Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (24) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

julie74
2026 příspěvků 25.07.18 17:52

@giuliettka jojo, a to jsem se ještě nedívala jaké zádrhele jsou v pěstování konopí, lnu a jak se vlastně vyrábí viskoza. Ale zase jsem našla , že textilní vlákna se výborně recyklují, takže aspoň můžeme třídit a následně dohlížet na recyklaci. Ale to s tím Aralem je hezká informace, a to ještě byl minulou neděli Focus o vodě a tam říkali, že je to zavlažování tak pitomě dělaný, že většina vody se odpaří ještě než stačí něco zavlažit.

Paris1789
2636 příspěvků 25.07.18 22:57

Já si snad poslední rok kupuju skoro všechno ze lnu nebo hedvábí, stojí mne to ranec, což se ale dalo čekat

julie74
2026 příspěvků 25.07.18 23:50

@Paris1789 máme vám udělat ekologický rozbor ? Ne, nebudeme mrchy…

Paris1789
2636 příspěvků 26.07.18 08:16
@julie74 píše:
@Paris1789 máme vám udělat ekologický rozbor ? Ne, nebudeme mrchy…

ale samozřejmě!, řeklo Sluchátko

ccci
46 příspěvků 26.07.18 10:11

Mě by ekologický rozbor lnu a hedvábí celkem zajímal, a za mrchu Vás považovat nebudu :-).

julie74
2026 příspěvků 26.07.18 10:36

:))) jsem se trochu precenila. Kazdopadne jsem vystrachala ze pokud budeme pouzivat obleceni o devet mesicu dele snizime jeho ekologickou stopu o 20 az 30 procent (muj byvaly satnik byl sen kazdeho ekologa, a MP ze nee) Pak ze se dobre recykluje polyester na nejaky eco circle, pak ze len a konopi jsou opravdu proti bavlne nesrovnatelne ekologictejsi, a pak ze jedna vec je koupit a druha jak obleceni udrzujeme. Teplota prani, zpusob suseni, zehleni. A uz jdu radsi pracovat, prokrastinace je taky pekna metla lidstva

Paris1789
2636 příspěvků 26.07.18 10:49

V už zaniklém řetězci Jackpot jsem kdysi zakoupila dvoje lněné šaty, už je mám asi 10 let, pořád vypadají dobře (a taky se do nich pořád vejdu, heč), takže já jsem ekologie futrál, ne?
Nekupuju si směsi, protože to jak jsem někde četla recyklovat nejde, bavlnu už moc nekupuju, nějak jsem se asi v létě přeorientovala na len a v zimě nosím vlnu.
Len vřele doporučuju, je velmi trvanlivý a své vlastnosti si uchová napořád, takže sice ty šaty stojí hodně peněz, ale vydrží vám.
No a hedvábí prostě nedokážu odolat, i když je choulostivé ve všech směrech, moc nevydrží, navíc utrpení těch housenek, že. Ale recyklovat se dá taky.

julie74
2026 příspěvků 26.07.18 11:23

@Paris1789 utrpení housenek, zase abysme se tady nerozněžnily moc… :)))

a mmch, len jsem kdysi ve škole chodili i obracet, spolužákův tatínek byl předseda družstva, takže jsme chodili nejenom na brambory ale i na kamení a na len. To je jak kdybych studovala v padesátých letech, že ? Pravda, když jsme sbírali kamení tak zastavovali němečtí turisté a hromadně si nás fotili …

julie74
2026 příspěvků 26.07.18 11:25

Když já len neumím nosit, mám lněnou košilotriko, a vždycky to tak hnusně omuchlám na břiše. Mám jedny kalhoty, široké bílé a to jo, ale jak se nosí hořejší část oděvu ?

Paris1789
2636 příspěvků 26.07.18 13:54

@julie74
je nutno zmuchlanost prohlásit za styl, jinak to u lnu nejde. Je to vyloženě ležérní záležitost. Ale nažehlenost se myslím zbytečně přeceňuje.

julie74
2026 příspěvků 26.07.18 14:02

@Paris1789 o nazehlenosti si muzem vypravet, muj muz po sedmi letech souziti s prekvapenim zjistil, ze mame zehlicku. Ale tohle je pomuchlane tak nejak vsude a pak vyrazne vodorovne zahyby na brise. …

Judy24
662 příspěvků 05.09.18 18:29

Ach jo. Moji rodiče (dva a půl roku od sebe; otec do té doby roky opakovaně nevěrný stále s tou samou ženou) se zřejmě budou vážně brzy soudně přít o moji čtrnáctiletou sestru…mně je z toho tak zle a smutno zároveň…

julie74
2026 příspěvků 05.09.18 18:56

@Judy24 to se k tomu bude muset sestra vyjádřit, když už je takhle velká ? Jak to vezme ? :(((

Judy24
662 příspěvků 05.09.18 19:02

@julie74 Ještě jsem s ní nemluvila, ale mám poměrně přesnou představu, že to pro ni nebude lehký. Myslím, že by pro ni bylo nejlepší, kdyby zůstala doma (takže u mámy) a s tátou se vídala třeba ob víkend a jedno odpoledne (bydlí kousek). Střídavka je zbytečná a blbost a myslím, že ani táta o ni nestojí. Ale sestra vlastně stejně ze všeho nejvíc chce, aby ji do toho netahali, samozřejmě…

Zita.a
76 příspěvků 05.09.18 21:20
@Judy24 píše:
Ach jo. Moji rodiče (dva a půl roku od sebe; otec do té doby roky opakovaně nevěrný stále s tou samou ženou) se zřejmě budou vážně brzy soudně přít o moji čtrnáctiletou sestru…mně je z toho tak zle a smutno zároveň…

Zita.a
76 příspěvků 05.09.18 21:23
Rozvod

Chápu jak je Vám z toho smutno. Já podobné řeším v manželství dcery a myslím, že tak smutno mně snad nikdy nebylo.

czDanda
560 příspěvků 06.09.18 05:48
@Judy24 píše:
Ach jo. Moji rodiče (dva a půl roku od sebe; otec do té doby roky opakovaně nevěrný stále s tou samou ženou) se zřejmě budou vážně brzy soudně přít o moji čtrnáctiletou sestru

Je to smutné, ale v tomto případě se přihlédne hlavně k názoru sestry /podle zákona rozumově i emociálně dostatečně vyspělé - možná bude potřeba přiložit vyjádření psychologa/.
S mladším dítětem by to byla daleko nepříjemnější tahanice.

Lizbeth
396 příspěvků 06.09.18 09:35

Pokud tatínek až tak o péči nestojí, tak asi tahanice nebudou, ne? Ne že by to nebylo smutné, ale dohoda asi možná je.

Matmys
1786 příspěvků 06.09.18 09:45
@Judy24 píše:

No, ale když jsou od sebe, tak není nevěrný, ne?
A pokud je stále se stejnou jinou ženou, tak asi bude lepší ten rozvod, než spolu zůstávat naoko „kvůli dětem“ , vy ani vaše sestra už zase nejste úplná mimina.
Je to blbé, ale prostě takové věci se stávají.

barvinok
614 příspěvků 06.09.18 12:48

@Matmys veď Judy písala, že bol neverný kým ešte boli s jej matkou spolu, teda neverný manželke.

Vinca_minor
203 příspěvků 1 inzerát 06.09.18 12:52

@barvinok OT: Kde máte mou oblíbenou fotku Tamary Heribanové? Málem jsem vás nepoznala!

barvinok
614 příspěvků 06.09.18 12:59

@Vinca_minor dala som si vlastnú! Aby si tu užívateľky nemysleli, že som Tamara :)

Vinca_minor
203 příspěvků 1 inzerát 06.09.18 13:01

@barvinok To už se přece v nějaké diskuzi vysvětlilo, že Tamara nejste. Moc vám to sluší, ale je to nezvyk :)

Judy24
662 příspěvků 06.09.18 13:08
@Lizbeth píše:
Pokud tatínek až tak o péči nestojí, tak asi tahanice nebudou, ne? Ne že by to nebylo smutné, ale dohoda asi možná je.

No budou, já jsem to nenapsala dost jasně, v čem přesně je problém.
Mě neděsí to, že se budou muset soudně dohodnout; jinak to nejde, chápu to, ani si nemyslím, že by to obecně mělo být něco, co by sestru nějak dramaticky traumatizovalo.

Průšvih je v tom, že moje matka využívá sestru jako způsob, jak se otci mstít a záměrně mu komplikuje kontakt s ní (protože má pocit, že si otec nezaslouží kontakt se sestrou, protože ji - matku - roky podváděl). Takže jakmile to půjde k soudu, tak sestra bude sice moci říct, co chce, ale zároveň bude pod ještě větším tlakem mámy doma.
Otec vlastně nepotřebuje sestru vídat nějak hrozně moc (ani ona jeho), ale teď je to tak, že si to musí opravdu složitě vydupat, aby ji viděl (jen pro jistotu - platí velkoryse a pravidelně dle společné dohody).
A mámě je vlastně jedno, jak často se ti dva budou vídat - podstatné je, aby on trpěl. A ví, že trpí, když mu to znemožňuje a dělá scény kvůli prkotinám.¨

edit: hrubka

barvinok
614 příspěvků 06.09.18 13:17
@Vinca_minor píše:
@barvinok To už se přece v nějaké diskuzi vysvětlilo, že Tamara nejste.

Ale pravdaže, mňa to tak pobavilo, až som musela vykutrať nejakú vlastnú fotku. Aspoň si ma nebudete vizualizovať s tmavou hrivou a modelkovskou tvárou :)

Stránka:  « Předchozí 1 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Ralph Lauren oslavil neskutečných 50 let v módní branži

Ralph Lauren na newyorském týdnu módy oslavil 50. výročí svého... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama