Indiánský styl je hravý, pestrý a plný veselých detailů. Pokud navíc nosíte rádi zemité barvy, bude vám sedět.

I když indiánské oblečení sluší především rozevlátým éterickým bohémkám, většina žen má dnes ve svém šatníku alespoň nějaké to pončo. Opravdu ponořit do indiánských barev se můžete v létě. Indiáni se neustále vrací do módy. Výrazně a především v letní festivalové sezóně.

Zdroj: vlastní úprava na polyvore.comZdroj: vlastní úprava na polyvore.com

Ze stylu původních obyvatel Ameriky čerpá i Hippie styl, především co se týká přírodních materiálů, souznění s přírodou a pestrých šperků.

Jak poznáte indiánský styl?

Barvy a vzory- Indiánský styl se vyznačuje pestrobarevnými vzory. Indiánská paleta se skládá ze zemitých barev, jako je cihlová červená , hnědá, hořčicová, zelená, béžová a podobně.

Tyrkys - Tyrkys a tyrkysová barva září hlavně z indiánských šperků a korálkových doplňků.

Kůže, bavlna a vlna - Přírodní materiály tvoří základ šatníku v indiánském stylu.

Třásně - Především kožené třásně na sukních, kalhotech, botech i kabelkách okopíroval od indiánů i westernový styl.

Indiánské peří - Pokud si netroufáte na čelenku à la Vinnetou, zkuste aspoň výrazné náušnice s barevným peřím, nebo náhrdelník. Indiáni peří pyšně nosili jako vyznamenání za odvahu a zkušenosti.

Náušnice, náramky a náhrdelníky v indiánském stylu

Indiánský styl se bez doplňků neobejde. Čím víc pestrých náušnic a náramků navléknete, tím líp. Barevné šperky využívají tradiční přírodní materiály jako kožené třásně, barevná pírka a kameny, především tyrkys. Do indiánského stylu patří i drobné barevné korálky. Ty původně indiáni přijímali od Evropanů výměnou za své zlato a drahé kamení a vyráběli z nich šperky.

Vlasy a líčení v indiánském stylu

Krásné, zdravé a především dlouhé vlasy jsou tím pravým pro indiánský styl. Skvěle bude ve vlasech vypadat ležérní copánek, nebo napletený copánek z barevných bavlnek. Klasickou indiánskou ozdobou je peří. Vy si je vemte ve formě výrazných náušnic s dlouhými péry, které vyniknou v kontrastu s rozpuštěnými vlasy.

S vrstvami make-upu to nepřehánějte, zvýrazněte hlavně oči linkou. Pokud chcete ale navodit ten správný indiánský dojem, pořiďte si indiánské barvy na obličej a popusťte uzdu své barevné fantazii.

Zdroj: vlastní úprava na polyvore.comZdroj: vlastní úprava na polyvore.com

Inspirace: Jak mám oblékat indiánský styl?

Holkazpodkroví: „Vzala bych jiný boty. Nejlépe hnědé páskové, ale hlavně placaté. Šaty co nejpestřejší, aby působily indiánsky.“

surabaya: „Jste světlý typ a takový se dost těžko stylizuje à la Indián. A prosím mějte ráda svoje vlasy! Řekla bych, že Indiánky si svých vlasů hodně hleděly, kdepak chemie! Jen čistě přírodní kosmetika.“

álainn: „Indiánský náhrdelník bych doladila k „opravdu“ indiánskému outfitu. Místo černých sandálů bych zvolila béžové.“ » Další tipy

Článek: Indiánská inspirace na Coachella

„Otrhaná džínovina se dobře kombinuje s volnou parkou, pončem nebo kardigany s aztéckými vzory. Kromě lehkých bavlněných triček a topů je společným jmenovatelem většiny kolekcí kůže, potrhaný denim nebo semiš. Indiánskou kulturou říznutá Coachella je zdobí výšivkami, korálky a všudypřítomnými střapci.“ » Číst dále

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek