Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7132) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7747 příspěvků 6.8.19 12:09

@kobylkalucni Já myslím, že je to jen poměrem zisků a ztrát. Aby člověk s rodinou změnil bydliště kvůli zaměstnání, musí profit z nového zaměstnání převážit nad profitem z přestěhování. Hrají tu roli nejen peníze, ale i vazby na místo. Jestli má někdo plat třicet tisíc a nabídnou mu o dvě sta kilometrů dál čtyřicet, tak se na nějaké stěhování nebo dojíždění nejspíš vybodne. Za sto tisíc už by možná stálo za to o tom začít uvažovat.

Edit: Pardon, logická blbost:…nad ztrátou z přestěhování.

Příspěvek upraven 06.08.19 v 16:17

Iv_Sm
1528 příspěvků 6.8.19 12:11
@Paris1789 píše:
@Iv_Sm
Jako úplně nejhloupější model je zadlužit se na dlouhá léta kvůli pochybné nemovitosti, jejíž splácení vám pohltí veškeré prostředky, takže už na žádný rozvoj sebe ale hlavně svých potomků nemáte peníze.

Ja tomu nerozumim. Jakoze, kdyz nemate hypoteku, nemusite za bydleni platit?

Ja jsem si brala hypoteku na byt pred 5 lety a jiz nyni je mesicni splatka vyrazne nizsi nez najemne u porovnatelnych bytu v lokalite.

Rozdil mezi hypotekou a najmem v nasich podminkach je v pouze v tom - platim na cizi/platim na svoje. S tim, ze i s hypotekou se da nemovitost prodat atd.

Neco mi unika? Ptam se vazne.

Příspěvek upraven 06.08.19 v 12:35

Paris1789
3960 příspěvků 6.8.19 12:17

@Iv_Sm
nevím, snad nečekáte, že se budu vyjadřovat ke konkrétní nemovitosti a konkrétnímu životnímu osudu?
Jen vy víte, co jste tomu vlastnictví nemovitosti musela obětovat, samozřejmě pokud nevyděláváte těch 100 tis. Třeba nic a pak vám upřímně blahopřeju, jste na tomto trhu vítězka.
No, vítěz je ten, kdo se kvůli bytu zadlužovat jaksi nemusí, že. Ale jste určitě v peletonu vepředu.
Pokud jste kvůli splátkám a nutnosti vydělávat odložila založení rodiny případně si odepřela jiné radosti, pak si vy sama musíte říct, jestli to za to stálo. Problém je, že tohle ukáže až budoucnost.

kobylkalucni
232 příspěvků 6.8.19 12:26

Na druhou stranu si myslím, že by mnohým pomohlo se přestěhovat za prací ve fabrice, kde dostanou dejme tomu 35 hrubého než zůstat na svém místě, kde o práci ani nezakopnou. Třeba takové ostravsko je plné bývalých horníků, kteří ztratili práci po uzavření dolů, ale ve svých 50 letech „se přece nebudou učit něco nového, když celý život fárali“.
Já vím, ono je vždy ve hře více faktorů. Třeba si myslím, že je u nás daleko běžnější, že se jedno z dětí postará o svého rodiče, když už je nemohoucí. Tím myslím osobně postará - chodí mu nakoupit, vypomáhá z domácími pracemi, vozí ho po lékařích, popř. v případě vážnější nemohoucnosti i přebaluje, krmí, umývá… což z druhého konce republiky jaksi nejde. V zahraničí je běžnější zaplatit ošetřovatele.

julie74
3523 příspěvků 6.8.19 14:19
@Paris1789 píše:
@Iv_Sm
nevím, snad nečekáte, že se budu vyjadřovat ke konkrétní nemovitosti a konkrétnímu životnímu osudu?
Jen vy víte, co jste tomu vlastnictví nemovitosti musela obětovat, samozřejmě pokud nevyděláváte těch 100 tis. Třeba nic a pak vám upřímně blahopřeju, jste na tomto trhu vítězka.
No, vítěz je ten, kdo se kvůli bytu zadlužovat jaksi nemusí, že. Ale jste určitě v peletonu vepředu.
Pokud jste kvůli splátkám a nutnosti vydělávat odložila založení rodiny případně si odepřela jiné radosti, pak si vy sama musíte říct, jestli to za to stálo. Problém je, že tohle ukáže až budoucnost.

Ale otázka přece byla že nájem a splátka hypotéky je ve stejné výši. Takže peníze vydáte tak jako tak. A bylo to podle mě napsané úplně jasně.

Paris1789
3960 příspěvků 6.8.19 14:24

@julie74
to teda fakt ne. Představte si, že přijde krize a ceny nemovitostí klesnou o dejme tomu 20% a nájmy zahučí ještě níž. Vám zůstane na hrbu hypo, kdežto ti, co žijí v nájmu, budou platit méně.

Iv_Sm
1528 příspěvků 6.8.19 14:25
@Paris1789 píše:
@julie74
to teda fakt ne. Představte si, že přijde krize a ceny nemovitostí klesnou o dejme tomu 20% a nájmy zahučí ještě níž. Vám zůstane na hrbu hypo, kdežto ti, co žijí v nájmu, budou platit méně.

Anebo budou najmy dal strme stoupat. Vidite to strasne jednostranne.

A cilene (?) opomijite pridanou hodnotu placeni hypoteky v tom, ze na konci mate vlastni nemovitost, ve ktere muzete na sklonku zivota bydlet “zdarma” pripadne s ni jakkoli nalozit. U najemneho zhodnocujete majetek nekoho jineho.

Příspěvek upraven 06.08.19 v 14:29

Paris1789
3960 příspěvků 6.8.19 14:28

@Iv_Sm
třeba budou, někde. Proto píšu, že se ke konkrétní nemovitosti nelze vyjádřit.
Jen bych ráda podotkla, že německý autoland je v problémech a ty se zřejmě se zpožděním přesunou k nám.

Iv_Sm
1528 příspěvků 6.8.19 14:31

@Paris1789 Tak schlazeni realitni bubliny ceskemu trhu jenom prospeje.

Paris1789
3960 příspěvků 6.8.19 14:41
@Iv_Sm píše:
Anebo budou najmy dal strme stoupat. Vidite to strasne jednostranne.A cilene (?) opomijite pridanou hodnotu placeni hypoteky v tom, ze na konci mate vlastni nemovitost, ve ktere muzete na sklonku zivota bydlet “zdarma” pripadne s ni jakkoli nalozit. U najemneho zhodnocujete majetek nekoho jineho.
Žádné bydlení není zadarmo. To, jak s ní dokážete naložit, ovlivní spousta faktorů, které dnes nemůžete předvídat. Třeba že díky suchu budete mít domek najednou bez vody. Nebo že domek původně v lukách u lesa bude najednou v polopoušti.
Ale tak nějak nechápu, oč vám jde, já netvrdím, že vy konkrétně budete mít problém, jen že kupovat dnes nemovitost za stávajících podmínek není pro lidi s průměrným příjmem dobrý nápad a naopak je dobrý nápad vrazit ty prostředky raději do rozvoje „lidských zdrojů“ ve vlastní rodině, čili souhlasím s tím, co psala uživatelka @Fuflík, o níž jste se na můj vkus dost hrubě vyjádřila.
bao-baba
469 příspěvků 6.8.19 15:26
@Paris1789 píše:
Nikde jsem nepsala, že si nemá nikdo kupovat nemovitost. Psala jsem, že je lepší žít i s dětmi kvalitní život, než všechno vrazit do baráku. Problém je, že barák chce mít každej, aniž by přemýšlel nad tím, jestli to utáhne bez strastí.

Nebudu polemizovat s názory přispěvatelek k tomuto tématu, spíš se zmíním o dalším aspektu vlastnictví rodinného domu - není to pro každého. Tím nemyslím, výši příjmů. Pokud na to nemáte personál, anebo Vám není všechno jedno, tak musíte věnovat takovému bydlení mnohem větší úsilí než při bydlení v bytě. Na úklid máte více oken, dveří, více podlah, WC atd. K tomu přistupuje údržba stavby jako takové, natírání plotu… a také zahrada, pokud ta pro Vás není zábavou. Znám dvě nijak špatně situované rodiny, které to vzdaly a raději se přestěhovaly z vysněného domu zpět do bytu.

Paris1789
3960 příspěvků 6.8.19 15:31

@bao-baba
no ono ani vlastnictví bytu není pro každého, spousta lidí vůbec nechápe své povinnosti, které jim z takového vlastnictví plynou (a práva taky kolikrát ne)

bao-baba
469 příspěvků 6.8.19 15:35

Některé diskutující tady rozzlobilo, že to vypadá, jakoby si Fufík myslel, že od určitého věku by člověk nemohl užívat radostí života. No nic, taky jsem si jako teenager myslela, že sex u starých lidí, to znamenalo, že jim bylo 30, je totálně bléé :-). Až bude Fufíkovi 55+, zjistí, že věk je jenom číslo a třeba si rád zajede do Alp, nebo si koupí paddleboard, či začne chodit do kurzů břišního tance.

Příspěvek upraven 06.08.19 v 15:44

bao-baba
469 příspěvků 6.8.19 15:43
@Iv_Sm píše:

A cilene (?) opomijite pridanou hodnotu placeni hypoteky v tom, ze na konci mate vlastni nemovitost, ve ktere muzete na sklonku zivota bydlet “zdarma” pripadne s ni jakkoli nalozit. U najemneho zhodnocujete majetek nekoho jineho.

Příspěvek upraven 06.08.19 v 14:29

Zapomeňte na to, že bydlíte ve vlastním „zdarma“. Sice neplatíte každý měsíc nájem, ale musíte mít akumulované prostředky na to, abyste mohla třeba opravit střechu nebo vyměnit kotel, který doslouží, viz výše zmiňované kolečko Karma - komín - elektrikář. Nebo ani nemusí dosloužit, ale nedají Vám na něj revizi, protože již neodpovídá novým normám EU.

Paris1789
3960 příspěvků 6.8.19 16:08

@bao-baba
už jsem to tady jednou psala, tak to zopakuju: stát bude stát před úkolem, jak sehnat dost peněz na údržbu sociálního a zdravotního systému v situaci, kdy začne obyvatelstvo rapidně stárnout. Takže očekávám zdanění všeho možného, nemovitosti a majetek obecně se jaksi přímo nabízí, u nás jsou tyhle daně velice nízké.
Takže je klidně možné, že i kvůli tomu v té době vlastnické bydlení tak levné nebude.

benyka
7747 příspěvků 6.8.19 16:55

@Paris1789 Když s Vámi je to těžké. :-) Učiníte na začátku nějaké obecné prohlášení, a pak se ukáže, že to nebylo míněno až tak ortodoxně. Třeba: „Naše tuzemská fixace na majetek a hlavně baráky je úplně pošahaná.“ Narozdíl od toho já si myslím, že za daných podmínek v posledních třiceti letech nic jiného v podstatě nezbývalo, než snažit se co nejvíc nahrabat pro rodinu (tzn. za každou cenu vydělat), a nějak to uložit, pokud možno ne v penězích, protože inflace způsobená otevřením trhu byla celkem názorná a nikdo neměl ani za mák tušení, jak to bude dál. Každý běžný člověk začínal po listopadu 1989 díky minulému režimu a vtipnému vyřešení státního vlastnictví po revoluci jaksi principiálně s holým zadkem, a jedinou jeho pespektivou bylo, že čeho se vlastním přičiněním nedomůže, to prostě mít nebude. To je skutečně skvělý výběr, ale řekněme, že to za tu svobodu a možnost vlastního rozhodnutí stálo. A k tomu nám „noví politici“ celou tu dobu vtloukali do hlavy, že za třicet, dvacet, deset let nebude na důchody, a dělají to doteď.

Temperance
2079 příspěvků 6.8.19 17:07

Nechcete se vrátit k tématu vlákna? Hledám jako divá, co bych sem dala, tak snad aspoň toto: piercing v bradavkách (https://www.prozeny.cz/…avkach-57810?…)

isko
1584 příspěvků 6.8.19 17:22
@Iv_Sm píše:
Ja tomu nerozumim. Jakoze, kdyz nemate hypoteku, nemusite za bydleni platit? …Příspěvek upraven 06.08.19 v 12:35

To je přesně ono.

My platíme hypotéku za byt, na domek nejsme. Nicméně někde bydlet musíme. Nás k tomu nedohnala žádná rozmařilost a touha po majetku, ale jednoduché počty.

Kdybych chtěla dlouhodobý nájem, tak vlastně ani nevím, kde ho sehnat, protože pro mě „nájem“ v této době a v mém městě znamená, že někdo si schovává byt po babičce pro vnučku/dceru/synovce a než ten malej doroste, tak byt pronajme. Za stejné peníze, za které já platím hypotéku, čili nevidím v tom žádný finanční rozdíl kromě toho, že přijde den „D“ a já s hypotékou skončím.

Pokud se někdo vrhne na dům, který pak nezvládá platit a udržovat, tak to je asi problém, ale spíš jeho než hypotéčních úvěrů obecně.

isko
1584 příspěvků 6.8.19 17:23

@Paris1789
A to si myslíte, že když se zdraží vlastnické bydlení, tak se to posléze nepromítne do nájmů a pronájmů?

Paris1789
3960 příspěvků 6.8.19 17:39
@isko píše:
@Paris1789
A to si myslíte, že když se zdraží vlastnické bydlení, tak se to posléze nepromítne do nájmů a pronájmů?

Nemůžu odpovědět, protože by se na mne @Temperance zlobila

Lizbeth
1063 příspěvků 6.8.19 17:44

Já nejsem fixovaná na můj družstevní byt, ale na domov. Jinde by to nebyl domov :)

Temperance
2079 příspěvků 6.8.19 18:28

@Paris1789 Klidně pokračujte v OT, na moji návnadu se stejně nikdo nechytil ;-)

Oldyn
6177 příspěvků 6.8.19 18:30

@Fuflík
Já si zase říkám, proč někdo platí nájem patnáct tisíc a nic z toho. Není lepší hypotéka a mít vlastní byt/dům? Dům se zahradou vám navíc umožní se o něj starat, tzn. pohyb, nebudete jak bečky. Pokud odjedete na pět let pracovně do USA, klidně se dá prostoj nemovitosti řešit pronájmem. Dětem se věnovat můžete, to se nevylučuje.

benyka
7747 příspěvků 6.8.19 18:39

@Temperance Tak jo. Otevřela jsem si to, ale neměla jsem to dělat. Obrací se mi z toho žaludek. Plánovanou večeři asi o pár hodin odložím.

Temperance
2079 příspěvků 6.8.19 18:52

@benyka Tak pardon…

Stránka:  « Předchozí 1 2393 2394 2395 2396 2397 2398 2399 2400 2401 2402 2403 2461 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek