Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Dogmeat
178 příspěvků 22.07.19 16:12

Jestli vás zajímá, jak to dopadlo, tak o fyzické týrání nešlo (tedy jestli ještě něco nevyplave…), skutečně šlo o dluhy, které dotyčný krátkodobě vyřešil tak, že kamarádce vybílil část konta, normálně si vzal kreditku a vybral si z bankomatu, znal pin. Kamarádka na to přišla už minulý týden, přiznal se, až když to chtěla řešit s policií. Ten mail, ve kterém ji pomlouvá, že je lhářka, jsem jí na základě těchto informací ukázala.

Matmys
2275 příspěvků 22.07.19 16:21

@Dogmeat
To jako fakt? No jo vlastně : kdo lže, krade …

Uživatel je onlineParis1789
3855 příspěvků 22.07.19 16:30

@Dogmeat
tak čistě teoreticky, pokud nemají zúžené SJM, jsou to peníze společné.
Ale teda je to pecka, mně by nic takového nenapadlo.
Ráda bych se optala, jak reagovala ta kamarádka, ale pochopím, když to sem nenapíšete.

Tyana
75 příspěvků 4 inzeráty 22.07.19 16:31

@Matmys … a může i zabít. Říkala babička.

Tyana
75 příspěvků 4 inzeráty 22.07.19 16:40

@Dogmeat Tak ono psychické týrání má stejné následky, jako to fyzické, ale hůř se dokazuje.

A oni jsou sezdáni? Nevím proč si myslím, že spolu chodí a sezdáni nejsou. A to se té vaší kamarádce vůbec nedivím, že chtěla jít na policii, vždyt´to s nejvyšší pravděpodobností naplňuje podstatu trestného/ných činů. To já bych to oznámila na policii a poslala ho k šípku. Tak hlavně aby ty peníze vaší kamarádce vrátil.

Dogmeat
178 příspěvků 22.07.19 17:31

@Paris1789 nevím, jak to přesně mají, ale pochybuju, že sepisovali nějaké amlouvy apod. Kdyby kamarádka na tu policii došla, asi by to byla nakonec slušná tragikomedie, ještě by tam byla za blbku.
Reagovala na to dost špatně, byla smutná, o problémech nevěděla.
@Tyana jsou sezdaní, krátce, v řádu měsíců, znají se taky krátce. Děti nemají.
Na policii chtěla jít proto, aby vyšetřili, kdo jí vybral peníze z karty. V bankovnictví vidíte jen že to byl výběr, policie si můž od banky vyžádat kamerové záznamy z bankomatu, kde se výběr uskutečnil

Lizbeth
859 příspěvků 22.07.19 17:35

..já jsem se domnívala, že i tak nemůžete jen tak použít cizí kartu, že je to trestné..ať už je manželky či ne.

giuliettka
3843 příspěvků 22.07.19 17:37
@Dogmeat píše:
@Tyana jsou sezdaní, krátce, v řádu měsíců, znají se taky krátce. Děti nemají.

Viem, že to bude znieť kruto, ale nech sa rozvedie a pošle ho do prdele. Peniaze oželie a život pojde ďalej. Mám kamarátku čo pár mesiacov po svadbe tiež zistila, že jej manžel je zadlžený. Napriek tomu sa rozhodla, že s ním zostane. Majú spolu syna. Ona vybavila osobný bankrot, ona všetko splácala, ona tiahla domácnosť aj potreby dieťaťa a keď to všetko splatila, po tom bankrote už nezostal dlžný nikde ani korunu, tak jej povedal, že on sa na manželstvo nehodí… Je rozvedená a sama s malým, o výživné sa súdi a on je už zas v dlhoch a spláca mu ich druhá manželka.

Dogmeat
178 příspěvků 22.07.19 17:46

@giuliettka vidím to stejně, dluhy se možná dají nějak zvládnout, ale dluhy + takovéhle lhaní + pomluvání vlastní ženy z takového důvodu = zničený život s takovým chlapem.
@Lizbeth košer to asi není, ale pochybuju, že by to bylo vyloženě trestné, když jsou ti lidé sezdaní. Ale taky jsem měla pocit, že by měl kartu používat jen ten člověk, jehož jméno je na ní uvedeno

Dogmeat
178 příspěvků 22.07.19 17:49

On z té karty vybral hodně, tolik kolik mu dovolil limit, přes 50k. Dodávám proto, abyste si nemyslely, že je to hádka o pár korun

Uživatel je onlineParis1789
3855 příspěvků 22.07.19 17:53
@Lizbeth píše: ..já jsem se domnívala, že i tak nemůžete jen tak použít cizí kartu, že je to trestné..ať už je manželky či ne.

tak on věděl PIN, zřejmě mu ho asi řekla, těžko bude dokazovat, že ho nepožádala, aby ty peníze vyzvednul dejme tomu. Čistě teoreticky do SJM nespadá majetek nabytý před manželstvím, tedy pokud měla ony ty peníze na účtu před vstupem do manželství, tak by na ně nárok neměl. jenže to se musí dokázat, snad si schovává výpisy. Já bych teda na policii nešla, ovšem tohle partnerovo chování by mne velice sklíčilo a nejsem si jistá, že by náš vztah tohle vydržel.
Kloním se k řešení G, děti nemají, je lepší to rozpustit hned, peníze oželet a zabránit podle všeho většímu průšvihu, který s vysokou pravděpodobností nastane.

Demode
1951 příspěvků 22.07.19 17:56

@Dogmeat Je to debil a ona to snad pochopila. Ale srdci neporučíš.

bao-baba
313 příspěvků 22.07.19 20:46

Rozvést, ale jak dlouho to v praxi trvá, zvlášť když druhý partner nechce? Situace je to hrozná, protože jí může, než k rozvodu dojde, našvihat dluhy ze msty.

Atlacoya
2693 příspěvků 29.07.19 11:19
@bao-baba píše:
Rozvést, ale jak dlouho to v praxi trvá, zvlášť když druhý partner nechce? Situace je to hrozná, protože jí může, než k rozvodu dojde, našvihat dluhy ze msty.

Co dohoda o zúžení SJM? Tu notář sepíše poměrně rychle. Vyžaduje to tedy souhlas manžela a vyřeší to jen budoucí dluhy, ale alespoň něco.

Stránka:  « Předchozí 1 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek