Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (6948) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
302 příspěvků 04.08.19 21:57

@Vinca_minor
No a to máte dosti vysokou míru odpovědnosti.

marikahr
948 příspěvků 04.08.19 22:28

Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones v Bratislave, pacia sa mi Jarmiline saty

Paris1789
3845 příspěvků 05.08.19 11:38

Tvrzení, že se my v Evropě máme množit, kdežto v Africe s tím mají brzdit, je rasistické, ať se na to podíváte z jakéhokoli úhlu.
Definujte obyčejného člověka, osobně neopovrhuji žádnou skupinou, konkrétními lidmi občas jo, a mám k tomu svůj důvod. Třeba ten, že ty lidi znám. Tady neznám skoro nikoho, logicky nemůžu nikým opovrhovat, můžu jen polemizovat s napsaným, když to považujete za opovržení, spíš píšete o sobě.

Paris1789
3845 příspěvků 05.08.19 11:49
@bao-baba píše:
Průměrnou mzdu a více má zhruba 40% lidí, to znamená, že 60% zaměstnanců na ni nedosáhne. Takže ty 3 miliony, které nedávno jeden ekonom (snad Kovanda, ale nejsem si jistá) doporučoval jako částku, kterou by měl mít člověk na stáří, prostě dohromady nedají.

Ale dají, jenže to by si nesměli tak strašně zakládat na majetku a chtít ho dovalit do hrobu.
Jen bych poznamenala, že není jedinou možností, jak se připravit na důchod, spoření, ale klidně to může být i jen prosté udržování tělesné a mentální kondice, které vám umožní pracovat i v době, kdy byste měla dle tabulek být v důchodu. Jak tak vidím (celkem oprávněný) postoj mladé generace k sociální soudržnosti, stejně nám asi nic jiného nezbude.

bao-baba
302 příspěvků 05.08.19 14:09
@Paris1789 píše:
Tvrzení, že se my v Evropě máme množit, kdežto v Africe s tím mají brzdit, je rasistické, ať se na to podíváte z jakéhokoli úhlu.

Obecně problém těch úhlů právě je, že za tím chtějí vidět a vidí rasy, nikoliv problém nebo hledání řešení. Když někdo pruhovaný řekne, toto je problém, měli bychom se soustředit na hledání cesty jak z toho ven, nebo navrhne nějaké řešení, odpovědí mu není, je to dobrý nebo špatný nápad. Odpovědí je: Kdo jsi, ty arogantní pruhovanče, že si dovolíš blahosklonně puntíkovaným radit? To pak je diskuze obtížná, protože pouhou zmínkou o nějakém problému se z člověka stává automaticky zločinec.

Já se na počet potomků dívám spíše z hlediska přírůstku obyvatel a možností ekonomiky a schopností státu se o své občany postarat. Nemyslím tím vodění za ručičku od kolébky do hrobu, aby bylo jasno. Např. v Nigérii za posledních 50 let vzrostla populace 4×. Mnoho lidí odtamtud odchází a já si myslím, že je problém, že lidé ve své zemi nevidí perspektivu obživy pro sebe a své děti a necítí se v bezpečí. Doporučuji autobiografickou knihu Obonete S. Ubam: Sedm let v Africe. Autor má českou matku a nigerijského otce, do Nigérie přišel poprvé ve 14 letech.

bao-baba
302 příspěvků 05.08.19 14:10
@Paris1789 píše:

Jen bych poznamenala, že není jedinou možností, jak se připravit na důchod, spoření, ale klidně to může být i jen prosté udržování tělesné a mentální kondice, které vám umožní pracovat i v době, kdy byste měla dle tabulek být v důchodu. Jak tak vidím (celkem oprávněný) postoj mladé generace k sociální soudržnosti, stejně nám asi nic jiného nezbude.

S tím mohu jen souhlasit.

isko
1402 příspěvků 05.08.19 15:49

@Paris1789
Nedají. Existuje spousta lidí, kteří ty tři milióny nedají, ani nemají na opravu zubů, ani nemají na zahraniční dovolenou. Spousta lidí jistě svoje milióny prošustruje u alkoholu a na kuřivu, ale jsou tady takoví, kteří fakt nemají, i když nekouří a nepijí.

Oldyn
6130 příspěvků 05.08.19 16:22

@isko
Za předpokladu, že prodají vlastní nemovitost?
Jedna známá rodičů (70) prodává družstevní byt v kterém bydlí od jeho počátku (1981) taková ta cihlová čtyřbytová klasika se zahrádkou a garáží za. JZD jich postavilo pro zaměstnance za městysem asi 5 bytovek, dál je pole a les. Cena teda na takovej vidlákov až moc, necelé tři mega. Paní jde do domu s pečovatelskou službou v tom samém městyse.

isko
1402 příspěvků 05.08.19 22:53

@Oldyn
Mám známého, který to takto řeší. Už má velice velice starou maminku a on sám už je dávno v důchodu, takže se chystá, že prodá domek a půjde (v nejlepším případě) i s maminkou do bohatého domova důchodců, který se u nás v této době staví.

Ale mám jinou známou, která nemá vlastní nemovitost, je samoživitelka se dvěma nezletilými dětmi a bydlí s nimi v pronajatém starém bytečku - moc si nedovedu představit, že sežene bydlení za 3 milióny, které jí bude říkat „paní“ a které pak bude moci na stará kolena takto proměnit. A pokud její rodiče budou nuceni prodat svoji nemovitost, aby si zaplatili domov důchodců, tak nezdědí peníze ani po rodičích.

Fuflík
248 příspěvků 06.08.19 08:39

Spoléhat se na nemovitosti mi připadá uhozené (a vůbec nakupovat cokoli, co nepotřebuju). Nikdo netuší, kam se bude ubírat trh a ani kam se bude ubírat cena jeho nemovitosti(í). Nikdy totiž nevíte, co někdo vystaví kolem a další a další věci, takže to, co dneska draze koupíte, za dvacet let nemusí nikdo chtít a ni za nejmenší jednotku měny, co zrovna bude platit, pokud nějaká bude.
I kdybych byla schopná našetřit tři miliony, raději všechno utratím za sebe a za děti. Dětství mají jen jedno, tak s radši někam vyrazíme a něco, co nám udělá radost, si koupíme, než abych dřepěla doma a šetřila na důchod a děti se smolily se suchým rohlíkem na betonu za panelákem.
Když už budu někdy stará, tak holt buď nějak přežiju, nebo umřu, no, však se zas tolik nestane, stejně už budu stará. Někteří „ruzumní lidé“ mi skoro připadají, že si plánují tu strašit stopadesát let v podobě vysušený švestky a snad se na to i těší, vždyť si šetří, tak si to řídnutí kostí asi strašně užijí na lyžích v Alpách.:D

PanenkaMalenka
243 příspěvků 06.08.19 09:02

@Fuflík a prosím, můžete mi sdělit, do jakého věku má dle vás člověk nárok na plnohodnotný život včetně kvalitní stravy, návštěvu kulturních akcí a na jiné radovánky, a od kdy má už jen čekat na smrt? Je pro vás to dělítko odchod do důchodu?

benyka
7232 příspěvků 06.08.19 09:11

@PanenkaMalenka Taky někdy uvažuju, že už bych asi měla s pytlem koksu nastoupit do krematoria. :-)

PanenkaMalenka
243 příspěvků 06.08.19 09:18

@benyka v pohodě, spaluje se plynem! Bylo by dobré, kdyby si Fuflík na tenhle svůj stupidní příspěvek vzpomněl tak za 20, 30 let.

PanenkaMalenka
243 příspěvků 06.08.19 09:30

@Fuflík a v Alpách těch sedmdesátníků a i víc vidím lyžovat v víc než dost.

Iv_Sm
1493 příspěvků 06.08.19 09:35

@Fuflík Musím Vám říct, že Váš příspěvek je koncentrovaná hloupost. Už chápu, proč se musí starat stát a zajišťovat alespoň minimální důchod - kvůli lidem jako vy, protože by jinak na stará kolena prostě pošli hlady. A věřte mi, že ze vzpomínky, jak jste se kdysi měla královsky, se nenajíte. A rovněž věřte, že se nikdy nebudete cítit tak stará, aby se Vám chtělo umřít v nedůstojných podmínkách. A to říkám jako člověk, který si dopřeje a mohl by šetřit mnohem více.

Paris1789
3845 příspěvků 06.08.19 09:43

@Fuflík
máte pravdu, ve všem.
Pro ekonomiku je váš přístup fakt lepší, a tím pro budoucí důchody vlastně taky.

Než se strhne červené běsnění, dodávám toto: @Fuflík dělá jen to, co by měl dělat stát: vráží prachy do dětí, mladé generace celkově, do jejího vzdělání, což se nám všem vrátí (pokud děti neutečou jinam, čemuž bych se moc nedivila) a do sebe, aby byla pokud možno co nejdéle fit a nepotřebovala nákladnou lékařskou péči.

Paris1789
3845 příspěvků 06.08.19 09:57

@Iv_Sm
uživatelka nepsala, že si neplatí důchodové pojištění, takže nechápu, z čeho ve svém „pocházení hlady na stará kolena“ vycházíte?

Paris1789
3845 příspěvků 06.08.19 10:15

Jen bych podotkla, že tím, jak důležité centrální banky perou do trhů prachy hlava nehlava, prostě nafukují mj. nemovitostní bublinu. Třeba to ustojíme a třeba taky ne. Nemovitosti pohlcují spoustu kapitálu, který by se dal uplatnit lépe a jinak, přitom není vůbec jisté, že za 30 let z nich majitelé dostanou ekvivalent toho, co by potřebovali na svou pěknou penzi.
Je klidně možné, že nemovitosti významně zlevní, a to kvůli robotizaci celého odvětví, současně se hodně změní legislativa, a tak budou vaše domy, které už jí nebudou vyhovovat (klimatická změna), prakticky neprodejné. Nebo je prodáte, ale budete muset do nich nejdříve vrazit spoustu peněz, aby odpovídaly současným normám. U některých to třeba ani nepůjde a budou se muset zbořit a postavit znovu.

Iv_Sm
1493 příspěvků 06.08.19 10:36
@Paris1789 píše:
@Iv_Sm
uživatelka nepsala, že si neplatí důchodové pojištění, takže nechápu, z čeho ve svém „pocházení hlady na stará kolena“ vycházíte?

Vycházím z tohoto: „I kdybych byla schopná našetřit tři miliony, raději všechno utratím za sebe a za děti.“

Já neříkám, že má jíst suché rohlíky, ale něco si odkládat na horší časy je prostě výraz základní odpovědnosti za sebe sama. Pro ty, kdo to nedokážou je zde stát a jeho důchody, ale právě na ty bych se do budoucna rozhodně nespoléhala.

Když přijmu Vaši argumentaci, že shromažďovat majetek je hloupost, protože se nedá nic předvídat a např. ceny nemovitostí mohou klesnout, tak nechápu kde zároveň berete tu jistotu, že - ač plně opečovávaná - neonemocníte nebo se nestane něco jiného, co Vám v plné pracovní produktivitě do vysokého věku zabrání.

Paris1789
3845 příspěvků 06.08.19 10:46

@Iv_Sm
nikde jsem nepsala o jakési „jistotě“. To je další nešvar, všichni chtějí nějaké jistoty, aniž by byli schopní připustit, že ta jediná je jejich vlastní smrt.
Jen si troufnu tvrdit, že za současných podmínek a vyhlídek je pro společnost i pro jedince samotného prozíravější starat se o sebe a své děti tak, aby byli všichni pokud možno schopní se přizpůsobit změnám, které nepochybně přijdou.
Jako úplně nejhloupější model je zadlužit se na dlouhá léta kvůli pochybné nemovitosti, jejíž splácení vám pohltí veškeré prostředky, takže už na žádný rozvoj sebe ale hlavně svých potomků nemáte peníze.
Tedy nekupujete kvalitní potraviny, místo sportu sedíte doma, neodpočíváte, protože pořád kmitáte, abyste ten barák splatili apod. Další věc je, že nemovitost s hypotékou (ale i bez ní) snižuje vaši mobilitu, tak snadno se kvůli práci nepřestěhujete.
Naše tuzemská fixace na majetek a hlavně baráky je úplně pošahaná.

Matmys
2268 příspěvků 06.08.19 11:28

Ono teda není o tom, nějak dožít, ale dožít důstojně.
Dle svého vyjádření @Fuflík v současné době rozfrcá co může (a zřejmě si to užívá).
Myslím, že se pak k stáru těžko zvykne na to, že jednou přijde opravář na karmu a prohlásí: „jo pani, to už se opravit nedá, si musíte pořídit novej kus, na tohle už se ani nedělaj náhradní díly…“. Instalaci nové karmy ovšem provede po revizi komína. A přijde kominík a povídá „jo pani, tady máte ještě starý vložkování, to musíte nechat celý předělat, jinak se tady karma instalovat nebude…“
Pak přijde na revizi elektrikář: „jo pani, to buďte ráda, že jste nevyhořela, tady se to celý ještě v hliníku, to chce překopat do mědi…“
A byt je soukromýho vlastníka, kterýmu platíte nájemný, ale není třeba, aby „vám“ dotoval teplou vodu.

Gorilka
1109 příspěvků 06.08.19 11:31

@Paris1789 Problém nejsou hypotéky, ale neochota se stěhovat a neochota tuzemských peněžních ústavů pracovat s hypotékama, které mohou migrovat z příjemce na příjemce, držíc se hesla: „Jak tě jednou máme, tak tě nepustíme a vyždímeme“.

benyka
7232 příspěvků 06.08.19 11:49

Ehm, mám jednu takovou řečnickou otázku: Kde by bydleli ti, co všechno rozfrncají, kdyby nebyli ti, kteří pronajímají svoje „nadbytečné“ nemovitosti?

kobylkalucni
205 příspěvků 06.08.19 11:56

A já si myslím, že není problém prodat nemovitost i s hypotékou a nikdy jsem nenarazila na neochotu peněžních ústavů. Je pravda, že je to šílené papírování a mnohdy s tím úřednice nemají zkušenosti, takže se vše ještě protahuje o čas, kdy oni ještě věci posílají svým odborníkům na konzultaci. Ale jde to. Nicméně lidi se tady prostě nechtějí stěhovat. Kdysi jsem se dívala v tv na nějakou soutěž v Americe, mladý kluk tam vyhrál místo šéfkuchaře (velmi dobře placené) v městě vzdáleném x hodin letadlem a byl z toho doopravdy nadšený. Představila jsem si totéž u nás, jak někdo - třeba pražákovi - řekne „gratuluji, vyhrál jste zaměstnání snů v Olomouci!“.

Paris1789
3845 příspěvků 06.08.19 12:08
@benyka píše:
Ehm, mám jednu takovou řečnickou otázku: Kde by bydleli ti, co všechno rozfrncají, kdyby nebyli ti, kteří pronajímají svoje „nadbytečné“ nemovitosti?

Nikde jsem nepsala, že si nemá nikdo kupovat nemovitost. Psala jsem, že je lepší žít i s dětmi kvalitní život, než všechno vrazit do baráku. Problém je, že barák chce mít každej, aniž by přemýšlel nad tím, jestli to utáhne bez strastí. Kdybych měla přemýšlet, zda rovnátka pro děti nebo splátka hypo, vždycky si vyberu rovnátka.
Pokud ve třiceti vyděláváte stabilně 100 tis. měsíčně, tak asi problém nemáte, ale při třiceti tisících v jobu na lince už jo.

Stránka:  « Předchozí 1 2392 2393 2394 2395 2396 2397 2398 2399 2400 2401 2402 2405 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek