Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2753) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Femur
292 příspěvků 17.5.20 12:15

@EmilyG. Kamarádka měla umělý nehty, ale přirozený, krátký, bez barev, něco jako francouzská manikúra, vlastní nehty měla mizerné, to vypadalo docela hezky. Mně na tom vadí ty různé ozdobné barvy, přeplácané se třpytkami. Proti umělým nehtům jako takovým nic nemám. Ale máte pravdu, asi taky záleží, kdo vám to dělá.

LaalaB
787 příspěvků 17.5.20 12:40

:-D Konečně někdo, kdo má stejný názor jako já. :-) Já jsem si už právě dávno všimla, že ty nejpestřejší nehty mají nejzanedbanější pokladní v obchodech. Ne že by byly samy, ale u nich si toho člověk nejvíc všimne, když jim kouká na ruce při markování nákupu. A právě taky si vždycky kohokoliv s umělýma dlouhýma zdobenýma nehtama zařadím do téhle kategorie :-( Ale evidentně jsem s takovým názorem ve svém okolí ojediněná. Podobnou věc si myslím o „umělém“ obočí. Mám dvě známé, které dělají mikroblading, takže se mi FB umělým obočím hemží. Stejně jako umělé nehty pro někoho s mizernýma nehtama, je mikroblading dobré řešení pro někoho s mizerným až žádným obočím. Ale ono to vypadá jaksi až moc dokonale a bije mě to hrozně do očí, když k tomu není příslušný makeup, učes, oblečení, což často není.

Femur
292 příspěvků 17.5.20 12:53

@LaalaB Mám kamarádku s alopecií. Nemá vlasy, nosí paruku z pravých vlasů, nemá obočí ani řasy. Obočí má vytetované, ale trošku si je dokresluje, protože to vytetované je stejně trošku nepřirozený odstín. Řasy si tedy nelepí, ale dělá si tužkou linky. Už se s tím smířila, jí vypadaly vlasy v druhém těhotenství. Vypadá dobře a kdo to neví, tak to na první pohled nepozná.

LaalaB
787 příspěvků 17.5.20 13:01

@Femur To je bezvadné, pokud to někomu takhle pomáhá, umí to nosit a může se díky tomu cítit líp. Já jsem mluvila spíš o případech „je to umělé, bezúdržbové a už se o nic dalšího nemusím snažit“.

Birdonawire
453 příspěvků 17.5.20 13:19

Z článku na iDNES, v placené části:
Jedna paní z centra Ostravy si často objednává zboží z internetové parfumerie i e-shopů s módou, jezdím k ní i několikrát do měsíce. Vždycky přemýšlím, jak vypadá, když jde ven, protože mně otevírá zásadně už přes rok ve stále stejném triku. Tipuju jí nějak kolem padesátky. Je dost objemná, triko je velmi tenké a krátké. Kalhoty nemá, podprsenku taky ne. Několikrát se stalo, že na mě čekala už u vchodových dveří. Bydlí v centru města, kolem chodí dost lidí. Stojí tam v tom triku, které vypadá, že měsíce nebylo v pračce, nebo že si s ním už pračka neporadí. Přitom si pořád kupuje kosmetiku a oblečení za tisíce korun měsíčně.“
Zdroj: https://www.idnes.cz/…tahy-sex_jup

Birdonawire
453 příspěvků 17.5.20 13:20

Ale s tímhle tématem patříme do jiné diskuse. :-)

LaalaB
787 příspěvků 17.5.20 13:26
@Birdonawire píše:
Ale s tímhle tématem patříme do jiné diskuse. :-)

To je pravda. Já jsem se jenom nechala unést. :-)

Birdonawire
453 příspěvků 17.5.20 13:29

@LaalaB Nebyla jste první! :-)

Uživatel je onlinePorkpiehat
2174 příspěvků 17.5.20 13:34

@LaalaB Ve Francii se také pořád opakovalo, že roušky jsou pro zdravotníky a že si lidé jejich nošením mohou spíš ublížit. Dokonce mluvčí a mediální poradkyně prezidenta v nějakém rozhovoru v TV pronesla ve snaze obhájit nepotřebnost nošení roušek něčím v tomto stylu „já nevím jak vy, ale já neumím roušky používat“.
Takže roušky nosili jen výstředníci a podivíni (třeba já :-) ). Teď jsou povinné v dopravních prostředcích, ale někteří Francouzi nejspíš považují nošení roušek za omezení svobod a práv, a ignorují je. A o tom, že někdo ve Francii bude dokola nosit papírovou nebo nepranou látkovou, vůbec nepochybuji. Špindíry a špindírové jsou po celém světě.

Uživatel je onlinePorkpiehat
2174 příspěvků 17.5.20 13:52

„Sundat si roušku, když se vrátíme do auta, je jako sundat si podprsenku, když se vrátíme domů“.
Když jsem tohle četla na FB kamarádky, tak mě to opět přivedlo k zamyšlení, proč mi pořád někdo podsouvá, že si musím doma sundat podprsenku, abych si ulevila. Mám dobře sedící podprsenky, nemám přehnaně citlivou pokožku, tak můžu zůstat v podprsence celý den, aniž bych pociťovala nějaké nepohodlí. Naopak mám divný pocit, když si podprsenku sundám, protože mám větší prsa a i když na ně gravitace ještě nějak zvlášť nezapůsobila, tak je mi chození bez podprsenky nepříjemné, přijdu si neupravená (a až skoro vulgární).
Takže abych se vrátila k tomu příspěvku - potřeba sundávat si ihned roušku může pramenit z toho, že ta rouška nesedí, stejně jako sundávání podprsenky může být zapříčiněno špatnou podprsenkou.

Uživatel je onlinegiuliettka
6734 příspěvků 17.5.20 14:16
@Femur píše:
@EmilyG. Moje máma tomu říká „navrch huj, vespod fuj“. Ty křiklavé dlouhé umělé nehty se mi strašně nelíbí. Jak to na někom vidím, hned si ho „zařadím“ :-). S mamkou jsme tomu říkaly „ona je taková zdobná“. Takový ty vysoký nalakovaný účesy, dneska i se spoustou barev, deset zamotaných řetízků na krku, na každým prstu dva prsteny (včetně palce :-) ), pestré oblečení se třpytkami a k tomu ty pestrý drápy. :-). Ale pořád je takový „styl“ na některých lidech vidět. Když k tomu nemá to oblečení ušmudlané, tak si říkám, její věc jak se strojí. Ale bohužel to často je doprovázeno tou špínou, zmačkaností atd.
Účesy som na tom ihrisku nehodnotila, jak teraz boli tie kaderníctva zavrete. Sama som 2 mesiace chodila jak strašidielko Fanfulínek. :-D
lorens
2446 příspěvků 17.5.20 14:55

Tady se to poslední dobou stalo politickou záležitostí, máme ten volební rok. Nenosiči jsou bezohlední, nevzdělaní a vůbec úplně blbí voliči Trumpa, kteří chtějí nakazit a vyvraždit babičky, dědečky, slabé a nemocné, protože přece můžou mít bezpříznakové příznaky, jak se vyjádřil jeden dotázaný hollywoodský odborník. Zdejší (myslím konkrétně, kde se pohybuju já) babičký a dědečkové se musí cítit velmi bezpečně. Chodím denně na procházku přes dvě sídliště, kde můžou bydlet jenom lidi 55+, v praxi spíš 65+ a roušku jsem ještě nezahlédla krom jednoho případu, co pracoval na zahrádce za domem v plné polní - brýle, latexové rukavice, rouška. Jediný živáček, co narušil prostor kam až oko dohlédlo, jsem byla já. Prošla jsem kolem asi 25m od něj. Nenosí ani mí sousedé penzionovaní lékaři a zdravotní sestry. Ani, když je potkám v supermarketu. Teď začne být hodně přes 30° a vlhko, nebude jednoduché v roušce dýchat, tak je budou lidi nosit po kapsách, na krku, válet v autě a nasadí při vstupu do klimatizovaného prostoru. Každý musí dělat to, co považuje za správné a prospěšné. :)

Příspěvek upraven 17.05.20 v 15:19

6734 příspěvků 17.5.20 15:09

@lorens Ste ma zmiatla, ja som myslela, že Trump je protirúšový.

lorens
2446 příspěvků 17.5.20 15:20

@giuliettka Trump nenosí, správný demokrat nosí. :)

LaalaB
787 příspěvků 17.5.20 16:04
@Porkpiehat píše:
„Sundat si roušku, když se vrátíme do auta, je jako sundat si podprsenku, když se vrátíme domů“.

Já bych asi nějak nevěděla, jak tohle pochopit :-). Mně by přišlo logické roušku v autě sundat, ale podprdu doma nechat.

lorens
2446 příspěvků 17.5.20 16:26

I špinavá rouška plní svou základní funkci - zachytit prskance při mluvě, kýchání, kašlání. Z tohoto pohledu je jedno, jestli v autě sundáte.

DanielaS
5102 příspěvků 17.5.20 19:36

Napadlo mě, že jsem sem nakonec nedala domeček - přehoz přes stůl, který jsem klukům ušila k Vánocům.

Temperance
2512 příspěvků 17.5.20 23:13

@DanielaS Krásný! :-)

6734 příspěvků 22.5.20 15:14
@lorens píše:
@giuliettka Trump nenosí, správný demokrat nosí. :)

Podľahol. :-D

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 22.5.20 17:27
@giuliettka
@giuliettka píše:
Podľahol. :-D

Podlehnul aby nepodlehl

Moir
2386 příspěvků 23.5.20 08:45

@giuliettka ale jen na chvíli, protože jinak by tam nepustili ani prasidenta, pak si ji zase sundal a blábolil o tom

DanielaS
5102 příspěvků 23.5.20 11:31

Dětské kalhoty 141 z Burdy 4/2014. Mají být dívčí, ale usoudila jsem, že ve velikosti 98 bude stačit otočit zapínání (stejně falešné). A udělala jsem je jako kraťasy. S výhodou jsem na štepování spotřebovala všechny ty zbytky prošívacích nití za léta spravování riflí.

EmilyG.
1694 příspěvků 23.5.20 11:41

@DanielaS jsou krásné.

DanielaS
5102 příspěvků 23.5.20 11:43

Dá se nějak v domácích podmínkách poznat, jestli je tkanina bavlna nebo směs bavlna a hedvábí? Je to čistě přírodní, to jo. Mušelín Missoni, takže hedvábí by se mohlo vyskytovat, na omak je to takové zvláštní. Nápis na okraji k materiálu noc neříká, ptala jsem se v kartounce (ehm… jak se říká tiskárně na látky?).

whitehorse
262 příspěvků 23.5.20 12:02

@DanielaS zkusila bych zapálit nit z osnovy a utku. Hedvabi fakt smrdí jak spálené vlasy, bavlna ne. a uvidíte, zda hoří a smrdí stejně.

Stránka:  « Předchozí 1 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek