Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EmilyG.
1314 příspěvků 26.3.20 11:33

@Judy24 at uz se to vyvine jakkoliv, preji at vse resite po zvazeni ( ne ze bych to vzdy umela ) a myslete na sebe. Zni to hnusne, ale nikdo jiny to za vas neudela.

Zuzulli
725 příspěvků 26.3.20 15:34

@Judy24 V petadvaceti bych se nabala jit dal. Tech pet let behem vysoke zmeni cloveka podle me nejvyrazneji v celem zivote, pozna spoustu novych lidi, pripravuje se na samostatny zivot a vazne neni uplne neobvykle, ze se kazdy z partneru vyda jinym smerem a cesty se rozejdou… a v tomhle veku je na vsechno casu dost :) ja sveho muze potkala az posledni semestr pri psani diplomky, chvili pred temi petadvacatymi narozeninami, za tri mesice jsme se stehovali do spolecneho bytu, za rok a pul od prvniho rande se vzali a ja ted do dvou mesicu porodim nase prvni dite… za nejvetsi vyhodu povazuju prave to, ze jsme se potkali az jako dospeli, samostani lide, s jasnou predstavou o zivote, ktera byla vuci sobe kompatibilni. Coz opravdu nemuzu rict o svem priteli z bakalare, tam jsme ted opravdu nekde jinde.

Uživatel je onlinexSx
822 příspěvků 26.3.20 22:46

@Zuzulli S tím si třeba dovolím polemizovat, ano, člověk se na vysoké opravdu hodně vyvíjí. Ale tak nějak z vlastní zkušenosti a zkušenosti z okolí, dojde na lámání chleba teprve s první prací. Neb člověk má mnohem méně volného času a mnohem více taky zapadá do nudy, šedi a rutiny. A stresu.

czDanda
643 příspěvků 27.3.20 06:07

Kolegyni přítel natvrdo oznámil, že už ho nepřitahuje.
Místo aby se zdravě naštvala a poslala ho do oběhu, začala dělat psí kusy, aby mu dokázala, že přitažlivá je.
Křečovitou snahou to dotáhla až k manželství a dítěti.
Po několika letech je stejně opustil s neokoukaným a přitažlivějším kusem.
Jednostranná snaha prostě nefunguje.
Pokud není i z druhé strany, nemá cenu do vztahu investovat.

Rezyna
667 příspěvků 27.3.20 08:42

@Judy24 Nemám co komu radit se svou složitou vztahovou historií. Ale každopádně když mi bylo jako Vám, měla jsem svůj asi nejfunkčnější vztah, opravdu jsme si rozuměli. Až na dvě věci, já byla bohém a on žárlil a pak taky byl více orientovaný na majetek. Ja prostě byla hlavně ten bohém, neřízená střela. No a v jednom okamžiku jsem měla pocit, že jako kdyby ještě potřeboval něco vztahového zažít, nasbírat zkušenosti. Přesně si vybavím ten bod zlomu, už je to dávno, a já z toho vztahu utekla. Dala jsem mu volnost (nebyla v tom žádná nevěra, nic). No a co myslíte, když se mi rozbil nejdelší vztah sebevraždou partnera, tak jsem si po těch skoro 20 letech na netu tohoto dávného našla, párkrát jsme si volali. Bylo to pro mě důležité říct mu po letech, že jsem s ním prožula nejfunkčnejší vztah a že jsem ho fakt milovala. On se zrovna rozváděl.
Proč Vám to říkám, jestli svého přítele milujete, jestli to není spíše zvyk a pohodlí, jestli víte, že by Vám opravdu chyběl, hlavně spolu komunikujte a o všem. A hledejte cesty, které Vás spojí a ne rozdělí. To Vám můžu říct z pohledu ženské, která by už mohla být Vaší matkou. Hodně štěstí Vám přeji. Nemyslím to jako frázi, vztahy jsou v životě to nejdůležitější, co máme a co taky někdy pěkně bolí.

Judy24
1093 příspěvků 27.3.20 09:47

@Rezyna Díky moc. Zhruba tak v tom, co popisujete ke konci, právě teď jsme. Já si upřímně myslím, že to má smysl ještě zkusit, fakt mi teď dochází, že spoustu věcí, které mohly dodávat do toho vztahu něco nového, jsem já hloupě odmítala (drobnosti, ale stejně - častější odmítání dívání se společně na nějaký film/seriál, který chtěl víc on než já, alespoň občasné ježdění na kole, řešení složitějších témat ze strachu, že se ztrapním, protože mám komplex, že jsem hloupá [s tím jsem měla jít k psychoterapeutovi už sakra dávno bez ohledu na ten vztah]).
Protože jsem si jím byla moc jistá a neměla pocit, že se musím takhle drobně překonávat, což bylo dost krátkozraké. Netvrdím, že chyby jsou jen na mojí straně, ale pro začátek mi došlo, že tohle je fakt velká, kterou rozhodně dělám já a je na čase si to přiznat a poučit se (bez ohledu na to, jestli to zužitkuju ještě v tomhle vztahu, nebo si to holt přenesu do nějakého příštího).

A za vaši perspektivu jsem speciálně vděčná (mimochodem - moje matka? Já vás měla zařazenou jako max. o deset let starší než jsem, to internetové vyjadřování fakt mate), protože vím, jak drsné zkušenosti už máte za sebou.

Včera jsme rozkoukali jeho oblíbený vojenský seriál, na který bych se sama nikdy nepodívala a je to vážně fajn, dozvídám se nové věci, ráda poslouchám jeho vysvětlování a jeho to taky viditelně baví. A druhou půlku jsem strávila sledováním opřená o jeho rameno.

Nevím, jestli tohle ještě zvládnu vrátit, ale zatím mě pořád neopustil pocit, že stojí za to zkusit o ten vztah zabojovat. A rozejít se můžeme tak jako tak, samozřejmě, ale tohle by mi asi nikdy nedalo spát.

Protože já nemám pocit, že jsme se nějak zásadně změnili v posledních letech; do práce chodíme oba už několik let (dělám VŠ dálkově) a na těch zásadních věcech se fakt shodneme.

Uvidíme. Prostě uvidíme. : ) Já se pořád zaříkávám, že už sem nebudu odpovídat, ale je to fakt moc zajímavé, co všechny píšete.

giuliettka
6128 příspěvků 27.3.20 10:42

@Judy24 neviem z mobilu citovať tak napíšem že odpovedám ba poslednu vetu vášho príspevku. Zbláznila ste sa?! Už nič nenapísať?! Vy ste to čo ma drží nad vodou. Konečne niečo čo nie je koronavir.

EmilyG.
1314 příspěvků 27.3.20 11:00

@Judy24 prosím pište, já už mluvím i na robotický vysavač. Blbý stáří tohleto, já si plánovala peskovat personál v Domově důchodců, někde u jezera pod horama a takhle se to zvrtlo!

Judy24
1093 příspěvků 27.3.20 11:02

@giuliettka Abyste toho nelitovaly! :D Ale dobře, tak já budu podávat hlášení, potřebu číst něco bez koronaviru naprosto chápu. A co bych pro vás neudělala.

Zjistila jsem (potom, co jsem si tu včera tak vzdychala, jak jsem ráda, že MP existuje), že už jsem tu přes deset let registrovaná! Je třeba přinášet oběti.

Rezyna
667 příspěvků 27.3.20 11:13

@Judy24 Víte, já až zpětně jsem si uvědomila, jak důležité je ve vztahu vnímat toho druhého a sdílet s ním i blbosti, s odpuštěním. Můj sebevrah se mnou určitou část života nesdílel (pochopitelně) a to vytvářelo bariéry a dovedlo ho to až do konce. A i já si žila trochu svůj vnitřně oddělený život.
A jinak bych řekla, že člověk i mimo vztah prožívá různá období, někdy útlumu, někdy intenzivního plánování, někdy intenzivní realizaci nápadů… To samé se děje u toho druhého a někdy se v tom vztahu může sejít útlumové období u obou. Bohužel lidé to často řeší tím, že hledají povyražení jaksi jinde, což asi na krátkou dobu může zabrat, ale po čase zase přijde útlum. Vrátí je to na začátek, pokud sami něco se sebou neudělají, neposunou se. A to je na každém.
No a jestli má písmena „znějí“ mladším dojmem než jsem, tak je to docela fajn:-) Zpráva pro mě, že mám ještě stále trochu svěžího ducha. Pravdou je, že přes všechny ty těžkosti, bolesti a karamboly jsem si uvědomila jednu věc, že jistou částí své osobnosti jsem idealistka a vždy budu. V kapitalismu 21. století je to ale špatná povahová výbava:-)
Mimochodem o takovém tom hledání sebe, vztahu a všeho čeho dalšího je celá moje poslední knížka:-). Protože myslím, že hledání je jediná cesta, jak se i nějak rozvíjet. Vždy jsem se děsila toho ustrnutí na místě… Tak hlavu vzhůru. A jinak můžete na sobe začít pracovat i bez psychologa (zatím), protože uvědomení si nějaké podstaty je už nakročená cesta k řešení. A navíc některé věci než se zautomatizují, musí člověk dělat vědomě.

bao-baba
799 příspěvků 27.3.20 14:07

@Rezyna
Ono být idealistka v reálném socializmu také nebyla žádná výhra…

Judy24
1093 příspěvků 27.3.20 14:08

Z lásky pro vás napnuté čtenářky posílám novinky, které by mi za to jinak bývaly asi ani nestály.

Muž přišel z práce, zeptal se, jestli si pustíme další díl toho seriálu, já využila příležitosti mu říct, že se mu fakt omlouvám, že jsem ty jeho nápady tak blbě odmítala (viz můj ranní příspěvek), a že mě to teď fakt baví (ten seriál) a vypadal dost spokojeně. Ještě jsem vytáhla jeden příklad, kdy jsme jeli na výlet, protože jsem tam chtěla primárně já a on se mnou celou dobu řešil pekelné celebrity (sdílela jsem s ním všechny ty významné vědomosti, které jsem nabyla díky tomuto zdejšímu vláknu), což je daleko mimo jeho komfortní zónu a taky mi to došlo teprve někdy předevčírem, že on tyhle věci dělá a já o dost míň.
A vypadal, jakože je hodně rád, že jsem si tyhle věci uvědomila a uznala to.

Dávám si pozor, abych nenajela na styl „já se teď ve všem obětuju a přizpůsobím“ a skutečně věci tohohle typu dělala jen tehdy, kdy mě fakt baví a primárně se přestala bát je zkoušet, ale zatím se zdá, že to půjde asi docela snadno, když ty jeho oblíbené věci budeme fakt sdílet aktivně (jakože si o tom budeme i povídat, atd.) a ne jen pasivně.

Pokud vám tenhle problém zní jako prkotina v kontextu toho všeho, co jsem psala, tak se omlouvám, ale je to evidentně významný střípek, který se zdařilo zlepšit. :)

Nevím, jestli se tím všechno vyřešilo, dost pochybuju, ale prostě to vypadá nadějně a to mi pro začátek stačí.

EmilyG.
1314 příspěvků 27.3.20 14:56

@bao-baba jj, jen doufam ze se ta doba nevrati. Lidi rychle zapomeli jak zrůdná doba to byla.

MP blanka
2379 příspěvků 27.3.20 15:30

@Judy24 snaha sa cení, ale inak trošku brzdite. Je pekné, že sa zaujímate o jeho pocity a zdielate s nim jeho záľuby, ale nezabudnite preto aj na tie svoje. Najdite si ten správny pomer toho, čo budete robiť spolu a čo si môže každý z vás robiť aj sám. Je pekné, ak vás bavia rovnaké veci, ale neprispôsobujte sa partnerovi nasilu. Ale inak som rada, že sa cítite spokojnejšie.

Judy24
1093 příspěvků 27.3.20 15:44

@MP blanka Jojo, dávám si pozor, nebojte. Jen si fakt myslím, že on tyhle kroky dělal směrem ke mně víc, než já směrem k němu. Tak to teď jen zkusíme víc narovnat, ale nemám pocit, že bych se tím předělávala nebo nějak přemáhala, jen jsem prostě ochotnější vyzkoušet něco nového.

My jinak nikdy nedělali úplně všechno spolu a měli v tom docela dobrou rovnováhu, jen teď v poslední době, jak bylo to divné dusno, tak jsme spolu přestali dělat skoro cokoliv.

Upeču si o víkendu red velvet dort, mám na něj chuť. :)

giuliettka
6128 příspěvků 27.3.20 15:48
@Judy24 píše:
Ještě jsem vytáhla jeden příklad, kdy jsme jeli na výlet, protože jsem tam chtěla primárně já a on se mnou celou dobu řešil pekelné celebrity (sdílela jsem s ním všechny ty významné vědomosti, které jsem nabyla díky tomuto zdejšímu vláknu), což je daleko mimo jeho komfortní zónu
Ženská ak s vami riešil celebrity z MP, Tak to by ste si povinne mala pozrieť celý ten jeho seriál naraz. K tomu by ste mala pripraviť vepro knedle zelo s vlastnoručne vyrobenými knedlami! Emotikon.
ertz
288 příspěvků 27.3.20 17:44

@Judy24 Velvet pečte spolu.
Nejlepší rada, co jsem kdy dostala: nejlepší je doba před svatbou, pak už budou jen starosti nebo v lepším případě nuda. Vy jste si dobu před svatbou trochu natáhli, tak byste třeba chtěli změny - ty ale nemusí být pozitivní. Jak já jsem toužila po nudě :-) v době kdy jsem spala v kusu max 3 hodiny denně (trvalo to asi rok), v době opakovaných školkových nemocí… A někdo má vážnější starosti. Třeba na to své nudné období budete někdy vzpomínat v dobrém - jako na dobu, kdy se nic vážného nedělo. A ještě rada od jednoho neurologa - když mozek nemá nic k řešení, vyrábí si problémy sám ( a my pak zbytečně něco řešíme). A proto jdu vyrábět dekorace z proutí. Pak odešlu dnešní práci. Pak upeču koláč…

giuliettka
6128 příspěvků 27.3.20 18:14
@ertz píše:
@Judy24 jste si dobu před svatbou trochu natáhli, tak byste třeba chtěli změny - ty ale nemusí být pozitivní. Jak já jsem toužila po nudě :-)

Ja by som s týmto dovolila nesúhlasiť. Alebo ste sa nudila málo. :-) Ja keď si spomeniem na tu nudu s bývalým, tak by som to nechcela vrátiť ani za milion. Vo štvrtok a v sobotu sex, v oiatok bowling s kamarátmi. :-D
Jak ja som vtedy túžila aspoň raz sexovať v piatok a vykašlať sa na ten bowling. :-D

giuliettka
6128 příspěvků 27.3.20 18:25
@MP blanka píše:
@Judy24 Je pekné, ak vás bavia rovnaké veci, ale neprispôsobujte sa partnerovi nasilu.

Myslím, že člověk by sa mal premocť a partnerov koníček zdieľať s ním, aj keď ho nebaví. Ja například pozerám tisíce a tisíce fotiek a to slovo tisíce nemyslím obrazne, len z poslednej dovolenky teraz v lednu ich doniesol 6 tisíc. A je to na niektorých fotkách jeden chrobáčik 45 krát. Chrobáčik zdvihol nožičku, mrkol pravým očkom, prižmúril ľavé očko, zdvihol hlavičku, preliezol na inú kytičku, na tej kytičke zdvihol nožičku a kdeže sa zmenila farba kytčky, tak to zmenilo celú atmosféru… a stretol kamaráta z tej istej čeľade a tak si ich manžel znova odfotil 45krát oboch. :-D
Nalejem si vínko a slastne vzdychám nad nádherným svetlom a úžasnou kompoziciou. :-D
A trpím s vínkom už roky a trpím obetavo a ráda, keď si spomeniem, že on musí počúvať mňa, ako trepem o tom čo baví mňa, tak ja vlastne trpím menrj ako on. :-D

ertz
288 příspěvků 27.3.20 18:46

@giuliettka Něco takového jsem fakt nezažila. To už je jak „týdenní plán práce“ :-)

giuliettka
6128 příspěvků 27.3.20 18:53

@ertz Ale viete ako perfektne viem teraz hrať ten bowling. :-D
Keď som ho asi před rokom hrála prvýkrát s manželom, tak čumel jak mucha Puk, aká som v tom dobrá. :-D

MP blanka
2379 příspěvků 27.3.20 21:48

@giuliettka nemyslela som to predsa tak, aby @Judy24 skončila so spoločnými aktivitami, na ktoré pristúpila kvôli partnerovi, ale aby nezabudla aj na seba, a na to že nemusia všetko robiť spolu.

Rezyna
667 příspěvků 27.3.20 22:04

@giuliettka No to je jako byste mluvila o jednom mém kamarádovi. Fotí houby a brouky, má tisíce fotek. A ty houby jsou samozřejmě mini, že je člověk pomalu okem nevidí:-) V Praze se scházejí broučkari v jakési hospodě, ale on se od nich trochu odvrátil. Mají ve svém středu chlapa, který byl odsouzený za zneužití své vlastní dcery…A vysvětloval to slovy, že s ní zůstal sám a měl potřebu. Bez komentáře.

giuliettka
6128 příspěvků 27.3.20 22:09

@Rezyna CO?! Namojdušu má aj iné fotky, nielen chrobáčikov. A fotí tak, že má aj uverejnené fotky a vyhral pár súťaži. Normálne krajiny, hrady, obzory a tak. Nie je úchyl, len ho baví fotenie.

Rezyna
667 příspěvků 27.3.20 22:13

@giuliettka Já to nemyslela přeci na Vašeho manžela, chraň Bůh, jen jsem si vzpomněla na toho kamaráda, co mi vyprávěl. Ale to jsou broučkari, co s tím i kšeftují, to je něco jiného. Jinak máte šikovného muže. Já obdivuji každého, kdo umí fotit.

Stránka:  « Předchozí 1 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek