Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Dogmeat
215 příspěvků 22.7.19 16:12

Jestli vás zajímá, jak to dopadlo, tak o fyzické týrání nešlo (tedy jestli ještě něco nevyplave…), skutečně šlo o dluhy, které dotyčný krátkodobě vyřešil tak, že kamarádce vybílil část konta, normálně si vzal kreditku a vybral si z bankomatu, znal pin. Kamarádka na to přišla už minulý týden, přiznal se, až když to chtěla řešit s policií. Ten mail, ve kterém ji pomlouvá, že je lhářka, jsem jí na základě těchto informací ukázala.

Matmys
2591 příspěvků 22.7.19 16:21

@Dogmeat
To jako fakt? No jo vlastně : kdo lže, krade …

Paris1789
4045 příspěvků 22.7.19 16:30

@Dogmeat
tak čistě teoreticky, pokud nemají zúžené SJM, jsou to peníze společné.
Ale teda je to pecka, mně by nic takového nenapadlo.
Ráda bych se optala, jak reagovala ta kamarádka, ale pochopím, když to sem nenapíšete.

Tyana
100 příspěvků 22.7.19 16:31

@Matmys … a může i zabít. Říkala babička.

Tyana
100 příspěvků 22.7.19 16:40

@Dogmeat Tak ono psychické týrání má stejné následky, jako to fyzické, ale hůř se dokazuje.

A oni jsou sezdáni? Nevím proč si myslím, že spolu chodí a sezdáni nejsou. A to se té vaší kamarádce vůbec nedivím, že chtěla jít na policii, vždyt´to s nejvyšší pravděpodobností naplňuje podstatu trestného/ných činů. To já bych to oznámila na policii a poslala ho k šípku. Tak hlavně aby ty peníze vaší kamarádce vrátil.

Dogmeat
215 příspěvků 22.7.19 17:31

@Paris1789 nevím, jak to přesně mají, ale pochybuju, že sepisovali nějaké amlouvy apod. Kdyby kamarádka na tu policii došla, asi by to byla nakonec slušná tragikomedie, ještě by tam byla za blbku.
Reagovala na to dost špatně, byla smutná, o problémech nevěděla.
@Tyana jsou sezdaní, krátce, v řádu měsíců, znají se taky krátce. Děti nemají.
Na policii chtěla jít proto, aby vyšetřili, kdo jí vybral peníze z karty. V bankovnictví vidíte jen že to byl výběr, policie si můž od banky vyžádat kamerové záznamy z bankomatu, kde se výběr uskutečnil

Lizbeth
1239 příspěvků 22.7.19 17:35

..já jsem se domnívala, že i tak nemůžete jen tak použít cizí kartu, že je to trestné..ať už je manželky či ne.

giuliettka
6138 příspěvků 22.7.19 17:37
@Dogmeat píše:
@Tyana jsou sezdaní, krátce, v řádu měsíců, znají se taky krátce. Děti nemají.

Viem, že to bude znieť kruto, ale nech sa rozvedie a pošle ho do prdele. Peniaze oželie a život pojde ďalej. Mám kamarátku čo pár mesiacov po svadbe tiež zistila, že jej manžel je zadlžený. Napriek tomu sa rozhodla, že s ním zostane. Majú spolu syna. Ona vybavila osobný bankrot, ona všetko splácala, ona tiahla domácnosť aj potreby dieťaťa a keď to všetko splatila, po tom bankrote už nezostal dlžný nikde ani korunu, tak jej povedal, že on sa na manželstvo nehodí… Je rozvedená a sama s malým, o výživné sa súdi a on je už zas v dlhoch a spláca mu ich druhá manželka.

Dogmeat
215 příspěvků 22.7.19 17:46

@giuliettka vidím to stejně, dluhy se možná dají nějak zvládnout, ale dluhy + takovéhle lhaní + pomluvání vlastní ženy z takového důvodu = zničený život s takovým chlapem.
@Lizbeth košer to asi není, ale pochybuju, že by to bylo vyloženě trestné, když jsou ti lidé sezdaní. Ale taky jsem měla pocit, že by měl kartu používat jen ten člověk, jehož jméno je na ní uvedeno

Dogmeat
215 příspěvků 22.7.19 17:49

On z té karty vybral hodně, tolik kolik mu dovolil limit, přes 50k. Dodávám proto, abyste si nemyslely, že je to hádka o pár korun

Paris1789
4045 příspěvků 22.7.19 17:53
@Lizbeth píše: ..já jsem se domnívala, že i tak nemůžete jen tak použít cizí kartu, že je to trestné..ať už je manželky či ne.

tak on věděl PIN, zřejmě mu ho asi řekla, těžko bude dokazovat, že ho nepožádala, aby ty peníze vyzvednul dejme tomu. Čistě teoreticky do SJM nespadá majetek nabytý před manželstvím, tedy pokud měla ony ty peníze na účtu před vstupem do manželství, tak by na ně nárok neměl. jenže to se musí dokázat, snad si schovává výpisy. Já bych teda na policii nešla, ovšem tohle partnerovo chování by mne velice sklíčilo a nejsem si jistá, že by náš vztah tohle vydržel.
Kloním se k řešení G, děti nemají, je lepší to rozpustit hned, peníze oželet a zabránit podle všeho většímu průšvihu, který s vysokou pravděpodobností nastane.

Demode
1958 příspěvků 22.7.19 17:56

@Dogmeat Je to debil a ona to snad pochopila. Ale srdci neporučíš.

bao-baba
800 příspěvků 22.7.19 20:46

Rozvést, ale jak dlouho to v praxi trvá, zvlášť když druhý partner nechce? Situace je to hrozná, protože jí může, než k rozvodu dojde, našvihat dluhy ze msty.

Atlacoya
2758 příspěvků 29.7.19 11:19
@bao-baba píše:
Rozvést, ale jak dlouho to v praxi trvá, zvlášť když druhý partner nechce? Situace je to hrozná, protože jí může, než k rozvodu dojde, našvihat dluhy ze msty.

Co dohoda o zúžení SJM? Tu notář sepíše poměrně rychle. Vyžaduje to tedy souhlas manžela a vyřeší to jen budoucí dluhy, ale alespoň něco.

Judy24
1093 příspěvků 24.3.20 06:27
Existuje lék na přechozený vztah?

Mám stálého partnera posledních pět let. Je nám spolu dobře, mám pocit, že se k sobě hodíme, problémy jsme vždycky zvládali dobře řešit a poučit se z nich.

Ještě někdy v červenci jsme plánovali, že za dva roky chceme mít děti a když jsem namítla, že chci být předtím vdaná, tak se muž tvářil, že s tím stejně počítal.

Pak jsme byli na skvělé dovolené a někdy po ní začal ten vztah zvláštně zpomalovat.
A teď je najednou březen, už minimálně tři týdny kolem sebe tak prapodivně chodíme, moc si toho neříkáme a když jsem se na to včera zeptala, došli jsme k tomu, že jsme se nějak ocitli na mrtvém bodě.

Přemýšlela jsem o tom celou noc (vůbec jsem nemohla spát) a pak mi došlo, že se nám stalo přesně to, čeho jsem se bála. Že jsme to přechodili. Žádný zásadní krok jsme neudělali nejméně dva roky (kdy jsme se naposledy stěhovali). Chybí nám ten projekt.

Dohodli jsme se, že to zkusíme probrat s odborníkem (až to půjde…) a pro začátek to nějak zkusíme nastartovat svépomocí. Oba jsme k tomu vztahu vždycky přistupovali tak, že se mají problémy řešit, a že mít dlouhodobý spokojený vztah nejde nikdy úplně „samo“.

Ale stejně by mě zajímalo, jakou tu s tím má kdo zkušenost a jestli nemáte nějaké rady a moudré poznámky.
Díky moc předem.

xSx
822 příspěvků 24.3.20 09:26

@Judy24 myslim, ze neexistuje. Ale proc teda dal neplanujete tu svatbu a deti? Kvuli tomu, ze je neco divne? Protoze to vypada, ze jste na ten plan nejak rezignovali.

Judy24
1093 příspěvků 24.3.20 09:35

@xSx Protože si chceme být oba hodně jistí, že se nevezmeme a za chvilku nerozvedeme. A teď jak je ta nálada prapodivná, tak se toho oba bojíme.
Nemluvili jsme o tom dlouho proto, že jsem mu chtěla dát prostor s žádostí o ruku (romantická duše…).

Obecně mám pocit, že jsme v poslední době rezignovali na ten vztah. Že jsme se v něm přestali snažit, jedeme hodně na setrvačnost. Tak přemýšlím, jestli to jde nějak restartovat, zkusit tam ty impulsy dát aspoň teď, jakkoli v ideálním případě bychom je tam bývali dali aspoň před pár měsíci.
Rozhodně to chci zkusit, ale nevím, jestli bude vůle na obou stranách. Nebo jestli bude dostatečná.

Přijde mi to pořád jako takový hloupý důvod pro rozchod. Jako pokud se neshodneme, jestli chceme mít spolu děti nebo bychom byli povahově absolutně rozdílní, tak dobře, ale ten dojem nemám.
Jen jsme oba relativně pasivní a teď se nám to asi hodně vymstilo a tohle je výsledek.
Lítají mi teď v hlavě všechny ty plány, co jsme vždycky měli, že budeme dělat a nikdy se do nich nedokopali a jsem na sebe naštvaná.

Paris1789
4045 příspěvků 24.3.20 09:44

@Judy24
původně jsem chtěla něco dlouhého napsat, ale kašlu na to. Tyhle webové poradny jsou stejně úplně na pytel.
Tak jen jedno: pokud váš vztah vydrží karanténu, tak bych do toho urychleně praštila bez ohledu na nějaké tzv. pochybnosti.

kalmar
149 příspěvků 24.3.20 11:20

Jistá si nemůžete být vůbec nikdy. Prostě kdykoli se může stát cokoli. A nepřijde mi a priori špatné, že máte klidnější, utlumenější období. Už ani ekonomové nevěří nekonečnému růstu. A jestli si nakonec nějaké dítě pořídíte, budete se slzou v oku vzpomínat na klidné vody. Zkrátka těžko na dálku radit, ale jestli spolu takto dlouhodobě dobře vycházíte, neházejte flintu do žita.

Oveeec
2376 příspěvků 24.3.20 12:30

@Judy24 Tohle já dobře znám, akorát u vás to netrvá ještě tak dlouho :) Znám ten pocit, kdy se vám o to dodávání impulzů ani nechce snažit, ale zároveň by vám bylo líto o ten vztah přijít „jenom“ kvůli tomu. Ale myslím, že jestli tam není něco, co vám vyloženě našeptává, ať to neděláte, že to nechcete, tak to myslím vůbec není bez šance. Ale já tedy nikomu rozhodně radit nemůžu.

EmilyG.
1316 příspěvků 24.3.20 20:54

@Judy24 tady se radit neda. Znam dva kteri spolu chodli 10 let, porad se tesili az se vezmou, postavili spolu dum, karierne postupovali…a sli si najednou tak na nervy ze se rozesli.
Dnes maji oba partnera, ona syna, on dceru, ziji kazd v jinem state eu ( cizinci ) a kdyz jednou za rok, dva se potkame oba jen tak mimochodem prohodi…nevis neco o…jak se ma…
A taky znam dve dvojice co spolu byly vic jak 10 let a rozesli se po narozeni ditete…
Poradit neumim. Tezky to je, muz aspon jednou tydne rekne kdybychom ho hnali tak by si ho nevzala a bylo by vsechno jinak…ja uz verim ze vsechno je jak to ma byt, poslouchej instinkt, no.
Blby, ja vim.

Puffin
252 příspěvků 24.3.20 23:04

@Judy24 Fakt těžké radit. Asi ze mě mluví špatné zkušenosti, ale napadá mě, jestli tam není nějaký faktor, o kterém nevíte. Někdy prostě mimo dohled něco nepříjemného visí, jeden o tom ví a z dobrých důvodů nemluví a druhému ta rovnice pořád nějak nevychází. Proto mi nápad jít k odborníkovi a na věci se dobře podívat přijde dobrý.

Jóna
133 příspěvků 25.3.20 07:56

@Judy24

Záleží to asi na mnoha faktorech a taky na tom, jak moc jste ochotní do vztahu hnípat a řešit i zdánlivé detaily.

Návštěva odborníka může být dobrá, pokud k tomu oba přistupujete skutečně otevřeně.

S těmi jistotami je to taky ošemetné. Na druhou stranu pokud se na to opravdu necítíte, nemá smysl se pokoušet na sílu napravit vztah dítětem.

Já za sebe jsem třeba dnes ráda, že s ex jsme se po osmiletém vztahu rozešli, pak jsem měla takové přechodné období, kdy mi všechny kamarádky postupně otěhotněly, já byla dost nešťastná, že zůstanu sama atd. A teď jsem po dvou letech vztahu skoro půl roku vdaná, plánujeme rodinu a myslím že oba hodně těžíme ze svých předchozích neúspěšných dlouhodobých vztahů.

Každopádně přeju hodně síly na obou stranách, ať se vám daří se vyrovnat s problémy důstojně. Ať už bude výsledek jakýkoli.

Lizbeth
1239 příspěvků 25.3.20 11:58

Osobně mám problém si nějak konkrétně přestavit, jak vztah zpomaluje? Co se přesně jako děje? Chápu, že vztah vyčichne, lidi už pro toho druhého nedělají to co prvních 14 dní zamilovanosti, ale že se tedy neděje vůbec nic?

Třeba, že dřív jste si ráno dali pusu a obejmuli a po dovolené už ani jeden nemáte chut? Myslím, že špatné je, když lidé zjistí, že toho druhého až tak moc nepotřebují - jak prakticky tak mentálně..že jsou spokojený sami se sebou, s pc a mobilem atd…jo a mě vždycky při takového nenadálém skřípání vztahu napadne jako první vždy nevěra, ať už to vypadá jako ta nejvíc nepravděpodobná věc. Takže..

Judy24
1093 příspěvků 25.3.20 12:59

Děkuji všem za reakce.

@Lizbeth Zpomalováním jsem měla na mysli to, že spolu nezkoušíme dělat nové věci, nechodili jsme spolu moc ven (ani před koronou), nepovídáme si, nic se nemění, jedeme prostě neustále tu samou rutinu. Už spolu poslední dobou ani nevaříme (jen jíme), to jsme dělávali. A z nějakých dotyků zbyly jen pusy při příchodu a odchodu, před jídlem a před spaním.

Včera večer to bylo doma docela fajn, lepší než před tím rozhovorem (strávili jsme spolu víc času, chvíli si hezky popovídali, atd.), ale je to samozřejmě pořád obrovský slon v místnosti a je to dost nepříjemné.

Pro mě je teď největší otázka, jestli on ještě najde motivaci a chuť ten vztah zkusit vrátit do původních kolejí, nebo už je tak blízko tomu to vzdát, že už je pozdě (trochu mu to čtu v očích, což moc neznamená).
Já mám pocit (a potvrdila mi to moje nejmoudřejší kamarádka, se kterou jsem včera mluvila), že to řešitelné je. Ale musí být vůle na obou stranách. Tak uvidíme.

Na nevěru jsem se ptala a popřel to (což chápu, že není záruka, ale faktem je, že nikdy neuměl lhát). Jen, že už se mu několikrát někdo víc líbil, ale to považuju za normální…

Nezvládám to teda vůbec dobře, ale musím to nějak vydržet, co se dá dělat.
Dohodli jsme se že, se o tom znovu pobavíme nejdřív, až budeme oba celý den doma (možná zítra).

Moudrá kamarádka mě rovněž ujišťovala, že i kdyby se to podařilo spravit, tak ty nadcházející týdny prostě budou těžký. A že si mám ujasnit, jestli já v tom vztahu chci být, ne jen myslet na to, jestli chce on. A že pokud nebude chtít, tak to je pádný důvod k rozchodu (když jsem si vzdychala, že se nechci rozcházet kvůli blbosti).

Fakt moc děkuju za postřehy, vím, že mi těžko může někdo poradit něco revolučního, ale pomohlo mi si to číst.

Stránka:  « Předchozí 1 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek