Jak začít šít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mishellla
2 příspěvky 26.2.18 20:00
Jak začít šít?

Dobrý deň. Už dlhšie rozmýšľame s kamarátkou, že by sme chceli začať šiť vlastné kábaty. Neskor možno aj predávať, pretože ako sme mohli túto zimu vidieť, nie je možné kúpiť si pekný, kvalitný kabát bez toho aby nás to finančne nezruinovalo. Skúsenosti nemám v podstate žiadne, jedine čo som sa naučila sama na šiacom stroji. Preto ma napadlo, že by bolo super nájisť niekoho, kto skúsenosti má a bol by sa s nimi ochotný za nejakú malú finančnú odmenu podeliť. Žijem v Prahe ale nechcela som si pozerať klasické kurzy Šití, radšej by som sa takto spojila napriklád s maminou na materskej alebo staršou pani so skúsenosťami, ktorej tieto peniažky odo mňa možno aj trošku pomožu a ona pomože mne tým, že ušetrím trošku viac ako keby som si mala platiť drahý kurz šití. Prípadne, ak máte nejaké typy ako začať, čoho sa držať a tak, za všetko budem veľmi vďačná :) Ďakujem s pozdravom Miša

Reakce:
giuliettka
7644 příspěvků 26.2.18 21:18

@Mishellla Ty jó ak nájdete niekoho, kto vás bude učiť šiť za malú finančnú odmenu, a to učenie skončí tak, že budete šiť kabáty na predaj, tak prejdem nahá cez Václavák. :-)

volfish
945 příspěvků 27.2.18 06:50

Za kolik byste takové kabáty prodávaly?

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.18 07:12

@Mishellla to si věříte, že absolvujete kurz a budete síť kvalitní kabáty, Fler je plný takových jako vy, tak nakonec proč ne

ATEH
72 příspěvků 27.2.18 08:20

Promiňte, slečno, ale buď si děláte legraci nebo jste naprosto naivní. Kabáty obecně jsou „vyšší dívčí“ a hobby švadlenky na mateřské vás je nenaučí. Takové lekce můžete chtít leda po velmi zdatné krejčové a ta si je nechá zaplatit. Navíc vás musím upozornit, že ne každá krejčová kabáty skutečně umí. K takové výuce ještě připočítejte několik let, než je budete umět i vy. Kabáty se na učilištích zhotovují až v posledním ročníku, kdy učnice dovedou ušít už ladesco, mají správné návyky a zanjí technologické postupy.

Moir
2441 příspěvků 27.2.18 08:52

Já jsem si sice jako hobby švadlenka ušila kabáty už 4 a teprve ten poslední by byl schopen prodeje a pelerínu kamarádce na zakázku. Beru to jako součást učení, protože těch 1500, co za to ušití dostanu není ani zdaleka adekvátní odměna. Mimochodem, jen materiál na tu pelerínu vyšel na téměř 3 tisíce korun. Čistá vlna, kvalitní podšívka, výztuhy, spínadla, nitě…a ono se to nasčítá, takže pokud chcete šít kvalitní kabáty, z kvalitního materiálu a kvalitně, tak se stejně pod nějakých 5 tisíc (a to za práci dostanete málo, pramálo peněz) nedostanete

Pokud jste nikdy a nic nešila, začněte u šití povlaků na polštář, tašek, podle Burdy a tak podobně. Štěstí sice přeje odvážnému, ale taky to chce krapet sebereflexe.

Mishellla
2 příspěvky 27.2.18 08:55

Dobrý deň. Možno som sa zle vyjadrila. Nemyslela som tým, že čakám, že ma niekto naučí za jednu hodinu šiť kabát. Písala som, že v podstate nemám skoro žiadne skúsenosti a šiť kabáty je vízia do budúcna. Skor som myslela, že by ma mohol niekto kto vie šiť a zišli by sa mu nejaké peniaze na viac naučiť aspoň základy, dať mi nejaké typy atď. No či už niekoho nájdem alebo nie, aj tak ďakujem za Vaše reakcie a prajem pekný deň. :)

MP blanka
2731 příspěvků 27.2.18 09:14

@Mishellla učebný odbor krajčírka trval 3 roky. Nemyslím, že by veľa dievčat okamžite po vyučení, bez občasnej kontroly niekoho skúsenejšieho vedelo šiť kabáty vo veľkom, ako predmet podnikania. Nepoviem ušiť si nejaký ten kúsok, ale na na konkurovanie veľkým podnikom a zabehnutým zákazkovým podnikom to chce predsalen trochu viacej praxe a skúsenností.

ATEH
72 příspěvků 27.2.18 09:17

Vyučte se. V Praze na škole COPT to jde. A budete to mít zdarma.

winpetra
57 příspěvků 27.2.18 09:41

Dobrý den, jsem starší žena, která se ráda podělí o zkušenosti. Můžu mít pro začátek pár drobných dotazů, abych si mohla udělat obrázek o tom, co vlastně chcete umět a co chcete šít? Co pro vás znamená pěkný kvalitní kabát, aby jednoho nezruinoval? Kolik jste ochotná dát za takový kabát (5-15tis)? Kolik jste ochotná zaplatit za metr kvalitního materiálu(300-1300)? Z jakých materiálů byste chtěla kabáty šít? Kolik času jste ochotná věnovat učení a jak byste si to představovala? A na závěr, kolik myslíte, že je ideální číslovka, o kterou byste si řekla za ušití kabátu Vy?

Jordaan
9173 příspěvků 27.2.18 11:10

@Mishellla

Mohla byste sem dat fotku nejakeho kabatu, ktery priblizne odpovida tomu, co byste chtela sit a napsat cenu, kterou byste si za nej rekla? Co je podle Vas kvalitni material?

Agraynel
81 příspěvků 27.2.18 13:27
...

Vy jste buď troll a nebo neskutečně naivní osoba ;) Ale taky bych chtěla znát vaši představu kvalitního kabátu za lidovou cenu ;)

kolúch
577 příspěvků 28.2.18 12:16

Tak vy nemáte prachy ani na kurz a niekde na kolene chcete ušiť kvalitný kabát. Čiže ani s nejakou investíciou do techniky netreba rátať… To ste mohli skúšať v 90-tych rokoch keď bol trh nenasyteny, teraz je to už o hodne inde. To je ako keby niekto napísal ukážte mi ako sa rysuje, chcem sa živiť ako architekt.

Bačavelmistarý
115 příspěvků 1.3.18 17:55

Hmmm tak na začátek stačí koupit Budu, stroj a materiál… A zkoušet a zkoušet.
Ale kabáty na začátek fakt nee :-D leda po nějaký praxi takový ten jednoduchý zabalovací s širokými klopami, bez záševků, límce, podšívky a kapes. Na ten bych si troufla já jít jakože na jistotu, a to jsem hobby švadlenka několik let. Jinak klasický kabát se vyplatí koupit vzhledem k ceně práce i za těch 10000, protože bych se s ním s.ala tak dlouho, že jen ten samotný čas stravený šitím a všelijakým koumáním by mě přišel na víc. A pravděpodobně by vyšel až na několikátý pokus, čímž myslím, že by vypadal jakž takž plus mínus, čili cenu za materiál na x kabátů ani neodhaduju:-). Takže doporučuji přemýšlet realisticky. Samozřejmě je možné, že nejste takový hnidopich a puntičkář jako já, ale zákaznice většinou bývají ;-).

ivanova111
1 příspěvek 6.3.18 11:47

Samotné šití není úplně tak složité, důležité jsou ale kvalitní materiály (jak látka, nitě), tak kvalitní stroje - tedy dle mého názoru.

ATEH
72 příspěvků 6.3.18 12:09
@ivanova111 píše:
Samotné šití není úplně tak složité, důležité jsou ale kvalitní materiály (jak látka, nitě), tak kvalitní stroje - tedy dle mého názoru.

I kabáty? ;)

Agraynel
81 příspěvků 6.3.18 12:10

@ivanova111 Kolik jste toho prosím vás ušila?? A úpletový tričkošaty a tepláky pro dítě se nepočítají ;) on je rozdíl mezi šitím z úpletu a šitím čehokoliv z pevné látky, co musíte vytvarovat na tělo. Nedej bože kabát, to už je liga nejvyšší ;)
Ano, vzít ottobre, vytahnout střih na dětský tepláky, vystřihnout 2 oblouky, který ovrem sešiju k sobě a lupnu tam náplet… to opravdu není nic složitého… Ale vymyslet nějaký design, narýsovat si střih, vybrat vhodný materiál a pak to ušít tak, že to sedí, to už chce notnou dávku znalostí a talentu ;)

Bačavelmistarý
115 příspěvků 6.3.18 14:50

@Agraynel pardón, dala jsem omylem mínus, mělo být zelené

Jordaan
9173 příspěvků 6.3.18 15:41

@Agraynel

Mezi kabatem a teplakama se nachazi jeste spousta dalsich veci, na ktere nemusite byt druhy von Nordheim. Staci, kdyz trochu premyslite, drzite se navodu a pracujete ciste.

ivca11
59 příspěvků 6.3.18 19:03

Pokud se chcete naučit šít, zkuste na fcb šití pro začátečníky…a začněte něčím jednodušším pro sebe.. polštář, sukně…
co se kabátu týče… pochybuji, že kabát ušijete za méně jak 15 hodin, pokud bude zhotoven tak jak má… od toho si spočítejte jeho cenu.. aby jste měla alespoň 100 čistého, musela by jste si účtovat alespoň 150kč (odhad) 150×15hodin to máte více jak 2000 jen za práci… plus materiál…
jsem vyučená krejčová, mám za sebou ušitých pár sak a na kabát bych si troufla akorát pro sebe a pokud by byl hezký z venku… pochybuji, že by byl tip ťop zevnitř…

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek