Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
julie74
3061 příspěvků 10.09.18 14:38

Jinak tomu, že děti ví co mají dělat a co je pro ně nejlepší absolutně nevěřím. Dotyčný buď dětmi podprahové manipuluje aby je vecpal tam kam chce, nebo zapomíná proč tak pěkně fungují dětští vojáci, nečetl betonovou zahradu a podobná díla.

Paris1789
3693 příspěvků 10.09.18 16:02
@julie74 píše:
Jinak tomu, že děti ví co mají dělat a co je pro ně nejlepší absolutně nevěřím. Dotyčný buď dětmi podprahové manipuluje aby je vecpal tam kam chce, nebo zapomíná proč tak pěkně fungují dětští vojáci, nečetl betonovou zahradu a podobná díla.

tak jde spíše o to, že děti se dokážou v daném kontextu rozhodnout samy, pokud mají koho napodobit. Tedy že děti se nejlépe vychovávají osobním příkladem a s tím přeci dětští vojáci nejsou v rozporu?

julie74
3061 příspěvků 10.09.18 17:12

@Paris1789 Jo tak takhle jo.

Já myslela, že jste stoupencem myšlenky, že děti jsou v podstatě dobré, směřují dobrým směrem a jejich vlastní neovlivněná (civilizací, vychovateli kteří už jsou zkažení, konvencemi a blabla) rozhodnutí jsou vždy správná. stejně tak nezkažené dítě které má před sebou tři jídla se vždycky rozhodně pro to nejlepší pro jeho organizmus a ne pro dort. :)))

Kryptozoo
269 příspěvků 10.09.18 19:53

@julie74 Šmarja,vybavila se mi diskuse o „nevýchově“ na nějakém hardcore mateřském webu,kam jsem ze zoufalství v slabé chvilce nakoukla.
Hlody jako „dala jsem své dceři (4 roky) plnou zodpovědnost za to,co bude jíst.Je oběd,už má třetího nanuka a takhle to je už čtvrtý den.Za jak dlouho prozře?“ Nebo jiná maminka naříkala,že ví,že je naprosto zásadní,aby se dítě doma nikdy nesetkalo se zamčenými dveřmi,ale že XY stále utíká na společnou chodbu a jak moc rozdrtí její důveru v sebe sama a ublíží jejímu já když bude zamykat aspoň ty vchodové.
Docela psycho počtení.

Vinca_minor
744 příspěvků 10.09.18 21:10

@Kryptozoo To je psycho. U nás v bytě se dveře krom vchodových zamykat nedaly, ale vypínače koupelny a záchodu byly zvenku, takže bylo poznat, zda tam někdo je. A na zavřené dveře ložnice jsem byla od mala naučená klepat. Nutno říct, že naši na zavřené dveře pokojíku klepali taky, i když jsem tam byla sama.

julie74
3061 příspěvků 10.09.18 22:06

@Kryptozoo jste drsná, tak daleko jsem se nikdy nedostala, jsem krapet prchlivá a asi bych prohodila NB oknem. Na takovéhle čtení nemám.....

Paris1789
3693 příspěvků 10.09.18 22:13

Věkem jsem tak nějak naznala, že výchova se přeceňuje, z většiny dětí vyrostou normální dospělí, protože u nás to ani jinak nejde. Bez ohledu na ty celkem neškodné rodičovské experimenty. Klid, nikomu se nic nestane.

Kryptozoo
269 příspěvků 10.09.18 23:16

@Vinca_minor Ono se tím zámkem myslí třeba i dětská pojistka, nebo vitrína na klíček. Protože jestli to nevíte, tím dítěti vštěpujete, že nemá vaší důvěru, pochybujete o něm a nutíte ho aby přestalo věřit i v sebe sama! Aha!? :-D
@julie74 Já byla jeden čas ve stavu, že jsem byla ochotna 5× denně zatančit fandango a žonglovat u toho motorovkama, jen aby mimino aspoň občas během dne naspalo aspoň 7 hodin. A byť jsem se týdny ploužila jako zombík a každé ráno si říkala jestli je dnes ten den, kdy padnu mrtvá k zemi, tohle mě teda nenalákalo :-D
Myslím, že jsem u toho čtení ani nemrkala jak to bylo mimózní! Nedaří se mi najít to, ráda bych se podělila o zážitek.

TerezaFin
794 příspěvků 11.09.18 07:29

@Kryptozoo Tie fora su zdraviu nebezpecne. Nechodim tam ( nikdy som neprispela, ale obcas som hladala nieco k teme ktora ma zrovna zaujimala, prvorodicka, viete ako :D ) odkedy som si precitala, ze ak dam svoje male dieta ockovat ho vlastne zabijam. A samozrejme pokial nebudem plne kojit minimalne do samoodstavenia v najlepsie styroch rokoch detto, a tak podobne…

Vinca_minor
744 příspěvků 11.09.18 07:44

@Kryptozoo Na klíč u nás nebylo vůbec nic a dětské pojistky taky nebyly obvyklé, takže jsem jako batole třímala v ruce kuchyňský nůž, no nevím, jestli to nějak podpořilo mou důvěru… Ale líbí se mi ten systém klepání, prostě v ložnici a pokojíku za zavřenými dveřmi je soukromý prostor. Naši se asi báli, abysme je nenačapali v posteli, ale dodržovali klepání i u nás dětí.

julie74
3061 příspěvků 11.09.18 09:55

@Kryptozoo myslím že stránky o Nevychove obsahují mnohé. Jo to já měla mimino v pokročilém věku a zarekla jsem se že to nebude oprasovaný jedináček, takže jsem vydolovali všechny hlubiny své lenosti a chovala se k němu jako minimalne čtvrtému dítěti v pořadí. A prte je od mala salamista a pohodar, tak jsem ke čtení výchovné literatury nikdy nedošla… V opačném případě bych taky jistě vymýšlela.

julie74
3061 příspěvků 11.09.18 10:11

Vida, my opravdu nic zamceno nemáme, nemáme nic na zamykání a stejně by byl klíč to první ztracené. Ale sestřenice vnuk dostal od dědečka ve čtyřech mačetu a spal s ní pod polštářem. Teda na spaní ji dával .....do toho zasouvací no, jak se tomu říká, obalu… Myslím , že takovou podporovaci výchovu neměl ani velký Che.

kalmar
100 příspěvků 11.09.18 11:09

A „mentální jazyky“ znáte? To je pro mě velká studnice… neuvěřitelné, čemu jsou rodiče schopni věnovat pozornost, čas a peníze.

misionářka
291 příspěvků 11.09.18 12:41

@kalmar Co to?

Kryptozoo
269 příspěvků 11.09.18 13:19

@kalmar To víte,z prostého konstatování,že každý je jiný by asi nešlo vytřískat tolik prachů :-D

Oldyn
6105 příspěvků 11.09.18 14:07

@kalmar Šiš neznám, to je něco jako bezplenková metoda a menstruace kdy já chci?

sirena007
1131 příspěvků 11.09.18 14:18

@kalmar To je ta posunková řeč mezi matkou a miminem nebo už jsem zase pozadu?

kalmar
100 příspěvků 11.09.18 22:54

jste vedle jak ta jedle :-) ve zkratce: každý má jiný mentální jazyk, a proto ten spratek, co kolem sebe mlátí klackem, není nevychovaný, nýbrž se vyjadřuje jazykem bojovníka. Je jich mnoho druhů, nechce se mi věnovat energie (byť posměšně) se tím zabývat. Znám jenom několik „bojovníků“

AneMa
46 příspěvků 08.06.19 19:27

.

andano
767 příspěvků 09.06.19 00:07

@kalmar
Prosím, ještě aspoň jeden jazyk…
Snažila jsem se vyhledat, ale dostala jsem se do guláše slov, kdy jediné, co jsem se vždycky dozvěděla, byla částka, za kterou mě v tomto oboru vyškolí.
Zajímavá sekta.

Ještě že mám normální děti a vychovávají moje vnoučata tak nějak „zastarale“.

Vinca_minor
744 příspěvků 02.07.19 11:19

Stěžuju si na chemické pochody ve svém těle. Pardon, ale nutně se potřebuju svěřit.
Jsem dlouhodobě spokojeně zadaná, ale asi před třemi lety k nám nastoupil nový kolega. První rok dobrý, ale pak se mi splašily hormony a vášnivě platonicky jsem se zamilovala. Až po uši. Od té doby mám výkyvy, kdy to docela ujde a kdy v tom totálně lítám. Nikdy bych nevěřila, že budu mít pocit podlamování kolen. Nic s ním nemám, ani mít nechci (teda rozum s ním nic mít nechce), já jsem zadaná, on je zadaný s malým dítětem. Tak sakra co s tím mám dělat?! Začíná mě to obtěžovat, když s ním mluvím, tak doufám, že na mě není nic poznat, prostě bych s ním chtěla mít normální kolegiální vztah a ne prožívat přívaly hormonů či čeho. Vím, že řešení, jak se odmilovat, neexistuje. Ale chtěla bych.

bao-baba
235 příspěvků 02.07.19 12:02

@Vinca_minor
Tak tohle jsem měla už od základky a dosud mám, přestože jsem už v letech a dotyčný je třeba o 20 let mladší. Vždycky se ve škole nebo v práci našel nějaký chlapec či muž, pro kterého jsem měla slabost, přestože jsem byla šťastně a upřímně zamilovaná jinde. Holt feromony…ale nikdy to nepřerostlo z teorie do praxe :-). Jo, vlastně jednou na pár měsíců, ale to jsem byla zrovna nezadaná. Pak jsem se zamilovala a ukončila to. Je to fakt jen chemie, s láskou to nemá nic společného.

Paris1789
3693 příspěvků 02.07.19 12:09

Mně se teda nikdy muži v práci nelíbili, měla jsem jich dost a neumím si představit, že bych pak měla s dotyčným trávit čas i jinde, než v práci. Tohle nechápu. Však je v té práci vidíte ve všech možných situacích, aby se vám dostatečně zprotivili, všichni. Pracuji se samými muži.

Vinca_minor
744 příspěvků 02.07.19 12:14

@bao-baba To je normální, taky jsem pro pár dotyčných měla slabost. Ale tentokrát to se mnou mává tak, že se nestačím divit. Takhle intenzivní pocity jsem neměla snad ani na začátku svého stávajícího vztahu. A když si s kolegou dáváme letmou pusu při příležitosti gratulací (svátky, narozeniny), tak mi normálně běhá mráz po zádech. No, lítám v tom chemickém koktejlu pěkně… Opravdu je to náročné.

MP blanka
1840 příspěvků 02.07.19 12:36

@Vinca_minor - áno, je to úžasné, ale asi len pokiaľ to je práve len v tej nepriznanej forme. Pred dávnou dobou som bola v podobnej situácii, a práve preto, že sa „ vzťah “ nikdy nepresunul za tú chúlostivú hranicu, mám na všetko iba množstvo pekných spomienok. Ešte teraz vnímam tie iskrivé vibrácie, ale súčasne som vďačná, že som po náznakoch z druhej strany všetko stopla. Mohol by to byť vtedy vášnivý románik, úplná telenovela, našťastie som si uvedomila, že to práve moc nechcem.

Stránka:  « Předchozí 1 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek