala o navod. Tak jsem dostala odkaz právě na youtube z japonska.
A k brylim mi nejvíc vyhovuje https://www.caramilla.cz/…rih-a-navod/ s dratkem.
Ale obdobně jako někteří další mám problém s dýcháním přes cokoliv, natož 2 vrstvy látky.
Synovi jsem usila z jedné vrstvy (aby se mu lépe dychalo) a za půl hodiny ji měl dost vlhkou.

s_sirena
36 příspěvků 28.3.20 14:52

@whitehorse ta vypadá hodně dobře, nedala byste odkaz? Zkouším všechno možné, mě nejlíp sedí ten kačeří zobák, ale zase to není moc hezké ????

Sheba
369 příspěvků 28.3.20 15:16

Já taky vyzkoušela v rámci domácího šití víc typů roušek. Mně nejvíc na dýchání vyhovuje takový „náhubek“.Prostě prostor před nosem na dýchání. Ta placka na nos mi rychle vlhne a víc mě dusí. Koukala jsem, že na Aukru teď bylo na prodej 15 stran podomácku ušitých placatých roušek. Někde za až nehorázné ceny.

benyka
8179 příspěvků 28.3.20 15:16

Dneska v noci se mi podařilo vymyslet bezkonkurenčně nejrychlejší (na výrobu i nasazování) a nejjednodušší roušku díky tomu, že jsem kdesi v šuplíku našla zapomenuté zkracovače. Není to žádná krejčovská hitparáda, je hlavně funkční. Pro praní a žehlení se dá roztáhnout na placku. Ten vlizelín je trošku tlustší a je tam proto, aby držel textil před ústy na distanc při vdechování, ale dá se použít i jako kapsa pro složený papírový kapesník na pohlcování vlhkosti. Šňůrka (je jenom jedna!) se vede nad/za ušima a dá se utahovat buď v zátylku, nebo pod bradou.

whitehorse
231 příspěvků 28.3.20 20:27

@s_sirena je to tento odkaz    https://www.youtube.com/watch?… 
Existuje i varianta, která je o něco složitější, ale má kapsicku na filtr.

s_sirena
36 příspěvků 28.3.20 21:42

@whitehorse děkuju, vyzkouším ho…

mimi
232 příspěvků 29.3.20 19:40

Moja vikendova bilancia - 6 ks rusok. Rozne velkosti, mama ma takmer detsku a drahy zase vacsiu. Dve rusky idu hned dalej, a jedna je trochu nesikovna, tak zostane iba ako zasoba. A jedna je z tricka, uplet sa mi horsie sil. Skusala som dva strihy, ale ktorykolvek najlepsie sedi, ked ma na nose drotik.

Temperance
2422 příspěvků 29.3.20 23:09

@whitehorse To vypadá sympaticky, taky to zítra zkusím.
Edit: překlep

Příspěvek upraven 29.03.20 v 23:32

isko
1757 příspěvků 29.3.20 23:13

Už jsem úplně zblblá.
Vyskočila na mě ta reklama tady na MP na švadleny a já čtu „Kdo vám ušil ty krásné roušky?“

EmilyG.
1314 příspěvků 29.3.20 23:24

@isko prosim rousky ne. Nesije nekdo neco jineho pekneho, treba @Jordaan?
Pani @Blanka?

whitehorse
231 příspěvků 30.3.20 07:13

@EmilyG. ušila jsem si dvě trička (z toho na jedno mi tady ležela látka rok) a kalhoty palazzo - nemohla jsem jim v té Dianě odolat, tak prozatím zkušební materiál v nositelném provedení a pak snad ze lnu.
K tomu jsem opravila pro dceru na šatech na Animefest rukávy - měla je krátké, takže už konečně je bude moci obléknout (když ted Animefest přesunuli na srpen) a snad jí v tom nebude takové horko jako v jiném kostýmu který chtěla (kabát s kožešinou na konci rukávů a šálou a k tomu vyšší boty). A konečně jsem si na cardigan přišila kapsy, které mi tam chyběly. Takže něco nového i dořešit resty.

MP blanka
2379 příspěvků 30.3.20 10:12

@EmilyG. - aj ja som si tu nedávno povzdychla nad tým, že nič iné ako rúška teraz nešijem. A ani to, že skúšam, podobne ako mnohé iné dievčatá tu rôzne typy, a aj látky sa obmieňajú, človeka moc neuspokojí. Preto som sa vyložene tešila na ušitie obyčajných elasťákov pre vnučky, z materiálu, čo ostal z mikin. Ešte ožehliť a vtiahnúť gumu a koniec zábavy. Tým som vyčerpala svoje možnosti a tak odteraz budem čakať, až sem niekto pridá niečo poriadne.

DanielaS
5077 příspěvků 30.3.20 11:18

Ja bych tak sila neco jineho nez rousky! Misto toho topim, varim, pracuju na pocitaci a koukam z okna samoty na srnky.

giuliettka
6128 příspěvků 30.3.20 11:53

@DanielaS Držím Vám v tej Itálii palce.

EmilyG.
1314 příspěvků 30.3.20 14:09

@MP blanka to je pekne, bude velka radost!

MP blanka
2379 příspěvků 30.3.20 17:23

@EmilyG. ďakujem, ale obe vieme, že toto nie je to, čo by naše oko potešilo, iba taká z núdze cnosť. A teraz hurá na ďalšiu várku rúšok! :-)

whitehorse
231 příspěvků 30.3.20 18:14

Tak ještě přidám fotky k tomu mému příspěvku.

Stránka:  « Předchozí 1 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek