Setkání s jeho ex

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oneira
56 příspěvků 09.09.18 13:43
Setkání s jeho ex

Dnes večer se mám poprvé setkat s exmanželkou mého partnera.
On, já, ona, jejich společné dítě, její současný partner a jeho dítě půjdeme na večeři do restaurace.

Jsem z toho nervózní - je to žena, se kterou strávil 20 let života a má s ní dítě a i nyní spolu mají na můj vkus až příliš mnoho kontaktu (teď nemyslím ohledně dítěte, to zcela chápu).

Jak moc si mám dát záležet na svém vzhledu při této příležitosti?
Chci vypadat dobře, ale zase nechci, abych na kohokoli působila dojmem, že se až příliš snažím a de facto „soutěžím“.

Dnes je náboženský svátek, během kterého je preferována bílá barva.
Uvažuji, že si vezmu černé basic tričko, bílou sukni s černou květinovou aplikací, černé lodičky a kabelku a bílý svetřík.

Na co se ještě mám při dnešním setkání soustředit?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

czDanda
580 příspěvků 09.09.18 14:59
@Oneira píše:Na co se ještě mám při dnešním setkání soustředit?

Na to, zda má partner tentokrát dostatek financí na uhrazení účtu.

Oneira
56 příspěvků 09.09.18 15:06

Má.

giuliettka
2228 příspěvků 09.09.18 15:12

@Oneira Čo nová práca? Alebo ďalšia tajná milenka čo ho fianacuje? :-)
Chýbala ste mi. :-D

Oneira
56 příspěvků 09.09.18 15:38

Budete se divit, ale jeho současná práce mu opravdu začala vynášet. Takže nyní máme na několik měsíců vystaráno. Snad to bude fungovat i nadále.

MP blanka
1445 příspěvků 09.09.18 15:52

@Oneira - to bude skôr diplomatické, ako priateľské stretnutie,že? Ja vám v tom, ako sa pripraviť a čo obliecť poradiť neviem, ale je mi sympatické, že nad akciou uvažujete,že sa netúžite iba „predviesť,zatieniť bývalku a oslniť “,a že vám asi záleží , podobne ako partnerovi na tom, aby možno nie jednoduché vzťahy fungovali najlepšie, ako to pôjde. Držím vám všetkým všetky moje palce.

Oneira
56 příspěvků 09.09.18 16:57

Z mé strany to diplomatické bude. Popravdě řečeno je mi to nepříjemné, nikdy jsem nic takového nezažila a ani v mém okolí neznám nikoho, kdo by sváteční večeři trávil s expartnerem současného partnera.
Musím uznat, že trochu žárlím a chci být pro partnera atraktivní, ale zároveň nechci, aby se jeho bývalá žena cítila nepříjemně nebo aby na mě její partner nějak koukal, a aby nikdo neměl pocit, že se snažím s jeho bývalou ženou soutěžit.

vlm
4212 příspěvků 09.09.18 17:12

@Oneira pokud bude někdo chtít vidět, že soutěžite,tak to udělá,oblecte se vhodně k příležitosti,a hlavně tak abyste se cítila dobře, ono to nějak dopadnete,já byla pouze na svatbách,kde byli přítomni naši bývalí s partnery a v pohodě,pravda je že nezarlim ani já ani partner, není důvod,minulost je minulostí.Na večeři pouze my a bývalá partnera bych nejspíš nešla,neni důvod se kamarádit.

misionářka
291 příspěvků 09.09.18 21:43

@Oneira No, nebudete to mít lehké… Hlavně bych se držela zpátky, nechala bych režii večera na partnerovi a v každém případě bych mu stále vyjadřovala svou podporu. Ohledně vzhledu bych se snažila vypadat co nejlépe, ale ne křečovitě, přesně, jak jste psala, aby z Vás vyzařovalo sebevědomí a sebeuspokojení. Držte se!

Paris1789
2788 příspěvků 10.09.18 16:15

nedělala bych si s tím hlavu, radši se těšte na to, co si dáte :-) vybrala bych si to nejdražší, ať vidí, že nikoho šetřit nebudete

Lizbeth
480 příspěvků 14.09.18 17:43

Hm..píšete, že vám to není příjemné a zároveň že nechcete aby se ex cítila nepříjemně..No nevím, takže je úplně jedno, že vám to připadá celý divný, ale ještě u toho myslíte na ostatní..Proč se vůbec zúčastňujete něčeho tak zvláštního co vám není po chuti?Uniká mi smysl.

Oneira
56 příspěvků 15.09.18 13:47

Nakonec jsem si oblékla to, co jsem mela v plánu, jenom bez svetříku. Vhodnější by asi bývala byla halenka - ani ne tak vzhledem k příležitosti, jako spíše k mému věku (30), v podobném stylu jako já tam byla oblečena spíš mladší děvčata.

Jinak to setkání nedopadlo špatně, bylo to sice poměrně křečovité, ale nic vyloženě negativního. Já sama za sebe o další podobná setkání nestojím, ale partnerovu synovi se to zjevně líbilo a jeho matka považuje společné slavení svátků za dobrý nápad. Partnerovi to také moc příjemné nebylo. Naštěstí jsou větší svátky jenom dvakrát do roka.

Jsem z toho poměrně rozpačitá, v mém okolí se vztahy ukončují tak, že bývalí partneři spolu mají kontakt jen v rámci běžné mezilidské interakce (práce, společné děti, náhodná setkání apod.), partner to má očividně jinak. Zatím nedokážu posoudit, co je nakolik dobré, ale každopádně mi míra jeho přátelení s bývalými partnerkami není příjemná.

Sépia
406 příspěvků 15.09.18 15:31

@Oneira Jeho bývalá už má nového partnera, s Vašim súčasným ale majú spolu dieťa. V dnešnej dobe sú takéto " veľké" rodiny skôr dosť bežné. Bývalí a súčasní partneri, moje deti, tvoje deti a naše deti…Ja si myslím že skôr je dobre že si zachovali korektný, priateľský vzťah. Nesnažte sa s ňou súperiť, to je minulosť, vy ste prítomnost.

Lizbeth
480 příspěvků 15.09.18 17:49

Já si zase nemůžu pomoci..příteli to bylo také nepříjemné, ale dále uvádíte, že se s ní stýká daleko více než je běžné..Takže mu byla nepříjemná spíš společnost nových partnerů ?

Oneira
56 příspěvků 16.09.18 11:42

V rodině a mezi přáteli také mám rozvedené páry, ale setkání bývalých a současných partnerů se nekonají.
Korektní vztah s jeho bývalou ženou mám, máme ze sebe vzájemně dobrý pocit. Kamarádky vzhledem k rodinné konstelaci asi nikdy nebudeme.

Jemu bylo nepříjemných více věcí. Nemá rád partnera své bývalé ženy a nechápe, jak ho kvůli někomu takovému mohla opustit, k ní nemá čistě přátelský vztah, protože nesouhlasí s tím, jak vychovává jejich syna (což chápu) a má pocit, že brání tomu, aby k němu syn chodil (což nemohu posoudit - kontaktu samotnému o sobě nebrání, což je jasné z toho, že navrhuje podobná setkání). Také se trochu bál kvůli mně, protože věděl, že jsem z toho velmi nervózní, a navíc měl zájem na tom, abychom se alespoň snesly (či snesli?).

giuliettka
2228 příspěvků 16.09.18 13:38
@Oneira píše:
Nemá rád partnera své bývalé ženy a nechápe, jak ho kvůli někomu takovému mohla opustit…

Ak ste skutočná a nie vymyslená adminom, tak si nájdite normálneho chlapa. Tento vás nemiluje a nikdy nemiloval, podľa toho čo píšete.

vlm
4212 příspěvků 16.09.18 14:17

@Oneira kolík,že je dítěti?

vlm
4212 příspěvků 16.09.18 18:58

Já sama za sebe o další podobná setkání nestojím, ale partnerovu synovi se to zjevně líbilo a jeho matka považuje společné slavení svátků za dobrý nápad. Partnerovi to také moc příjemné nebylo
Jemu bylo nepříjemných více věcí. Nemá rád partnera své bývalé ženy a nechápe, jak ho kvůli někomu takovému mohla opustit, k ní nemá čistě přátelský vztah, protože nesouhlasí s tím, jak vychovává jejich syna
Také se trochu bál kvůli mně, protože věděl, že jsem z toho velmi nervózní, a navíc měl zájem na tom, abychom se alespoň snesly
Tak vám to bylo nepříjemné,par­tnerovi, dítě ale bylo spokojené a matka to vyžaduje.Nezlobte se ale k čemu je takove setkání?Aby žilo dítě v domnění že vyrůstá v jedné velké šťastné rodině???Já bych teda podobný tyátr odmítla.

Ghost B.C.
3659 příspěvků 17.09.18 08:13

A kdo že to setkání inicioval? Váš partner? Nebo jeho bývalá? Proč vás nutí se setkávat s bývalou ženou? Chápu, že vzhledem k dítěti jsou dobré vztahy na místě, ale proč byste měli slavit dohromady svátky? Vy na to hodláte přistoupit? To jako fakt chcete svátky a volno s tím spojené (tedy záleží na víře) trávit s jeho bývalou a jejím partnerem?
Už chybí jen velká společná dovolená, fakt že jo.

květušína
121 příspěvků 17.09.18 08:49

Já bych Vám především chtěla sklonit poklonu, že jste se pro sebe ne příliš příjemného úkolu zhostila se zodpovědností a grácií. Není vždy jednoduché vybalancovat nové vztahy v nových rodinách, a ve velké míře je potřeba být diplomat. Ale jde především o ty děti, že?
Nevím, jak dlouho jste s partnerem spolu a jak dlouho je Váš partner pryč od své bývalé ženy, jak staré je dítě, jak se jeho otec podílí na péči atd. Ale ono to asi není zas až tak důležité.
Můj muž má dvě děti ve střídavé péči a já se běžně jezdím podívat na jejich sportovní soutěže nebo hudební vystoupení nebo dokonce i jen „obyčejné“ tréninky, protože o to ty děti stojí. A ano, samozřejmě je tam i jejich matka. Dokonce jsme se na požadavek jednoho z dětí všichni společně fotili.
Pokud jsou partnerovy děti zrovna týden u nás, tak za nimi k nám o víkendu přijede jejich matka a hodinku dvě s nimi je. Pro někoho nemyslitelné, ale já jí klidně uvařím kafe a nabídnu bábovku. A taky mi nevadí, když o Vánocích jede muž na rozdávání dárků ke své bývalé ženě za svými dětmi. Samozřejmě, my si u nás rozdáme dárky taky, se všemi dětmi(mým i jeho). A ne, nejsme s jeho ex kamarádky a nikdy nebudeme, máme tak strašně málo společného, Vykáme si a mluvíme spolu jen v nejnutnějších případech a já si od ní držím určitý odstup.
Ale pokud by mne partner poprosil, abych s nimi absolvovala něco takového, co Vy, šla bych a nepovažovala bych to za žádné divadýlko.
Ale já vím, jak mému muži na jeho dětech záleží a vím, jak to má se vztahem ke své expartnerce.

Takováto krátkodobá setkání přináší velké plus: dítě vidí, že jeho rodiče jsou schopni spolu komunikovat a domluvit se. O společné dovolené ovšem nemůže být ani řeč, to je kolikrát nápor i na fungující vztah. :D

Lizbeth
480 příspěvků 17.09.18 10:12

Mě připadá, že ex ovládá všechno..přestože ostatním je to nepříjemné, tak jdou jak ovce.Pochybuji velice, že dítě by bez tohoto svátečního setkání mělo trauma, pokud se s tatínkem vidí často a komunikace mezi rodiči je nadstandardní.

MP blanka
1445 příspěvků 17.09.18 10:15

@květušína a mne sa zasa páči váš prístup k veci. Vždy bude záležať na tom, akí ľudia v tej„ hre “ budú účinkovať. Rovnaký model bude raz komédia, raz tragédia, a môže byť rodinný film.Moja mama bez problémov išla niekoľkokrát s mojim otcom na návštevu k jeho bývalej žene / bolo to krátke povojnové manželstvo bez detí /, a keď mal otec prácu v Prahe, kde vtedy už jeho ex bývala, vedela, že za ňou zájde aj sám. Nepripadala si ani odsunutá, ani podvádzaná, a nešlo ani o žiadnu falošnú snahu o „ priateľstvo“ starej a novej. Neskôr sa vzťahy aj tak nejako prirodzene rozvolnili, každý z bývalých partnerov mal svoje nové rodiny. S deťmi je to ale komplikovanejšie, a najmä kvôli nim je dôležité, ako zložitejšie vzťahy budú fungovať po rozvodu rodičov. @Oneira síce naznačuje, že tam sú aj problémy, ale aj tak, možno práve preto chápem, že nechce pridávať ďalšie, a aj v záujme dobrého fungovania vlastného vzťahu na stretnutie išla. Tieto následné manželstva si proste vždy nesú do začiatku aj nejakú tú záťaž z minulého, ale verím, že ich to nemusí ohroziť a ja držím @Oneira palce, aby sa to aj u nej podarilo vybalancovať.

květušína
121 příspěvků 17.09.18 10:23

@Lizbeth přímo trauma asi ne, ale to dítě má rádo jak otce, tak matku, tak proč by nemohlo být s těmi nejbližšími, co má rádo (čili s oběma rodiči) aspoň chvíli pohromadě? A jelikož už jsou ve hře i noví partneři, tak klidně i s nimi, pokud je to možné.

To, že partner @Oneiry zřejmě ještě není zcela srovnaný s rozchodem a křivdami (ať už skutečnými nebo domnělými) svého minulého vztahu, je věc druhá.

Oveeec
1817 příspěvků 17.09.18 20:19

@květušína Klobouk dolů, obdivuju, s jakou grácií to zvládáte, ale jedna věc mi vrtá hlavou - že když jsou děti u vás, jejich matka za nimi zaskočí k vám. Jak to potom děláte? Sedíte všichni v obýváku, nebo jde ona s nimi do pokojíčku/na procházku, nebo jdete na procházku vy, dokud tam ona je? :)

Gorilka
954 příspěvků 17.09.18 20:23

@Oveeec Ts, ts, otevřou si diáře a se synchronizují si program tak, aby se jim dotyčný muž co nejméně pletl pod nohama ;-).

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Céline Dion odmítá holčičí a klučičí oblečení

Žádná růžová nebo modrá! Zpěvačka Céline Dion uvádí genderově... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek