Beatles, Jimi Hendrix, dlouhé vlasy a batika, zkrátka zlatá šedesátá. Slavná éra hippies má ale své skalní příznivce i v letech sedmdesátých a její hlavní prvky běžně najdeme v obchodech dodnes. Vždyť volné košile, barevné vzory nebo kalhoty do zvonu máte ve své skříni jistě i vy. Hippie styl je pro pozitivní lidi, kteří milují přírodu a mír, nesnáší války a nenechají se spoutat společenskými konvencemi. Najdete v něm mnoho odkazů na kulturu původních obyvatel Ameriky a indiánský styl.

Outfit v hippie stylu

Zdroj: www.polyvore.comZdroj: www.polyvore.com
Zdroj: www.hippiestyle.czZdroj: www.hippiestyle.cz

Jak se pozná hippie styl

 • Vzory, barvy a batika - Bez nich se hipíci prostě neobejdou. Hippie a etno styl, tedy africké a indiánské motivy, květinové vzory a všemožné kombinace pestrých barev, jdou zkrátka ruku v ruce.
 • Volné střihy – Hlavní myšlenky hnutí hippies, tedy volnost a svoboda, se promítly také do oblečení. Volná trička s rozšířenými rukávy, tuniky nebo vytahané pletené svetry tak tvoří základ hipísáckého šatníku.
 • Květiny - Květinové děti se příznivcům hippie stylu neříká nadarmo. Nosí je totiž všude - na oblečení, ve vlasech, na špercích…
 • Kalhoty do zvonu – Džínové nebo plátěné zvonáče jsou pohodlné a navíc opticky prodlužují nohy. Mezi hippie hadříky proto nesmí chybět.
 • Čelenky, šátky a další doplňky – Čelenka s květinami ve vlasech, barevný šátek, velké kruhové náušnice a kožený pásek zdobí každý vymazlený hippie outfit.
 • Sluneční brýle – Ani bez kulatých lenonek s barevnými sklíčky žádný hipík nevyjde na ulici.
 • Kozačky i sandále – Kontrast minisukně a vysokých kozaček s třásněmi dodává dámskému hippie outfitu pořádný šmrnc. Dalšími typickými botami jsou pak jednoduché sandále a pantofle, tzv. kristusky.
Zdroj: www.marieclaire.comZdroj: www.marieclaire.com

Co nesmí chybět v hippie šatníku


Dámský:

 • Halenka, tunika, košile nebo volné triko s rozšířenými rukávy
 • Vesta, dlouhý pletený svetr či pončo
 • Krátká nebo naopak dlouhá kaskádovitá sukně

Pánský:

 • Košile nebo volné triko
 • Vesta nebo svetr
 • Džínové kalhoty do zvonu

Hippie doplňky


Na doplňky nedá kreativní hippie styl dopustit. Ze šperků jsou těmi nejoblíbenějšími náramky a dlouhé náhrdelníky z barevných dřevěných korálků. A také výrazné náušnice. Indiánské čelenky ve vlasech a kulaté sluneční brýle jsou dalším prvkem, který nesmí chybět. Také s pestrými šátky hippies rádi experimentují. Nosí je nejraději uvázané ve vlasech nebo v pase. Celkový outfit pak dokresluje stylová kabelka, tzv. žebradla s dlouhým popruhem. Ani ta se neobejde bez pestrých barev a květinových vzorů.
Hippie styl charakterizují také dlouhé vlasy. Muži svými dlouhými vlasy v 60. letech vyjadřovali odpor k válce ve Vietnamu. Kontrastovali tak ke krátkým vojenským sestřihům. Ženy si nechávají vlasy buď volně rozpuštěné, nebo je oživují různými doplňky.

Hippie barvy


Hippie styl inspiruje příroda - slunce, země a květiny. Své místo tedy mají hlavně zemité barvy jako je hnědá, béžová a bílá. Ty krásně vynikají v kontrastu s duhovými barvami a vzory. Zelená, žlutá, oranžová nebo i bordó a purpurová jsou těmi nejčastějšími.

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek