Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2735) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
6710 příspěvků 4.5.20 10:52

@EmilyG. Ja včera roušky a jednu som zvrzala. :-)

EmilyG.
1693 příspěvků 4.5.20 10:53

@giuliettka neverim! Tvoje zvrzany= muj mistrovsky kousek.

giuliettka
6710 příspěvků 4.5.20 10:56

@EmilyG. Nemôžem pridať foto som na mobile, dodam popoludní. Fakt je oskliva. :-)

EmilyG.
1693 příspěvků 4.5.20 11:06

@giuliettka neverim! Jedine bys sila potme!

MP blanka
2475 příspěvků 4.5.20 12:44

@Porkpiehat - neriešim spôspb našitia gombíkov na rukávoch pánskych sák nejako zásadne. Na ten posledný obrázok som narazila pri čítaní nejakého blogu o úpravách odevov/ dlhý rukáv / a pritom som si spomenula, že som už niečo také, a opakovane, videla. A ako doložili aj ďalšie dievčatá tu, nie je to až taká výnimka. Prikláňam sa k tomu, že je to trošku zúfalá snaha prísť za každú cenu s niečím novým, originánym, nevšedným. Veď sme už zaregistrovali aj rôznofarebné gombíky na jednom saku. Ale ako hovoril pan mlynář z Babičky - Proti gustu žádný dišputát. To, že sa to mne nepáči, nech nikoho nevyrušuje. :-)

volfish
944 příspěvků 4.5.20 13:47

Šicí stroj na kličku má Bernadette Banner z youtube, funkční originál někdy z 19? století. (na obrázku ten vzadu)

giuliettka
6710 příspěvků 4.5.20 15:38
@EmilyG. píše:
@giuliettka neverim! Jedine bys sila potme!

Mala som svetlo, dokonca aj žiarovka na stroji funguje, ale zistila som, že neviem pekne olemovať bez zažehlenia. :-D
Ostatné som už poctivo žehlila.

Temperance
2508 příspěvků 4.5.20 16:03
@EmilyG. píše:
@giuliettka neverim! Tvoje zvrzany= muj mistrovsky kousek.

EmilyG. měla pravdu :-D

giuliettka
6710 příspěvků 4.5.20 16:08

@Temperance A dnes som chcela kúpiť rúšku Českej pošty, ale pani povedala, že to majú len pre seba. Bola taká žltučká s trúbkou. :-D

Temperance
2508 příspěvků 4.5.20 17:15

@giuliettka Nechte se zaměstnat u České pošty a dostanete ji taky ;-)

EmilyG.
1693 příspěvků 4.5.20 18:56

@Temperance to byCh si to radsi vysila sama! Vazne, me pripada ze prace u posty je za kazdeho rezimu nedocenena.

MP Janka
567 příspěvků 6.5.20 16:31

Trocha recese :-D Kvalita šití nic moc. Je to moje první věc na nošení, když nepočítám roušky. Ale neodolala jsem pokušení se sladit s rouškami, když je ještě nějaký čas budem nosit.
Kdybych byla víc sžitá se strojem a ten by fungoval a pořádně utahoval stehy ( ale jo, aspoň se netrhaly nitě), tak by to byla i zábava.
Teď jdu doplnit zásobu roušek. 5 ks je pro mě málo, nestíhám sušit.

Alterations
743 příspěvků 11.5.20 15:18

@MP blanka Ty přehnaně hustě našité dírky na rukávech pánských sak a z toho ty překrývající se knoflíky se objevují už dlouho. Teď je nový " trend". Poslední dva knoflíky odspodu rukávu se dají ležérně rozepnout. Je to roztomilé, pokud není třeba rukáv zkrátit. Kupovala jsem sako vnukovi a prodavač v obchodě Pietro Filipi mi vehementně tvrdil, že rukávy jsou akorát. Mně i vnukovi se zdály delší asi o 1,5 cm. Zřejmě si myslel, že je chceme nechat zkrátit od jejich krejčího. Vsadila bych se, že ten jim odmítá rukávy s prostřiženými dírkami zkracovat. Rozhodla jsem se je zkrátit sama. Naštěstí první knoflík byl hodně daleko od kraje rukávu, takže jsem zkrácení o asi l,25 cm mohla, i když s obtížemi udělat. O víc by rukáv rozhodně zkrátit nikdo nedokázal. Výrobci a obchodníci jsou do jisté míry sebevražedně proti sobě, když dírky prostřihují, protože spousta mužů má kratší ruce. Setkávala jsem se s potřebou zkrácení i o 9 cm!

benyka
8320 příspěvků 11.5.20 15:48

@Alterations Teď jste mi připomněla ten pocit zmaru, když jsem při jednom z raných pokusů o kostým prostřihla poslední knoflíkovou dírku na sáčku až ven. Naštěstí to byl kabátek do pasu s našitým šůskem, takže když jsem se přestala držet za hlavu a zchladla, tak jsem ho zkrátila asi o 4 cm a nikdo nic nepoznal.

volfish
944 příspěvků 11.5.20 16:49

Šicí stroj na ruční pohon v akci
ano, jsem tím fascinována a pro tuto chvíli neschopna myšlenku opustit.

MP blanka
2475 příspěvků 11.5.20 18:04

@Alterations : rukáv s prestrihnutými dierkami sa skutočne dá skrátiť takmer o 2 cm - v závislosti od vzdialenosti prvej dierky od okraja, ale pre moje oči to nevyzerá úplne dobre, je to také nepomerné, gombík tak blízko od kraja. Ale ako píšete, aj keď je to pracnejšie, dá sa to, a účel to splní. Ešte pracnejší je taký spôsob, že vypárate rukávy, a skrátite ich dĺžku v hlavici, takže vzhľad rukáva sa vôbec nezmení. To sa ale oplatí až pri zložitejších úpravách, keď je treba rozhodiť celé sako.
Ešte malé PS.- ak ste skracovala rukáv o 9 cm, to ste asi tiež musela prerobiť aj sako, nie?

MP blanka
2475 příspěvků 11.5.20 18:18

@volfish : dáma je perfektná, a dôsledná. Všimla ste si toho látkového náprstku? Zatiaľ som nepočula, že by sa také kedysi používali, ale je to vlastne uveriteľné.

benyka
8320 příspěvků 11.5.20 18:32

@MP blanka To bude spíš kůže.

MP blanka
2475 příspěvků 11.5.20 18:53

@benyka - aha, no jasne, máte pravdu.

volfish
944 příspěvků 12.5.20 08:13

@MP blanka ano, je kožený, má starší video, kde ukazuje jak vyrobit a rozhodně se takové dřív používaly.

A dívali jste někdo na to video až do konce? Tuším se tady taky kdysi řešil vliv korzetů na zdraví - tak je tam jedna hezká názorná ukázka.

Uživatel je onlineJudy24
1119 příspěvků 12.5.20 10:54

Bernadette Banner je obecně naprosto báječná. Kdo umíte anglicky, hrozně doporučuji její videa, má krásnou angličtinu (a vždycky pořádné titulky!) a je extrémně důsledná ve snaze být historicky přesná (myslím, že to má i vystudované). V kontrastu s tím, že bydlí na Manhattanu, je to o to vtipnější. Jo a smysl pro humor má taky skvělý.
Já ji začala pořádně sledovat až před nedávnem, tak na ni teď koukám pořád.

Alterations
743 příspěvků 12.5.20 12:34

@MP blanka Zažila jsem to kdysi v Anglii. Jen se dole musel rukáv zúžit. Dírky se nedělaly. Zkracování rukávu z rukávové hlavice jsem nezažila a nějak si nedovedu představit, že to stojí za to a vypadá to dobře. Přece jen loket se dostane výše… To extrémní zkracování je vždycky problém, ale někteří lidé to potřebují a chtějí za každou cenu.

MP blanka
2475 příspěvků 12.5.20 12:49

@Alterations :samozrejme skracovanie rukáva cez hlavicu je, ako som napísala komplikovanejší spôsob, ako iba zahnúť záložku v D. O. Bežne by som to ani nerobila, resp. zákazník by to nezaplatil. Ale zo dvakrát / jeden bol taliansky oblek pána čo schudol 20 kg a druhý uniforma, kde bolo treba tiež prerobiť takmer všetko / som to robila. Keď už máte rozobrané sako takmer na súčiastky, je to hračka. Samozrejme, že sa musí upraviť všetko, takže napr. u tých rukávov aj šírka / pretože aj šírka obleku / a aj jeho tvar, a pritom treba dať veľký pozor, aby sa neprimerane nezúžila práve tá hlavica. Sú to náročnejšie opravy, ale takéto výzvy mám rada. Priznávam, že mi to prináša také profesné uspokojenie.

Temperance
2508 příspěvků 14.5.20 21:09

Jsem se sebou spokojená :-) Nebudu předstírat, že je výrobek dokonalý, to rozhodně není, ale nemusím se za provedení stydět. Vzhledem k tomu, že to je po 75 rouškách a 3 záclonkách můj první samostatný projekt, tak to docela ujde.
Pravda, látka mohla být splývavější, ale je na omak moc příjemná, 100 % bavlna, lehce pruží. Odpad minimální (oproti návodu jsem si podle jiného návodu udělala kapsu a zbylo mi cca 19×38 cm - kromě malých odstřižků), to mám ráda. Délka přesně ke kolenům.

EmilyG.
1693 příspěvků 14.5.20 21:17

@Temperance jste moc sikovna!

Stránka:  « Předchozí 1 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek