Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2738) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
2508 příspěvků 14.5.20 21:23

@EmilyG. Jste velmi laskavá :-)

Femur
287 příspěvků 14.5.20 21:50

@Temperance Prima, že sem někdo zase dal nějaké šití. Je to skvělý pocit, když se něco povede, viďte. S čím je budete nosit?

Temperance
2508 příspěvků 14.5.20 22:04

Nejspíš s bílým tričkem/halenkou. Možná s tmavěmodrým, další se uvidí. Pestíky na kytkách a některé kontury jsou fakt zlaté, látka je japonská, koupená u Mráze ve slevě.

ertz
405 příspěvků 14.5.20 22:39

@Temperance Jste dobrá a rychlá. Co bude příště? Už ty šaty :-)?

Temperance
2508 příspěvků 14.5.20 23:13

@ertz Jsem velmi pomalá. Několik dnů jsem na to vůbec nesáhla, jindy jen chvilku. Dávala jsem si pauzy na přemýšlení nebo když jsem byla unavená a nesoustředila bych se.
Zatím zůstanu ještě u letních kalhot, až narazím na vhodnou lehkou látku.

LaalaB
787 příspěvků 16.5.20 19:57

V Anglii to s tím kutilstvím není zas tak zlé. Nejsou tak šikovní jako Češi, ale úplně mimo nejsou. Nářadí má doma snad každý, co s ním provádí, to už je jiná věc :-) Ale je fakt, že DIY se tu překládá jako Destroy it yourself.
A šít už taky dost pozapomněli/y, i když zrovna mé dvě nejlepší anglické kamarádky mají aspoň snahu. Že by se tu šily podomácku roušky si neumím představit. Vlastně jeden ze dvou zásadních oficiálních důvodů, proč se tady roušky nenosí, je to, že roušky potřebujou zdravotníci. Že by bylo možné je ušít podomácku, asi nikoho ani nenapadlo.

giuliettka
6710 příspěvků 16.5.20 20:09

@LaalaB Dnes som strávila deň na ihrisku. A môžem vám povedať, že tu sa síce roušky nosia, sú tu tvary, vzory, materiály čo hrdlo ráči a dům dal, ale dnes som si uvedomila, že tu sa to neperie. Alebo keď perie tak biele s čiernym a zeleným, lebo škoda vody. Tie rúšky vyzerajú jeté fest. Takže je možno lepšie nič na hube nemať a Angličania majú viac rozumu ako my.

lorens
2440 příspěvků 16.5.20 20:40

@LaalaB Moje americká sousedka ušila asi dvě stovky pro potřebné. Sama nenosí. :)

@giuliettka Kdyby byly jenom doporučené jako tady, dost lidí by je nenosilo. Když musí, tak nosí. Doma sundají a pověsi na háček vedle kíčů a na praní kašlou. Mám podozření, že tady na praní kašle i značné procento těch, co dobrovolně nosí.

giuliettka
6710 příspěvků 16.5.20 21:28

@lorens Dnes som povedala kamarátke čo tam bola s nami, že dúfam, že si to tí ľudia v rámci dezinfekce aspoň žehlia. Vysmiala ma. Vraj som blbá a v dnešnej dobe už nikto nekupuje materiály čo potrebujú žehličku a nikto nežehli ani oblečenie, nie to rúšku. Ze ona ani žehličku nemá. Tak sme potom pozorovali aj oblečenie tých ľudí. A nakoniec sme sa obe zhodli, že je to vidieť, kto žehlí a kto nie. (ona nakoniec skonštatovala že si pôjde žehličku zakúpiť) takže tomu, že to zavesí niekto na háčik ku kľúčom a nosi to už od nariadenia bez prania fakt verím.

Femur
287 příspěvků 16.5.20 21:49

@giuliettka Přesně toho jsem si na dětském hřišti všimla taky. S tím, že rodiče sedící na lavičkách je měli sundané, tak půlka dětí taky. A v různém stadiu ušmudlanosti. To fakt nemá cenu to nosit. Já je vždycky hodím do sáčku a když se nahromadí, vyvařím je, usuším a vyžehlím. Máme jich víc celá rodina. A všimla jsem si, že někteří nosí ty jednorázovky opakovaně, mají je dost špinavé.

vlm
5128 příspěvků 16.5.20 22:03

@giuliettka @Femur taky mají dostatek často venku nosy, to mě doslova vytáčí, všímám si toho na nákupu ale i v televizi, diskuze - frnak venku a pořád roušku popotahuje. rousku mám v práci celý den, mluvím, nikam mi"nepochoduje",kdyby to dělala, buď jí upravím nebo vyhodím.

Sheba
375 příspěvků 16.5.20 22:16

K tomu praní roušek: náš soused, už hodně starý pán, nosí stále jednu roušku bez praní a jen jí obrací strany.Je to ta jednorázová, co má jednu stranu zelenou a jednu bílou. Tak jsem mu dala 2 roušky, co jsem šila, ale stejně je nenosí, protože už je prý zvyklý na tu svou původní :-)

Femur
287 příspěvků 16.5.20 22:22

Já jsem si včera v látkách užila nákup. :-) Softshell pro syna na kalhoty ve slevě, látku na tričko pro mě a hlavně několik kousků látek na roušky. Budu šít ještě kamarádce, až bude kluky posílat do školy, aby jich měli víc, a pro sebe taky, něco v barvách, které nosím. Viděla jsem jednu slečnu, která byla elegantně oblečená a roušku měla do barvy k sukni (a čistou) - hořčicová :-) to sice není moje barva, ale nadchlo mě to.

Femur
287 příspěvků 16.5.20 22:24

Edit: Dvakrát stejný příspěvek.

Femur
287 příspěvků 16.5.20 22:39

@Sheba To je hnusný, ale je to běžná praxe. To jsou nám ty roušky celkem k… Můj brácha nosí nákrčník a vždycky si ho jen přetáhne přes nos (přestože jsem mu dvě roušky ušila) a dnes se mi svěřil, že zjistil, že už mu smrdí. :-(

LaalaB
787 příspěvků 16.5.20 23:15

To se fakt divím, že se s těma rouškama lidi nenaučili zacházet. Myslela jsem si, že to je místní specialita, protože tady žádná osvěta v tomto směru není.

benyka
8320 příspěvků 16.5.20 23:26

@LaalaB Ono dost záleží na tom, kolik těch roušek člověk má. Celkem chápu, že drbat se stále dokola s vyvařováním několika málo kusů musí být docela otravné. Když jich má člověk třeba dvacet a může je jednou za čtrnáct dní přihodit do pračky k ručníkům, tak už se to dá - předpisově vyhazovat po zvlhnutí (na což stačí jeden nákup nebo dva kilometry chůze), i bez zvlášních nároků prát (stačí na to teplota 70 stupňů).

lorens
2440 příspěvků 17.5.20 01:22

@giuliettka I když se to vám nebo mně nelíbí, žehlička bude brzy muzeální exponát v běžném žívotě používaný jenom excentrickými kousky. Většina toho, co lidi nosí, je elastický úplet. Jako je to fajn, +-2-3kg a pořád se to dá vzít mezi lidi, přizpůsobí se to tělesným rozměrům, aniž by to tlačilo nebo viselo. Stači vyprat a usušit. Vždy mě pobaví, když čtu, že halenka je kvalitně ušitá, velikost sedí, materiál příjemý, ale dát může jenom tři hvězdičky z pěti, protože je potřeba žehlit. Kdyby to věděla, nekoupila by.

giuliettka
6710 příspěvků 17.5.20 09:25
@lorens píše:
@giuliettka Většina toho, co lidi nosí, je elastický úplet. Jako je to fajn, +-2-3kg a pořád se to dá vzít mezi lidi, přizpůsobí se to tělesným rozměrům, aniž by to tlačilo nebo viselo. Stači vyprat a usušit.

Včera sme sa zaoberali aj tým, (fakt sme tam boli dlho a visieť stále na dieťati sa nedá, to by si neužilo to hranie vobec, musím ho nechať vo voľnom výbehu :) ) a jak sme tak pozorovali kto žehlí a kto nie, tak aj na tých tričkách je to vidieť. Najprv sme skonštatovali, že tie čo vyzerajú lepšie, sú rovné požehlené a tak sú také preto, že sú „luxusnejšie“ značkové a tak. Lenže jak sme už študovali tých ľudí dopodrobna, tak vyžehlené tričko z Lidlu, vyzeralo lepšie jak nevyžehlený Reebok.
Ale myslím, že sme tam boli jediné, kto riešil oblečenie a rúšky. Niektorí rodičia sedeli na trávniku a rúšky mali pohodené vedľa na zemi. Vzhľadom na psov, čo tam možu, mi to pripadalo hnusné.

Femur
287 příspěvků 17.5.20 09:49

@lorens @giuliettka A já jak vůl stále žehlím. :-) Čeká tam na mě hromada, asi na dnešní večer. Nevyžehlené dám maximálně synovi pyžamko, když se mu povede v noci počurat a já s polootevřenýma očima nahmatám v hromadě nevyžehleného prádla čisté. Ale jinak i to pyžamo žehlím. Ale teda nežehlím ponožky, to kdysi dělala mamka. A nesnáším žehlení těch levnějších triček (co si manžel odněkud přivezl), jak ty se kroutí, nejde dát šev na šev, to radši košile.

ertz
405 příspěvků 17.5.20 09:57

@Femur Já taky, dnes ráno už jsem chvilku žehlila, aby mi ubylo z hromady. Vadí mi taky ty levné úplety. V Lidlu jsem koupila dětské pyžamo - je to bavlna ale tak tenká, švy křivé, je v tom zima, jak jsou tenká - naposledy. Radši jsem se přinutila a ušila pyžamové kalhoty z flanelu. Děti v tom spí raději a jako vršek k tomu jednobarevné tričko (jeden kabátek jsem taky ušila - ale ten mi zabere moc času). Já nechápu, že jsou lidi, co do sebe evidentně investují (účes, nehty, líčení, cvičení) a pak si dají na sebe zmačkaný hadr.

giuliettka
6710 příspěvků 17.5.20 10:02
@ertz píše:
@Femur Já nechápu, že jsou lidi, co do sebe evidentně investují (účes, nehty, líčení, cvičení) a pak si dají na sebe zmačkaný hadr.

Tie najzmačkanejšie a najšpinavšie ženy, (špinavé myslím rúšky a džínsy) mali najkrikľavejšie a najdlhšie umelé nechty. :-D

EmilyG.
1693 příspěvků 17.5.20 10:17

@giuliettka to mě vždycky fascinuje v OC v ČR, v těch nehtárnách sedí ženské které by člověk z fleku poslal vyprat si oblečení, vyčistit boty, o vlasech nemluvě.
To jsem se kdysi dívala na nějaký pořad o plastických zákrocích, paní dělali větší prsa, přitom zuby měla hrozné. To bych raději investovala do zubaře.

Femur
287 příspěvků 17.5.20 11:04

@EmilyG. Moje máma tomu říká „navrch huj, vespod fuj“. Ty křiklavé dlouhé umělé nehty se mi strašně nelíbí. Jak to na někom vidím, hned si ho „zařadím“ :-). S mamkou jsme tomu říkaly „ona je taková zdobná“. Takový ty vysoký nalakovaný účesy, dneska i se spoustou barev, deset zamotaných řetízků na krku, na každým prstu dva prsteny (včetně palce :-) ), pestré oblečení se třpytkami a k tomu ty pestrý drápy. :-). Ale pořád je takový „styl“ na některých lidech vidět. Když k tomu nemá to oblečení ušmudlané, tak si říkám, její věc jak se strojí. Ale bohužel to často je doprovázeno tou špínou, zmačkaností atd.

EmilyG.
1693 příspěvků 17.5.20 11:30

@Femur moje kadeřnice v ČR nosila delší umělé nehty od vietnamců z OC, chválila se že se nemusí objednávat, maximálně si prohlídne nějaký obchod, než přijde na řadu.
Přišel koronavirus a naříkala, že má nehty obroušené jako papírky.
Já nosím červený gellak od OPI, ale nehty mám krátké.

Stránka:  « Předchozí 1 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek