Typ postavy - určení

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
alexix
29 příspěvků 13.1.17 20:59

Celou dobu jsem si myslela, že ovesná kaše k snídani je ideál…nemyslím tím kaši kupovanou, ale opravdu vločky povařené v mléce Není to sladká snídaně…nic sladkéhotam nepřidávám!!!
Moc se v tom opravdunevyznám
a tak jak by to tedy mělo vypadat - alespň jeden den…tak ráno třeba to vajíčko + krajíc chleba, JO? nasvačinu jablko + 150 g jogutu (bílého) JO? k obědu třeba rýže s kuřecím masem a zelenina (čína) JO? odpolední svačina. půl krajíce chleba se šunkou a paprika a večeře…???

irma73
465 příspěvků 13.1.17 21:16
@DRW píše:
@daginoA jeste k tomu skrobu, je to vtipne, ale po zelenine bude mit vetsi hlad je treba si dat velmi kvalitni sacharidy a tim nemyslim rohlik ci krajic chleba.

Po zelenině nebude mít hlad, pokud ji zakápne kvalitním olejem. Aspoň lépe využije vitamíny rozpustné v tucích. Zrovna jsem domlsala misku dušených zelených fazolek s mrkví, byla to lahoda a bříško i mlsná huba jsou spokojené.

irma73
465 příspěvků 13.1.17 21:36
@alexix píše:
Celou dobu jsem si myslela, že ovesná kaše k snídani je ideál…nemyslím tím kaši kupovanou, ale opravdu vločky povařené v mléce Není to sladká snídaně…nic sladkéhotam nepřidávám!!!
a tak jak by to tedy mělo vypadat - alespň jeden den…tak ráno třeba to vajíčko + krajíc chleba, JO? nasvačinu jablko + 150 g jogutu (bílého) JO? k obědu třeba rýže s kuřecím masem a zelenina (čína) JO? odpolední svačina. půl krajíce chleba se šunkou a paprika a večeře…???

Víc jídla. Ráno 2 vajíčka na cibulce, krajíc chleba, 1 porce zeleniny (třeba větší rajče). Svačina jogurt s jablkem (či jiným ovocem včetně banánu) je OK. Oběd vývarová polévka + rozumná porce hlavního chodu, tj. příloha (rýže/brambory/celozrnné těstoviny) s libovým masem a zeleninou. Odpolední svačina navrhovaná je OK, nebo třeba zeleninový salát se sýrem + kousek pečiva. Večeře podobná obědu, ale bez polévky a té sacharidové přílohy jen polovinu. Nebo naopak „poctivou“ polévku, třeba gulášovku zahuštěnou rozmačkaným bramborem místo jíškou a 1ks pečiva. Večerní mlsání raději zcela bez sacharidů, bílkoviny a zelenina vítány :). A zařazujte taky občas luštěniny.

DRW
2039 příspěvků 14.1.17 06:46
@alexix píše:

ty vajicka si klidne dejte 2, k te veceri i kvalitni sacharida jako celozrne testoviny, neloupanou ryzi ci pohanku, celozrnne kroupy. Ne moc, ale kombinace bilkovina (maso/syr/jogutrt/tvaroh), zelenina a trochu prilohy vam zajisti, ze rano nebudete hladova jako vlk. Jeste dobry tip, co muzete nachystejte si dopredu. A neke jste psala, ze si davate cokosku, tak si z toho napr. v dobe obeda udelejte ritual. A ted napisu, co tady moc lidi nepochopi, dejte si tu kavu pred obedem nebo aspon hodinu po a k tomu 1 ctverecek velmi kvalitni cokosky, horke, cim vic procent kakaa tim vic cokoska

irma73
465 příspěvků 14.1.17 13:14

@DRW S kávou a hlavně čokoškou naprostý souhlas!

Lála_druhá
471 příspěvků 18.1.17 16:21

@alexix
Sice se to tady mezitím zvrhlo v debatu o jídelníčku… Přesto jsem ještě během pár minut prošla Bonprix (pokud netrefíte na hadroidní materiál, což je ta 50:50, dají se tam koupit za rozumnou cenu šaty vhodného střihu), Mango a jeden online secondhand. Záměrně proto, aby to byly rady reálné, co si můžete koupit hned a s omezenými finančními prostředky, ne vystajlované fotky modelek z poslední kolekce DVF. Mně hledání vhodných šatů zabere spoustu času, a to už vím, které střihy vyloučit rovnou a které stojí za zkoušku.
Přes vrch možno pořídit bolerko nebo šál (taky nemám zrovna paže Venuše, takže šál obvykle brávám, byť při tanci odkládám).
Psala jste výše, že spoustu šatů nedopnete „přes prsa“, i když nevelká. Mám tentýž problém, i když prsa mám vysloveně malá, záda bohužel široká, takže často velikost neodhadnu, šaty nezapnu a vracím/měním.
(Ještě tu padla zmínka, že typické jablko má nohy „hezké“ jen od země po kolena - je to tak, pak už se prudce „rozšiřují“.)

Edit: Ne všechny šaty jsou míněny na ples! Aby nedošlo k nedorozumění ohledně délky a materiálu…
Edti 2: Nespravila jsem velikost fotek, tak na ty fialové zde odkaz (z obrázku, jak se tak dívám, není poznat nic…) http://www.bonprix.cz/…lova-960308/?…

Jordaan
8825 příspěvků 18.1.17 18:37

@irma73

Ja jidelnickum a dietam nerozumim, ale tolik jidla bych do sebe nedokazala pravidelne naskladat. Jeden, dva dny jo, ale trvale rozhodne ne.

viktorias
217 příspěvků 18.1.17 18:39
@Jordaan píše:
@irma73Ja jidelnickum a dietam nerozumim, ale tolik jidla bych do sebe nedokazala pravidelne naskladat. Jeden, dva dny jo, ale trvale rozhodne ne.

ja hej, ale bolo by to na mne aj vidieť :-)

Giuli
2931 příspěvků 18.1.17 18:40

@Jordaan No a preto si štíhla ako prútik! Ja keď si predstavím na večeru poctivú gulášovku zahustenú roznačkaným bramborem a k tomu ešte to pečivo, tak som plná už po prečítaní. :-)

Jordaan
8825 příspěvků 18.1.17 18:41

@viktorias

O tom se radsi ani nezminuju :-D

Jordaan
8825 příspěvků 18.1.17 18:43

@Giuli

No presne. Nejlepsi vecere je cetba nejake pekne kucharky s obrazkama ;-). Kazdopadne si neumim predstavit, ze pri tomhle jidelnicku nekdo zhubne.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.17 19:01

@Jordaan Taky nějak nepobírám rady typu Jste tlustá, protože málo jíte! Chtěla bych vidět kolik tlustých málo jí, to je takový mezistupeň před Jsem tlustá, protože to mám dědičný nebo štítná žláza.

Jordaan
8825 příspěvků 18.1.17 19:18

@Amigdala

A jeste poporodni kila :-D

viktorias
217 příspěvků 18.1.17 19:22
@Amigdala píše:
@Jordaan Taky nějak nepobírám rady typu Jste tlustá, protože málo jíte! Chtěla bych vidět kolik tlustých málo jí, to je takový mezistupeň před Jsem tlustá, protože to mám dědičný nebo štítná žláza.

ja som to prvýkrát počula od dr. cajhamtovej (alebo ako sa to volá). snažila sa nahovoriť ilone csákovej, že za svoju postavu vďačí tomu, že málo je. ja že ak chce niekto chudnúť, výdaj energie by mal byť vyšší ako príjem. no ale čo ja tomu rozmiem, ja nie som výživový poradca.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.17 19:25

@viktorias Já tak teoreticky bych si to uměla zdůvodnit tak, že pokud tělo má nedostatečný přísun jídla, přeladí se na mód Očekávám hladomor - dělám si zásoby, ale kolik tlustých jí tak málo, aby tohle čistě hypoteticky mohlo nastat, to bych chtěla vidět.

vlm
4717 příspěvků 18.1.17 19:29

@Amigdala já poslední půlrok dost přibrala, byla jsem doma málo pohybu a žeru jako malý cirkus

viktorias
217 příspěvků 18.1.17 19:31
@Amigdala píše:
@viktorias Já tak teoreticky bych si to uměla zdůvodnit tak, že pokud tělo má nedostatečný přísun jídla, přeladí se na mód Očekávám hladomor - dělám si zásoby, ale kolik tlustých jí tak málo, aby tohle čistě hypoteticky mohlo nastat, to bych chtěla vidět.

niekde som čítala článok, ktorý sa venoval dlhovekým ľuďom. nie takým tým ojedinelým prípadom ale nejakým starcom v horách, japoncoch a pod…vraj existuje vzťah medzi miernou podvýživou, skôr by som povedala striedmym spôsobom života a dlhovekosťou. a nikto z nich nebol tučný.

DRW
2039 příspěvků 18.1.17 19:35

No damy, problem je ve slozeni stravy, kdyz nekdo ji sladke, tucne, fastfood, popr. ujizdi na hotovkach nebo te priprave jidla nechce venovat ani minutu, tak toho sni rekneme docela velke mnozstvi, ale ten clovek je v podstate podvyziveny. No a ve finale hora snezeneho nevhodneho jidla muze byt mensi, nez to, co mate do sebe nasoukat jako to jidle, ktere predstavuje dostatecnou skladbu vsech slozek a to je bilkovin, sacharidu (spravnych, tj. celozrnne, zelenina, ovoce, ne bily rohlik ci buchta, popr. tycka Mars etc.) a tuku (ne smazene, majonezy, fastfood, ale panenske oleje, kupodivu ani maslo neni problem v malem mnozstvi, orechy etc.). A co vetsine lidi chybi jsou bilkoviny a ty zase nenahradite proteinovou tyckou. A tak nakonec muze byt stejne podvyziveny 150 kg tloustik jako dite v Somalsku. Jen kazdy z jineho duvodu.
A k tem 2 vejcim namekko, platku chlebu (cca okolo 50-70g), 100-50 g rajcat, tj. kvalitni snidane, ktera splnuje vse, co potrebujete a pro nektere to bude malo. Jo a ten chleba nemazat :D A rozhodne z toho nebudete mit chute a vydrzite v podstate dalsi 3-4 hodiny. Stejne to je s ovesnou neslazenou kasi, ktera je pripravena ve vode, obohacena o seminka a doplnena po dohotoveni jogurtem s minimalnim mnozstvim tuku a ovocem. Tu sladkost tam muzete nasimulovat skorici :D Opravdu to neni treba sladit a mastit.

viktorias
217 příspěvků 18.1.17 19:45

@DRW nechcem byť protivná, ale u mňa chute nie sú dôsledkom hladu. predpokladám, že ani u iných žien to nebude inak…a nemyslím tým obodobie PMS. zo začiatku je proste podtrebné vedieť, že áno, budem cítiť diskomfort, zvyčajne popisovaný ako hlad, ale nie je to nič vážne, dá sa na to zvyknúť a ono to postupne vyprchá.
ale tvrdiť, že „ak si dáte toto miesto toho, nebudete cítiť hlad“ nie je korektné.
nepotrebujem chudnúť, ale chcem, a preto rátam kalórie a niečo málo o tom viem, ale som len človek a mám pochopenie pre chute a slabosti iných ľudí, len si musia uvedomiť, že to, čo cítia je závisloť a teda slabosť, nie hlad, avšak - NIKTO kto nechce, chudnúť nemusí. môže mať spokojný osobný aj spoločenský život aj s nadváhou. a čo?

DRW
2039 příspěvků 18.1.17 20:03
@viktorias píše:
@DRW nechcem byť protivná, ale u mňa chute nie sú dôsledkom hladu. predpokladám, že ani u iných žien to nebude inak…a nemyslím tým obodobie PMS.

Bohuzel ty chute v obdobi PMS jsou dusledkem spatneho slozeni stravy. Bojuji s tim take cely zivot. Ackoliv se tim nezivim, presne z tohoto duvodu jsem si doplnila vzdelani. A nedostatek bilkovin, hodne tucneho, sladkeho a rozhozene hormony v obdobi PMS s nami dokazou neskutecne divy. Otestovano na vlastni osobe, staci dietni chyba a uz se vezu.

viktorias
217 příspěvků 18.1.17 20:16

@DRW proste ľudia nie sú ochotní/schopní uvedomiť si ako málo bielkovín v strave prijímajú. niež som to nevedela, kým som nezačala rátať. ale ja som z tých šťastnejších, mojou slabosťou je klobása a slanina, nie čokoláda.

kalivrata
430 příspěvků 22.1.17 19:04

@Amigdala Zapomnela jste na: Jsem tlusta, protoze jsem si dala vecer banan.

viktorias
217 příspěvků 23.1.17 07:43

@kalivrata ja vidím problém v tom, že kto má sklony dávať si okrem večere ešte aj banán, cez deň zje aj väčšie prasačiny ako presladené ovocie.

Shanshuita
97 příspěvků 23.1.17 14:11

Tady se z toho banánu dělá úplnej démon. Jím je při hubnutí jako ovoce zcela běžně a - světe div se - hubnu :D

zwedavka
1030 příspěvků 23.1.17 15:49

Některé zde uvedené „hubnoucí“ rady a názory jsou pochybné.
Nebudu rozebírat příspěvek po příspěvku, ale doporučuju hubnoucím si vše ověřovat a řídit se selským rozumem.
Např. ano, část tlustých jí málo (rozhodně ne všichni, ale část ano),a tělo v krizové situaci (hrozící hladomor) vše uloží.
Ano, samozřejmě jí většina tlustých hlavně blbě, plácá sladkosti a živiny jim vlastně chybí.
Ano, správná vyvážená strava hodně srovná PMS a taky srovná chutě a večerní přežírání se. (osobně vyzkoušeno)

Já mám velmi dobrou zkušenost s vážením a zapisováním a počítáním kalorií. Samozřejmě to nejde dělat celoživotně, ale pár týdnů, aby člověk dostal do oka velikost porcí. (já využíván kalorické tabulky, ale určitě je možností víc)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek