Kostkované kalhoty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Osuška
101 příspěvků 06.09.19 06:09
Kostkované kalhoty

Všude v obchodech teď vídám kostkované kalhoty. Elegantní do práce, sportovní legíny atd. Ať zajdu do jakéhokoliv obchodu, vykoukne na mě kostka. Zkoušela jsem v Orsay a docela jsem se sama sobě líbila, seděly mi, ale nemám odvahu si je koupit a nosit. Bydlím na malém městě a tak se ptám, opravdu se teď tohle nosí a zatím tato móda k nám na maloměsto nedorazila? Co myslíte, v 50 letech do práce?

Reakce:
Osuška
101 příspěvků 06.09.19 06:13

Např. https://www.orsay.com/…4660000.html
https://www.orsay.com/…5016000.html
nebo
https://www2.hm.com/…6719004.html
https://www2.hm.com/…3346006.html

Neumím přidat přímo obrázek.
Jako problém mi přijde, že u některých kousků větší kostka nenavazuje ve švech a i na těch pěkných štíhlých modelkách je vidět, že je něco špatně.

Uživatel je onlineJarkaJ
776 příspěvků 06.09.19 09:45

Víte, co mě překvapilo? Že ještě v dnešní době máte v 50 problém se nápadně (kostkované kalhoty mi ani nepřijdou nic nápadného) obléknout v malém městě. To myslím upřímně a chápu to, pocházím z malého města a tenhle problém jsem měla kolem 20, když jsem v nějaké kreaci vyrážela za budoucím manželem do Prahy. Jenže to bylo před 35 lety, nenapadlo mě, že by trvalo i dnes. Věk i „do práce“ nejsou pro kostkované kalhoty překážkou. Já mám kostkované věci ráda, ale je pravda, že tento podzim je kostek dost už i na mě. Jedny kostkované mám se sakem jako kalhotový kostým, ale jedná se o světlé barvy a jemnou kostku. Z Vašich odkazů se mi nejvíc líbí 2. a 4., určitě si nějaké pořiďte, ale vyberte si spíš nenápadnější vzor, drobnější nebo jemnější kombinaci barev. Při výběru barev zvažte, v jakých odstínech máte zbývající oblečení (svetr, sako, košile), aby šlo kombinovat. Při koupi bych ještě zkontrolovala návaznost vzoru - u větších kostek může opravdu dost rušit. A poslední rada (sama sebou jsem se poučila), aby se úzké kalhoty při pohybu a sezení nezachytávaly na lýtkách. Při každém vstávání stahuju kalhoty z lýtek, vysunou se nahoru a pak vykukuje třeba ponožka :-). U 7/8 délky mám vůbec problém, co k nim dole nosit, na podkolenkách se zachytává, ponožka je vidět, tak spíš holé nohy a ponožky neviditelně do boty.

vlm
4630 příspěvků 06.09.19 18:57

@Osuška Rano jsem vam psala ale sekl se mi tablet a vse se mi smazlo, takze znovu. Nicmene @JarkaJ napsala vpodstate to ci ja, s malym rozdilem, ze ja si nedelala hlavu co lidi reknou na moje obleceni ani jako mlada holka, navic tyhle kalhoty nejsou zadna avantgarda. Hlasuju takyvzavty prvni a posledni, u vetsi kostky je problem se sesazenim vzoru, ona je potom vetsi spotreba a jevs rim celkove vic prace, coz neni nic peo dnesni rychlovyrobce. A nemusela jste tvorit nove vlakno, je ton zbytecny, tapajici vlakno by byko idealni

Osuška
101 příspěvků 07.09.19 14:04

Vám to možná přijde k smíchu, ale tady na maloměstě je to s oblékáním fakt jinak. Kostkované kalhoty jsem tady ještě na nikom neviděla, by´t jsou jich plné obchody. Já jsem spíš takový nenápadný introvert, protože váhám a jsem nejistá. Já si myslím, bůhví jak moderně a elegantně nejsem oblečená a pak přijedu do většího města a vidím, jak jsem usnula někde v minulosti X let zpátky.

vlm
4630 příspěvků 07.09.19 14:42

@Osuška Neni to k smichu, to ne.jen myslim ze to moc resite, je jesno co nosi ostatni, a myslim ze je vsem jedno co nosite vy, myslum ze i na malem meste ma kazdy svych starosti dost. a jestli si nekdo rypne, no a co? ty kalhoty fakt nejsou nic neobvykleho

Osuška
101 příspěvků 13.09.19 17:56

Nakonec jsem si koupila ty čtvrté kalhoty - drobná kostička z HaM a jsou moc hezký, elegantní a přitom k nim půjde jak sáčko, tak třeba tmavší džíska, tenisky i lodičky. Takže nakonec mám díky „odvaze“ radost.

vlm
4630 příspěvků 13.09.19 18:45

@Osuška no vidíte, ani to nebolelo :-)

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek