Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oldyn
6130 příspěvků 03.07.19 14:48

@if5
Jako, že by si pořídila do fungujícího letitého vztahu dítě s milencem? Já teda nejsem žádnej odborník, ale schopnost používat mozek nás odlišuje od zvířátek.

Vinca_minor
798 příspěvků 03.07.19 15:09

@Oldyn Já jsem to pochopila tak, že když tělo chce miminko, tak se prostě hormony zblázní a vyberou si feromonálně vhodného partnera. A rozum je ten, co to brzdí.
PS: Dětí je kolem mě spousta, ale svoje vlastní nemám, furt mi nějak nebijou hodiny. Tak možná bijou, akorát se zamaskovaly :)

Matmys
2268 příspěvků 03.07.19 15:53
@Oldyn píše:
@if5
Jako, že by si pořídila do fungujícího letitého vztahu dítě s milencem? Já teda nejsem žádnej odborník, ale schopnost používat mozek nás odlišuje od zvířátek.

Ale pudy jsou stejné jako u zvířátek.
A protože máme úplně nahoře těla ten zámotek, tak se nám ten život pěkně zamotává :)

Lizbeth
858 příspěvků 04.07.19 11:44

..ehm, tak pro mě přesně tyhle hormony, feromony a chemie jsou láska.. co jinýho by to bylo..a emoce nemají logiku a neřídí se žádnými pravidly s tím nemá mozek co dočinění.
Já si takhle bláznivě rozvrátila z vlastní vůle ( tedy chemie) rodinu a už jsem díky tomuhle úletu pět let šťastná..Já si ji totiž toužila rozvrátit, šťastná jsem nebyla.
Ale chápu, že většinou je to v režii románků, krátkodobých vztahů a vzplanutí korunovaných následným prozřením.
Nepřijde mi nic přirozenějšího, než že se lidé sbližují právě v práci - vidí se tam častěji než s rodinou a sympatie jsou na světě - tím neříkám, že je to dobře, ale je to tak.
Navíc kolega, o kterého byste si na ulici neopřeli ani kolo, získává osamocen kupříkladu v převážně ženském kolektivu na atraktivitě a je obletován tak nějak z nouze..
To samé ženy co se vrací po mateřské do práce..Ta " nová " je vždy zajímavá, atraktivní. Navíc lidé uvěří jakékoliv lži, pokud je v ní zahrnuta lichotka..takže.

bao-baba
302 příspěvků 04.07.19 12:14

@Lizbeth
Mně přijde, že ta chemie je spíš okouzlení nebo vášeň, láska je pro mne hřejivá blízkost druhého.

Vinca_minor
798 příspěvků 04.07.19 13:11

@bao-baba Taky to tak mám, za lásku považuju až ten cit, který přežije bláznivou chemickou zamilovanost.

Lizbeth
858 příspěvků 04.07.19 13:12

Ano, ale jedno bez druhého nepřijde..

Vinca_minor
798 příspěvků 04.07.19 13:19

@Lizbeth To nepopírám, partner mě prostě musí přitahovat fyzicky i tím, jaký je.
A mně platonická zamilovanost naštěstí nebrání cítit dlohodobou spokojenou lásku ke svému muži. Nechci ho opustit ani podvádět, o to mizerněji se cítím, že mě tak přitahuje jiný chlap.

benyka
7232 příspěvků 06.07.19 19:51

@Vinca_minor Nic se neděje. Užívejte si to s vědomím, že do reálu to prostě nepromítnete. Platonické lásky jsou krásná a vzácná věc, kterou by riskantní nechtěný sex stejně zkazil. A paralelní vztah nechcete. Takže není co řešit. Nechte si pěkně zdát… a ono to časem přejde. :-)

Birdonawire
39 příspěvků 06.07.19 20:25

@Vinca_minor Někdy to tak prostě je. Já mám něco podobného. Dokonce jde o vzájemné pocity, které jsme si vyjasnili. Vyřešit to není jak. Držím pěsti.

MarryJu
359 příspěvků 07.07.19 21:58

@Vinca_minor když jsem si toto vaše téma pozdě v noci četla, tak jsem si říkala, že to je fajn, že se do práce musíte těšit, že zažíváte tolik zrušení a přemýšlela jsem, jestli jsem někdy někoho platonicky milovala.. A ono ne.
Ráno se mi promítl můj noční sen a v něm se objevil ON. Přece můj idol z pubertálních let! Jak jsem mohla zapomenout..Můj mozek zpracoval myšlenky v sen. A ten byl. Úžasný příběh mi byl promítnut. A já na NĚJ po dvaceti letech opět myslím každý den :-)

Vinca_minor
798 příspěvků 08.07.19 07:00

@MarryJu To je hezké! Třeba na něj budu taky po dvaceti letech myslet :)

DanielaS
4901 příspěvků 08.07.19 08:42

V praci to citim tak nejak jako nevhodne, stejne jako ve skole, nechapala jsem, jak muzou holky chodit se spoluzakama, takove skoro az incestni mi to prislo. Ale v patek jsem jela metrem a tam stal tak pekny mladik. Opravdu mladik, mohlo mu byt tak dvacet, vlastne ani ne vyrazne hezky, ale mel to NECO. Tak jsem se pet zastavek kochala. (Deti mam, biologicke hodiny nikdy tikat ani nezacaly.)

Pýthia
252 příspěvků 08.07.19 09:10

@Vinca_minor Mně se stalo nedávno něco podobného s kamarádem z dětství. V mládí jsme spolu opravdu strávili spoustu času, oba jsme chodili s „nevhodnými“ partnery a tak jsme si plakávali na rameni a vymetali bary…všichni naši partneři (jeho i moji) na náš žárlili. On se pak odstěhoval, oba máme děti a jsme v kontaktu minimálně. Je pro mě něco jako bratr. Ale při posledním setkání jsme (naprosto nevinně) trochu flirtovali a myslím, že jsme z toho byli oba zaskočení. A on té doby ho nemůžu pustit z hlavy, přitom vím, že je to pitomost.

Paris1789
3845 příspěvků 08.07.19 09:20

@DanielaS
ani tohle mne nenadchne, jelikož mám dva syny 20+ (hezké, vysoké, atd.). Když vidím takového mladíka, okamžitě mi naskočí mé vlastní děti a připadá mi to velmi incestní.

Paris1789
3845 příspěvků 08.07.19 09:30

Jen doufám, že žádná z vás platonických obdivovatelek kolegů v práci nerozhodujete o ničem podstatném, zejména ne o lidských životech (a tím myslím i učitele)

Vinca_minor
798 příspěvků 08.07.19 09:40

@Paris1789 Právě teď rozhoduju, jestli opěrnou zeď navrhnu tak, aby nespadla. A pokud spadne, tak by o lidské životy mohlo jít. Nebojte, dokážu být platonicky zamilovaná do kolegy a přitom profesionálně odvádět svou práci.

DanielaS
4901 příspěvků 08.07.19 10:44

No, vlastne to NECO ma i moje trenerka z fitcentra, zena, stejne stara jako ja, a tam to ani na tikani svest nejde. (Taky zcela platonicke, co bych si asi tak pocala s zenskou, ze.)

bao-baba
302 příspěvků 08.07.19 11:08
@Vinca_minor píše:
@Paris1789 Právě teď rozhoduju, jestli opěrnou zeď navrhnu tak, aby nespadla. A pokud spadne, tak by o lidské životy mohlo jít. Nebojte, dokážu být platonicky zamilovaná do kolegy a přitom profesionálně odvádět svou práci.

Milý Barvínku, je to marný, je to marný, je to marný. Některé z nás, pro které je přitažlivý nějaký muž, mohou nejen odpovědně pracovat, milovat svého partnera, ale dokonce i vědí, kolik máme poslanců v Europarlamentu :-)

bao-baba
302 příspěvků 08.07.19 11:11

@Paris1789
Z hlavy cituji knihu Clarence Day: Otec hlava rodiny -„Otče a ty máš nějakou chybu?“ „Kdybych nějakou měl, tak bych ji ukázněně odstranil“.

Oveeec
2060 příspěvků 1 inzerát 08.07.19 11:33

@Paris1789 A taky že o ničem podstatném nerozhoduje nikdo, kdo má třeba starosti doma, rozvádí se, má nemocné dítě, bolí ho zuby a podobně.

Jóna
114 příspěvků 08.07.19 11:42

Já mám náhodou tyhle platonické lásky docela ráda :-D A vůbec se nedivím, že dost takových situací vzniká právě v práci. Asi teda záleží i na tom co člověk dělá a jak moc je v kontaktu s kolegy, ale my spolu kolikrát v rámci projektu trávíme opravdu hodně času. Jasně, někdy je to peklo. Ale někdy taky zjistíte, že ten, co se jevil při letmém potkávání jako nepříjemný morous, je naopak bezva parťák.

Kochání v metru provozuju taky a nevidím na tom nic špatného. Dokonce se kochám i krásnými ženami a přitom žádné latentní ani jiné lesbické sklony nemám.

Samozřejmě je hloupé, pokud se od toho pak člověk nedokáže oprostit a tahá si ty pocity do svého vztahu/manželství. Být například zadaná s někým jiným a potkat svého muže, asi bych pálila mosty. Naštěstí jsem se v té době jen učila ke státnicím. Doteď nechápu, že jsem je zdárně zvládla - takovou hormonální bouři jsem do té doby nezažila a mávalo to se mnou šíleně :-)

A i přes to, co cítím ke svému muži a nehodlám na tom nic měnit, prostě se mi občas líbí někdo jiný. Je to čistá biologie. Naštěstí tu máme kulturní konstrukt monogamních vztahů a selský rozum, takže se to všechno dá ustát se ctí a ještě si to užít. A jak říká @benyka, překlopení do reality by to akorát zkazilo.

MarryJu
359 příspěvků 08.07.19 14:18
@Paris1789 píše:
Jen doufám, že žádná z vás platonických obdivovatelek kolegů v práci nerozhodujete o ničem podstatném, zejména ne o lidských životech (a tím myslím i učitele)

Zítra okamžitě dělám průzkum v mém pracovním kolektivu a kdo se mi pod nátlakem přizná, tak ho ihned zbavíme všech kompetencí

Vinca_minor
798 příspěvků 08.07.19 15:07

@bao-baba No já bych asi podle @Paris1789 měla být zbavena pracovních kompetencí a pro jistotu i volebního práva a svéprávnosti :)

Oveeec
2060 příspěvků 1 inzerát 08.07.19 16:47

Já to mám taky ráda. Akorát když si představím, že to tak má i partner, vůbec se mi to nelíbí :/

Stránka:  « Předchozí 1 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek