Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (24) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
696 příspěvků 06.09.18 13:19
Aspoň si ma nebudete vizualizovať s tmavou hrivou a modelkovskou tvárou :)

@barvinok Jojo, pouze se světlou hřívou a modelkovskou tváří :)

DKU
104 příspěvků 06.09.18 13:35

@Judy24 hm,tohle jsem nikdy nechápala, taky jsem rozvedená a taky jsem zpočátku ex měla víc ,než dost,ale zařekla jsem se,že to nikdy děti neodskáčou a myslím, že jsem to dodržela a ne,že by se mi nechtělo se občas mstít, kluci tedy byli taky mladší,než Vaše sestra a vlastně jsme rozhodnutí soudu nedodržovali, jelikož k otci chodili vždy,když chtěli a to bylo i v týdnu, víkendy a prázdniny se střídaly časem,když si vše sedlo,tak to bylo fajn, nikdy mi neodmítl pomoc, třeba, když byli nemocní a já si nemohla vzít v práci volno, on totiž dělal částečně z domova

Judy24
844 příspěvků 06.09.18 13:39

@DKU To je skvělé a moc vám gratuluji. A jsem hrozně ráda, že někde to jde.

Matka si tím v podstatě kompenzuje to, čemu říká, že „se roky přizpůsobovala všem, takže teď si to jako vynahrazuje“ a má pocit, že teď zase má být všechno po jejím.
A narovinu mi opakovaně řekla, že fakt nevidí důvod, proč by měla být sestra a sestřina přání důležitější, než ta její.

Paris1789
3530 příspěvků 06.09.18 13:49

@Judy24
tak jestli máte na svou maminku byť jen minimální vliv, snažte se jí vysvětlit, že neuplyne moc času a všechno se to obrátí proti ní. Vyžere si to tak, že si to teď ani neumí představit. Nechápu tyhle postoje, vaše sestra za nic nemůže, je to hloupé a krátkozraké chování a nikomu to neprospěje.

Paris1789
3530 příspěvků 06.09.18 13:50

Navíc už zanedloho se jí vaše sestra nebude ani muset na nic ptát, v 15 letech už má jistou i právní subjektivitu a pokud se kousne, vaše maminka bude hodně litovat.

DKU
104 příspěvků 06.09.18 14:01

@Judy24 tak pocit, že jsem se do jisté míry obětovala mívá asi většina žen
chápu, že je teď bolavá a zraněná, ale právě z lásky k dceři by fakt měla si toto rozmyslet, není nic horšího,než si zničit vztah s ní a pak ho léta dávat dohromady,jestli vůbec,sestra přeci není sobec,když se chce stýkat s otcem

xSx
590 příspěvků 06.09.18 14:03

@barvinok tak máte blond vlasy a modelkovskou tvář. Moc se toho nezměnilo :)

Oldyn
6085 příspěvků 06.09.18 14:04
@barvinok píše:
Ale pravdaže, mňa to tak pobavilo, až som musela vykutrať nejakú vlastnú fotku. Aspoň si ma nebudete vizualizovať s tmavou hrivou a modelkovskou tvárou :)

Jste hezká.

Matmys
2143 příspěvků 06.09.18 14:44
@Paris1789 píše:
Navíc už zanedloho se jí vaše sestra nebude ani muset na nic ptát, v 15 letech už má jistou i právní subjektivitu a pokud se kousne, vaše maminka bude hodně litovat.

No jo, ale takové legislativní zakousnutí bolí potom na duši. A nejen maminku, ale hlavně dceru.
Já bych doporučila Judy, aby byla sestře co největší oporou a nějak to přetrpěla celá rodina.
A opravdu to není konec světa, ono to časem nějak vybublá. A většinou lépe, než to na začátku vypadalo.

Paris1789
3530 příspěvků 06.09.18 15:21

@DKU
Vůbec nemám pocit, že bych se obětovala, nechápu, kde to ty ženský berou? Chlapi se neobětujou, když hákujou v době, kdy je žena s dětmi doma? Oni asi vůbec nechtějí být s dětmi místo chození do práce, která je kolikrát ani netěší ani se nerozvíjejí, ale musejí ji dělat, protože rodina a děti? To je tak blbé klišé, že to nemá obdoby.
Nikdy jsem nezažila žádného muže, že by si připadal jako oběť rodiny, ale dámy tím argumentují v jednom kuse. On ty oběti po nich ten muž chtěl?

Judy24
844 příspěvků 06.09.18 15:24

@Matmys Děkuju, přesně tak to vidím. Jen jsem se tu asi trochu potřebovala vypsat. : )

DKU
104 příspěvků 06.09.18 15:45

@Paris1789 třeba to jenom nevíme,jak to muži mají :-)
na druhou stranu u nás se jaksi počítá/lo, že žena upozadí své zájmy,když má rodinu i práci, aby se muž mohl realizovat, myslím, že do skandinávského modelu nám ještě dost chybí a to i přes to,že v generaci 30+ se již mnohé mění
vycházím z toho co vnímám okolo

Paris1789
3530 příspěvků 06.09.18 15:56

@DKU
Kdyby to skutečně byly její zájmy, nic upozaďovat nebude. Problém vidím trochu jinde: hodně žen se do tohohle uvrtá samo, zčásti taky proto, že nutně potřebují vládnout dětmi i domácností a taky proto, že muž podle nich „neudělá nic pořádně“.
Schválně, kolik si myslíte, že je žen, které by poslaly muže na rodičák a samy šly do práce živit rodinu?

DKU
104 příspěvků 06.09.18 16:04

@Paris1789 to fakt nevím a za sebe,pokud bych fakt měla práci co by mě hodně bavila a dobře vynášela si to představit umím, neměla jsem problém nechat partnera s malým dítětem o samotě u nás to zmáhalo tatínka :-) energie syna je nevyčerpatelná :-)

Veronika P
541 příspěvků 06.09.18 16:11

@Paris1789 Já myslím, že čím dál víc. Postupně se to mění s tím, že si ženy dokáží vydělat víc peněz. Ale dřív prostě bylo normální, že muži dostávali vyšší platy než ženy na obdobných pozicích. To už snad teď až tak časté není. Navíc si teda myslím, že si tohle chudinkovství děláme do jisté míry samy, tedy tím jak vychováváme nebo jsme vychovávaly dcery a jak syny. Mně ještě maminka říkávala, že mám posloužit svému muži. Bráchovi neřekla posluž své ženě nikdy :)

MP blanka
1793 příspěvků 06.09.18 18:11

Nie je to práve o chlapskej materskej, ale malý príklad toho, že sa vnímanie rodiny a detí u mužov - otcov, mení.Keď sme boli nedávno s vnukmi bicyklovať , zastavili sme sa u rybníka.Jednak trochu na oddych,ale hlavne preto, že to je rybársky rybník,a ja som sa kvôli chlapcom tešila, že snáď budeme vidieť aj nejakú tu akciu.O chvíľu si neďaleko nás rozložili veci dvaja oteckovia, s tromi menšími dievčatkami.Samozrejme rybárske potreby, ale aj prenosný stan,deky, tašky s jedlom,nočník, dievčatá hračky.Dali sme sa do reči,a ja som obdivovala, ako sa venovali deťom napriek tomu,že aj rybárčili / aj rybu chytili /. Za celý čas ani raz nejaký krik,či napomínanie, pekne sa s deťmi rozprávali,vysvetľovali a ukazovali aj našim chlapcom,čo a ako. Aj som im to povedala,pochválila som ich,lebo ja si pamätám,že generácia našich otcov, tak obecne,to so samostatnou starostlivosťou o deti či domácnosť nepreháňala. Môj manžel síce robí niektoré domáce práce, ale sám čas s deťmi moc netrávil.A náš syn už je celkom iný, až sa divím, kde sa to v ňom vzalo, keďže doma práve taký príklad nemal.Páčia sa mi takí oteckovia.

julie74
2961 příspěvků 06.09.18 19:16
@Paris1789 píše:
@Judy24
tak jestli máte na svou maminku byť jen minimální vliv, snažte se jí vysvětlit, že neuplyne moc času a všechno se to obrátí proti ní. Vyžere si to tak, že si to teď ani neumí představit. Nechápu tyhle postoje, vaše sestra za nic nemůže, je to hloupé a krátkozraké chování a nikomu to neprospěje.

pardon opakovala jsem se

Lizbeth
788 příspěvků 07.09.18 00:04

@MP blanka
Ohledně toho příkladu z domova..ono to jde i obráceně..Já měla příklad v mamince, která všechny obskakovala, hlavně táta nemusel nic..Když jsem nabrala rozum, dost se mi to příčilo a právě proto se takto nechovám.Takže příkladem mi šla, akorát takovým, že jsem díky tomu pochopila, že takto to nechci.
Aby to nevyznělo blbě, v dětství jsme kmitaly se sestrou i my s mámou a táta nic..
Prostě ženský ano, muže ne.

Vinca_minor
696 příspěvků 07.09.18 07:47

My jsme byly doma tři sestry a jako dítě jsem měla pocit, že táta doma nic nedělá. Pravda, vařit jsme ho nenechaly, protože na náš vkus moc mastil a solil, i když měl své majstrštyky. Nádobí neumýval, neluxoval, koš nevynášel.
Až jako dospělá jsem pochopila, že táta doma vždycky všechno opravil a furt makal na zahradě, která vždycky byla jako ze škatulky. Dnes už tátu nemám, maminka se o zahradu stará sama (teda má i občasného hodinového zahradníka:) a já jí pomáhám, když přijedu. A vidím, co to dá práce, a zpětně se v duchu tátovi omlouvám.

Veronika P
541 příspěvků 07.09.18 08:20

@Lizbeth No a teď si představte, jak by to vypadalo, kdybyste měla místo sestry bratra. Tuhle křivdu si nesu už desítky let :)

DKU
104 příspěvků 07.09.18 10:34

@Veronika P já měla to měla tahle se sestru, když se sekla,tak i kdyby máma dělala nevím co,tak s ní nehnula a že máma pro pár facek nešla daleko, takže pokud
jsem chtěla vidět jedinou nedělní pohádku,které kdysi šla,tak jsem taky skoro vše dělala sama :-), dnes je z ní ve vlastní domácnosti úklidový " ďábel" nakonec se pomamila :-), vzhledem k tomu,že obě máme pouze syny,tak můžeme max. svorně nadávat

ale z vyprávění kamarádek vím,jak ony musely vše a bratr nic, což si myslím, že dnes už taky tak nebývá

Veronika P
541 příspěvků 07.09.18 11:19

@DKU Tak v tom případě věřím, že Vaši synové v dospělosti najdou kuchyňský dřez i bez mapy :)

DKU
104 příspěvků 07.09.18 11:21

@Veronika P taky doufám, ostatně ti starší už si to okoušejí na privátu mimo domov při studiích :-)

Paris1789
3530 příspěvků 07.09.18 13:26

Sourozence nemajíc, musela jsem všechno oddřít sama. Vlastně mám celkově málo příbuzných, takže nebyla má rodina a ani já pod dohledem laskavé široké přízně, která ví všechno lépe a hlavně má spoustu názorů na to, jak se co má dělat a nebojí se to dotyčnému vnutit. Když jsem se pak vdala do velice rozvětvené rodiny, nejtěžší bylo pro mne si zvyknout, že se do mě každej se*e, i když to de facto není jeho věc. Inu, nezvykla jsem si.
Když byla má máma skoro 10 let invalidní, táta se naučil úplně všechno, protože musel. Staral se o ni sám, v sedmdesáti dokázal vytlačit invalidní vozík s mámou sám na Trosky, nechtěl ani pomoct. Chlapi nejsou žádní chudáci, akorát jim musíme dát prostor, což dle mého pozorování spousta žen nedokáže.

Hayele
69 příspěvků 09.09.18 12:06

Problem je, ze pokud zustane na materske muz, tak prakticky vzdy funguje jenom jako hlidac deti po dobu, kdy je zena v praci. Kdyz zena prijde domu, zacina ji nova smena pece o deti a domacnost. Naopak to zase byva tak, ze muz prijde z prace, nedela nic a o deti a domacnost se zena stara sama. A i kdyz oba pracuji na plny uvazek, je to prakticky vzdy zena, kdo doma dela vice - osobne neznam jedinou vyjimku.

Stránka:  « Předchozí 1 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek